Makyaj Ürünleri Kozmetik Sektöründeki Hayvan Deneyleri

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler
Kızlar uzun zamandır hiçbir rimel bana yakışmıyor diye rimel kullanmıyordum,eskiden hayvan deneylerini bilmezken loreal kullanırdım,memnundum da.ama kötü gerçekleri öğrendikten sonra bıraktım elimi sürmüyordum.Ama bayagı övülmüş bir maskara olduğu için bugün lorealin teleskopik maskarasının testerını denedim,kirpiklerim eskiden olduğu gibi çok güzel göründü. Ama almadım. Almamak için kendimi zor tutuyorum. Sanırım sizden vicdani bi onay,izin gibi bişey almaya geldim. almayacağım büyük ihtimalle,ama alırsam da bir almayla bir şey çıkarmı?lütfen yardım edin

28 sayfa olmuş konu uzamış 2009 dan bugüne gelmiş.almayalım diye her sayfada isimleri paylaşılmış. 1 kereden bişi olmaz mı dicektik şimdi sana.nasıl bi soru bu inanamadım.

birazda sinirlerim bozuk.tavşanları maymunları köpekleri kedileri öyle gördüm ya daha sızlar içim benim...

1 kereden cok şey olur diyorum sanada..

28 sayfa olmuş konu uzamış 2009 dan bugüne gelmiş.almayalım diye her sayfada isimleri paylaşılmış. 1 kereden bişi olmaz mı dicektik şimdi sana.nasıl bi soru bu inanamadım.

birazda sinirlerim bozuk.tavşanları maymunları köpekleri kedileri öyle gördüm ya daha sızlar içim benim...

1 kereden cok şey olur diyorum sanada..

haklısın düşünmemle vazgeçmem bir oldu zaten. bunca zaman prensip olarak o markalara el atmayıp da bir zaman sonra ruhumu satmak olmaz.

haklısın düşünmemle vazgeçmem bir oldu zaten. bunca zaman prensip olarak o markalara el atmayıp da bir zaman sonra ruhumu satmak olmaz.

canım flor mar al yada elite diye türk markası var ben onun rimelinden kullandım çok memnun kaldım hem çok parada vermemiş olursun

arkadaşlar merhaba liste sürekli değiştiğinden soruyorum ilk sayfada yapmayanlar arasında nivea varken şimdi yapanlar listesinde diye konuşmuştuk bu markayı arkadaşımdan yeni duydum
belki yazışmalarınızda bu markadan bahsetmişsinizdir ama ben kaçırmış olabilirm
bourjois markası yapmıyor dedi arkadaşım doğalmış dogru mudur
memnun kaldım ürünlerinden dedi
ben ankaradayım alıs verıs merkezlerı harıcınde kosmetikcilerde fln fazla bsy bulunmuyor hatta büyük mikrpsta bıle dediğiniz diş macunundan bulamadım eczanede de yok sanırım pek satılmadığı için tercih etmiyorlar
artık oriflamede satmıycam için bana en yakından alabıleceğim fiyatıda uygun makyaj malzemesi örnek rimel fondöten pudra ruj
ve yüz göz kremi arayışına girmem lazım
arkadaşımız watsonda bı markayı önermişti o marka makyaj üzerine mi kurulu yoksa krem fln var mı sormak istedim
göz temizlemeyi bebak alacağım artık o tamamen doğal
yüz göz kremi almam gerek
makyaj temizleyici ve makyaj malzemeleri nereden ulasabılırım yapmayan markalardan uygun fiyata olanlardan öneriniz ve bulabıleceğim yerler söylebilirseniz çok çok sevinirim
sizlerin sayesinde şampuanımıda değiştirdim down onder alıyorum artık ve memnumum bıraz sertleştirsede memnunum
diş macununa çözüm bulamadım
makyaj malzemelerimde yavaş yavaş bitmek üzere onlarade kesin çözüm getirisem ve aldıklarımdan da memnun kalırsam devam edersem içim ve vicdanım rahat kullanmaya devam edeceğim inş

kızlar soruma cevap alamadım ama bu forum acılmıs http://www.kadinlarkulubu.com/evcil...ani-kendin-sec-tum-kk-kadinlari-burada-4.html
burada bpurjois yapmayanlar arasında fakat ben baktım pudrasına falan arkadasında mutlu tavsan yok acaba makyaj malzemesi ürünlerinin üzerine koymuyorlarda kremlerin üzerine mi koyuyorlar bilemedim

kızlar soruma cevap alamadım ama bu forum acılmıs http://www.kadinlarkulubu.com/evcil...ani-kendin-sec-tum-kk-kadinlari-burada-4.html
burada bpurjois yapmayanlar arasında fakat ben baktım pudrasına falan arkadasında mutlu tavsan yok acaba makyaj malzemesi ürünlerinin üzerine koymuyorlarda kremlerin üzerine mi koyuyorlar bilemedim

ben o mutlu tavşan logosuna da çok inanmamak gerektiği kanaatindeyim aslında. şekilcilik olmaz mı sırf arkasında mutlu tavşan var diye deney yapmadığına inanmamız?belki de bu konuda hassas olan kitleyi maddi olarak kaybetmemek için bu logoyu koyuyorlardır. içeriklerini yine deney yapan belli başlı firmalardan alıyor olabilirler. bu durumla ilgili bayağı şüphelerim uyandı son zamanlarda. içi boş bir şekle inanmama kanaatindeyim arkadaşlar . bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
bourjois,flormar,golden rose,hacışakir,,,,deneyci,,,,şöyle bi 20saniye bu sayfa gözüme takıldı,,,,,ona istinaden yazıyorum arkadaşlar,,,

edit: güvenilir tek tavşan..buav tavşanı,,,(bkz.leaping bunny certificate programme by BUAV) türkiyede ise sadece watsonslarda satılan superdrug ürünlerinin %90ınnda bulunur....

Son düzenleme:
down under naturalsın her ürününde logo yoktur,,dkkat!!!bazı ürünleri örneğin gazlı sıvı saç kremleri test edilir hayvanalr üzerinde,,,logo taşımıyorlar,,,gözden kaçmasın,,,göz makyajı çıkarıcısı olarak wet n wide var,,,

cruelty-free diş macunu:uktekram(net)ve L'angelica,,,,(net) L'angelicayı bazı eczanelerde satıyor,,ben kullanıyorum,,,

down under naturalsın her ürününde logo yoktur,,dkkat!!!bazı ürünleri örneğin gazlı sıvı saç kremleri test edilir hayvanalr üzerinde,,,logo taşımıyorlar,,,gözden kaçmasın,,,göz makyajı çıkarıcısı olarak wet n wide var,,,

Ama yapmayan ürününü aldığımızda da o markaya destek olmuş oluyoruz en iyisi hiç almamak...:KK50::KK50:

tamam yapılan iğrenç birşey de, yapılan sadece hayvana zulüm değil ki, bunlar hayvan deneyi yapmııyor bu markalar iyi diğerleri tü kaka demek ne kadar doğru anlayamadım, sonuçta bebek embriyosu kullanan markalar da var o listenin içinde, kendi adıma konuşmam gerekirse, bi markayı kullancaksam oturup herşeyni araşştırmak isterimm, bilmediğim markayı asla kullanmamm, karalama kampanyası falan olduğunu düşünmüyorum sonuçta kaynak belirtmişsiniz ama bugün yediğimiz o tavukların ineklerin bile genleriyle oynanıyor, etik değil ama yapılıyor, buna karşı çıkmak yada tepki göstermmek için kurum kuruluş var mı bilemem ama kişisel tepki o ürünü satın almamak olucak eğer gerçekten güvenilirsizliğine eminse tabi kiii

tamam yapılan iğrenç birşey de, yapılan sadece hayvana zulüm değil ki, bunlar hayvan deneyi yapmııyor bu markalar iyi diğerleri tü kaka demek ne kadar doğru anlayamadım, sonuçta bebek embriyosu kullanan markalar da var o listenin içinde, kendi adıma konuşmam gerekirse, bi markayı kullancaksam oturup herşeyni araşştırmak isterimm, bilmediğim markayı asla kullanmamm, karalama kampanyası falan olduğunu düşünmüyorum sonuçta kaynak belirtmişsiniz ama bugün yediğimiz o tavukların ineklerin bile genleriyle oynanıyor, etik değil ama yapılıyor, buna karşı çıkmak yada tepki göstermmek için kurum kuruluş var mı bilemem ama kişisel tepki o ürünü satın almamak olucak eğer gerçekten güvenilirsizliğine eminse tabi kiii

Bunlarla ilgili siz de bir konu açın takip edelim o zaman.. Yanlış anlamayın beğenmiyorsan git anlamında değil gerçekten okumak isterim böyle bir konu açarsanız... Markaların her yönünü bilmeliyiz bence de...

yahu bebek eMbriyosunu anne donör veriyor,,,,,irade sözkonusu yani,,,,canlı canlı kesilen biçilen,elektrik yiyen,zehirlenen,tüplere tıkıLan hayvanın iradesi varmı ki???yapma diyebiliyormu bana eziyet BU CANLILAR!!!! İNSANOĞLU AKLINI BAŞINA AL,AKLINI ALIRIM!!! NE SAÇMA BİR MUKAYESEDİR BU! HAYVAN HAKKI DİYORUZ BİZ BURDA,,İNSAN EMBRİYOSU KULLANAN MARKALARI ÖNE SÜREN KİŞİ,KENDİNİ DÜŞÜNÜYORDUR HAYVANLARI DEĞİL!!!

edit:embriyo alındığında,bunu işkence takip etmez,,,,sadece ölü olduğundan parçalara ayrılarak kozmetikte kullanılır,,,,dna ve dokulardan bahsediyorum,,,öteki yanda siz canlı kanlı bir kediyi köpeği anestezi vermeden açıp,orasına burasına tüpler envai çeşit enjeksiyonlar yapıyorsunuz,,hayvan gözleri açık bunu izliyor! nasıl bir zekadır bu ikisnin farkını anlamayıp da kıyaslayan yaw!

Son düzenleme:
john frieda, bioderma

bu iki firma deney yapıyor mu? petanın her iki listesinde de bulamadım??????

firma isimleri de markayla aynı...

yahu bebek eMbriyosunu anne donör veriyor,,,,,irade sözkonusu yani,,,,canlı canlı kesilen biçilen,elektrik yiyen,zehirlenen,tüplere tıkıLan hayvanın iradesi varmı ki???yapma diyebiliyormu bana eziyet BU CANLILAR!!!! İNSANOĞLU AKLINI BAŞINA AL,AKLINI ALIRIM!!! NE SAÇMA BİR MUKAYESEDİR BU! HAYVAN HAKKI DİYORUZ BİZ BURDA,,İNSAN EMBRİYOSU KULLANAN MARKALARI ÖNE SÜREN KİŞİ,KENDİNİ DÜŞÜNÜYORDUR HAYVANLARI DEĞİL!!!

edit:embriyo alındığında,bunu işkence takip etmez,,,,sadece ölü olduğundan parçalara ayrılarak kozmetikte kullanılır,,,,dna ve dokulardan bahsediyorum,,,öteki yanda siz canlı kanlı bir kediyi köpeği anestezi vermeden açıp,orasına burasına tüpler envai çeşit enjeksiyonlar yapıyorsunuz,,hayvan gözleri açık bunu izliyor! nasıl bir zekadır bu ikisnin farkını anlamayıp da kıyaslayan yaw!

:KK53::KK53::KK53: Bilmiyordum bunu...

Ayrıca """öteki yanda siz canlı kanlı bir kediyi köpeği anestezi vermeden açıp,orasına burasına tüpler envai çeşit enjeksiyonlar yapıyorsunuz,,hayvan gözleri açık bunu izliyor!""""" Evet malesef böyle tüylerim diken diken oluyor bunu hatırladıkça......

bence ikisi de iğrenç ve etik dışı.böyle olacagına ömür boyu yeşil sabundan başka bişey kullanmıyım daha iyi.

Yves rocher yapıyormuş gördüm şimdi princessin topiğinde,

Bioderma için farklı şeyler söylenmiş Lys ne düşünüyosun bu firma için? bi de John Frieda :///// KAO usa diye bi firmaya ait...

X