Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Kreş...

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Yurt disinda yasiyorum genelde 3 6 yas arasi ucretsiz anaokulu...herkes gonderiyor....ozellikle yabancilar icin super oluyor dil konusunda....
Normalde 3 yasinda baslamasi lazimken alt sinif acilmis 2 yildir....5.5 yasindaki oglumun ogretmeni istersen kucuk oglunu kaydedebilirsin dedi.oglum suan 25 aylik..kaydini yaptim belediyeden....mudure kaydi onaylattim...
Gecenler de okula vizit yapilsin diye 1 ogretmen 2 yardimci vardi...sinif sahane otesi alt kata inildigi icin bahceyle sifir okulda 4 tane spor odasi 2 tane uyku odasi bir tane tv ve dinlenme yada eksradan oyun odasi oglum cok kucuk diye basta tereddut etsem de cikisinda cok Mutlu oldum...diger iki oglumda o anaokulu na gitti hatta 2.cocugum orda bu sene son senesi...kucuk kardesiyle gidecek...mudur de buyuk oglumun once ki ogretmeniydi...eylulde baslicak 1 hafta adapte icin belirli saatlerde beraber gidip gelecegiz....haftada 5 yarim gun gidecek...aralik ayindan sonra anne calisiyorsa tum gun oglen yemegini okulun kantininde yedik ten sonra orda uyuyacak...
Devlet okulu oldugu icin tamamiylen ucretsiz tek kurus hicbir sekilde odemiyoruz tek odeyecegimiz oglen yedigi yemek ucreti oda ailenin gelirine gore belediye hesaplayip aylik aliyor yedigi.gun hesap edilerek...en yuksek tarife 3.60 euro... ogretmenler genel anlamda cok iyi okulda yaptiklari aktiviteleri gorduk ce seviniyor insan karne donemlerinde veriliyor bize....
Hangi ülke bu? Biz de gelelim mi:))

Bence sınıflar 6 aylık ayrılmalı yani yıl yıl değil
Ve muhakkak bir tane yardımcı abla olmalı
Yani ogretmen ilgilenebilmesi icin
Ayrıca 20 kişinin üstünde olmamali
Çünkü 20 kişi bile küçükler için kalabalık
Okulda ceza sistemi var mı bunu da sorun bence
Ve muhakkak öğretmenle de tanısin karar vermeden once

Sağol canım birde ben gidip görüşeyim inşallah ,senin anlattgına göre iyi biyere benziyor ama neden 1öğretmen var ki sınıflar kaç kişilikmiş, fiyatda biraz pahalı bence en fazla 700-750 olsun yani, birde sen ortamı gözlemledinmi memnun kaldınmı vercekmisin yavrunu oraya, öğretmenler falan nasıl samimimiydi ayy çok sordum kusura bakma:-)
Canım sanatoryumdakiler 1100 liradan fiyat açıyor maalesef ben yarım gün 550 olarak konuştum. Bana o kadar yakın ki 200 metre aramız servis masrafım olmayacak. Benim içime sindi açıkcası. Çok daha iyisi olabilir mi olabilir tabi ama servis ve tam gün derken 2000 dem aşağı olmaz özel üniversite parası reSmen veremem ki şimdi. Sınıf 12-15 kişilik. Öğretmen 2 olsa daha iyiydi gerçekten. Eşim yarın git Kaydını yaptır diyor

ALLAH kolaylık versin.
Vicdanlı insanlar mı onu sorun
Neden baskıcı olmaz diyorsunuz. Yaş itibari ile bakıcı daha uygun :KK43:

Uzuldum cidden fiyatida cok uygun.sizin cocugunizdan Hemen hemen iki yasinda sayilir. Tekrar mi gorusseniz
Tekrar gidip görüşürüm tabiki siz memnun kalmışsınız belli ancak bana dedikleri tuvalet eğitimi varsa alabiliriz ancak oğlum hala bezli

ALLAH kolaylık versin.
Vicdanlı insanlar mı onu sorun
Neden baskıcı olmaz diyorsunuz. Yaş itibari ile bakıcı daha uygun :KK43:
Amin sağolun evet çok küçük daha bende üzülüyorum ama güvenebilceğim kimse yok:-( geçen yıl bakıcıdan çok çektim bu yıl aynı şeyler yaşanmasın istiyorum:-(

Canım sanatoryumdakiler 1100 liradan fiyat açıyor maalesef ben yarım gün 550 olarak konuştum. Bana o kadar yakın ki 200 metre aramız servis masrafım olmayacak. Benim içime sindi açıkcası. Çok daha iyisi olabilir mi olabilir tabi ama servis ve tam gün derken 2000 dem aşağı olmaz özel üniversite parası reSmen veremem ki şimdi. Sınıf 12-15 kişilik. Öğretmen 2 olsa daha iyiydi gerçekten. Eşim yarın git Kaydını yaptır diyor
Doğru canım haklısın oralar daha pahalı ama sınıfla kalabalıkmış ya tek öğretmen zor olur bence:-( benim evede yakın orası kendim bırakabilirim oğlumu servislemi 850 dedi acaba?

X