KRONİK VAJİNİT,MANTAR,SERVİSİTTEN KURTULAMAYANLAR

Benim başka şeyler çıktı maalesef şuan hpvyle uğraşıyorum ama bakteriler geçti
Son soru sorabilir miyim pcr multiplex yaptırcam dimi ,önereceğiniz başka bişey var mi o testi yaptırırken adetli afetsiz olmak vs gibi ... dualarım sizinle çok geçmiş olsun ,yardım edenler bin deva bulsun inş hpv de acınız oluyor mu yakarak geçiyor sanırım

Evet pcr en iyisiymiş galiba. Adetsiz olmanız gerekiyor tabiiki adet olmadığınız bir zamanda gidin. Çok teşekkürler inşallah siz de sağlığınıza kavuşursunuz Acı yok canım bende siğil de yoktu o yüzden smear testi yaptırınca öğrendim. Bendeki siğil yapmayan tipinden ama rahim ağzını etkileyenden yani yüksek riskli tip. Siğil yapanlar düşük riskli oluyormuş. Benim şuan herhangi bir işlem yapılmadı yaşım daha 25 olduğu için doktor acele etmek istemedi ilerde sıkıntı olmasın diye. Ama 3 ay sonra kontrole gideceğim gerileme olmadıysa mecbur işlem yapılacak. Şimdi bağışıklığımı güçlendirmeye çalışıyorum işte takviyelerle, beslenmeyle vs. İnşallah herkes sağlığına kavuşur

Bir de aşı yaptırdım toplamda 3 doz ilk dozunu oldum. Aşı koruyucu bi aşı yani tedavi sağlamıyor ama yine de aşı yaptırınca gerilediği gözlenmiş bazı hastalarda. Bakalım inşalllah geriler. Aşıyı olmadıysanız siz de olun mutlaka. Her kadının olması gerekiyor.

Üzüldüm ama tehlikeli bişey olmadan atlatacaksınızdır Eminim dualarım sizinle bilginiz için çok çok teşekkür ediyorum

tedavi olan hanımlar durumunuz nedir tekrarladı mı güncelleme yaparsanız sevinirim
Ben iyileştim galiba önceden ureaplasma, gardnerella ve mantar karışık vardı ve aylardır asla iyileşmiyordum vajinamın florası o kadar bozulmuştu ki kullanmadığım ilaç kalmadı, ilaçlar da enfeksiyonlar da vajinamı mahvetmişti, şu an tahtaya bir yere vurmak istiyorum umarım bi daha hiçbir zaman olmaz yoksa psikolojim kalmaz . Hala korkuyorum şu an iyileştim ama, gidip kültür vericem yine. Arada bir çok ama çok hafif kaşınıyorum o da vajinadan gelen bi kaşıntı değil yukarlarda oluyor çok az ama artık hiç eskisi garip akıntım yok ve mantarın yaptığı o deli kaşıntı yok artık. Bu yolculukta 3 antibiyotik(2 kere idrar yolu ve 1 kere ureaplasma için), 1 gynomax XL 3lü fitil, 1 gynomax 7’li fitil, sayısız travacort, 1 kez cleocin t, sayısız flucan, ph-d boric acid, motiflor, 3 kere de miko penotran fitil kullandım. Herhangi biri yardım etti diyemem çünkü aylar sonra yavaş yavaş düzeldim. Hala korkuyorum bunları bir daha yaşamaktan. Şu an düzenli olarak probiyotik kullanıyorum, orayı hep temiz tutmaya çalışıyorum ve kuruluyorum, 5-6 aydır ilişkiye girmedim çünkü ilişki ve kondom kullanımı mantarı tetikliyor. Bu şekilde neredeyse hazirandan beri hiçbir şey olmadı.

Bende de sarı akıntı oluyor ve taktım artık bazı aylar hiç olmuyor bazen oluyor.bi de vajinamda erezyon olmuş kültür yaptırdım üreme olmadı ne yapmam gerekiyor istanbuldan bi yer önerin bu iyice bakılacak

Cok gevmis olsun ben de 29 yasinda yakalandim bu hpvye leep yapti ilk etapta acele mi etti acaba blmiorm ama geven ekim ayina kadar smearim hep temiz geldi hpv poztfti sonra nisan ayjnda gtmem gerekirken pandemidde gdemedim 2 seneyi geçti vucuttan atilmistir insallahhhh. Siz naal oldunuz merakettmm bunu yasadgm icin sizi cok iyi anlarm

Merhaba hangi antibiyotigi yazdı doktorunuzz eşiniz kullanıyor mu kullanıyorsa oda mo aynı antibiyotik

Merhaba asi oldunuz mu eger
Merhaba asi oldunu mu olmadıysa asla yaptırmayın hpv aşısının sonuçlarını araştırın lutfen

Aynı durum bende de var. Ve ilerledi sanırım yaraaya cevirdi. Smearım temiz ancak doktor yara var diyor ama yarayı yakma ya da dondurma işlemi yapmıyor. Her adetten sonra akıntım başlıyor bıktım artk valla

Aynı durum bende de var. Ve ilerledi sanırım yaraaya cevirdi. Smearım temiz ancak doktor yara var diyor ama yarayı yakma ya da dondurma işlemi yapmıyor. Her adetten sonra akıntım başlıyor bıktım artk valla
Merhaba nasıl oldunuz bir değişiklik iyilesme var mı?

Yaptıramadım henüz. Yasaklar pandemi falan derken iş uzadı. Ama en kısa zamanda yaptırmam lazım farkındayım. Ben bu clamidyadan şüpheleniyorum. Rahim ağzında yaraya sebebiyet verenlerden bi mikrop da oymus.

Merhaba tedaviniz bitmiştir muhtemelen iki yıl olmuş. İnşallah tekrarlamamistir da. İyileşen kadınları görünce hem seviniyor hem motive oluyorum. Ben hala iyilesemedim. Bir sürü enfeksiyonla mücadele ettim. Gitgide daha kötü oluyor gibiyim. Eskiden mantar sadece kaşıntı yapardı. Şimdi bıçakla kesiyolar sanki icimi. Ya da biri iğne batırıyor. Eski sağlığımı çok özlüyorum ya

Merhabalar bende de 5 aydir aynı sorun vardı mantar diyip yolladılar ben de turan beyi buldum mantar çıkmadı bile ureaplasma ve gardnella varmış uygun antibiyotiği verdi umarim gecer sizin geçti mi turan beye gttikten sonra bazen kolay temizleniyor dedi doktor umarım çok ugrasmam

Arkadaşlar merhaba 5 aydir bu dertten muzdaribim en iyi doktorlara gttim verdiğim paranın haddi hesabi yok psikolojim bozulmustu artık kronik mantar dediler yolladılar .surekli ayni ilaçlar. Gecmesini bırakın artarak devam etti hiç gecmedi öyle soyliyim sonra araştırdım kendi tedavimi kendim buldum oncelikle iyi bir mikrobiyoloji labratuvari buldum kültür ve antibiyogram yaptrdim neden mikrobiyoloji labi çünkü bu bakteriler 10 dakikada ölüyormus doktorda yaptirip laba gidene kadar maalesef oluyorlar doktor hemen orda alıp ekim yaptı. Sonuc ne mi mantar yok hic yok ne var biliyo musunuz ureaplasma ve gardnella dirençli ve etkili antibiyotikler çıkıyor doktor etkili olanlardan veriyor ictim ve geçti 5 aydir gecmeyen şey geçti mantar diye kullandığım antibiyotiklerde vücuduma verdiği zararla kaldı lütfen iyi bir laba gidin. Ben izmirdeyim uçkun labratuvara gttim doçent kendisi Allah ondan razı olsun hepinize geçmiş olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…