Kreş sorunu

Merhabalar 4 ve 5 yaşını doldurmuş iki oğlum var.
Çalışıyorum o sebeple bir kreş ile anlaştım. İlk etapta çok sıcak davrandılar, benim 7:45'te evden çıkmam lazım dedim servisi ayarlarız dediler. Serviste çocukların başında muhakkak hostes olmalı dedim, kesinlikle olacak dediler. Ancak 3 hafta dolacak hala bir düzen oturtamadık. Okullar başlayınca düzelir dedik ama bugün servis yüzünden otobüsü kaçırdım ki trafiği olan bir ilde yaşamıyorum. Asıl sorun ise servis konusunda çok duyarsız olmaları. İlk 3 gün falan yanlarında öğretmenleri vardı çocukların, ellerinden tutup indiriyordu servisten. Sonraki gün ben işe dalmışım (çocuklar işyerine geliyor) ve servisin geldiğini görmedim. Son anda farkettiğimde oğlum tekere çok yakın mesafede ve serviste geriye doğru çıkıyordu, koştum ve çektim. İkinci gün öğretmen yine inmedi ve ben yine koşarak aldım çocukları. Sonraki gün ise servis geldi ve ben çocukları almaya çıktım. Bi baktım serviste öğretmen, hostes vs yok. Ablanız nerede dedim kimseden ses çıkmıyor. Serviste 2 yaş çocuklarda var. Servisin kapı tarafında önü demir olan kısımda ağzında emzik bir kız çocuğu oturuyor. Tabi onları öyle görünce çıldırdım. Araç bir fren yapsa çocuğun yüzü direk demire çarpar, daha fenası merdiven bolşuğuna düşebilir. Ayrıca servis şoförü genç ve yanında genç bir çocuk vardı, sanırım arkadaşıydı. Bunlar genç adamlar tvlerde o kadar çok şey duyuyoruz ki, bu çocukları onlarla tek nasıl gönderirler. Sonra bütün hocalara bu durumu aynen yazdım whatsupptan, haklısınız ama bir daha asla olmayacak gibi yorumlar geldi. Dün de yeni yeni servis şoförü ile geldi çocuklar. Bahçeye bile girmedi şoför ben araca doğru koştum bi baktım yine öğretmenleri yok. Oğlum çantasını unutmuş arabaya almaya çıktım. Bi de ne göreyim yine 2 yaşlarında bir çocuk iki koltuğun arasına oturmuş ağlıyor ya da uyukluyor. Anlayamadım. Onu öyle görünce çıldırdım. Müdüreye ulaşamadım öğretmenini arayıp tepkimi gösterdim. Yine haklısınız yorumları vs. Bu önemli olan kısmı idi. Farklı bir konu ise tesvik sorunsalı. İlk konuştuğumuzda okulumuz aracılığıyla teşvik alabilirsiniz dediler. Biz de hemen başvuralım madem dedik. Müdüre hiç birşey bilmiyor, bilmediği gibi de araştırmıyor. Her şeyi eşimle ben söyledik oysaki bizde ilk kez yapıyoruz bu işleri. Son günde teşvik başvurumuzu yaptık sonra bana tercih yapın diye msj geldi. Meğer tercih yapmamışlar. Sonra tekrar ara zorla tercih yaptır vs derken onu da son anda hallettik. Şifresini verin biz yapalım diyoruz onu da vermiyorlar. Neyse son an başvurularından sonra küçük oğluma teşvik çıktı. Şuan bi aksilik çıkmasın diye yine arkalarından koşturuyoruz. Yönetmeliği okuyoruz mebe gidiyoruz falan filan. Bu işlemleri okulun yapması gerekmez mi? Çocuklarımı okula vereli 3 hafta olacak ama aksilik üstüne aksilik yaşıyoruz. Sizce bu yaşadıklarımız normal mi? Çocuklarımı ilk kez okula gönderiyorum. Yaşadıklarım canımı fena halde sıktı. Çocuklarım istekli gidiyor heveslerini kırmak istemiyorum ama bunlar okuldan almak için yeterli sebepler mi?
Off okurken içim şişti peki bu diğer çocukların velileri uyuyor mu?Allah'im emzikli çocuk var diyorsunuz 2 yaşında bebek daha ya nasil minicik yavrular tek başlarina bırakilir.Servis şoforu deseniz artik kimseye güven kalmadi ne rahat insanlar sonra olan olunca da ah vah ediyorlar.Kızim daha 11 aylik ve ben 5 yasina gelince anasinifina nasil verecegim diye kara kara dusunuyorum bu konularda cok hassasim benim fikrim derhal o okuldan evlatlarinizi almaniz,yönetim tam anlamiyla güvensiz bir profil çiziyor yol yakinken cocuklar daha tam alismamisken alin bence

devletin anaokuluna verseniz, bana daha güvenilir geliyor açıkcası. maddi durumumuz müsait olduğu halde biz seneye devlet anaokuluna vereceğiz.

Bence yeterli sebepler. 3 haftadir bekliyorum diyorsunuz. Servis de olen cocuktan sonra bu servis konularinda bencede pimpirikli olunmali. Servis soforu arabayi kullaniyor o kadar. Cocuklarin guvenligini kontrol eden biri olmali arabada. Hele hele 2 yas cocuklarini.

Saatleri uymuyor

Bizim şehirde sabah 8 de başlayıp 5 te bitiyor devlet okulları

Siz akşam kaçta çıkıyorsunuz bilmiyorum ama özelde de saatler yaklaşık böyle

Bağımsız anaokullarını bir araştırın bence

Bizim komşuların çocukları gidiyor 7.30 gibi servis alıyor 17.30 gibi bırakıyor

Son düzenleme:
Bakıyorum. Tüm okullarla tek tek görüşüyoruz.
Bugün bi kaç okul aradık ama fiyatlar fahiş...
Hem bütçeye uygun, hem yakın, hem de çocuğa öenm veren okul bulmak zor.
Para varsa huzur var derlerdi de inanmazdım.
Allah kolaylık versin arkadaşım
sorması ayıptır ne kadar kreşler kaçla kaç arası servis dahil mi ücrete
öbür sene falan bende vereceğim inşallah 2. kızımı merakımdan soruyorum

konunuza gelince benim de bakıcı sorunum oluyor zaman zaman
çok kötü şeyler değil bazı şeyleri o evin insanı ben işçiymişim gibi ide ediyorum yeri geliyor
çaresizlik zor sizi anlıyorum ama

servis olayı çok çok tehlikeli.. Allah korusun

Burada en uzun devlet kreşi 9-16 bu kreşte devlete bağlı fakat özel okul kapsamına giriyor. Sabah 8 aksam 18 ama servisle gidecekler 17de çıkıyor. 17 de çıkıp en geç 15dk sonra yanımda oluyorlar

Allah kolaylık versin arkadaşım
sorması ayıptır ne kadar kreşler kaçla kaç arası servis dahil mi ücrete
öbür sene falan bende vereceğim inşallah 2. kızımı merakımdan soruyorum

konunuza gelince benim de bakıcı sorunum oluyor zaman zaman
çok kötü şeyler değil bazı şeyleri o evin insanı ben işçiymişim gibi ide ediyorum yeri geliyor
çaresizlik zor sizi anlıyorum ama

servis olayı çok çok tehlikeli.. Allah korusun

bizim kreş sabah 8 akşam 17 arası
Sömestr vs tatillerde kapanmıyor.
Servis konusunda müdüre hanıma tekrar msj attım sakın yalnız göndermeyin diye gördü fakat cvp yazmadı.
Bakalım ne olacak

bizim kreş sabah 8 akşam 17 arası
Sömestr vs tatillerde kapanmıyor.
Servis konusunda müdüre hanıma tekrar msj attım sakın yalnız göndermeyin diye gördü fakat cvp yazmadı.
Bakalım ne olacak
fiyat ne ortalama kreş yuvalarda onu da cevaplayabilir misiniz
Araştırdım dediniz ya
dediğim gibi merakımdan soruyorum

Ortalama 750 oluyor servis harici. Servis mesafeye göre değişiyor.
Tabi ilk etapta kırtasiye masrafı var, bizim okul çocuk başına 500tl istedi, kimisi 300 istiyor. Okula göre değişiyor.
Birde bizim okulda tuv.kağıdı, kağıt havlu vs istediler onu da alacağız tabi sorunu çözersek.
Bu akşam bi okulla görüşmeye gideceğiz, çocuk başına 650 alırız demiş ama pazarlıkla uygun yaparlar muhtemelen, inş çocuklarım ve bizim için hayırlısı olur.
Birde bu tür okullarda teşvik var göndereceğiniz zaman onu da değerlendirebilirsiniz

Duyduklarima inanamadim. İnsanlar nasıl minicik bebeği o şekilde bırakır. Yavrucak nasıl bi psikoloji de düşünmek bile istemiyorum!

Ben daha fazla bir şey yazamıyorum. Kalem yazmıyor! Görünen bu ise görünmeyen!..

Yavrularımizi Allah korusun!

En basit şöyle düşünürüm ben olsam: o servise o çocuklari o şekilde bindiren o okulun çalışanları ve buna vicdanen razı iseler; onların vicdanında sorun var demektir.

Canim kusura bkma ama cocuklatin anaokula gitme caginda aslinda bnce yakin mesafe anaokula yolla sen elinle gotur getir gonul rahatligi ile aldigin para zaten gidiyomus isten cik bence

Bizim şehirde saat 9-14:30 bazı okullarda kulüp dersler ile 16:30 oluyor

iki yasindaki yavrucaga uzuldum yavrum ailesine bildirin bence ya o cocukta orda unutulsa kimse gormese siz duyarli bir annesiniz.lutfen ailelere de bildirin.olmaz boyle.okullarin acildigi ilk gun yuzlerce ceza aldilar kres servisleri kurallar uygulansin.sikayet edin.iki yasindaki cocuk kendini nasil korusun cok sinirlendim.

Teşvik konusunda okul başvuru alıyor biz sadece başvuru yapmak istediğimizi belirtiyoruz
O zaman değişmiş dem
Araştırmak benim görevim olabilir ama herşeyi yapmak benim görevim değil. Herkes kendi üzerine düşeni yapmalı cahil değiller koca okul sahibesi olmuşlar. Tüm yönlendirmeleri ben yaptım ki arkadaşlarımdan sadece bordro istediler arkadaşlarım gerisine karışmadı
O; arkadaşınızın bahsettiği okulla alakalı bir durum. Benim çevremdeki birçok okul bu görevlerden asgari olanlarını yapıyor ki bahsettiklerim kıyı köşe özel okullar değil. Bu durumda normali ne onu bilemeyeceğim. Özel okulların çalışma sistemine hakim olan biri bu konuyu daha net açıklığa kavuşturabilir.

X