Köylülüğüm nasıl geçer

Ay aşırı doğru tespitler var ama
Ben eşimin köyüne gittiğimde hiç köy görmediğimden inek görmek istedim. Nazar olur diye göstermediler bana Bir miktar bozulup kem mi demek istediler acaba demiştim.

ben büyükşehirde doğup büyüdüm ve hiç de köyde akrabamız yok. yazdan yaza gittiğimiz tatil beldesine bağlı minik bir köyde hayvancılık yapan 1-2 kişi vardı. köyle ancak etkileşimim köyün sütçüsünün ineği idi. eşim sayesinde köyüne gidip geldim 1-2 kere. bendeki his ancak böyle oldu.

yine de köyü romantize etmek isteyenler şu hesaba bakabilir. ben bakınca ancak sistit oldum.

Çekirdek çitlerken yenecek konu olmuş ama bu kadar abartmaya gerek yok bence ya . Köyde asla yaşayamam diyenler de normal , köy aşığı olup şehirde yaşayamam diyenler de normal.
Ikisinde de dört dörtlük yaşayanlar da var benim gibi

Ben köye değil ama küçük bir ilçeye atanmıştım ilk. Öğrencilerim çok içtendi, çok severdim. Ama oralar anılarda kaldığı için güzel. Hep yaşasaydık böyle güzel anmazdık.

Ay aşırı doğru tespitler var ama
Ben eşimin köyüne gittiğimde hiç köy görmediğimden inek görmek istedim. Nazar olur diye göstermediler bana Bir miktar bozulup kem mi demek istediler acaba demiştim.
Bende ilk yeni doğmuş kuzuyu kucağıma alıp montuma sarmıştım annem çok kızmıştı

aynısını içimden dedim hatta bi de sizin kara yılanlarınız meşhurmuş kocamın dediğine göre. Yağmurlu havada da kabuksuz sümüklü böcekler basıyor her yeri

Neyse ki hiç yılan görmedim
Geçen yıllarda bir kere daha gittik aylardan temmuzun sonu. 15 gün kaldın 13 günü yağmur yağdı ve hava 5 dereceydi. Biz yazlık kıyafetlerle gittiğimiz için donduk tabi. Ondan sonra töbe ettim yağmur yağarken gitmeye

buradaki çoğu da köye arada bir gidip o otantik ortamı sevimli buluyor ama aynı kişiler apartmanda ayakkabı görmeye tahammül edemiyor o zaman bana köy seviciliği yapmayın
Köyde kapının önüne ayakkabı koyman kimseyi rahatsız etmez sadece görüntü olarak çirkin olur ama apartmanlarda koku oluyor, geçişi daraltıyor. Siz daha bunları birbirinden ayıramıyorsunuz.

Yaptığınız yanlış şeylerin farkındasınız aslında verdiğiniz örneklere bakarsak.Biriyle konuşurken el kol teması yapmamaya misafirliğe gittiğinizde oturuş şeklinize dikkat ederek başlayabilirsiniz.Bide sürekli ev yapımı şeyler götürmeyin madem.Bi kutu tatlı alın gidin mesela.Sesli biçimde kitap okuyun evdeyken diksiyon için.Daha çok mekan gezin.Alışırsınız zamanla yeter ki isteyin

Pilavı kaşıklamak bence daha net belli ediyor. Hadi sulu yemekte yemeğin suyunu seviyor kaşıklıyordur da pilavı kaşıklamak en neti
Neden ya nimet tabakta kalmamış oluyor böylece. Çatalla yenilse bitirmek için tane tane batıracakmıyız çatalı ( zayıf olmanın sırrını buldum galiba ) yemek yemekten soğurum

kıyı egenin çoğu yerinde doğalgaz yok

yazın gelip 2 selimiye kabak koyu vs yapan istanbullular sanıyor buralar kışın da böyle

sonra bakıyor aaaa odun kırcak aaaaa o ne, önce o odunu eve getirmesi için birini bulması lazım (ve burada birine iş yaptırmak öyle büyük şehirlerdeki gibi değil, iş yapacak paşanın canının istemesi ve iyi para vermen lazım), sonra soba kurdurması lazım, amanınn nn o soba her gün yakılacak!...aaa burada kış boyu yağmur, evler akıyor, (pek iyi izolasyonlu, sağlam çatılı ev yok)

sonra poposuna vura vura şener şen koşuşuyla kaçıyorlar kışı bitirmeden....

Bir inek kaç para ama şimdi o açıdan haklılar
En yakın arkadaşlarımın milyonluk arabalarına değdirmediğim nazarı ineğe mi değdireceğim offf iyi ki böyle bir olayı bizimkilerin. Fıstıklarına da değdirmem, görmüyorum bile arazileri. Uzak köydeki eve sjdkkdkd

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…