Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

Merhaba.
Bazı konularda pek çok paylaşmak istediğim şeyler olmasına rağmen yazıp yazmamakta çok tereddüt ediyorum zaman zaman. Ben bir kaç aylık bir üyeyim. Bu forumdan başka bir yerde de daha önce hiç bir üyeliğim olmamıştı açıkçası gerçekten hayatın içindeki bir sürü şeye yetişmeye çalışırken ekstra geliyor şu anda bile.

Ancak linklerde sürekli karşıma çıktığında biraz ilgilenince KK nın gerçekten çok geniş bir portal olduğunu, burada insanların en yakınlarıyla bile paylaşamayacakları şeyleri paylaşabildikleri gerçekten çok iyi dostlukları olduğunu gördüğüm için, bir sürü insanın bir sürü deneyim ve önerilerinden faydalanabilmek adına üye olmaya karar verdim. Ve doğru bir karar olduğundan eminim.

Ancak, şöyle bir problemim var benim. Yaklaşık iki yıldır kendim ve ailem ve sevdiklerim için sürekli, sağlıklı yaşam ürünleri olduğuna gerek sertifikalarıyla, gerek geçmişiyle, gerekse kendi deneyimlerimle inandığım şeyler kullanıyorum. Ve buradaki insanlar için de uygun olabileceğini hatta bir çok sağlık problemlerini çözmekte veya desteklemekte iyi sonuçlar alabileceklerini çok iyi bilmeme rağmen bahsetmekten sürekli kaçınıyorum. Çünkü burada bir dolu marka veya bir dolu ürün veya ilaç vb. şeylerden sürekli paylaşım olarak bahsediliyor olmasına ve pek çoğunun içeriğini tek tek acaba nedir diye sorgulamayı bir yana bırakın, neler olduğuna bile bakmadan hepimiz kullanıyor olmamıza rağmen, birileri çok duyulmadık bir şeyden bahsedince niyeyse tepkiler, ne söylendiğiyle ilgilenmekten çok direk olarak olumsuzluktan yana olabiliyor. Bunu gözlemlediğim için ben de çoğu zaman bahsetmek gereği duymuyorum, bazen de doğal olarak çekince yaşadığım için yazacaksam bile vazgeçiyorum, bazen de ilgimi çeken konularda böyle daynamayıp yazıyorum.

İki yıl öncesine kadar kullandığım veya satın aldığım herşeye kendimce dikkat ettiğimi sanıyordum oysa bir şekilde gözüme ve beynime neler kazınıyorsa zaten onlara yönlendirilmiş olduğumun ayırdına varamıyordum. Benim takip edebildiğim sadece Peta kurallarına uygunluğu ve üretim ve tüketim tarihleriymiş, bir şekilde diğerlerine nedir diye bakıp sorgulamamış olduğumu üzülerek farkettim. (ki şu anda bir dolu arkadaşımın özellikle hatırı sayılır bir dolu firmaya yazdıkları maillerine cevap gelmediğini veya yabancı dilde gelen cevapların büyük bir kısmında net olmayan şekilde deney yapmadıklarını çağrıştıracak esnek cevaplar verdiklerini öğrendiğimde bu işin çok daha derin boyutlu olduğunu da düşünmeye başladım. Çünkü firmaların bir çoğu hammadelerini veya ürünlerinde kullandıkları bir dolu şeyi kendileri kontrol etmiyorlarki zaten. Bu nedenle hayvan deneyleri yapmıyoruz diye cevap verebiliyorlar ama bunun ne anlama geldiğini düşündüğünüzde zaten komik bir şey ortaya çıkıyor. Neyse çok uzun oldu ve bu konu başlıbaşına uzun ve o birşeyden habersiz dünyanın en güzel canlıları bakımından da oldukça önemli ve üzerine çok daha fazla gidilmesi ve biz insanların çok daha duyarlı olup her yönüyle tepki koymamız gereken bir mevzu zaten. Nasıl olsa benimle bir şey olmaz dememek lazım. Yani aldığımız en küçücük bir üründe bile eğer hepimiz bu konuda duyarlı olursak, eminim ki arz talep dengelerindeki değişim, para kazanmak kaygısındaki birilerini mecburen bu konuda olması gerektiği gibi hareket etmeye zorlayacaktır.)

Fikrim ve bilgim olan, daha da ötesi kendimde kullandığım ve emin olduğum şeylerden bile bahsdememek üzücü geliyor aslında. Ama raflarda, reklamlarda bir şekilde zihnimize kazınmayan veya birilerinden sürekli duyduklarımız dışındaki şeylerde bunu araştırmak yerine direk olarak önyargı yaparız bizler biliyorsunuz ki atom parçalanabilmiş ama biz insanoğlunun önyargıları ne yazık ki parçalanamamıştır. Tedbirle önyargı arasındaki farkı bazen algılayamıyoruz ve bu ikisini ayırtedemiyoruz.

Yine de size de bahsetmek istedim sadece inceleyin ve araştırın. Eminim ki kendi adınıza en doğru kararları verebilecek yeterliliktesinizdir zaten. Sonuçta tercihinizi ne yönde kullanırsanız kullanın hiç önemli değil, sizin için kendime layık gördüğüm şeyleri paylaşmış oluyorum ve bu bir insan için mutluluk verici birşey. Çünkü sevgi dışında neyi paylaşırsak paylaşalım bizlerden birşeyler mutlaka eksilir. Ama sevgi ve bilgi öyle değildir. Hele ki kendinize layık gördüğünüz bir şeyi kolay kolay paylaşabilme imkanımız ne yazık ki günümüz şatlarında istesek de başka şeylerde pek mümkün olmuyor. Şu şartlarda, daha sonrasında herhangi bir şekilde amacım dışında anlaşılmaktan ötürü can sıkıcı bir durum yaşamak istemediğim için, burada ürün veya firma adından bahsetmeyi uygun bulmuyorum kendi adıma.

Ama eğer nedir? der ve en azından incelemek isterseniz, tabi ki paylaşırım, çünkü bunlar gizli saklı şeyler veya sakıncalı şeyler de değil zaten. Bilakis günümüz şartlarındaki bunca sağlık sorunları ve bunca zararlı şeylerle karşıya karşıyayken, ya da daha güzel ve bakımlı olmak adına o zavallı hayvancıklara bunca eziyeti yaşatan birilerine farkında olmadan da olsa para kazandırmaya devam ederken, daha iyi ve sağlıklı ve dünyamızı ve hayvanları en çok düşündüğünü tespit ettiğimiz şeyleri kendimize layık görüp kullanmamız bakımından asla arayış ve araştırmalarımızdan vazgeçmemiz lazım diye düşünüyorum. Böylece, yukarıda da belirttiğim gibi herkes vitrinine koyduğu şeylerin rengi, kokusu, ambalajıyla albenisi olması yerine içeriğiyle iyi olması yönünde hareket etmeye başlayacaktır mecburen. Ama önce bizlerin talepleri bu yönde gelişmeli ki sonuç da bu yöne doğru olabilsin.

Canndann cevap için çok teşekkür ederim.
Bildiğiniz firmalar varsa bunu paylaşmanın sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum ki zaten kk da herkes ürün ismi ve yorum paylaşıyor.Bu topikte de test yapan yapmayan diye bir sürü firma adı yazıyor.Paylaşımlarınızı bekliyorum olmadı özelden yazarsanız sevinirim.

Nars kullanan var mı?Biraz pahalıymış ama deney yapmadığını bir forumda okudum,doğru mu?Kullananlar mmemnun sunuz?

Kızlar bu konuda ben de çok muallaktayım. İlk başta çok şevkliydim,peta no testing listesindeki ürünlerden alıyordum,o markaları tercih ediyordum vs. ama sonra işte farklı farklı forumlarda da konuşulurken bu konu,onların da sonuçta içeriklerini yine hayvansal ürün kullanıp hayvan deneyleri yapan firmalardan alıyor olmalarının olası olduğu fazlaca gündeme geldi. nedir ne değildir kafam çok karışıııkkkkk

Nars kullanan var mı?Biraz pahalıymış ama deney yapmadığını bir forumda okudum,doğru mu?Kullananlar mmemnun sunuz?

Sorumu kimse cevaplamadan geri alıyorum çünkü shiseido bünyesine katılmış dolayısıla kara listede.
Konuyu dağımak istemem ama İnt.konuyu biraz araştırınca şok üstüne şok yaşıyorum.Daha önce kürk yapımIyla ilgili video izlediğimde etkisinden uzun süre kurtulamamıştım.Bu nedenle kozmetik deney videolarına bakmaya cesaretim yok.Ama akılalmaz işkence yazıları okudum.Her alanda maalesef hayvanlar işkence ile öldürülüyor,kozmetikten ipek yapımına,balmumundan çiftlik hayvalarına sonu yok ne yazık ki ((

Evet Nars ürünlerini ben hiç kullanmadım zaten onun için bilgim ve fikrim yok kişisel olarak.

Ancak sürekli kullanan bir arkadaşımdan adını duydum. O da artık almayacağını belirtirken, çok beğenerek bir sürü paralar veriyordum ama sanırım kara listedeymiş diye bahsederken duymuştum kendisinden bu markayı.

Kendi kullandığım şeyleri, nedenleri ve niçinleriyle burada yazmaya kalkarsam gerçekten çok uzun sürer. Nedenlerimden en başta geleni olabildiğince sağlığımı korumak. Ve bunu yaparken, daha pek çok hususta olduğu gibi şu anda fikir paylaşımında bulunduğumuz konu başlığını da dikkate alarak bunu yapmaya çalışıyorum. Bir çok nedenden ötürü tereddütsüz en doğru olduğuna inandığım ve sonuçlarından dolayı da bir şikayetim olmadığı için, gerek içecek olarak, gerekse tüm kişisel temizlik ve bakım ürünlerimde, cilt bakımı, renkli kozmetik ve temizlikte ben iki yıldır sürekli ve sadece Forever Living ürünlerini kullanıyorum. Her gün bir sürü şeylerde ortaya çıkan yeni yeni üzücü birtakım şeyleri gördükçe hem insana, hem doğaya, hem hayvanlara verdiği önemden ötürü de şu an profesyonel olarak aynı zamanda kendi ticaretimi sürdürüyor ve iş olarak da bu şirkette çalışıyorum.

Siz de kendinizce gerek duyduğunuz araştırmaları yapabilirsiniz zaten ihtiyaç duyarsanız. Ben tereddütsüz tavsiye edebilirim sürekli bir kullanıcısı olarak. Özel mesaj yazmayı denedim akşamdan beri defalarca ama niyeyse bir şekilde ingilizce bir takım kutucuk açılıyor. Hiç anlamadım niye ki acaba? O nedenle buradan bu kadarcık da olsa cevaplamak istedim.

Birtakım görüşleriniz, tereddütleriniz veya fikir sahibi olmak adına sormak istediğiniz şeyler olursa onları özelden her yönüyle cevaplayarak mutlaka naçisane eğitimlerim ve deneyimlerimle edindiğim bilgilerimi de seve seve paylaşırım.

Bu arada, buradaki herkese ve size, kendi adıma ve bu zavallı hayvancıklar adına çok teşekkür etmek istiyorum. Ve şu an kendimi ne kadar tutmak istesem de gerçekten çok duygulanarak yazıyorum bu satırları.

Çünkü, her ne kadar herkese ve ilgi alanlarına çok çok saygı duyuyor olsam da, böyle bir portalda bu başlığın bu kadar sınırlı ve az katılımcısı olması beni çok ama çok üzüyor ve aynı şekilde bir o kadar da düşündürüyor. Neden? diyorum kendi kendime. Neden çok daha anlamsız şeyler sözkonusu olduğunda, (afedersiniz ben bu kelimeyi kullanmayı sevmiyorum ancak burada bile başlık olarak yazılabildiği için ve herkes tarafından artık rahatlıkla kullanıldığı için ben de bu şekilde tanımlayarak bahsedeceğim) yani geyik muhabbeti denilenler sözkonusu olduğunda neredeyse saniye başı katılımcı olurken, bu kadar önemli ve insani bir konuda bu kadar duyarsızlık veya ilgisizlik oluyor? İşte buna çok üzülüyorum.

Belki de şu neredeyse her konuda geçerli olan "nasıl olsa" larımız veya "amaan yani hangibirine dikkat edeceğiz ki" gibi hemen işin kolayına kaçıp kendimizi böyle bir mazeretle haklı çıkararak doğru şeyler yapmaktan habire kaçınıyor olmamızın sonucu mudur? gerçekten hiç bilemiyorum ve sadece üzülmekten başka bir şey gelmiyor elimden.

Kainatta yaratılmaya değer bulunmuş her zerre için ve tüm insanlar için herşeyin daima en yakışır şekilde olması temennisiyle saygı ve sevgilerimi sunuyor, sağlıklı ve mutlu sevgi dolu günler diliyorum herkese...

eğer bu katliyama dur demezsek sonları böyle olacak bisküvisini bile yiyemeden öldürülüp gidicekler yazıklar olsun bu insanlara meğerse içlerde ne kadar çok katil ruhu yamyamlık varmış
Ötenazi Anı | Facebook

Farkında bile olmadığımız bir durumu bana gösterip ne kadar insan olabildiğimi bir kere daha sorgulama fırsatı verdiğiniz için size kendi adıma çok teşekkür ediyorum.

Mübarekler ne de güzeller.

Genellikle kısa konuşamam ama şu an sözün bittiği yerdeyim.......

Videonun altındaki yorumlardan, Özlem Blkya adlı yorumcunun yorumuna sonuna kadar katılıyorum ...

konuyu dun okudun gece ruyalarıma gırdı o hayvancıklar facebook kullanmıyorum baska nasıl destek olabılırız farklı bı platformdan

konuyu dun okudun gece ruyalarıma gırdı o hayvancıklar facebook kullanmıyorum baska nasıl destek olabılırız farklı bı platformdan

Sevgili Elamelek ben de sizinle aynı durumdayım. Facebook kullanmıyorum çünkü.

Ama gerek vahşi insanların gerekse yasa koyucuların birtakım tepkileri görebilmesi ve tutum değiştirebilmesi için belki de tepkili olduğumuz veya olabileceğimiz durumlarda hepimizin sokaklara dökülmesi anca çözüm olabiliyor. Bu da hangi konuda ve ne kadar mümkün ki???

Hangisi insan? Hangisi hayvan? diye sorup duruyorum kendi kendime...

Allah şu insaoğlunu ıslah etsin inşallah ...

Doğrudan ve iyilikten ayırmasın... Hayvanların bu konuda bir problemi yok, hatta biz insanların onlardan öğreneceği o kadar çok şey var ki ...

Bizi yaradan Yüce Rabbimin en az bizim kadar yaratılmaya değer bulduğu hiç bir şeyi insanoğlunun katletmeye ne hakkı var ki? Bunun adı cesaret değil cüret tir ki, böylesi ne büyük gaflettir...

ben ağladım o videoyu izledikten sonra bu kadar vahşi düşüncelere sahip olduğumuza inanamıyorum köpeklerde çocuk gibi nasıl yetişdirirsen ne öğretirsen onu kaparlar bu köpekleri böyle yetiştiren insanlarda hata var köpekler gayet de rehabilite edilebiliyor ama işin kolayı varken uyutup öldürmek varken neden uğraşsınlar ki rehabilite etmek için
dişi hamile köpeğe beli kırılana kadar tecavüz eden adam dışarda elini kolunu sallayarak geziyor ama onlara hiçbir şey yapılmıyor bilimsel olarak açıklanan bir durum söz konusu tecavüzcü sapıklar ve şiddet yanlısı katiller ilk önce hayvanlardan başlarlarmış sonra çocuk sonra yetişkin mantıken ilk önce gücünün yetiğiyle başlar çocuklarımız kendimiz bile gğven değiliz bu sapıklar ülkemizde nefes alırken onları göz ardı ediyorlar kafayı Allah'ın yaratığı canlıyı yok etmeye takıyorlar
imzanızı verirseniz destek olmuş olacaksınız arkadaşlar
Yaşam Hakkına Saygı - 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Deklarasyondur

imza verebilirsiniz tc vermek kafanızı karıştırmasın ben çok imza verdim bu şekilde hiçbir sorun çıkmadı tc vermeyince sayılmıyor imzalarımız vatandaş olarak talep ettiğim durumlarada tc vermekten çekinmiyorum belki sizler çekinirsiniz diye açıklama yapmak istedim çünkü bazı arkadaşlarımızın çekiniyor onlrında kendi düşünceleri bir şey diyemiyom
Yaşam Hakkına Saygı - 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Deklarasyondur

göreceksiniz sitede başka imzalarda var onlara atabilirsiniz
dövülerek eğitim verilmeye çalışan fok balığından tutun açlığa terkedilip öldürünlen ve tüm hayvanların ormanlara terk edilmesini isteyen yasalara ilişkin dilekçeler var
bu hayvanlar ormanda aç susuz nasıl yaşarlar diye düşünmeden alınan kararlar yazık çok yazık insanımız hala bilinçlenemedi

duyarlılığınız için size çok teşekkür ederim

Arkadaşlar,
Baktım olmuyor,cilt bakımı ve temizliğini doğal yöntemlerle,doğal ürünlerle yapmaya karar verdim.
Temizlik için doğal sabunlar,bakım için evde yapılabilen doğal yöntemler kullanıyorum.
Aktarlardan doğal sabunlar aldım,çoğu markanın üzerinde ya mutlu tavşanımız ya da hayvanlar üzerinde test edilmez ibaresi mevcut
Taliani ve Thalia marka sabunlar ve bakım yağları aldım.
Zaten cilt problemim yok şükür ki,ihtiyacım olan şey temizleyici ve cildim kuru olduğu için nemlendirici.
Bu ihtiyaçlarımı da doğal markalardan karşılayabiliyorum.
Yaşım da 20,kırışıklık gibi problemlerim henüz yok,o tür kozmetik ürünlere ihtiyacım yok.
İhtiyacım olacağı dönemlerde de öğrencilik hayatımdan kurtulmuş olacağımdan umuyorum ki hayvanlar üzerinde test yapmayan büyük markaları alma imkanım olur. :)

Size soracağım bir şey var.
Öğrenci olduğum için ruj,kalem,far gibi makyaj malzemeleri için büyük bütçeler ayıramıyorum.
Flormar,Golden Rose gibi Türk markalarından da ses soluk çıkmadı.
Oriflame kataloğunun arkasında hayvanlar üzerinde şimdiye kadar test yapmadıklarını,asla da yapmayacakları yazılı.
Ama PETA listesinde yapmayanlar listesinde de diğer listede de bulunmuyor.
Yapıyorlarsa eğer,bu kadar kesin bir dille kataloglarına bu ibareyi ekleyebilirler miydi?
Yani bunu denetleyen bir mercii yok mu aksi takdirde yalan bilgilerle dolar her yer.
Güvenemediğim için almıyorum,emin olmak istiyorum.
Eğer aranızda yapmadığından emin olan varsa bilgilendirirse sevinirim,Avon'u attık çöpe Oriflame ile devam edip etmeyeceğime karar vereceğim.
Aldığım doğal ürünlerin markalarına güveniyorum ama Oriflame ne kadar kesin bir dille yapmadığını yazsa da güvenemiyorum.

Bu arada,facebook kullanmayıp hayvan zulümlerini önlemeye nasıl katkı sağlanacağı sorulmuş.
Duyarlı herkesten ricam,bulunduğunuz şehrin hayvan hakları derneklerine üye olmanız.
Aktif olmanızı isterim elbette ama eğer olamıyorsanız bile sadece üye olun,yaptıkları çalışmalardan haberdar olun.

Türkiye'nin en büyük,kar amacı gütmeyen hayvan hakları kuruluşu olan HAYTAP'ın birçok ilimizde kolları mevcut.
Sizler için bazı şehirlerdeki kuruluşları paylaşayım.

Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği DOHAYKO - ADANA

Bir Can Bin Yaşam ve Eğitim Derneği- ADANA

Konyaaltı Dostları Derneği - KDD - ANTALYA

Giresun Hayvanları Koruma Derneği - GİRHAYKO - GİRESUN

Diyarbakır Hayvanları Koruma Derneği - DİHAYKO - DİYARBAKIR

Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği - DOHAYDER - İZMİR

Hayvan Dostları Derneği - HAYDOST - İZMİR

Seferihisar Hayvanları Koruma Derneği - Seferihisar, İZMİR

Bir Damla Yaşam Derneği - BİTLİS

Ege Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği - EGEHAYKO - KUŞADASI

Balıkesir Hayvanları Koruma Derneği - BALIKESİR

Evsiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği - EHDKD - İSTANBUL

Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği - HAÇİKO - İSTANBUL

Ortaca Hayvan Dostları Derneği - HAYDOS Ortaca, MUĞLA

Yenişehir Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği - YEDOHA Yenişehir, BURSA

Doğa ve Hayvan Hakları Koruma Derneği - SAKARYA

Bartın Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği - BARTIN

Zonguldak Hayvan Hakları Derneği - ZONHAYDER - ZONGULDAK

Kahramanmaraş Doğayı Hayvanları Sevenler Derneği - DOHAYSEV - KAHRAMANMARAŞ

Canlı Alemin Muhafizesi İçtimai Birlik Derneği - ALYANS - AZERBAYCAN (Gönüllü üye dernek)

Bu derneklerin çoğunun facebook hesapları ve internet siteleri var.
Facebook hesabı olanlar sayfalarını beğenebilir,olmayanlar sitelerini takip edebilir ve aktif olmak isteyenler üye olabilir.
Bunların haricinde takip edebileceğiniz internet siteleri için benimle özelden irtibata geçebilirsiniz.

Son düzenleme:
Flormar'dan cevap geldi.

Ürünlerimiz üretilirken ya da üretim sonrasında Hayvanlar üstünde uygulanan bir testimiz yoktur.

Satın aldığımız hammaddeler ile ilgili olarak da tedarikçi firmalarımız/hammadde üretici firmaları bu anlamda zaten aktif olarak Avrupa Regülasyonarını takip etmekle sorumludurlar. Bu noktada hammadde üreticilerinin teknik dokümanlarını bu anlamda takip ederek Hayvanlar üstünde test yapılıp yapılmadığını kontrol ediyoruz.

Bilgilerinize sunarız.

bunların haricinde barınakların sitelerini takıp edebılırler ihtiyac lıstesı yayınlıyorlar yarıdm edebılırler
tuzla barınagı ankara golbası cankaya beledıyesı barınagı vs
ayrıca
bu siteyi takıp edebılırler guncel olaylar dilekceler mevcut
Yaşam Hakkına Saygı - YHS - Gönüllü Hayvan Korumacıları

bu habere cok sevındım tatlım gozumuz aydın
orıflame konusunda gelınce ben satıyorum ozellıkle drektorlere sordum yapmıyorlar dedıler ama yapıyorlarsada anında satmayı bırakırım sampuanıma care buldum cılt urunlerımıde orıflame yapmıyor dıye alııyorum eger yapıyorsada flormar ya da body shoptan alırım
ama dıs macununa hala cozum bulamadım la angelıca mıydı neydı adı yapmıyor o dıs macunu dedınız ben ankaradakı buyuk mıgrosa kac kere baktım yok yok yok
gratısdekı macunlara baktım bulamadım hala ıcım rahat degıl macun konusunda ıpana kullanıyoruz hala maalesef bı bulsam test etmeyenını fızanda olsa almaya gıdıcem usenmeden ama bulamadım sanınoda hıc yok

daha iyi aklımızda kalır diye düşündüm. Bazen farkında olmadan alabiliyoruz çünkü..

Bunlar kaçınılması gerekenler, üzerine tıklayınca büyüyor resim

Son düzenleme:

Forever Living Brıght kullanıyorum iki yıldır. + no fluorid + aloea vera + propolis + 26 değerli bitki özü

Forever Living Brıght kullanıyorum iki yıldır. + no fluorid + aloea vera + propolis + 26 değerli bitki özü

Bu firmanın güneş kremini annem almış sağolsun benim için. Yüzüm çok kızarıktır ve kılcal damarlarım yüzeyde. Gerçekten iyi geldi ve hayvan deneyleri yapmadığı için makyaj ürünlerinden de düşünüyorum şimdi. Fiyatı biraz yüksek galiba ama ben pek makyaj yapmam zaten, kullanma tarihinin sonuna kadar dayanır bende

Ürünlerinin çoğunda aloe verayı kullanmışlar

aloe vera cleopatranın da sık sık kullandığı,güzelliğini borçlu olduğu bir bitkiymiş okuduklarıma göre.bir yaranız var mesela,aloe vera bitkisinin yaprağının suyunu krem gibi sürün,normalden çok daha çabuk geçermiş,. öyle okumuştum deneyenlerden

Hücre yenilenmesine yardımcı olduğunu ben de duymuştum

Kızlar tatil mevsimi geldi ya evden ayrılacak olursanız yanınızda kişisel bakım ürünlerinizi götürmeyi unutmayın. Gittiğimiz yerde markette olanı almak zorunda kalıyoruz ve genelde piyasayı ele geçiren büyük firmaların oluyor çoğu da kara listede

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…