KRONİK VAJİNİT,MANTAR,SERVİSİTTEN KURTULAMAYANLAR

Ben o kremi cok arastırdım.kortizonsuz diyor ama merdiven altı bi ürün olarak satılıyor.sahibi tek kişi bi şirket değil o yüzden korktum.içindekiler doğal diyor ama saglık bakanlığı falan onayı da yok.zaten sorun içten geliyor.dısına sürdüğünüz krem tedavi etmez sadce belirtileri yok eder.belki sizin cok hafif bi rahatsızlığınız var diye etki etmiştir.ama işe yaramasına sevindim

Kızlar ben bilmyorm benm rahatszlığım ne anlatsam anlarmsnz ben napaym bilmyorm. Ben 4 senelik olacak evliyim evlenmeden önce de kaşıntı vardı ve afedersnz kızarma şişme vardı ve süt kesiği gibi pis kokulu bir akıntım vardı ben evlendm evlendm günden beri bana ilişki bir zulüm gibi geliyor kendimi zorla adapta etmeye çalşyorm fittller kullandm zolax felan az durdurup başlattı ben dr sürekli söylüyorm rahtszlgmı karı koca dahi olamıyoruz bu durumdan dolayı kaşıntı etrafı kanıyor resmen ilk zamanlar öyleydi şimdi kaşıntı geçti amaa içi acıyor çok fenaa ölüyorm ilişki denen bişey bir kere olyoe 3 gün kaçyorm resmen sanki sürekli ard arda ilişki yaşamış gibi içim acıyor napacgmı bilmyorm sürekli idrara çıkıyorum sürekli beyaz gibi kireç gibi akıntm var ne olr biri bana cevap versn

Burda eski yazılanlara bakın hepsini yazdık.mikrobiyoloji labaratuarına gidip bütün bakterilerine baktrın.enfeksiyon bölümüne.kadın dopumcular sallamıyor fitil ilaç verip yolluyor.sizin muhtemelen candida mantar gibi ama enfeksiyona dönmüşte olabilir.geç kalmayın eşinizde gitsin.geçmiş olsun.

Dediğinz laboratuvar nerde ilk defa duyuyorum benm herhalde iltihap mı diyormm bilmyormm tüplerimi bile yıkamış bu neyse artık inan ki bişey anlamyorm yardmcı olrsanz çoook sevnrm

Birde 5 yıldr sürekli var bu normal mi benm eşim ürolojode söyledi ve dr demiş alakası yok erkeğe bişey bulaşmaz diye

Birde 5 yıldr sürekli var bu normal mi benm eşim ürolojode söyledi ve dr demiş alakası yok erkeğe bişey bulaşmaz diye
Öyle bir şey yok nasıl bulaşmaz? İyi bir doktor bulun ya da direk özel labarotuvara gidin ikiniz de detaylı kültür yaptırın. ikiniz tedavi olmadığı sürece geçmez bu sürekli yineler ve kötü bir hal alır

Ve ben eşimle ilişki yaşayamıyorum bunun için cehennem olmş ilişki bana asla cift ilişki yaşayamam ve gerçekten eşimde etkilenmeye başladı sürekli böyle olması normal mi kurlukta var çok acık oldu ama birtek siz anlarsnz

Canım kendini strese soktuğun için ve bu durumdan rahatsız olduğun için istemsiz bir şekilde kuruluk oluyordur zaten. Çünkü bu durumda kimse ilişkide bulunmak istemez anlıyorum seni insan kendinden bile çekinir hale geliyor. Ama dediğim gibi bak ya iyi bi doktora gidin ikiniz de, ya da maddi durumunuz yeterliyse özel laboratuvarda yaptırın testlerinizi onlar daha detaylı inceliyorlar. Bir an önce kurtulursunuz inşallah. Ama mutlaka gidin ertelemeyin sakın. Önce sağlığınız normale dönsün sonra bu ilişkinize de yansır zaten ama önce sağlığınıza kavuşun. Eşinizle de güzelce konuşun anlayış gösterecektir.

Evet kuzmmm Aynende içimi okuyorsun Rabbim bu eziyetten kurtarsn bizi gidcm inşallah kuzm

enfeksiyon sorunu olanlar neden prezervatifle korumuyorsunuz kendinizi? bende de kronıkleşen mantar var senelerdir bıktım 10 yıllık evliyim eşimle prezervatifsizilişkiye girmeye çekiniyorum çünkü ne zman korunmasak enfeksiyon bulaşıyor o da tedavi oldu ama benim bünye hassas ki enfeksiyonu geçmeyen kişilerin bağışıklığı düşük olabiliyor ben ilaçlardan bıkmıştım kefirle bas etmeye çalışıyordum sirkeli suyla taharet organic ped bide içeriyi boşaltıyordum öyle çare bulmuştum yoksa kaşıntı akıntı mahvediyor çekmeyen bilmez malesef...

Matilda,ne oldu son durumun?

Bende 1 yıldır yaşıyorum bu sorunu nefret ettim nefrettttt evliliğim kalmadı daha önce hpv atlatmıştım bi doktora gittim sende hpv var minik minik gözükmüyor dedi yaktı aldara verdi kullandım işe yaramıyor yurt dışında yaşıyorum şimdi başka ilaç gelcek o çok iyi geliyormuş borik asit aldım bildiğiniz şeyimi yaktı sonra kanamam oldu bana iyi gelmedi of of Allahım yardım etsin birde bş arkadaş Koloskopiyle bakıldığınu söylemiş hangi doktor Türkiyedeyken hazır gidiyim

Mathilda nasıl oldun iyileştin mi?

KIZLAR konu başlığını ben açmıştım ama hesabım kilitlendi size yazamadım ama yararlı bilgilerle geri döndüm.Yaklasık 12 yıldır uğraştığım sorundan sanırım kendi çabam ve arastırmalarımla kurtuldum.Hiçbir kadın doğumcu bana yardım edememişti özellikle son 1 yıldır hersey daha kötü olmustu zaten konunun en basında da anlattım az çok sürecimi.En son gittiğim doçent mikrobiyolog yaptıgı kültür sonucunda vajinal kültürümden bakterilerimi tespit etti ve bende GARDNERELLA,Üroplazma ve 2 ayrı bakteri daha cıktı.ANTİBİYOGRAM TESTİ ile ki en önemlisi bu bakterilerime hangi antibiyotik etki ediyor buldu ilaçlarımı kullandım ve kurtuldum.ASLA VE ASLA FİTİL KULLANMAYACAKSIN DEDİ.Sadece mantar yani CANDİDA VE TÜRLERİ İÇİN FİTİL VERİLİR DEDİ.Son 12 yılda en az 500 fitil kullanmısımdır.Boşuna fitil kullanmayın.Mikrobiyoloğa gidin zaten 8 tane(bakteri ,parazit ve mantar türü )var.Çaresiz değil yani.Aylardır çekmediğim kalmamıstı.En son servisit olmustum.Yaramı dondurup yaktırdım hepsi boşa.ALDIKLARI TEK KÜLTÜRLE bişey yok die yolladılar beni.Burdaki çoğu kadının hamile kalamaması da bu yüzden.Kültürde bakılması gereken bakteriler KLAMİDYA,GONORE(bel soguklugu),ÜROEPLAZMA,MYCOPLAZMA,GARDNERELLA(bakteriyel vajinozis), pazazitlerden TRİKOMONAS,mantar türü CANDİDA.Bunlara baktırın ANTİBİYOGRAM TESTİNİZİ de yaptırın ve en önemlisi DOĞRU ANTİBİYOTİĞİ VERMELİ.SÖLEMİŞTİM TEKRAR SÖYLÜYORUM sirke,karbonat,çayağacı falan boşuna medet ummayın.ANTİBİYOTİKSİZ ASLA GEÇMEZ.Ayrıca eşinizinde ilaç ve kültür sonucu temiz çıkmalı.İkimizde kullandık.Bu dertten kurtulmanın tek çaresi MİKROBİYOLOĞA GİTMEK.Verdikleri fitiller sadece bir süreliğine bakterileri baskılıyor tam ölmedikleri için direnç kazanarak tekrar hortluyorlar.Bana böyle oldu en sonunda rahim ağzımda yara çıktı.kadın doğumculara artık bu konuda güvenmiyorum.Birde baska bir mikrobiyolog karısıda kadın doğımcu olan bir doktor bana bir yağ hazırladı içinde ozon,lavanta vb bi sürü bişey varmış.hergün çamaşırıma bir damla damlatıyorum.bi süreliğine de bir litre suya 15 damla damlattım.Tuvaletten sonra onu kullanıyorum.umarım doğru doktoru bulursunuz bu yazdıklarım birilerine ilaç olur.

Ya
Yazdıklarıma bakın çaresiz değilsiniz.Ben sizden beter durumdaydım emin olun geçicek.Ama sabırlı olmanız gerek

Çoook geçmiş olsun canım çok sevindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…