KRONİK VAJİNİT,MANTAR,SERVİSİTTEN KURTULAMAYANLAR

Hepimize gecmis olsun oncelikle.
Benim iliskide aci yanma tahris oluyordu sik sik, hatta gecen ayda iliskiden sonra kan geldi.
Dra.gittim smear yapamadi enfeksiyondan, ilaclar falan verdi bitince smear yapilacak su an yapamam dedi.
Smear testinde enfeksiyonun ismi cismi cikiyor mu acaba, yoksa onun icin ayrica soylememeiz mi gerekiyor

Smear yapmadıysa kültür testi de mi yapmadı enfeksiyonun ne olduğuna bakmak için? Aslında kültür testi yapması gerekirdi ona göre tedavi veriliyor çünkü. Smear testi rahim ağzıyla alakalı ama orda da çıkabiliyor galiba. Sadece detaylı olarak kültüre de bakılmalı

Yapmadi ya ultrasonla bakti acaba yanlis bisey mi yapmis oldu simdi, belki de kronik olmadigi icin mi oyle yapti anlamadim

Yapmadi ya ultrasonla bakti acaba yanlis bisey mi yapmis oldu simdi, belki de kronik olmadigi icin mi oyle yapti anlamadim
Olabilir belki. Siz yine de ilaçlarınızı düzgün kullanın. Bittikten sonra da mutlaka kontrole gidin ve kendiniz de isteyin hem smear hem kültür testini. Eşiniz varsa bir süre birlikte olmayın bu sonuçlar vs çıkana kadar. Gidebiliyorsa o da doktora gitsin hatta böyle enfeksiyon durumlarında eşli tedavi gerekebiliyor. Çünkü bazen bulaş olabiliyor ve tekrarlıyor yine ilaç kullanmak zorunda kalıyorsunuz ve öyle devam ediyor olan kadınlara oluyor

Oyle yapayim bari ama bosu bosuna bi suru ilac kullaniyorum artik. Cok tesekkur ederim siz soylemeseniz bundan haberim bile yoktu

Çok fazla enfeksiyon varsa evet önce bi ilaç vermesi normal.kan geliyosa rahim agzınızda yara olmus olabilir.Smear testinde hpv ya da kanser var mı o cıkar.Kültür yapması lazım.Ayrıntılı olarak hangi mikrop var ona bakılır.İyi bi doktora gidin.Kronikleşmeden tedavi ettirin.cok geçmiş olsun napıcaz bilmem

Oyle yapayim bari ama bosu bosuna bi suru ilac kullaniyorum artik. Cok tesekkur ederim siz soylemeseniz bundan haberim bile yoktu
Aynen öyle dediğim gibi tek başınıza ilaç kullanmak işe yaramıyor birlikte olunca tekrarlıyor aynı anda tedavi olun bir süre de ara verin ilişkiye umarım sonuçlarınız da iyi çıkar

Tesekkur ederim canim cevabin icin, hormon,smear,biyopsi hepsi temiz bunlari capada prof. Halil Saygili var ona yaptirdim daha nerede ne yaptirsam bilemiyorum.diyet yaptim,probiyotik kullandim,bagisikligi arttirdim ama benim candida baska bir seye donusmeye basladi artik kotu kokulu,sari,kasintili bir akinti aldi basini gidiyor.birinden bir sey kapma ihtimalim de yok saskikim. Sunu farkettim mantar oldurucu fitiler vs yapti bu son durumu.kolkoskopide yara yok dedi prof.olan ama baska doktor da yara var dedi.ben anlayacagin isin icinden cikamiyorum.senin doktora da ulasayim bakayim.

Uff beninde öyle oldu ama işte zaten bu tedavi edilmeyince yaraya dönüyor.ben şimdi yarayı hallettim ama sikayetlerim devam ediyor benim.ben şindi bi fitil buldum borik asitli.demin doktora onu mesaj attım.bısey kapmasanda işte bu illet geldi mi gitmiyor.senin işin eger yara varsa kriyoterapi ile 5 dakikada çözülür ama sonra tedavi edilmeyince sil bastan.bu fitil yüzde 98 tedavi ediyor yazıyor bakıyım hoca ne dicek

Ben 2 hafta sonra yeniden gidecegim o zamana cozum benzeri bir durumun olursa ben de halil hocaya soyleyim.ahh canim benim neler yasiyorsun cok iyi anliyorum.baska bir docent bana bu sorunlarinin tek sebebi sigara demisti, 3 ay oldu birakali ama daha da kotuye gitmeye basladi.dedim ya yapmadigim sey,okumadigim yabanci makale kalmadi.borik asit isini duymustum ama nasil olacak onu da sen bilgilendirirsen cok mutlu olurum.inaniyorum guzel gunlerimiz olacak

Ya varya sen şimdi sigara dedin ya bende gecen hafta bi merkezi aradım acaba ondan mı die?sigarayı bırakmak için gerçekten artık kafayı yedim bende.ozon tedavisine baslıcaktım ama yorum yapanlar hep tekrar etti yazmıs.ben şimdi doktorumla mesajlastım düşün kadına artık ben ilaç öneriyorum.kadın bana yüzde 1 lik borik asit yaptırmıstı eczacıya onu püskürtüyorum içime bi enjektörle.bunu yazıyı yolladım bana sen yüzde 1 lik püskürtmeye devam et istersen fitilinide yaptırabilrsin dedi.ama benim okudugum bütün makalelerde yabancı ve türk borik asitin yğzde 98 işe yaradığı.ama tabi bi doktorum yönlendirmesi lazım.halimize bak biz çare arıyoruz kendimize.orda 600 mg sabah akşam borik asit fitili diyor.14 gün sanırım kullanıyosun.eğer geçmezse haftada 2 gün 6 ay boyunca.bana doktor sana HPV DNA yapalım dedi ama bence bende hpv falan yok.ayrıntılı kültür yaptırıcam pazartesi tekrar.belkide direncimiz var bazı antibiyotiklere.sende tam ne cıktı kültüründe hangi ialçları kullandın ve tekrar etti canım.Aynen haberleşelim valla bizim gibi bi sürü kadın var ama bu konuda cok uzman doktor yok.bak bide sunu siparis ettim oral probiyotik vajina için

Canim ben gynoflor,neopenantron , mixovul ,vagihex defalarca kullandim hic ise yaramadi ama daha once bir doktor gynomax xl 3lu fitil, 15 gunluk funit (antifungal bir oral ilac) ve gynobiyotik 10lu probiyotik vermisti 6 ay hic tekrarlamadan kurtuldum sandim ta ki ilk 2 birami icene kadar bunlari yaparken bir fitoteraspiste gittim sifir seker sifir karbonhidrat ve klaire labs (turkiyedeki en iyi probiyotik piyasaya gireli 2 sene olmustu girer girmez almistim)diyet yaptim cok sıkı dedigim gibi 6 ay sonra geri geldi lanet olasi daha da beter sekilde.ben kultur yaptirmadim gerek yok dediler smearlerimde hep candina albicans fungal cikiyor.

Mathilda’nın dediği borik asiti bi doktorunuza danışın isterseniz. Herkes onun etkili olduğunu söylüyor. Bir de vagi flora, flora düzenleyici diğer gynoflor a göre daha iyi tedaviniz bittikten sonra destek amaçlı kullanabilirsiniz

Ya gerçekten biradan olduysa bu iş ki bira mayalı içki candidayı tetikleyebilir.senin çok hassas belli.candida bi mantar türü parazit ve bakteri değil o yüzden sen elma sirkesi kürünü yapabilirsin denedin mi.mesela bana olmaz çünkü benimki yara oldugu için ve bakteriyel mikrop tahriş ediyor ama candidanın düşmanı elma sirkesi benim bildiğim

Evde elma sirkesi yaptim onu da denedim normal beslenmeye gectigimde 15 gun icinde geri geliyor.tam bir bas belasi.bu aralar diyete yeniden donmeyi dusunuyorum bakalim gerisine de.bende se yara belirtileri var hatta bir ara rahim agzi kanserinden filan suphelendim biyopsi temiz cikti sukur bu arada hpv kaynakli lezyonlarinda anormal vajinal akintiya sebep oldugunu okumustum bir makaleden ,su surecten cikinca keteme hpv dna analizi icin gidecegim.ama iki smear arasi en az 3 hafta olsun demisti bir doktorum da.zor surec...kolay gelsin ben de bir seyler bulursam haberdar ederim mutlaka simdilik bildiklerim bu kadar ama tedavi amerikada daha kolay malum onlarda candida daha yaygin hayat tarzlari ve beslenme aliskanliklarindan dolayi.

Merhaba borik asitli fitilin adı ney acaba her eczanede var mıdır

Kızlar ya şimdi ozon tedavisine bakıyorum 2 yeri aradım kesşnlikle tedavi ederiz diyor bunlar.ama kadınlar kulübünde gidip sonra tekrar etti yazıyor bi kaç kişi telefonla konustum kesin garanti diyor.nası olur sizce ona mı gitsem bide?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…