Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Şimdi kızlar bu konuyu yeni araştırdığım için net bi soru sorayım. Hem kafa karışıklığım gitsin hem de temin edebileceğim ürünler mi bakayım.
-Gratis te bulunan giovanni, the balm, bee beauty, essence,
-oriflame
-doa
-dalan
temiz ürünler değil mi ? en çok merak ettiklerim ise nivea, pastel, sebamed. Bazı yerlerde temiz bazı yerlerde ise deney yapan ürün olarak geçiyor kafam karıştı. :44:
saç ürünlerimi doa nın sitesinden ya da dalandan almayı planlıyorum.
kremleri bee beauty , doa , oriflame
kozmetik alışverişini de oriflame , the balm dan yaparım diye düşündüm.
Ulaşabileceklerim bunlar şuan için.

Son düzenleme:
hayvanlar üzerinde yapılan deneylere şiddetle karşıyım. bende evimde kedi besliyorum sokakta mümkün oldugunca hayvanları doyurmaya iyileştirmeye çalışıyorum ancak bi yere kadar maalesef ki :KK43: en azından güzelleşmek için hayvanlara uygulanan şiddeti protesto etmek için oriflame kullanıyorum. fiyat/performans açısından piyasadaki birçok üründen ekonomik ve kaliteli. paramın aynı zamanda yağmur ormanları ve cocuk kuruluşlarına da yardımcı oldugunu bilmek beni ayrıca mutlu ediyor. :)
bu açıdan sizlere de kesinlikle üyelik öneririm isterseniz bana

Son düzenleyen: Moderatör:
hayvanlar üzerinde yapılan deneylere şiddetle karşıyım. bende evimde kedi besliyorum sokakta mümkün oldugunca hayvanları doyurmaya iyileştirmeye çalışıyorum ancak bi yere kadar maalesef ki :KK43: en azından güzelleşmek için hayvanlara uygulanan şiddeti protesto etmek için oriflame kullanıyorum. fiyat/performans açısından piyasadaki birçok üründen ekonomik ve kaliteli. paramın aynı zamanda yağmur ormanları ve cocuk kuruluşlarına da yardımcı oldugunu bilmek beni ayrıca mutlu ediyor. :)

Malesef ki oriflame da hayvanlar uzerinde deney yapiyor..

Cİnde hayvan deneyleri yasal bi zorunluluk ve oriflamein yalandan koydugu pati isaretini ciddiye almamani tavsiye ederim!
Ben de eski bir uyeyim ve artik hic urun almiyorum..
Bir urunun deney yapip yapmadigi konysunda cinde uretimi satisi var mi bunu arastirarak karar verebilirsin ilk etapta..
Oriflame cinde satis yapiyor yani oraya girmek icin taseron firmalara deney yaptirmak zorunda..
Detayli bilgiyi markani kendin sec topiginde paylasiyoruz sik sik...
Orayi bi oku istersen canim
http://www.kadinlarkulubu.com/evcil-hayvanlar/546218-markani-kendin-sec-tum-kk-kadinlari-burada.html

Son düzenleme:

oriflame çinde satış yapıyor. hatta üretim tesisleri de olabilir.

çinde kozmetikte hayvan deneyleri zorunlu. hatta çine açılan markalar cruelty-free likten çıkar. bu çok bilinen bir gerçek.

bu nedenle oriflame'in kataloglarına bastığı pati logosunun hiç bir geçerliliği yok. yani deneyler açısından temiz bir marka değil canım.

Bu kadar onemli bir topik unutulmamali bence. Gercekten cok vahim bir konu. Ya resimlere bakinca insanin aglayasi geliyor

makyaj malzemelerini loreal grubundan almamakla bitecek mi peki? bunun deterjanı, sabunu, diş macunu, tekstil ürünleri, ayakkabısı tırı vırısı var. amerika'da yaşayanları anlarım da ülkemizde marka çeşitliliği görece az, doğal, vegan vs. ürünler de ateş pahası. kaçış yok maalesef...

makyaj malzemelerini loreal grubundan almamakla bitecek mi peki? bunun deterjanı, sabunu, diş macunu, tekstil ürünleri, ayakkabısı tırı vırısı var. amerika'da yaşayanları anlarım da ülkemizde marka çeşitliliği görece az, doğal, vegan vs. ürünler de ateş pahası. kaçış yok maalesef...
İlk başta öyle saniyor insan ama araştirinca buluyorsun merak etme
Benim evime deney yapan hiç bir marka girmiyor artik
Uygulamasi çok kolay oluyor ve için rahat ediyor
Kaçiş yok demek kolaya kaçmak olur sadece
Biraz çaba lazim,, zaten hayvanlara zarar vermek istemeyen insan sürekli dikkat halinde olmak zorunda

Ayrica sadece loreal degil ki,, türk markalarda bile çok deneyci var
Araştirmak ve irtibat halinde olmak lazim
Yukarda link verdim orda birbirimize soruyoruz sürekli,
Yardimci oluruz istersen

İlk başta öyle saniyor insan ama araştirinca buluyorsun merak etme
Benim evime deney yapan hiç bir marka girmiyor artik
Uygulamasi çok kolay oluyor ve için rahat ediyor
Kaçiş yok demek kolaya kaçmak olur sadece
Biraz çaba lazim,, zaten hayvanlara zarar vermek istemeyen insan sürekli dikkat halinde olmak zorunda

Ayrica sadece loreal degil ki,, türk markalarda bile çok deneyci var
Araştirmak ve irtibat halinde olmak lazim
Yukarda link verdim orda birbirimize soruyoruz sürekli,
Yardimci oluruz istersen

ben daha fotoğraflara bile bakabilmiş değilim itiraf etmek gerekirse. bir arkadaş bakıp saatlerce ağladığını söyledikten sonra hele... öte yandan loreal gemi azıya aldı, hayvan deneyi yapmamakla övünen nyx markası bile loreal grubuna katıldı, sonu yokmuş gibi geliyor. radikal bir karar açıkçası, saygı duyarım başarabilene.

ben daha fotoğraflara bile bakabilmiş değilim itiraf etmek gerekirse. bir arkadaş bakıp saatlerce ağladığını söyledikten sonra hele... öte yandan loreal gemi azıya aldı, hayvan deneyi yapmamakla övünen nyx markası bile loreal grubuna katıldı, sonu yokmuş gibi geliyor. radikal bir karar açıkçası, saygı duyarım başarabilene.
Bence bi fotograflara bak
Baktiktan sonra deney yapan mark almak istemezsin
Evet zor biliyorum ama hayvanlarin neler çektigini bilmeden radikal kararlar vermezsin ki

Sirf guzellesmek icin hayvanlar yani nefes alan organlari kalbi olan canlilara yapilanlar gercekten içler acısı :KK43: herseyin hesabi sorulur mahşer de

Öncelikle bu duyarlılık için konu açan ve bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. :KK52: Deney yapanlar arasında beklemediğim firmalar çıktı. Gerçi ben cilt bakım makyaj ürünlerimi olabildiğince bitkisel, ürünleri hayvan üzerinde test etmeyen LR'dan alıyorum. Tavsiye ederim.
Ayrıca bugün aradığım bir ürün hakkında da hayvan deneylerini yapmadığını öğrendim. Lime Crime markası. Tr'de satılmayan bir marka ama Red Velvet ürününden dolayı almayı düşünüyorum.

Hayvan deneyi yapan firma ürünlerini almaktan vazgeçersek bu deneyleri durduramayız ama etrafımızla paylaşırsak bu bilinci yayarak tepkimizi gösterebiliriz. Bu tür firmalarda azalış olabilir.

Öncelikle bu duyarlılık için konu açan ve bilgilerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim. :KK52: Deney yapanlar arasında beklemediğim firmalar çıktı. Gerçi ben cilt bakım makyaj ürünlerimi olabildiğince bitkisel, ürünleri hayvan üzerinde test etmeyen LR'dan alıyorum. Tavsiye ederim.
Ayrıca bugün aradığım bir ürün hakkında da hayvan deneylerini yapmadığını öğrendim. Lime Crime markası. Tr'de satılmayan bir marka ama Red Velvet ürününden dolayı almayı düşünüyorum.

Hayvan deneyi yapan firma ürünlerini almaktan vazgeçersek bu deneyleri durduramayız ama etrafımızla paylaşırsak bu bilinci yayarak tepkimizi gösterebiliriz. Bu tür firmalarda azalış olabilir.
Canim LR firmasinin buavdan onayi var mi??

Yada test yapmiyoruz gibisinden bi onayi falan?

Canim LR firmasinin buavdan onayi var mi??

Yada test yapmiyoruz gibisinden bi onayi falan?

Ben de araştırıp, emin olduktan sonra kullanmaya başladım. O yüzden sana ayrıntılı açıklayayım canım. Bu ürün bir çok sertifika almış. Bu sertifikalar ciddi ve uluslararası geçerliliği olan sertifikalar. Konumuzla ilgisi olan sertifika BDIH sertifikasıdır. Hayvanlar üzerinde test yapılmasını kabul etmediği için bu sertifikayı hak etmiştir. Ürünle ilgili başka konuları merak edersen pm atabilirsin canım.

X