Korunarak hamile kalmak

Nasip sanki yani olacak olan oluyor ben ilaç kullanmadan hamile kalamıyorken 2.ye hamile kaldım zamanı olunca olacak olan çocuga engel olunamıyo sanırım bide arkadaşımın annesi tüpleri baglattıgı halde hamile kaldı yani korunma da tam çözüm değil olacak olandan kaçılmıyo yinede elden gelen her tedbiri almak önemli
Doğacak çocuğu çok merak ediyorum.bu ne azim ?

Doğacak çocuğu çok merak ediyorum.bu ne azim ?
Ilk mesajına üzüldüm olmuyor sandım. Ne bu ego tatminimi. Deneme tahtasımısın her ay hamile kalip aldirmak gibi bi hobinmi var. Mesajların dalga gecer tarzda. Yıllarca bekleyen, her ay hayal kırıklıgı yasayan yaralı insanları cok üzer.Ben 9 yıl sonra tüp bebekle hamileyim cok sükür. Üzüldüm yazdıklarına cünkü cok zorluklar yasadım.
Evet kimsenin hamile kalmamasının sebebi sen degilsin ama dalga gecer gibi yazarken birilerinin yarasını desecegini düsünmelisin.
Rabbim once cok cabaliyip, emek verenlere nasip etsin. Hobi olarak kürtaj yaptıranlara degil.

Ilk mesajına üzüldüm olmuyor sandım. Ne bu ego tatminimi. Deneme tahtasımısın her ay hamile kalip aldirmak gibi bi hobinmi var. Mesajların dalga gecer tarzda. Yıllarca bekleyen, her ay hayal kırıklıgı yasayan yaralı insanları cok üzer.Ben 9 yıl sonra tüp bebekle hamileyim cok sükür. Üzüldüm yazdıklarına cünkü cok zorluklar yasadım.
Evet kimsenin hamile kalmamasının sebebi sen degilsin ama dalga gecer gibi yazarken birilerinin yarasını desecegini düsünmelisin.
Rabbim once cok cabaliyip, emek verenlere nasip etsin. Hobi olarak kürtaj yaptıranlara degil.
Çocuğu olmayanlarla ilgili bir durum yok ki mesajlarda.evet tüplerini bağlatan birinin çocuğunu merak ediyorum.mucize çünkü.bunun çocuğu olmyan kişilerle ne ilgisi var ? Tüpleri bağlı halde bile çalışan üreme sistemine de hayranım.haa aldırma olayını diyorsan 7,8 senelik cinsel hayatta 1 kere tuttu.olay bu.yani olmuyor bile denilebilir.

Çocuğu olmayanlarla ilgili bir durum yok ki mesajlarda.evet tüplerini bağlatan birinin çocuğunu merak ediyorum.mucize çünkü.bunun çocuğu olmyan kişilerle ne ilgisi var ? Tüpleri bağlı halde bile çalışan üreme sistemine de hayranım.haa aldırma olayını diyorsan 7,8 senelik cinsel hayatta 1 kere tuttu.olay bu.yani olmuyor bile denilebilir.
Son mesajin o oldugu icin onu alintiladım sadece. Genel olarak yazdıklarını ve arkadasların seninle ilgili yorumlarını okuyunca cok sasırdım. Olmayanlar dislerini gıcırdatıyor 😂 seklinde gülmeli bi mesaj bana dalga geciliyomus hissi verdi. Gülünecek ne var.
7_8 yılda bi kere olmus onuda aldirmissın.olup olmaması cok onemli degil demekki. Tekrar olsa napcaksin demekki hamile kalabiliyorum diye sevinecekmisin

Merhaba kızlar. Son zamanlar sürekli "korundum ama hamileymişim" konularından sanırım çok etkilendim. Anksiyetem de var bazen bir konuya takınca kafamdan atamıyorum. En büyük korkularımdan biri plansız gebelik. Bu yüzden normalde çift korunma yapıyorduk fakat sonra benim bir rahatsızlığımdan dolayı düzenli ilaç kullanmam gerekti ve dkhyı doktor kontrolunde kestik. Sadece prezervatif ile korunuyoruz. Ama gerçekten her kurala uyarak, sonra kontrol ederek vs..
Yani bu sitede hiç yok mu biz korunuyoruz ve hamile de kalmadım diyen? Herkes mi korunmasına rağmen hamile kalıyor? Hayır bir de bir konuda hap kullanan hamile kalıyor bir konuda prezervatif kullanan, biri spiralle... Seçenek de kalmadı ki 😅
Biraz içimi rahatlasın istiyorum.. Her seye uyarak kullandığımızda bütün korunma yöntemleri yüksek oranda korunma sağlar değil mi? Yani bu kadar da yaygın olamaz kaza vs diye dusunmek istiyorum...
Ben 6 yıl boyunca kadın doğum hapı kullandım ve hiç korunma falan geri çekilme vs. Yöntemi yoktu saldık çayıra misali. 6 yıl boyunca da olmadi

Dokuz senedir kondomla korunuyoruz arada kazalar da yaşadık ama bir kere bile gebelik oluşmadı. Korunmadığımız ve bebek istediğimiz aylarda bile olmadı hatta 🤣 bana kalırsa hamile kalmak o kadar kolay bir şey değil korunurken hamile kalanlara şapka çıkarıyorum

Merhaba kızlar. Son zamanlar sürekli "korundum ama hamileymişim" konularından sanırım çok etkilendim. Anksiyetem de var bazen bir konuya takınca kafamdan atamıyorum. En büyük korkularımdan biri plansız gebelik. Bu yüzden normalde çift korunma yapıyorduk fakat sonra benim bir rahatsızlığımdan dolayı düzenli ilaç kullanmam gerekti ve dkhyı doktor kontrolunde kestik. Sadece prezervatif ile korunuyoruz. Ama gerçekten her kurala uyarak, sonra kontrol ederek vs..
Yani bu sitede hiç yok mu biz korunuyoruz ve hamile de kalmadım diyen? Herkes mi korunmasına rağmen hamile kalıyor? Hayır bir de bir konuda hap kullanan hamile kalıyor bir konuda prezervatif kullanan, biri spiralle... Seçenek de kalmadı ki 😅
Biraz içimi rahatlasın istiyorum.. Her seye uyarak kullandığımızda bütün korunma yöntemleri yüksek oranda korunma sağlar değil mi? Yani bu kadar da yaygın olamaz kaza vs diye dusunmek istiyorum...
İki çocuğunun arasında 4 yıl prezervatif ile korunduk bir sorun yaşamadık başka çocuk istemiyordum ikinci çocuktan snra nasılsa sorun yaşamadık diye prezervatif ile devam ettik ikinci çocuğum 2 yaşındayken sürpriz bir şekilde prezervatif ile korunurken hamile kaldım şuan doğurdum iki buçuk aylık oldu bile resmen üç çocuklu olduk 😂 smdi spiral taktirmayi düşünüyorum hemde prezervatif ile desteklemeyi çift taraflı korunma şart oldu prezervatife asla tek başına güvenmem artik

İki çocuğunun arasında 4 yıl prezervatif ile korunduk bir sorun yaşamadık başka çocuk istemiyordum ikinci çocuktan snra nasılsa sorun yaşamadık diye prezervatif ile devam ettik ikinci çocuğum 2 yaşındayken sürpriz bir şekilde prezervatif ile korunurken hamile kaldım şuan doğurdum iki buçuk aylık oldu bile resmen üç çocuklu olduk 😂 smdi spiral taktirmayi düşünüyorum hemde prezervatif ile desteklemeyi çift taraflı korunma şart oldu prezervatife asla tek başına güvenmem artik

İlişki sonrası kontrol ettiniz mi hiç sızma vs var mı diye?

Çok
Geri çekilme ile korunursanız(?), Dkh hapını atlarsanız, prezervatifin tarihi geçtiyse, iğnenin günü geçti ise tabi ki korunarak hamile kalabilirsiniz.

6 senedir yanlışlıkla hamile falan kalmadım. Çok inanmıyorum da bu yanlışlıklara.
Kesinlikle doğru yazmışsın ablam sonra burda insanın aklını karıştıriyorlar tam saatinde ya hap almıyorlar yada o ay antibiyotik v.s çok alıyorlar hap üstüne yada dediğin gibi ucuza kaçıp kalitesiz kılıf kullaniliyo sonra vay efendim hapla hamile kaldım yok kılıf korumadi yeni baslicak olanları da korkutuyorlar demi

Korunurken hamile kalınmaz..
Onların korunduk hamile kaldım dedikleri yöntem, geri çekilme yöntemi oda zaten korunma yöntemi değildir..
Siz içinizi ferah tutun, en azından bu konuda bilinçlisiniz:)
Hadi ya, bu kadar genel geçer bilgi nereden acaba?
Yüzde yüzü bile garanti eden korunma yöntemi yok iken, nasıl emin olabiliyorsunuz?

Sevgililik+ nişanlılık+ evlilik derken uzun zamandır eşimle aktif cinsel hayatımız var ve evlendiğimizden beri çoğunlukla geri çekilme yöntemiyle korunduk, nadiren prezervatif vs kullandık sonuç olarak en dikkat etmedik diyebileceğim zaman da dahil hamile kalmadım.
Ay gerçekten şu konular yüzünden bende de tam tersi bizde niye kaza olmuyor bir sorun mu var kafası başladı :KK70:

Bende 4 senelik evliyim bizde prezervatif ile korunduk hamile kalmak istemediğim dönem hamile kalmadım. Hani kaliteli marka prezervatif doğru şekilde kullanılırsa bence yuzde 99 kalınmaz Yani burda gördüğün belki yuzde 1 lik kısımdır genelde korunurken hamile kalınmıyor.

X