Kreş sorunu

Allah kolaylik versin evet gercekten cok zor. Umarim bir cikis yolu bulursunuz kisa zamanda. Uzuldum ya cocuklarin servisteki hallerine. Boyle ihmal olmaz ki :KK43:

O çocukları görünce mahfoldum. Bu çocukların anneleri şikayet etmiyormu diye düşünüp duruyorum. Çocuğun o hali gözümün önüne geldikçe içim parçalanıyor.

Müdürü arıyorum tabi ki yani msj atılacaksa hepsine atıyorum.
Ben zaten hostes sordum öğretmen aileler bizi istiyor dedi. E sizde yoksunuz ki!!
Anaokulu saatleri bana uymuyor. Ayrıca sömestr tatili vs sıkıntı olacak o sebeple bu tarz bi okul tercih etmek zorundayım
Anladım.
Bu servis olayı yüzünden 2 3 sene önce bir çocuk ve anaokulu öğretmeni ölmüştü. Servisten inince çocukla bi araba çarpmıştı.
Geçen ay da servsite unutulan çocuk öldü. Yani bu iş gerçekten çok üstünde durulması gereken bir durum.
Veliler öğretmeni istiyorsa hostes yerine problem velilerde o zaman.
Çünkü dediğim gibi öğretmenlerin böyle bir görevi yok.
Farkındalarsa belki bu yüzden gelmiyorlardır servise veya isteksizlik yapıyorlardır.
Diğer velilerle konusup bir hostes gerekliliği hakkında konussanız ama bu sizin göreviniz değil ki.
Okulda kimse görevini yerine getirmiyor. Müdür telefonunu açmıyor. Öğretmenlere hosteslik dayatması yapılıyor. Hostes desen bir var bir yok. Bence yeni bir kreş araştırın...
Kırtasiye malzemelerinizi geri alın, servis ücretini hatta kayıt ücretini de.
Can bu kadar hafife alınmamalı...

İşverenime de yüzüm tutmuyor artık. Çünkü normalde cumartesi günleri çalışma var fakat bana maaştan kesinti yapmadan izin veriyor. Bi kaç saat izin istesem arabayla bıraktırayım diyor. Ben de suistimal etmek istemiyorum. Çocuklar işyerine geliyor akşamları tek kelime etmiyor.

Anladım.
Bu servis olayı yüzünden 2 3 sene önce bir çocuk ve anaokulu öğretmeni ölmüştü. Servisten inince çocukla bi araba çarpmıştı.
Geçen ay da servsite unutulan çocuk öldü. Yani bu iş gerçekten çok üstünde durulması gereken bir durum.
Veliler öğretmeni istiyorsa hostes yerine problem velilerde o zaman.
Çünkü dediğim gibi öğretmenlerin böyle bir görevi yok.
Farkındalarsa belki bu yüzden gelmiyorlardır servise veya isteksizlik yapıyorlardır.
Diğer velilerle konusup bir hostes gerekliliği hakkında konussanız ama bu sizin göreviniz değil ki.
Okulda kimse görevini yerine getirmiyor. Müdür telefonunu açmıyor. Öğretmenlere hosteslik dayatması yapılıyor. Hostes desen bir var bir yok. Bence yeni bir kreş araştırın...
Kırtasiye malzemelerinizi geri alın, servis ücretini hatta kayıt ücretini de.
Can bu kadar hafife alınmamalı...

Kırtasiye parasını vermedim henüz, iş arkadaşım çok abarttığımı düşünüyor ben de sorunu kendimde aramaya başladım.
Bu örneklerin tamamını verdim hocaya, Allah muhafaza bir şey olursa sizin ihmaliniz olsun istemiyorum, siz gerekli önlemleri alın diyorum. Kendimi işime veremiyorum bu sıkıntı yüzünden akşam olunca kalbim çarpmaya başlıyor :KK43:

Merhabalar 4 ve 5 yaşını doldurmuş iki oğlum var.
Çalışıyorum o sebeple bir kreş ile anlaştım. İlk etapta çok sıcak davrandılar, benim 7:45'te evden çıkmam lazım dedim servisi ayarlarız dediler. Serviste çocukların başında muhakkak hostes olmalı dedim, kesinlikle olacak dediler. Ancak 3 hafta dolacak hala bir düzen oturtamadık. Okullar başlayınca düzelir dedik ama bugün servis yüzünden otobüsü kaçırdım ki trafiği olan bir ilde yaşamıyorum. Asıl sorun ise servis konusunda çok duyarsız olmaları. İlk 3 gün falan yanlarında öğretmenleri vardı çocukların, ellerinden tutup indiriyordu servisten. Sonraki gün ben işe dalmışım (çocuklar işyerine geliyor) ve servisin geldiğini görmedim. Son anda farkettiğimde oğlum tekere çok yakın mesafede ve serviste geriye doğru çıkıyordu, koştum ve çektim. İkinci gün öğretmen yine inmedi ve ben yine koşarak aldım çocukları. Sonraki gün ise servis geldi ve ben çocukları almaya çıktım. Bi baktım serviste öğretmen, hostes vs yok. Ablanız nerede dedim kimseden ses çıkmıyor. Serviste 2 yaş çocuklarda var. Servisin kapı tarafında önü demir olan kısımda ağzında emzik bir kız çocuğu oturuyor. Tabi onları öyle görünce çıldırdım. Araç bir fren yapsa çocuğun yüzü direk demire çarpar, daha fenası merdiven bolşuğuna düşebilir. Ayrıca servis şoförü genç ve yanında genç bir çocuk vardı, sanırım arkadaşıydı. Bunlar genç adamlar tvlerde o kadar çok şey duyuyoruz ki, bu çocukları onlarla tek nasıl gönderirler. Sonra bütün hocalara bu durumu aynen yazdım whatsupptan, haklısınız ama bir daha asla olmayacak gibi yorumlar geldi. Dün de yeni yeni servis şoförü ile geldi çocuklar. Bahçeye bile girmedi şoför ben araca doğru koştum bi baktım yine öğretmenleri yok. Oğlum çantasını unutmuş arabaya almaya çıktım. Bi de ne göreyim yine 2 yaşlarında bir çocuk iki koltuğun arasına oturmuş ağlıyor ya da uyukluyor. Anlayamadım. Onu öyle görünce çıldırdım. Müdüreye ulaşamadım öğretmenini arayıp tepkimi gösterdim. Yine haklısınız yorumları vs. Bu önemli olan kısmı idi. Farklı bir konu ise tesvik sorunsalı. İlk konuştuğumuzda okulumuz aracılığıyla teşvik alabilirsiniz dediler. Biz de hemen başvuralım madem dedik. Müdüre hiç birşey bilmiyor, bilmediği gibi de araştırmıyor. Her şeyi eşimle ben söyledik oysaki bizde ilk kez yapıyoruz bu işleri. Son günde teşvik başvurumuzu yaptık sonra bana tercih yapın diye msj geldi. Meğer tercih yapmamışlar. Sonra tekrar ara zorla tercih yaptır vs derken onu da son anda hallettik. Şifresini verin biz yapalım diyoruz onu da vermiyorlar. Neyse son an başvurularından sonra küçük oğluma teşvik çıktı. Şuan bi aksilik çıkmasın diye yine arkalarından koşturuyoruz. Yönetmeliği okuyoruz mebe gidiyoruz falan filan. Bu işlemleri okulun yapması gerekmez mi? Çocuklarımı okula vereli 3 hafta olacak ama aksilik üstüne aksilik yaşıyoruz. Sizce bu yaşadıklarımız normal mi? Çocuklarımı ilk kez okula gönderiyorum. Yaşadıklarım canımı fena halde sıktı. Çocuklarım istekli gidiyor heveslerini kırmak istemiyorum ama bunlar okuldan almak için yeterli sebepler mi?
Sorun sadece servis değil ki ... Eğitimciler de bir acayip ..çocukların can güvenliğini önemsemeyen bir kurum var ortada .. Çok büyük bir sorumsuzluk ..benim çocuğuma birşey olduktan sonra eğitimcilere yada servis şoförüne verilen ceza umrumda olmaz ki ! Gebersin ama benim yavrum gelir mı geri ?

Hemen yeni bir anaokulu arastirmanda fayda var ..hatta iki gün işten izin alıp çocuklarınla birlikte okulları gez ..hangisinin şartları uygunsa oraya gönder ..Bu kadar soruna rağmen hangi cesaretle yine aynı okula gönderiyorsun ki ?

Kızımın kreşte 3.yılı , bu yil anaokuluna gidiyor .başladığında şehir dışındaydım, babası ilgilendi herşeye ..bildiğimiz bir okul ama yine de herşeyi yerinde ve yeniden gozlemlemis eşim .. sıkıntı olmadığına emin olunca da kızımızı göndermiş ..bu zamana kadar bir sorun yaşamadık ama bugün sorun yaşayayım yarın okulunu değiştiririm .çocuk bu ,Allah korusun ...

Kırtasiye parasını vermedim henüz, iş arkadaşım çok abarttığımı düşünüyor ben de sorunu kendimde aramaya başladım.
Bu örneklerin tamamını verdim hocaya, Allah muhafaza bir şey olursa sizin ihmaliniz olsun istemiyorum, siz gerekli önlemleri alın diyorum. Kendimi işime veremiyorum bu sıkıntı yüzünden akşam olunca kalbim çarpmaya başlıyor :KK43:
Ne abartması kesinlikle haklısınız evhamlanmakta.
Ne kadar çok haber gördük servisle alakalı.
Umarım düzen oturur okulda.
Yönetmelik var mı okul servisleriyle alakalı bilmiyorum. Hostes şarttı ama. Bir araştırsanız müdüre bu şekilde söyleseniz aykırı bir iş yaptıkları için hostes kesinlikle alacaklar

Servis konusunda ihmal var evet ama serviste durmak öğretmenlerin görevi yok. Teşvik vs. araştırmak ise sizin göreviniz. Kurum bunu yapmakla görevli değil.

serviste hostes, emniyet kemeri gibi standart uygulamalara uymak zorundalar, aksi yasak, şikayet etseniz dünya ceza alırlar. bence bu konuda ciddiyetinizi belli edin, serviste en ufak sorun yaşarsanız çocukları kreşten alacağınızı söyleyin, bu arada teşvik çıktıktan sonra nakil hakkınız da var diye biliyorum, yine araştırın siz.

Bimeri arayın orası yardımcı olabilir
Okul kreş vs servislerini denetleyen bir kurum yok sadece zabıtaya şikayet edebiliyorsunuz ücret konusunu hangi ilçeye bağlıysa oranın milli eğitim müdürlüğünü arayabiliyosunuz ama biz aradığımızda aracı olabileceklerini şikayetlerimizi okula bildireceklerini belirtmişlerdi
Yani şikayeti dikkate alsa alsa bimer alır

serviste hostes, em
Sorun sadece servis değil ki ... Eğitimciler de bir acayip ..çocukların can güvenliğini önemsemeyen bir kurum var ortada .. Çok büyük bir sorumsuzluk ..benim çocuğuma birşey olduktan sonra eğitimcilere yada servis şoförüne verilen ceza umrumda olmaz ki ! Gebersin ama benim yavrum gelir mı geri ?

Hemen yeni bir anaokulu arastirmanda fayda var ..hatta iki gün işten izin alıp çocuklarınla birlikte okulları gez ..hangisinin şartları uygunsa oraya gönder ..Bu kadar soruna rağmen hangi cesaretle yine aynı okula gönderiyorsun ki ?

Kızımın kreşte 3.yılı , bu yil anaokuluna gidiyor .başladığında şehir dışındaydım, babası ilgilendi herşeye ..bildiğimiz bir okul ama yine de herşeyi yerinde ve yeniden gozlemlemis eşim .. sıkıntı olmadığına emin olunca da kızımızı göndermiş ..bu zamana kadar bir sorun yaşamadık ama bugün sorun yaşayayım yarın okulunu değiştiririm .çocuk bu ,Allah korusun ...

niyet kemeri gibi standart uygulamalara uymak zorundalar, aksi yasak, şikayet etseniz dünya ceza alırlar. bence bu konuda ciddiyetinizi belli edin, serviste en ufak sorun yaşarsanız çocukları kreşten alacağınızı söyleyin, bu arada teşvik çıktıktan sonra nakil hakkınız da var diye biliyorum, yine araştırın siz.

Öncelikle bulunduüğumuz ilde yeni ve yalnızız sorgulayacak kimsemiz yok etrafımızda. Aylardır araştırıyrum ama içine girmeden görmek mümkün olmuyor. İzin ziyadesiyle aldım bu konu ile alakalı. Yarın okulu değiştirme şansım yok çünkü bura ile alakalı nasıl sorularım varsa diğer okulları da bilmiyorum. Çok iyi denilen okullar ise benim bütçemi fazlasıyla aşıyor. Nakil hakkımız var şimdi tesvik veren okulları tek tek sorguluyoruz uymaz ise farklı bir okul araştıracağız. Ama birden bire oradan alıp hiç bilmedğim bir yere vermek hem çocuklara zarar verir hem de beni daha çok yıpratır

Ne abartması kesinlikle haklısınız evhamlanmakta.
Ne kadar çok haber gördük servisle alakalı.
Umarım düzen oturur okulda.
Yönetmelik var mı okul servisleriyle alakalı bilmiyorum. Hostes şarttı ama. Bir araştırsanız müdüre bu şekilde söyleseniz aykırı bir iş yaptıkları için hostes kesinlikle alacaklar

Onlar şart olduğunu biliyorlar ki zaten şart.
Bugünde ayarlamazlar ise bimer cimer nereyi bulursam şikayetimi dile getireceğim

Servis konusunda ihmal var evet ama serviste durmak öğretmenlerin görevi yok. Teşvik vs. araştırmak ise sizin göreviniz. Kurum bunu yapmakla görevli değil.

Araştırmak benim görevim olabilir ama herşeyi yapmak benim görevim değil. Herkes kendi üzerine düşeni yapmalı cahil değiller koca okul sahibesi olmuşlar. Tüm yönlendirmeleri ben yaptım ki arkadaşlarımdan sadece bordro istediler arkadaşlarım gerisine karışmadı

Ben öğretmenlerin görevi servste durmaktır gibi bir vurgu yapmadım.
Öğretmeni kendisi söyledi, ben hala hosteste ısrarcıyım

Öncelikle bulunduüğumuz ilde yeni ve yalnızız sorgulayacak kimsemiz yok etrafımızda. Aylardır araştırıyrum ama içine girmeden görmek mümkün olmuyor. İzin ziyadesiyle aldım bu konu ile alakalı. Yarın okulu değiştirme şansım yok çünkü bura ile alakalı nasıl sorularım varsa diğer okulları da bilmiyorum. Çok iyi denilen okullar ise benim bütçemi fazlasıyla aşıyor. Nakil hakkımız var şimdi tesvik veren okulları tek tek sorguluyoruz uymaz ise farklı bir okul araştıracağız. Ama birden bire oradan alıp hiç bilmedğim bir yere vermek hem çocuklara zarar verir hem de beni daha çok yıpratır
Haklisin ama bu şekilde sorunlar devam ediyor .hicbirsey çözüme kavuşmuş değil ..yüreğin ağzında yaşamaktansa mecburen farklı okullara bakacaksın ..

Bence en iyisi araba alma işini daha erkene çekip kendiniz götürüp getirin çocukları, hem başka ihmal varsa yerinde incelersiniz.

Teşvik konusunu bilmiyorum ben de maalesef.

Haklisin ama bu şekilde sorunlar devam ediyor .hicbirsey çözüme kavuşmuş değil ..yüreğin ağzında yaşamaktansa mecburen farklı okullara bakacaksın ..

Bakıyorum. Tüm okullarla tek tek görüşüyoruz.
Bugün bi kaç okul aradık ama fiyatlar fahiş...
Hem bütçeye uygun, hem yakın, hem de çocuğa öenm veren okul bulmak zor.
Para varsa huzur var derlerdi de inanmazdım.

Bence en iyisi araba alma işini daha erkene çekip kendiniz götürüp getirin çocukları, hem başka ihmal varsa yerinde incelersiniz.

Teşvik konusunu bilmiyorum ben de maalesef.

Okulda şuan bir sıkıntı yok gibi öğretmenlerle görüşme halindeyiz.
Çocuklar da ilgi görüyor ki çok istekli gidiyorlar. Bu arada bi okul daha değiştirdik orayı istemiyordular.
Burada hususen küçük oğlum öğretmeni ile iyi anlaşıyor ama yönetici kadrosu sıkıntı

X