KTÜ farabi tüp bebek tedavisi hsg filmi çektirenler

Hopaya hem alışmak zor hemde böyle bı süreçte çevre baskısından kurtulmak kolay değil. İnsanlar hadleri olmadan sorular soruyor. Biz zaten uzgunken birde milletle uğraşıyoruz. Kendi ailem bile bir gün gebelik yok mu diye sormadi. Bazen avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum ama yinede susuyorum. Çünkü eşim yeterince üzgün. İkimizde çocuk delisiyiz.ama gel gör ki bunu yaşıyoruz. Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın
Aminn🤲Biz kimseye bişey anlatmadık, kistim var onu söyledim, burası abartmayı ve dedikoduyu seviyor "çok çekiyormuşum, yazık sürekli hastaymışım", çocukları olmuyor konusuna gelene kadar hastalığımın dedikodusu yetti çevreye😁

Aminn🤲Biz kimseye bişey anlatmadık, kistim var onu söyledim, burası abartmayı ve dedikoduyu seviyor "çok çekiyormuşum, yazık sürekli hastaymışım", çocukları olmuyor konusuna gelene kadar hastalığımın dedikodusu yetti çevreye😁
Ben yakın çevreye anlatmak zorunda kaldım. Çünkü eşimin ailesi çevreye sıkıntı bendeymis gibi konuşmuştu. Artık dayanamayıp sıkıntı bende değil dedim

Ben onların oğlu üzülmesin diye ses etmezken her defasında kucagimiz boş kaldı kucagimiz boş kaldı dediler. En son dediğim sizin değil benim kucagim boş kaldı. Bı daha sesleri çıkmadı 😁
Canım aynı durumdayız bu kadar benzerliğe şaşkınım doğrusu benim de 1 hafta önce 3 yılım doldu erkek faktörü cuma günü hsg çektirdim rapor çıkarmak için başladık

Canım aynı durumdayız bu kadar benzerliğe şaşkınım doğrusu benim de 1 hafta önce 3 yılım doldu erkek faktörü cuma günü hsg çektirdim rapor çıkarmak için başladık
Bende az önce geldim Trabzon'a. Sabah rapor için doktorla görüşmeye gideceğim. Testlere baslayacagiz insallah

Ben onların oğlu üzülmesin diye ses etmezken her defasında kucagimiz boş kaldı kucagimiz boş kaldı dediler. En son dediğim sizin değil benim kucagim boş kaldı. Bı daha sesleri

Ankara'da iken tüp bebek tedavisi için hsg cektirmiyorlar. Tüplerle işimiz yok diye. Aşılama vs için hsg cektiriyorlar.
Ben de söyledim doktora aşılama yapılamayacak kadar sperm az hsg ye gerek var mı diye istiyorlar yine de hakkımızda hayırlısı inşallah ilk denemede buradan iyi sonuçlarımız paylaşırız siz rapordan sonra hangi ay tüp bebeğe başlamayı düşünüyorsunuz

Ben de söyledim doktora aşılama yapılamayacak kadar sperm az hsg ye gerek var mı diye istiyorlar yine de hakkımızda hayırlısı inşallah ilk denemede buradan iyi sonuçlarımız paylaşırız siz rapordan sonra hangi ay tüp bebeğe başlamayı düşünüyorsunuz
Valla bana bugün deseler hemen başlarım 😁 adetimin 3. Günü yarin. Muhtemelen amh lh e2 FSH TSH bakacaklar. Eşim sperm verecek. Muhtemelen eşimden iki test isterler. Erkek faktörlü. Acaba bizden 3. Aşılamayı isterler mi. Çünkü erkek faktörü olunca aşılama şartı kalkıyor. Ben ne olur ne olmaz iki tane yaptırdım ama başarısız sonuclandi

Valla bana bugün deseler hemen başlarım 😁 adetimin 3. Günü yarin. Muhtemelen amh lh e2 FSH TSH bakacaklar. Eşim sperm verecek. Muhtemelen eşimden iki test isterler. Erkek faktörlü. Acaba bizden 3. Aşılamayı isterler mi. Çünkü erkek faktörü olunca aşılama şartı kalkıyor. Ben ne olur ne olmaz iki tane yaptırdım ama başarısız sonuclandi
Ben hiç aşılama yapmadım eşimin azospermi olduğunu söyleyince aşılama ile ilgili olan maddeyi direk çıkardı yani 3.bir aşılama istemez senden. 2 tane KTÜ de yapılmış semen istiyorlar dış merkezde 1 yıl içinde yapılmış semen testi varsa onu da (1 tane) kabul ediyorlar semenler arası en az 15 gün olacak ama semene bakan personel izindeymiş ayın 28 inde gelecek o yüzden bu süreci o zamana göre hesaplarsan kendini ona göre ayarlarsin

Erkek faktörü olunca aşılamaya gerek yok diye biliyorum.Adetin 3. Günü gidin gerekli kan tahlilleri sperm tahlili vs yapılıyor evrak listesi veriliyor.Rapor ücreti 1000 TL, hastaneye 2100 TL hoca seçimine 7000 TL alıyorlar.Rapor çıktıktan sonra regl ile birlikte başlanıyor canım, sürecin şimdiden hayırlı uğurlu olsun❤️ Bizde araç yok diye Trabzona git gel zor geldi, birde ameliyat durumum var o yüzden İzmirde istedim yarın yola çıkıyoruz bizde🥰
Merhaba hoca seçimi bu yıl Nisan gibi bana 3 bin dediler 7 bin mi olmuş KTÜ de

Önemli .. Merhababir de gidince infertilite bölümündeki danışmadan gidin normal kadın doğumlar sıra olmuyor infertilite doktoru salonu odası ayrı ordan eliniz boş dönemezsiniz yoğunluk olsa bile uzaktan geliyorum derseniz size ek kontenjan verebiliyorlar hastane o konuda inisiyatif kullaniyor. Doktora göründükten sonra tüp bebek salonuna değil ivf bilgi ve rapor odası var oraya gidip başvurun bazen kapalı oluyor cokk yoğun olmadığı için ama bekleyin kısa sürede dönüyorlar biz sudan çıkmış balık gibi hep yanlış yerlere gitmiştik 😅

Önemli .. Merhababir de gidince infertilite bölümündeki danışmadan gidin normal kadın doğumlar sıra olmuyor infertilite doktoru salonu odası ayrı ordan eliniz boş dönemezsiniz yoğunluk olsa bile uzaktan geliyorum derseniz size ek kontenjan verebiliyorlar hastane o konuda inisiyatif kullaniyor. Doktora göründükten sonra tüp bebek salonuna değil ivf bilgi ve rapor odası var oraya gidip başvurun bazen kapalı oluyor cokk yoğun olmadığı için ama bekleyin kısa sürede dönüyorlar biz sudan çıkmış balık gibi hep yanlış yerlere gitmiştik 😅
Ben göründüm.kan tahlillerin verdim bı tahlil 15 gün sonra cikacakmis. Hsg ve smear testim vardı gerek duymadı. Eşim sperm veremedi izindeymis personel. 7 Eylül'de verecek. Bende 7 Eylül'de dahiliye gideceğim. Şimdi ankaradaki aşılama evragimi almaya calisacam. E devlettekini kabul etmiyorlar. Mühürlü kaşeli olmaliymis

Ben göründüm.kan tahlillerin verdim bı tahlil 15 gün sonra cikacakmis. Hsg ve smear testim vardı gerek duymadı. Eşim sperm veremedi izindeymis personel. 7 Eylül'de verecek. Bende 7 Eylül'de dahiliye gideceğim. Şimdi ankaradaki aşılama evragimi almaya calisacam. E devlettekini kabul etmiyorlar. Mühürlü kaşeli olmaliymis
Evet siz ve eşiniz de tahlillerini sadece cikti olarak almayın doktora gidip onaylansın yoksa sisteme tanı olarak düşmüyormuş eşim ameliyat bile oldu varikoselden dolayı o sırada birkaç kez semen vermişti ama sonuçları doktora göstermediği için sisteme azospermi işlenmemiş.

Ha bir de 15 gün sonra cikacak olan test amh testi benimki 4-5 güne çıkmıştı ama değişik şekilde numunede geçen ay 4.41 çıktı bu ay fakültede 1.16 böyle bir fark mümkün değil ikisinden biri yanlış olmalı

Evet siz ve eşiniz de tahlillerini sadece cikti olarak almayın doktora gidip onaylansın yoksa sisteme tanı olarak düşmüyormuş eşim ameliyat bile oldu varikoselden dolayı o sırada birkaç kez semen vermişti ama sonuçları doktora göstermediği için sisteme azospermi işlenmemiş.

Ha bir de 15 gün sonra cikacak olan test amh testi benimki 4-5 güne çıkmıştı ama değişik şekilde numunede geçen ay 4.41 çıktı bu ay fakültede 1.16 böyle bir fark mümkün değil ikisinden biri yanlış olmalı
Çok ilginç gerçekten.

Merhabalar bende 2 sene içinde 4 tüp denedim...3 tanesi ktü de raporlu.. erkek faktörlüydü olmadı..inşallah sizlerin olur.. şimdi seneye ankara yı düşünüyorum umarım hepimizin evleri çocuk neşeleriyle dolar 😊

Merhabalar bende 2 sene içinde 4 tüp denedim...3 tanesi ktü de raporlu.. erkek faktörlüydü olmadı..inşallah sizlerin olur.. şimdi seneye ankara yı düşünüyorum umarım hepimizin evleri çocuk neşeleriyle dolar 😊
İnşallah isteyen herkese aratmadan verir Allah.. bizde de erkek faktörü eşimde azoospermi var ama 3-5 tane çıkıyor. Biz ilk kez deneyeceğiz medikal deki ürolog adamakıllı İstanbula ya da Ankara ya gidin buralarda yaptırmayın önemli bir durum dediler aciksozlu olmalarını takdir ettim doğrusu.. çok ödememiz olduğu için ilk etapta ktu de yaptıralım dedik.. siz Ankara da kime gideceksiniz inşallah nasibinizi sizi orada bekliyordur

Ankarada hangi doktora gideceksiniz acaba ben 1,5 senelik evliyim. Tup bebek icin yada asilama icin sartlar neler ropar nasıl oluyo

X