Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Ben çevremizde her yerde görebildiğimiz ve kullanma ihtimalim(iz) olan markaların listesini çıkarmıştım

Air Wick
Avon
Biotherm
Braun
Calgon
Clean Clear
Dove
Lancome
Listerine
Mary Kay
Maybelline
Roc
Sensodyne
Shisheido
Signal
Vaseline
Colgate
Estee Lauder
Garnier
Gilette
Georgio Armani
Head & Shoulders
Loreal
La Roche Posay
Lux
Max Factor
Neutrogena
Olay
Oral B
Johnson & johnson
Palmolive
Pantene
Renu
Vichy
Vicks

Şu deneylerin bittiğini ölmeden görürüm inşallah, ne büyük bir zulümdur ki bu..tv kanallarında yazılı ve görsel basında hiç yer almıyor..ağaçtaki kediyi kurtaran itfaiyeciler insanlığın ölmediğinin kanıtı iken deneylerde parçalanan hayvanlar, tüyleri için canlı canlı derileri yüzülen köpekler, gözlerinden kan gelen tavşanlar gösterilmiyor,,,BKNZ REKLAM GELİRLERİ
insanlık ölmüş; insan doğduğunda,,,

Son düzenleme:
oriflame satıyordum dergisinde öyle yazıyordu zaten eğer listeden çıktıysa satmıycam kesinlikle onlara para kazandıramam down under şampuanı daha denemdim inş memnun kalırım devam ederim zaten ambalajı falan cok hoşuma gitti kuala var sanırım pek tatlı

ben bu test yapmayanlar listesindeki markaları hiç bilmiyorum the body shop dışında oriflame ne yapanlarda ne yapmayanlarda var nivea ve garnier da yok
coopertone nin güneş kremini almıştım geri iade edicem ama ne alacam bilmedim sebamed yapıyor mu biliyormusunuz rocda yapıyormuş ne alacağımı şaşırdım yapmayanlar listesindeki markaları hiç görmedim duymadımda duyduklarımın hepsi test yapıyormuş
saç kremim wella o yapıyor mu merak ettim yapıyorsa down underınkını alacağım ıns ondan memnun kalırım tek umudum o acaba elidor yapıyor mu bileniniz var mı
diş macunu olarak ipana signal fln çünkü her markette degısık markalar olmuyor ıns bunlardan bırı yapmıyordurda sureklı temin ettiğimiz yerlerden alırız sıkıntı olmaz

Teşekkürler bilgi için, prtanın listesine baktım evet forever living yapmayanlar listesinde

Dalin ile ilgili bilginiz var mi?
Dermatologically Tested damgasi var üzerinde. Ne tür bir test acaba bu?

Türk markalarının yapıp yapmadığına dair bilgiyi zor ediniyoruz işte, mail atsak geri dönüş olmuyor, e petanın listesinde zaten yoklar, yinede bir mail atıp şansımızı denemek lazım.

Şimdi bu saydığın markalar asıl firmaların alt markaları, mesela the body shop lorealin yani onlar hayvan deneyi yapmasa bile paran yine bu işin en büyük pay sahibine gidecek. Garnier de loreale ait yani yapıyor, nivea Alman Beiersdorf şirketine ait, listelerde arattım adı geçmiyor şaibeli yani.
Wella da lorealin yani yapıyor, ipana ve signal unilevere ait yani o da yapıyor. Colgate ve neredeyse bütün diş macunları bu işin ele başlarından diğeri olan Procter & Gamble ' a ait, hatta yeni çıkan paradontax bile, bir hevesle aldım elime ama bir baktım aynı yer.

İşte böyle aptal yerine konuyoruz, aslında çoğu aynı yere gidiyor.

Diş macunu alternatifi sanino var evyap'a ait ve evyap yapmıyor bildiğim kadarıyla, tekrar bir üzerinden geçilmesi lazım ama.
Bir de L'Angelica Antiplak Antibakteriyel Diş Macunu diye bir şey buldum, test etmediklerini yazmışlar, zaten adı organik diye geçiyor.

Bir de aldığımız pedlere de dikkat etmeliyiz kızlar, kotex, orkid yapan markalar, diğerlerini araştıracağım, evylady var evyapa ait şimdilik aklımda.
Ben de severek kotex kullanırdım ama artık asla, bir kaç gün sıkıntı çekerim olur biter.

Bugün bir arkadaşımla gezerken garnierin ürünlerini gördük hemen atıldı nasıldır acaba filan diye, ben de onlarda test yapıyor almam dedim, benden dolayı bozulur gibi olup ürünü yerine bıraktı ama "çok zor ya her yerde onların ürünleri var" dedi, ben de hiç zor değil, ben de zor zannederdim, meğer sadece üşeniyormuşum dedim. Umarım o da benim gibi düşünür ileride

Çünkü ben de 2 sene önce onun gibi düşünüyordum...

Rica ederim... Asil ben tesekkür ederim bu konuyla ilgilenip destek verdiginiz icin..
Tavsan resmi veya test yapmadiklarina dair bir isaret/aciklama test yapmayan markalarda zorunlu hale gelse keske. Yapanlar da böylece kabak gibi ortaya cikar. Insanlar bu konuyla pek ilgilenmedikleri icin fazla üzerinde durmuyorlar sanirim. Sizin de bahsettiginiz gibi zor geldigi icin markalari ayiklamayan hatta test yapilmasini dogru bulanlar da var malesef...

Bir de hacisakir var. Yanlis hatirlamiyorsam colgatein. Biz genelde sabun alirken pek dikkat etmezdik ailecek, beyaz olmasi önemliydi sadece. Ama ben artik dikkat ediyorum. Hacisakir almiyorum. Ped olarak BIMin scarlett isimli pedini kullaniyordum. Baktim üzerine hangi firmanin, öyle unilever gibi tanidik bir sey göremedim. Fas'tan geliyormus. Ben günlük ped kullanmadan yapamam. Bunu da baya begeniyorum, umarim bir sey yoktur..

dışmacunu bulamıyorum sanınoda yok bizim buralarda çok zor bulmak o markaları sensodin falan yapıyormu acaba
bende günlük ped kullanmadan yapamam molped alıyorum hep acaba o yapıyor mu yoksa bimden alayım bende scarlettde guzel çünkü
güneş kremi olarak hangi markayı alsak acaba
coppertone almıstım değiştircem çünkü gidince bir şey almam gerekecek

Bugün ben de baktım hacı şakire şaşırdım. Evyapın her türlü sabunu var, activex bile var özel hijyen arayanlar için. Türk markalarına güveniyoruz ama gene kesin bir bilgi yok işte bu en çok zorluyor beni, yoksa neredeyse her ürünün alternatifini buldum türk markalarında. Bugün bingo çamaşır deterjanı ve komili şampuan aldım mesela. Evet kesin bir bilgi yok ama dediğim gibi türk markasına güvendim işte.

Bioder'e ve bingonun şirketi hayat kimyaya mesaj attım umarım dönüş yaparlar. Eğer yaparlarsa ped sorunu da çözülür çünkü bünyelerinde molped var, evet bir kotex değil ama scarlett'ten memnun kaldıysan onu da beğenirsin eminim.

Kısaca : çabalamaya devam

Ben de sanino bulamadım ama eczanelere soracağım sattıkları ürünleri ve arkadalarındaki işaretlere bakarak uygun bir ürün bulmaya çalışacağım, keşfettiğim bir marka olursa mutlaka yazarım.
Güneş kremi sorun olacak yakında, oriflamedan almayı düşünüyordum bir açıklığa kavuşsaydı...
Sebamed de alabiliriz gerçi yüz için kremleri var sadece normal spreyleri filan var mı bilmiyorum.
Yapılmadığı söylenmişti sanırım bir kaç mesaj önce biri mail atmıştı, tekrar araştırayım.

Arkadaşlar tekrar merhaba, biotalabdan cevap geldi :

Merhaba Değerli Tüketicimiz,

Öncelikle ürünlerimize olan ilginize teşekkür ederiz.

Ürünlerimizin etken maddesi bitkisel ekstrelerden oluşmaktadır ve gönüllü insan denekleri üzerinde klinik çalışmalarımız yapılmıştır.

Sağlıklı Mutlu Günler

demişler, ben güvendim açıkçası. Şurada da bitkisel içeriklerini ve hayvanlar üzerinde test etmediklerini açıklamışlar ;

B'IOTA LABORATORIES

Bünyesindeki markalar ise ;

Bioder, Bioxcin, Deracine, Restorex, Bioblas, Biomeen.

Bioblası kullanmış ve çok memnun kalmış biri olarak çok sevindim bu cevabı aldığım için. Kepek problemi olan eşlerimiz için de biomeeni alabiliriz.

Bir de bu sabah dore markasına mail attım, eğer olumlu cevap gelirse kozmetik adına geniş bir ürün yelpazeleri var, ürünleri deneyip fikir yazabilirim.

türkiyede hayvanlara bakan yok ki toplayım deney yapsınlar Türkiyede öyle bi durum yok ben hiç duymadım geneli yabancı ürünlerin bileşenlerini alıp kullanıyorlar
sensodinin arkasında ürütici firma diye bu yazıyor
glaxosmithkline
o listede varmıdır bilmiyorum

Flormar'dan hala cevap yok
Kendileri bilir mi diyelim bilmem ki

Bu arada Kopaş kozmetik & pazarlama a.ş hakkında bilgisi olan var mı?
Bünyesindeki markalar Dalin,Alix Avien,Sesu,Voila,Cire Aseptine,XO,Foot Doctor,Dr. Beckmann

Son düzenleme:
Merhaba,
Canbebe' nin bebek şampuanıda deney yapmıyor, hatta tavşancık var :)
Üni ürünleri yapmıyor, net.
Dalan marka yapmıyor, net.
Nivea listede vardı kalktı, askıya alınmış olabilir.
Evyap da Türk markası, o da yapmıyordur sanırım. Hiç alındak bişey yoksa tercih ediyorum.
Sebamed son ürünü hayvan üzerinde denemiyoruz diyor, laf ebeliğinden dolayı kendilerini kutluyoruz. Keşke son ürünleri tavşancıklara sürselerde hayvanlar temiz pak olsa, mis gibi koksa...Yani diyeceğim sebamed içerikleri hayvanlar üzerinde deniyor yada denettiriyor.
Markete girince tek tek kontrol ediyorum. Bu piyasaya loreal, unilever, p&g hakim olmuş...en vahşileri de bunlar...avon da almıyorum..
Beyaz sabun olarak duru alabilirsiniz, şampuan ve kremde de...

Tekirdağa yolum düşerse bizzat Kopaş Kozmetik A.Ş. yi ziyaret edeceğim, oraya yakınım.. Orda Kimyacılarla görüşüceğim.

Var maalesef, sensodyne'i çok beğendiğim halde alamayacağım, elimdekinin bitmesini bekliyorum.

Flormar'dan hala cevap yok
Kendileri bilir mi diyelim bilmem ki

Bu arada Kopaş kozmetik & pazarlama a.ş hakkında bilgisi olan var mı?
Bünyesindeki markalar Dalin,Alix Avien,Sesu,Voila,Cire Aseptine,XO,Foot Doctor,Dr. Beckmann

Kopaş kozmetiğe mail atmıştım, cevap gelmedi. Ama yerli markaları tercih ediyorum hep diğerlerini almaktansa bilmiyorum hata mı ediyorum...

Uni dediğiniz hangisi, unilever dediniz zannettim ama aşağıda yazmışsınız o değil sanırım :)
Faktörlü güneş kremini hangi markalarda bulabiliriz acaba bir bilgisi olan var mı ?

Tekirdağa yolum düşerse bizzat Kopaş Kozmetik A.Ş. yi ziyaret edeceğim, oraya yakınım.. Orda Kimyacılarla görüşüceğim.

Çok çok iyi olur :)

Merhabalar

Evet bu hayvan deneyleri yazarken bile insanın içini acıtan birşey, daha doğrusu insan olmaktan utandıran bir şey aynı zamanda.

Mutlaka ki araştırmak gerekiyor. Gerçekten tespit etmek zor. Listelere bir gün biri ekleniyor bir gün bir diğeri çıkıyor, yazılan maillere ilgili yerlerden net olmayan esnek ifadelerle şöyle böyle cevaplar veriliyor gibi gibi bir sürü karışıklık da cabası.

Ben iki yıldır tüm ürünlerimi Forever Living kullanıyorum. Hayvanlar üzerinde test yapılmıyor olması bu can dostlarımız açısından gerçekten çok mutluluk verici bir durum. Fakat teste edilmeyen ürünlerin sağlıklı olduğu anlamına da gelmiyor öyle değil mi? Hepimiz gerçekten sorgulamayı iyi yapmak zorundayız ki, biz tüketicilere bir şeyler sunanlar artık biraz daha ellerine vicdanlarına koysunlar veya ister istemez en sağlıklı olanları için uğraşsınlar. Tabi ki bu çok maliyetli ve her aşamayı kendi kontrol edebilen firmaların sayısı ne yazık ki pek de fazla değil.

Ayrıca son zamanlarda ilgimi çeken, daha doğrusu pek çok insanın sağlıklı, doğal, ucuz ve tamamen yerli olduğu düşüncesiyle tarcih ettiği ve firmanın da zaten sloganı diyebiliriz bu konuda "ilk doğal ve yerli" gibi bir tanımları var kendileri hakkında da. Benim amacım herehagi bir şekilde asla herhangi bir firma veya başka bir şey hakkında olumlu veya olumsuz fikir beyanında bulunmak değil öncelikle bunu belirtmek isterim. Ayrıca zaten neyin ne olduğunu bilmeden kendi zanlarıyla bir sürü fikir üreten insanlar yeterince var. Onlardan olmak istemem. Bahsettiğim firma veya diğer yerli firma olarak lanse edilen firmaların ne kadarının ne kadar yerli olduklarını bilemiyorum. Ama bildiğim bir şey var ki bunların bir çoğu hammadelerini yani doğal ve bitkisel olan ekstratlarını ithal ediyorlar. Ben da bunu hem hayvan deneyleri hakkında hem de kullandıkları şeyleri nerelerde yetiştirip nasıl bir işleme tesisleri olduğu hakkındaki mail ime cevaben gelen mail den öğrendim.

Bunları asıl yazma sebebim şunun için. Biz tüketiciyiz. Ne tüketiriz? Her şey tüketiriz. Doğru olan şeyleri öğrenmeye çalışırken, bizlere öğrenmemiz gerektiği düşündürülenlerle sınırlı kalmadan yapmamız gerekiyor. Kesinlikle ülkemi seviyorum ve imkanım olsa, hakikaten en iyisini ve tamamen yerli diye bir şey bulsam en pahalısı o olsa bile hiç acımadan paramı oraya dökerim. Ama bu yerli malı nın da bu ülkede kullanılan ve içi boşaltılmış bir çok mesele gibi sadece söylem veya kısmen yerli olan mallarda kullanılması sadece insanlara saygısızlık veya ticari kazançlarda artış sağlamak için olursa üzülürüm gerçekten. Bu düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Bir de gözlemlediğim bir şey daha var. Tabi ki tercihlere saygı duymak gerekir ancak çok ilgimi çekiyor zaman zaman bu forumlardaki yazılarda da, günlük yaşamda da. Çözüm aradığımızı mı sanıyoruz yoksa gerçekten çözüm mü arıyoruz. inanın ben bunu anlayamıyorum. Belki de pek çok konudaki çözümsüzlükler mi bizleri bu hale getirdi bilmiyorum ama problemlerimizden bahsetmekle yetinir hale gelmişiz. insanların karşısına gerçekten doğru çözümler çıktığında niyeyse hiç de öyle büyük bir hevesle atlamıyorlar yani. Gerçekten bu durum beni hep düşündürüyor ama hala nedenini bulabilmiş değilim.
Hepinize sağlıklar, sevgi, saygı ve hoşgörü dolu, her aşamasında doğru tercihlerle dolu güzel bir ömür diliyorum.

Merhabalar

Evet bu hayvan deneyleri yazarken bile insanın içini acıtan birşey, daha doğrusu insan olmaktan utandıran bir şey aynı zamanda.

Mutlaka ki araştırmak gerekiyor. Gerçekten tespit etmek zor. Listelere bir gün biri ekleniyor bir gün bir diğeri çıkıyor, yazılan maillere ilgili yerlerden net olmayan esnek ifadelerle şöyle böyle cevaplar veriliyor gibi gibi bir sürü karışıklık da cabası.

Ben iki yıldır tüm ürünlerimi Forever Living kullanıyorum. Hayvanlar üzerinde test yapılmıyor olması bu can dostlarımız açısından gerçekten çok mutluluk verici bir durum. Fakat teste edilmeyen ürünlerin sağlıklı olduğu anlamına da gelmiyor öyle değil mi? Hepimiz gerçekten sorgulamayı iyi yapmak zorundayız ki, biz tüketicilere bir şeyler sunanlar artık biraz daha ellerine vicdanlarına koysunlar veya ister istemez en sağlıklı olanları için uğraşsınlar. Tabi ki bu çok maliyetli ve her aşamayı kendi kontrol edebilen firmaların sayısı ne yazık ki pek de fazla değil.

Ayrıca son zamanlarda ilgimi çeken, daha doğrusu pek çok insanın sağlıklı, doğal, ucuz ve tamamen yerli olduğu düşüncesiyle tarcih ettiği ve firmanın da zaten sloganı diyebiliriz bu konuda "ilk doğal ve yerli" gibi bir tanımları var kendileri hakkında da. Benim amacım herehagi bir şekilde asla herhangi bir firma veya başka bir şey hakkında olumlu veya olumsuz fikir beyanında bulunmak değil öncelikle bunu belirtmek isterim. Ayrıca zaten neyin ne olduğunu bilmeden kendi zanlarıyla bir sürü fikir üreten insanlar yeterince var. Onlardan olmak istemem. Bahsettiğim firma veya diğer yerli firma olarak lanse edilen firmaların ne kadarının ne kadar yerli olduklarını bilemiyorum. Ama bildiğim bir şey var ki bunların bir çoğu hammadelerini yani doğal ve bitkisel olan ekstratlarını ithal ediyorlar. Ben da bunu hem hayvan deneyleri hakkında hem de kullandıkları şeyleri nerelerde yetiştirip nasıl bir işleme tesisleri olduğu hakkındaki mail ime cevaben gelen mail den öğrendim.

Bunları asıl yazma sebebim şunun için. Biz tüketiciyiz. Ne tüketiriz? Her şey tüketiriz. Doğru olan şeyleri öğrenmeye çalışırken, bizlere öğrenmemiz gerektiği düşündürülenlerle sınırlı kalmadan yapmamız gerekiyor. Kesinlikle ülkemi seviyorum ve imkanım olsa, hakikaten en iyisini ve tamamen yerli diye bir şey bulsam en pahalısı o olsa bile hiç acımadan paramı oraya dökerim. Ama bu yerli malı nın da bu ülkede kullanılan ve içi boşaltılmış bir çok mesele gibi sadece söylem veya kısmen yerli olan mallarda kullanılması sadece insanlara saygısızlık veya ticari kazançlarda artış sağlamak için olursa üzülürüm gerçekten. Bu düşüncelerimi paylaşmak istedim.

Bir de gözlemlediğim bir şey daha var. Tabi ki tercihlere saygı duymak gerekir ancak çok ilgimi çekiyor zaman zaman bu forumlardaki yazılarda da, günlük yaşamda da. Çözüm aradığımızı mı sanıyoruz yoksa gerçekten çözüm mü arıyoruz. inanın ben bunu anlayamıyorum. Belki de pek çok konudaki çözümsüzlükler mi bizleri bu hale getirdi bilmiyorum ama problemlerimizden bahsetmekle yetinir hale gelmişiz. insanların karşısına gerçekten doğru çözümler çıktığında niyeyse hiç de öyle büyük bir hevesle atlamıyorlar yani. Gerçekten bu durum beni hep düşündürüyor ama hala nedenini bulabilmiş değilim.
Hepinize sağlıklar, sevgi, saygı ve hoşgörü dolu, her aşamasında doğru tercihlerle dolu güzel bir ömür diliyorum.

hayvanlar için 1 dakikanizi ayırırmısınız
her canlı yaşama hakkına sahiptir Allah'ın verdiği canı yalnız Allah alır Allah onları yaratıyorsa katletmek yok edip öldürmek bizlere düşmez lütfen duyarlı olalım ne cins olursa olsun onlarında yaşamaya hakkı var
bilinçsiz sahipler yüzünden ceremesini hayvanlar çekmemeli lütfen 1 imzada siz verin
Yaşam Hakkına Saygı - 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Deklarasyondur
duyarlı olalım onlarında yaşamaya hakkı var

Kitapta (Kuran-ı Kerim) hayvanların "ümmet" olduğundan behsediyor. Eyy insanoğlu sen ne zavallı bir canlısın ki yaradana kafa mı tutuyorsun, kafa mı buluyorsun!!!
bu isyanım tüm canilere ve canilikleri görmezden gelen cahillere...

Kendi elinle bozuyorsun kendini, oysa Halik güzel yaratmıştı seni ...

demekten başka hal çarem kalmayan durumlardan biri bu konuda da geçerli olunca, ben de bunu paylaşmadan edemedim...

Önce daha insan olduğunun bile farkına varamayan hiç kimsenin, İNSAN gibi davranabilmesi veya gerçek manada İNSAN olmayı başrabilmesi ne yazık ki asla mümkün değildir zaten ...

Maalesef ne alacağımı şaşırdım,iyi olan her ürün onların.Mac ve clinique test yapmıyor diye çok sevinmiştim ama petanın sayfasındaki listede göremedim.Yani hangi taraftalar şaşırdım
bu arada clinomyn diş macunu,make up factory,beauty formulas krem alınabilir mi?
Yapmayanlar listesinde ne yazık ki tanıdık çok fazla marka yok, bir arkadaş ana firmanın alt ürünleri olduklarından gözükmüyor şeklinde bir bilgi yazmıştı.
Bilen bir arkadaş varsa eğer test yapmayan bilindik firmaları yazabilir mi acaba?
Çünkü aradığım hiç bir markayı listelerde bulamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…