KRONİK VAJİNİT,MANTAR,SERVİSİTTEN KURTULAMAYANLAR

mathilda__

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2016
110
62
40
Arkadaşlar merhaba ben 36 yaşındayım yıllardır yılda en az 3-4 kere bu sorunla uğraşıyorum.Okumadığım makale,denemediğim bitkisel kür,gitmediğim kadın doğumcu kalmadı.Öncelikle kesinlikle doktora görünmeniz şart ama gerçekten iyi bir doktora.VAJİNİT rahim duvarlarındaki bakteri,parazitlerden kaynaklanıyor.Tedavi edilmezse ya da kronikleşirse rahim ağzına geçiyor iltihap yapıyor buna da SERVİSİT deniyor.SERVİSİTTE öyle bırakın bitkisel kürleri ilaç fitille bile geçmeyen bisey.Ben son noktada SERVİSİT oldum zaten.Sürekli sarı ve kokulu akıntı geliyordu.ANCAK DOKTORLARDA yani çogunda KOLPOSKOPİ ALETİ olmadığı için( bu alet rahmi 40 kat büyütüp ekranda sizinde görmenizi sağlıyor) kaşıkla bakıp mantar olmussun al ilaç fitil diyor ve geçmiyordu.O İltihap kökünden kurutulmayınca sadece daha beter oluyor.Mutlaka öncelikle SMEAR TESTİ,Sonra kültür testi yaptırmalısınız.Partnerinizin tedavi olması şart çoğu erkekte idrar yollarında,spermlerinde mikrop,lökosit var ama haberleri yok sürekli bize geçiyor.Onlarında bu testi yaptırması şart.Bu öyle bi hastalık ki ancak çeken bilir.Psikolojiyi bozuyor,özgüven düşürüyor.Benim gittiğim en son doktorum bana Kriyoterapi(iltihabı dondurarak kurutma) yaptı ve koterle(yakma yöntemi) orada olusan içi iltihap dolmuş NABOTHİ kistlerini boşalttı.O zamana kadar piyasada aklınıza gelecek herseyi kullanmıstım.Bir de kesinlikle iyi bir probiyotik hem agızdan hem de vajinadan basladım.Hergün 1 bardak kefir.BATICONLA dışını temizlemek kesinlikle rahatlatıyor.Ama asla SİRKE,SARIMSAK,KARBONAT kullanmayın.Onlar tahriş edip daha çok enfekte olmanıza sebep olur.Bir de doktorum bana Eczaneden yüzde 1 lik BORİK ASİT hazırlattı.Bi VAJİNAL POMPAYLA püskürt dedi.Pedlerimi organik alıyorum.Ya bambu liflerinden ya da kotex kullanıyorum.BİR DE HPV aşısı olucam.Bütün dünya artık bu aşıyı yapıyor.Mutlaka olun.Özellikle kronik vajinit servisit olanlar için çok gerekli.KAFANIZA GÖRE FİTİL KULLANMAYIN.Bu sefer bakteriler de direnç kazanıyor.Bir de orayı SEBA MED VAJİNA JELİYLE yıkıyorum ama hergün değil.BAĞIŞIKLIĞINIZ DA önemli,düşünce en zayıf yeriniz neresiyse mikroplar oraya kosuyor.Her regllen sonra FLORA DÜZENLEYİCİ VAGİ-FLORA kullanıyorum.Pamuklu çamasır giyin,asla ıslak bikiniyle kalmayın,parfümlü ped kullanmayın.ŞEKERİ AZALTIN.UMARIM KURTULURUZ TOPLUCA.Bunu ancak çeken bilir...

Merhaba geçmiş olsun. Sizin kültür ve smear testinizde ne çıkmıştı tam olarak?

Merhaba geçmiş olsun. Sizin kültür ve smear testinizde ne çıkmıştı tam olarak?
Smear testim temiz çıktı.Kültür de bakteri florası görüldü.Erkek arkadasımın sperm kültüründe lökosit cıktı.Benimkinin sebebi herhangi bir cinsel hastalık değil.Yıllardır artık kronikleşmiş,floram bozulmuş özellikle sık ilişkşden sonra oluyor.Sizin demi sorununuz var?

Evet benim de enfeksiyon çıkmıştı şimdi ikimiz de antibiyotik kullanıyoruz ama bakalım geçecek mi bilmiyorum. Rahim ağzında veya rahimde bir şey gözükmüyordu en son doktor öyle demişti. Yalnız bu kolposkopi aletiyle hiç bakan olmadı. O devlet hastanelerinde oluyor mu acaba biliyor musunuz?

Vardır ama çogu doktor o kadar ukalaki söylerseniz tepki bile verebilirler işine karısıyorsunuz die.Bence gitmeden sorun araya tanıdık varsa rica edin.Siz de görüyorsunuz ekrandan.Ben abartmıyorum yaklasık 95 kadın dogumcuya gittim.maddi durumunuzu bilmiyorum ama bu sorun sürekli tekrar ediyorsa özel bi doktora gidin aleti olan.Ben artık gittiğim bazı doktorlar çaresiz kalınca okudugum makalelerden su ilacıda mı fitili demi denesek demiştim ve dediğim ialcı yazmıştı çaresizlik ve bilgisizlikten.Ama eşinizde ilaç kullanıyorsa bence işe yarayabilir.Hiç acımıyor bu arada.

Ben de öyle araştırmaktan makale okumaktan artık kadın doğumcu olup çıkacağım nerdeyse bu sefer geçer umarım ben de bıktım artık. En son kadın doğumcuya gittiğimde kültür temiz çıkmıştı mesela sadece mantarım vardı fitil ilaç kullandım geçmişti takviye olarak gynoflor kullanıyordum onu kullanırken mantar tekrarladı. Saçmalığa bakın kültür temiz çıkıyor ve mantar tekrarlıyor. O sırada bi ilişki de yaşamadım mesela. Sonra enfeksiyon doktoruna gittim o da tahlil kültür vs yaptı 1 tane enfeksiyon çıktı geçmeyen büyük ihtimal o yüzden tekrar edip duruyordu. Şimdi antibiyotik kullanıyoruz ama bakalım ne olacak. Ama saçmalığa bakın kadın doğumculara bile güvenilmiyor orda kültürde nasıl çıkmaz resmen insanı zorla hasta ediyorlar.

Üroplazmaya baktılar mı?Tam olarak sorununuz nedir?ayrıntılı kültür yapmamıslardır.Bide nacizane tavsiyen gynoflor yerine VAGI FLORA kullanın.Kesinlikle daha iyi.

Üroplazmaya baktılar mı?Tam olarak sorununuz nedir?ayrıntılı kültür yapmamıslardır.Bide nacizane tavsiyen gynoflor yerine VAGI FLORA kullanın.Kesinlikle daha iyi.
Evet üroplazma çıktı en son. Ama kadın doğumcu da bakmıştı zaten kültürde onlara ve ürememişti orda. Enfeksiyon doktorunun verdiği tahlilde ortaya çıktı. Evet vagi flora biliyorum önceden kullandım bu sefer gynoflor deneyeyim demiştim ama dediğiniz gibi vagi flora daha iyi

2-3 ay önce ilk kültürümde bakteriyel vajinozis de vardı. En son ki kültürlerde çıkmadı o. Umarım o da yanlış çıkmamıştır

eğer bu sekilde geçmezse siz kolposkopiyle baktırın.rahim agzında iltihap belirtisi sarı akıntı özellikle regl döneminden sonra.Olmadıgına eminseniz ve geçmezse borik asit deneyin bence.Fitil ilaç antibiyotik bütğn dengeleri bozuyor.bu sorunu olmayan kadınlara imrenşyorum gerçekten ne kadar şanslılar diye

Rahim ağzı iltihabının belirtisi başka neler oluyor acaba? Onu da çok araştırdım ama kafam allak bullak oldu artık. Borik asiti de çok okudum evet bu sefer devlette bi kadın doğumcuya gideyim diyorum eğer o zamana kadar geçmemiş olursa ya da kültüre göre bi şey çıkarsa ona göre isteyeceğim borik asiti çünkü yanlış bir şey de yaptırmak istemiyorum eczaneye gidip orda da yaptırılabiliyormış galiba borik asit. Onun dışında bağışıklığımı güçlü tutmaya çalışıyorum ben de. Probiyotik, propolis, bitki çayı, beslenme derken inşallah işe yarar

Sarı akıntı oluyordu bende bazen kokulu,daha ilerlerse ilişkide ağrı yanma,akıntı reglden sonra artıyor.İlişki sırasında koku geldiği de olmustu.Önce doktora gidin ama iyi bi doktora.Propolis, probiyotik tedavi olmadan asla işe yaramaz bu arada.Onlar tedavi bitince önlem amaçlı.Rahim ağzı iltihabı ilaç ve fitille de geçmiyor eğer kronikleşmişse.Geçmiş olsun.

Valla iyi bi doktor diye gidiyorum fıs çıkıyor. Şimdiye kadar hep özele gittim 4 ayrı doktora. Bu sefer eğitim Araştırma hastanesini deneyeceğim. Onları bağışıklığım güçlensin diye de içiyorum. Teşekkürler size de geçmiş olsun

Gidince yazın ne cıktığını lütfen.İnşallah kurtuluruz bu illetten

Mathildaaa özelden yazdım ama görmediniz sanırım. Eşiniz de ilaç kullandı galiba ne kullanmıştı acaba özelden yazabilir misiniz

Bugün sanırım borik asitle 5. Günüm sanki etki etmeye basladı.Kontrolede gittim.iyiye gidiyor gibi.14 gün kullanıcam bunu.Bide ozon tedavisine baslamayı düşünüyorum

Met
Merhaba,cok cok gecmis olsun cok iyi anliyorum seni,ben de 2 bucuk senedir ayni dertle ugrasiyorum,Benim de gittigim doktor sayisiz prof.lar docentler ama cozum yok.hangi doktora gittiniz? Ozelden de yazabilirsiniz reklam olur derseniz.Sehir disindaysa bile bulurum su anda baya agri yapiyor benim mantarim.smear sonucum da candida Albicans cikiyor son 4 seferdir.ama column bulamadilar.

canımmm sana da çok geçmiş olsun benim doktorum fatma horasan ama benimde tamemen geçmedi.yani istersen git bi cok gittiğşm doktordan daha iyi ama çözüm hala tam olmadı.seni cok iyi anlıyorum.ben şimdi bi enfeksiyon hastalıklarına gitmeyi düşünüyorum.ayrıntılı kültür için.senşn sorunun candidaysa senin candida dieti yapman gerek baska hiç bisey yoksa.Teşhisin tam bu mu gizli şekerine baktırdın mı.Floranın düzelmesi lazım.neler yaptın bu süreçte.hormonların falan normal mi

Ben de hiç iyi değilim.psikolojim cok bozuk artık.hayattam koptum.hergün aglıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…