korkunç bir döneme girdim. eşim, kürtaj, boşanma, korkular..

çok geçmiş olsun.ben de yaklaşık 3 yıl önce kürtaj olmuştum. ilk 10 gün kanamalar ve ağrılar normal. Regl ağrısı gibi oluyor fakat başka bir doktora daha görünmenizi öneririm ilerde sorun yaşamamak için. evlilik konusuna gelince anlattıklarınız kadarıyla eşiniz bencil, duyarsız, ilgisiz ve saygısız bir insan. Size boşanın vs. diyemem ama bu kadar şeye rağmen eskisi gibi olur musunuz devam edebilir misiniz iyi düşünün. Çünkü çocuk sahibi olmak isterseniz de yalnız kalacaksınız gibi hissediyorum ki lohusalık bambaşka bir boyut.

Evet çok haklısınız. Eşiniz bencil, evlat olarak anlayamasa bile sizin üzerinize titremeliydi bırak mast yapmayı. Ailesine anlatmak istememenize rağmen anlatması da hoş değil. Ama şimdi biraz dinlenin kendinize vakit tanıyın bir süre sonra boşanın derim

Plansız olduğu için bebeği istememesini anlıyorum. Herkes baba olmak isteyecek diye bir durum yok. Ama beni bir eş olarak yapayalnız bıraktı. Bir çorba kaynatmayı bile Çok gördü. Ben ‘çilekeş’ biri olmamaya söz verdim zamanında. Eşimin iyi huyları da vardır ancak sonuçta bir operasyon geçirdim en azından bu sebeple özenli davranmasını beklerdim.

Ben de hemen yarın dava açmayı düşünmüyorum. Önce iyileşeceğim. Sonrasında aksiyon alacağım. Sizin de destek mesajınız için teşekkür ederim

ben yukarda üyelerin yazdığı gibi ponçik olamayacağım. eş olmak birbirine destek olmaktır. uzaklaşmak değil. eşi bu süreçte ağır şeyler yaşarken destek olmamak kendi derdine düşmek eş olmak değildir. hastalıkta sağlıkta diyoruz evlenirken. kadını yalnız bırakmış bu dönemde. geçmiş olsun öncelikle ama boşanmak için de acele etmeyin önce bi düşünün terapi alın gerekirse eşinizle beraber. eşinizle konuşun bi hissettiklerinizi söyleyin o da söylesin bu dönemde neler hissettiğini. belki siizn gördüğünüz gibi değildir. ben sizin yazdıklarınızdan yola çıkarak yazdım. baktınız destek olmuyor dinlemiyor. manipüle ediyor vs vs. o zaman düşünürüsünüz şu dönemi bi anlatın önce. geçmiş olsun tekrar.

Kaybınız için üzgünüm. Size de çok geçmiş olsun. Teşekkür ederim destek mesajınız için.
Şu an duygular hisler çarpı 5 katı çok çok iyi anlıyorum 🙏🏻 ben terapiye başladım kürtaj sonrası 6 ay kadar gittim.. Yeniden bebek sahibi olabilirsin en doğru zamanda olacaktır.. Muhtemelen fiziksel sağlığında 40. Günden sonra iyileşecek daha iyi hissedeceksin ilk 40 gün kürtajda da lohusalık çünkü dibine kadar yaşadım 😔

çok geçmiş olsun.ben de yaklaşık 3 yıl önce kürtaj olmuştum. ilk 10 gün kanamalar ve ağrılar normal. Regl ağrısı gibi oluyor fakat başka bir doktora daha görünmenizi öneririm ilerde sorun yaşamamak için. evlilik konusuna gelince anlattıklarınız kadarıyla eşiniz bencil, duyarsız, ilgisiz ve saygısız bir insan. Size boşanın vs. diyemem ama bu kadar şeye rağmen eskisi gibi olur musunuz devam edebilir misiniz iyi düşünün. Çünkü çocuk sahibi olmak isterseniz de yalnız kalacaksınız gibi hissediyorum ki lohusalık bambaşka bir boyut.
Eşim iyi bir sevgili olabilir zamanında ama kesinlikle çocuk yapılacak bir adam değil.

Çok geçmiş olsun eşiniz gerçekten çok bencil biri . Boşanma kararı almakta haklısınız. Nikah masasında hastalıkta sağlıkta diye söz verilir. Eşiniz hastane sürecinde size refakatçi dahi olmak istememiş. Umarım en kısa sürede toparlanır ve yepyeni bir hayata başlarsınız.

an duygular hisler çarpı 5 katı çok çok iyi anlıyorum 🙏🏻 ben terapiye başladım kürtaj sonrası 6 ay kadar gittim.. Yeniden bebek sahibi olabilirsin en doğru zamanda olacaktır.. Muhtemelen fiziksel sağlığında 40. Günden sonra iyileşecek daha iyi hissedeceksin ilk 40 gün kürtajda da lohusalık çünkü dibine kadar yaşadım 😔

hiç aklımda çocuk konusu yokken bu kayıp bana tokat gibi oldu. resmen mercimek kadar bebeği içimde yarattığı krampları özlüyorum. Acaba cinsiyeti neydi, saçları hangi renk olurdu bunları sık sık düşünüyorum. Yasını tutuyorum. Doktor gelişmemiş embriyo dese de benim için bebekti, benim bebeğimdi.. kuş oldu gitti yavrum. umarım toparlarım en kısa sürede. Bi an önce gebelik öncesi hormonlarıma ve sağlığıma dönmek istiyorum. Herkes kürtaj çok hafif ertesi gün hiçbir şey kalmıyor kanama olmuyor vb diyordu. Ben bende yolunda gitmeyen bir şeyler oldugunu düşündüm. Doktorum da endişelendi ancak takipte kalmayı tercih etti ikinci işlem yerine. Umarım hemen temizlenir içim :KK43:

Merhabalar. Konum biraz uzun olabilir. Anlatmak, benden deneyimli insanlardan akıl almak, duyulmak, paylaşmak istiyorum. Sevgililik süreci sonrası birlikte yaşayıp kısa bir süre sonra evlendik. İki senedir evliyim. Ben bu iki yıllık süreçte ciddi problemler yaşadım. Aile içi kaotik durumlar, iş yerinde yönetim departmanları arası problemler, çok sevdiğim bir yakınımızın kaybı, geçtiğimiz kış ciddi bir rahatsızlık geçirdim. Aylarca atlatmaya çalıştım. Sonrasında ise depresyona girdim vb.

Bir dönem profesyonel destek almaya çalıştım, anksiyetem çok yüksekti. Uyku problemleri yaşıyor kimseyi görmek istemiyor odaklanamıyordum hiçbir yere. Birkaç psikolog görüşmesi yaptım ancak terapi sürecine giremedik. Bir uzmanın çalışma grubunun başlaması sebebiyle öteledi, diğeri ise yeni mezun olduğu için ben memnun kalmadım. Ben de yeni birini aramadım açıkçası çünkü korkuyordum yüzleşmeye.

Ben geçtiğimiz ay sonunda hamile kaldığımı öğrendim sürpriz bir şekilde. Şok oldum. Hiç beklediğim bir durum değildi. Hemen doktora gittim. Kese görünmedi, tekrar gittim görünmedi, vajinal muayene yaptı ancak saptamakta güçlük çekti gibi süreçler sonrası doktorum sağlıksız bir gebelik olduğunu, kesenin şeklinin düzgün olmadığını söyledi. İçim buruldu, annelik fikrine kendimi alıştırıyordum, içim onu görmeye giderken sıcacık oluyordu ancak doktorumun önerisi ile kürtaj oldum. Tahmini 6 haftalık olmalı, 5. haftanın sonları da olabilir. kürtaj öncesi muayenede 5 haftalık görünüyor demişti doktor.

Kürtaj sonrası ciddi beden problemleri yaşamaya başladım. kanamalar, ağrılar yaşadım. Doktor bunlardan bahsetmemişti. Ben sadece ruhen toparlanmam gerekiyor derken canımın peşine düştüm. Kanama, ağrı şikayeti sonrası kontrole gittiğimde içimde bebekten parça veya kan kaldığını, bir ilaç vereceğini, geçmezse tekrar kürtaj olacağımı, daha önce doğum yapmadığım için muhtemelen böyle olduğunu söyledi.

Ben bunları yaşarken eşim ise tüm sosyal faaliyetlerini sürdürmeye devam etti, ben kürtaj olmadan iki gün önce evde ağlarken o arkadaşlarını yemeğe davet etti. Ben katılmayacağımı söyleyip dışarı çıktım. Korunma sürecinde de o korunuyordu, plansız olması benim suçummuş gibi davrandı, bebeği hiç istemedi. Bazen düşünüyorum da böyle bencil bir babası olmadığı için seviniyorum gidenime.. Eşim Cinsellik yaşanmadıkça (hemen hemen iki aydır cinsellik yok) benden uzaklaştı ve tesadüfen kendi kendini tatmin ederken yakaladım afedersiniz. Ben burada acı içinde bebeğime üzülürken o elinde telefon başını kaldırmıyor. Ben on beş yirmi gündür eşimle kavga ediyorum. Refakatçi olarak kalmasını bile bana bahşetti. Ben gelmesem olur mu dedi. Bir de kimseye söyleme dedimm, annesi aramış açmadım. Baktım Annesine abisine olanları anlatıyor hala. Ben ailelere söylemeyelim demiştim. Bugün sabah çok kötü tartıştık. Her yerden engelledim. Boşanma sürecine gireceğim. Kararımı verdim. Ancak bedenen toplamam gerekiyor. Biraz da destek görmeye ihtiyacım var ama babamı kaybettim, annem ise yaşlı ve rahatsızlıkları olan biri. Ona anlatıp üzmek istemiyorum. Arkadaşlarımdan yakın olanlarla paylaştım ancak beklediğim desteği göremedim açıkçası. Ya da alınganım bilmiyorum.

Benim size ilk sorum şu, işlem sonrası 7.gündeyim, hala kırmızı damla şeklinde kanamalarım geliyor ama hafif, adet kadar değil ve ağrılarım var Doktorun verdiği kasılma ilacını kullanmaya devam ediyorum ama ikinci işlem görmemek için ne yapmalıyım? Bana şunları yaparsan daha kolay toparlarsın demenize ihtiyacım var açıkçası. Daha yeni otuza gireceğim, ilerleyen yıllarda anne olmak isterim.. Zarar görmeden bitsin istiyorum süreç.

Bir de, boşanma sürecinde bu durumları kanıt olarak kullanıp eşime manevi tazminat da açmak istiyorum. Ancak delilleri nasıl toplayacağımı bilmiyorum.

Maddi problemim yok. Dava sürecinde iyi bir avukat istiyorum. Eşim çirkeflik yapabilir. Antalya içerisinde boşanma avukatı öneriniz varsa(isim veriliyor mu bilmiyorum ama) seve seve alırım.
Öncelikle çok geçmiş olsun. Size ilk tavsiyem başka bir doktora gidin. Bende kürtaj oldum ve yaşadıklarım çok zordu. Bebeğim 8 haftalikti kalbi durmustu. Bende de parça kaldı ve ikinci operasyon için çok riskli dendi. Çok uzun buraya yazıp sizi sıkmak istemem ama hala hatırladıkça içimde bir yerlerde o acıyı hissediyorum.Şuan iyi ki başka doktora gitmişim diyorum. Kesinlikle araştırıp iyi bir doktora daha gidin.
Bebeğinizi kaybetmek ne kadar küçük olursa olsun onun sizi bırakıp gittiğini düşünmek ve bu düşünceler ile boğuşmak çok zor. Malesef çoğu erkek bizim gibi değil. Bazıları çocuğu eline vermeden baba olduğunu anlamıyor. Eşinizin bu dönemde yaptıklarını unutmayacaksiniz. Zaten unutulacak gibi de değil. O çocuk ikinizin çocuğu ve ne olursa olsun sizin çektiğiniz acıyı görüp destek olması gerekirdi. Boşanmak için biraz daha beklemenizi öneririm. Şuanda siz lohusasiniz uzun süren kanamalarınız ve sürekli değişen duygu durumunuz olacaktır. Eşinizi karşınıza alıp konuşun eğer ondan beklediğiniz şeyleri göremezseniz elbette mutlu olacağınız yolu seçin. Şuan sadece kendinizi düşünün ve önce siz iyi olun, gücünüzü toplayın ve yolunuzu cizin.
İnşallah herşey istediğiniz gibi olur. Allah yardımcınız olsun ❤️

Öncelikle çok geçmiş olsun. Size ilk tavsiyem başka bir doktora gidin. Bende kürtaj oldum ve yaşadıklarım çok zordu. Bebeğim 8 haftalikti kalbi durmustu. Bende de parça kaldı ve ikinci operasyon için çok riskli dendi. Çok uzun buraya yazıp sizi sıkmak istemem ama hala hatırladıkça içimde bir yerlerde o acıyı hissediyorum.Şuan iyi ki başka doktora gitmişim diyorum. Kesinlikle araştırıp iyi bir doktora daha gidin.
Bebeğinizi kaybetmek ne kadar küçük olursa olsun onun sizi bırakıp gittiğini düşünmek ve bu düşünceler ile boğuşmak çok zor. Malesef çoğu erkek bizim gibi değil. Bazıları çocuğu eline vermeden baba olduğunu anlamıyor. Eşinizin bu dönemde yaptıklarını unutmayacaksiniz. Zaten unutulacak gibi de değil. O çocuk ikinizin çocuğu ve ne olursa olsun sizin çektiğiniz acıyı görüp destek olması gerekirdi. Boşanmak için biraz daha beklemenizi öneririm. Şuanda siz lohusasiniz uzun süren kanamalarınız ve sürekli değişen duygu durumunuz olacaktır. Eşinizi karşınıza alıp konuşun eğer ondan beklediğiniz şeyleri göremezseniz elbette mutlu olacağınız yolu seçin. Şuan sadece kendinizi düşünün ve önce siz iyi olun, gücünüzü toplayın ve yolunuzu cizin.
İnşallah herşey istediğiniz gibi olur. Allah yardımcınız olsun ❤️

Benzer şeyleri yaşamış kişilerin yazması o kadar rahatlatıyor ki içimi.. teşekkür ederim mesajınız için ♥️ sizi o günlere döndürmek istemem ama, ikinci operasyonu oldunuz mu acaba?

Benzer şeyleri yaşamış kişilerin yazması o kadar rahatlatıyor ki içimi.. teşekkür ederim mesajınız için ♥️ sizi o günlere döndürmek istemem ama, ikinci operasyonu oldunuz mu acaba?
Önemli değil elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım size 🙏 evet ikinci operasyonu oldum ve hiçte diğer doktorların dediği gibi olmadı aynı gün hastaneden çıktım ve hemen toparladım. Halbuki ilk kurtajda üç gün hastanede yatmistim ve balon koymuşlardı içime kanama durması için. O yüzden ikinciden çok korkmuştum ama aynı gün çıktım hastaneden ve aynı hafta bedenen toparlamaya başladım.

Sanırım çok kırıldım. Eşim ise hep uzak kalıp hayatına devam etti bu süreçte. Yalnız hissediyorum kendimi çok
çok geçmiş olsun, erkekler malesef bizim kadar duygusal deiller biz kadınlar bebek rahimimize düşer düşmez anneliği hissediyoruz.onlar bebek doğunca anca baba olduklarını anlıyolar. yani genelde böyle moralini yüksek tutmaya çalış kürtaj sonrası kanaman olması gayet normal doğumdan sonrada baya bi sürüyo Allah kalbine ferahlık versin

Eşiniz hamileliği istemediği için kürtaj olmak zorunda kalmamız da kendisinde bir sey ifade etmemiş.
Henüz kese oluşmamış bir hamilelikte duygusal bir yıkım yaşamamış olmasini da anlayabilirim ama eşine kıymet veren en azından onun için umursamaz davranmamali.
Boşanma kararınız içinde biraz bekleyin derim bende. Sonuç o olsa da fevri hareket etmemek adına, ilaç belii yeniden kürtaj sürecini bir gecirin. Sonrasında kararınızı verirsiniz.

hiç aklımda çocuk konusu yokken bu kayıp bana tokat gibi oldu. resmen mercimek kadar bebeği içimde yarattığı krampları özlüyorum. Acaba cinsiyeti neydi, saçları hangi renk olurdu bunları sık sık düşünüyorum. Yasını tutuyorum. Doktor gelişmemiş embriyo dese de benim için bebekti, benim bebeğimdi.. kuş oldu gitti yavrum. umarım toparlarım en kısa sürede. Bi an önce gebelik öncesi hormonlarıma ve sağlığıma dönmek istiyorum. Herkes kürtaj çok hafif ertesi gün hiçbir şey kalmıyor kanama olmuyor vb diyordu. Ben bende yolunda gitmeyen bir şeyler oldugunu düşündüm. Doktorum da endişelendi ancak takipte kalmayı tercih etti ikinci işlem yerine. Umarım hemen temizlenir içim :KK43:
Ah bilmem mi o hisleri bir bebeğim oldu o kürtajdan 6 ay sonra hamile kaldım yine 🙏🏻 ama hala içimde burukluktur telefonumun şifresi bile hala o bebeğimin tahmini doğum tarihi 🥲 iz kalıyor tabi..
kürtajdan sonra 40 gün ağrılar kanamalar of felaketti benim de , bende bisey olmadı diyeni çok baz alma herkesin süreci farklı ben ağır yaşamıştım acıları ağrıları çok fenaydı ama 40. Gün dediğim gibi kesildi o ağrılar sağlıklı hissetmeye başladım biraz zaman gerek bol bol vitamin aldım pekmezler yedim iyi beslenmek önemli hayıt macunu yemiştim bir de ama doktora sormadan yeme yine de 🙏🏻

Size özelden yazabilir miyim dedim ama özele kapalısınız galiba :) acaba kürtaj sonrası sürecinizden bahsedebilir misiniz? Çevremde deneyimleyen çok kişi yok. Bi arkadaşımın önerisi ile özel hastanede ameliyathane koşullarında oldum kürtajı. Yine de buldu bir şeyler işte
Açtım galiba bakın oldu mu? Tabi kürtaj oldum genel anestezi 10 15 gün kanama oldu az bir ara küçük pıhtı attım acı falan yoktu.İlaçları düzenli kullandım 10 gün ilişki yasak. Ama 38 gün sonra ilk adeti oldum o biraz ağrılıydı ve de az gelmişti dr um ilk 3 adet az olabilr zamanla düzene girer dedi ben 2.adeti olmadan hamile kaldım şuan 3 aylık hamileyim korkmayın bir şey olmaz inşallah ama iyi bir dr a vakit kaybetmeden gidin. Duygusal olarak çöktüm her gün ağladım hatta üzüntüden hastanelik olmuştum kolay bir süreç değil hele ilk çocukta sizi anlıyorum

Ah bilmem mi o hisleri bir bebeğim oldu o kürtajdan 6 ay sonra hamile kaldım yine 🙏🏻 ama hala içimde burukluktur telefonumun şifresi bile hala o bebeğimin tahmini doğum tarihi 🥲 iz kalıyor tabi..
kürtajdan sonra 40 gün ağrılar kanamalar of felaketti benim de , bende bisey olmadı diyeni çok baz alma herkesin süreci farklı ben ağır yaşamıştım acıları ağrıları çok fenaydı ama 40. Gün dediğim gibi kesildi o ağrılar sağlıklı hissetmeye başladım biraz zaman gerek bol bol vitamin aldım pekmezler yedim iyi beslenmek önemli hayıt macunu yemiştim bir de ama doktora sormadan yeme yine de 🙏🏻

tekrar gebe kalmanıza çok sevindim. evladınızla mutlu sağlıklı huzurlu bir ömrünüz olsun, hep iyi günlerini görün umarım. tekrar teşekkür ederim.

Doğum sonrasi sıfır ilgi görmüş bir kadın olarak ne istediğinizi çok iyi anladım ve hak verdim..
Kürtaj gibi bir durumu, anlayamasa dahi operasyon geçirmiş olmanız sebebi ile ilgilenmesi gerekirdi. Üstelik ruh sağlığım iyi değildi diyorsunuz.
İhtiyacımız varken, saçımızi okşamayan, bir bardak su getirmek istemeyen adamlarla ömür geçirmek doğru mu değil fakat öyle de olmuyor..
Kürtaj ve doğum sonrası, hormonlarda ciddi bir dengesizlik olduğu için, bazı şeylerin size olduğundan daha kötü görünmesi normal..
Sakin olun...
Kurtaj sonrası, herkesin kanama oranı, günü farklıdır.. Fakat diğer konuda bilgi sahibi değilim..
Başka bir doktora gorunmenizi tavsiye ediyorum.
Önceden antibiyotik ve ağrı kesici veriyorlardı sonrasında şimdi nasıl bilmiyorum.

Doğum sonrasi sıfır ilgi görmüş bir kadın olarak ne istediğinizi çok iyi anladım ve hak verdim..
Kürtaj gibi bir durumu, anlayamasa dahi operasyon geçirmiş olmanız sebebi ile ilgilenmesi gerekirdi. Üstelik ruh sağlığım iyi değildi diyorsunuz.
İhtiyacımız varken, saçımızi okşamayan, bir bardak su getirmek istemeyen adamlarla ömür geçirmek doğru mu değil fakat öyle de olmuyor..
Kürtaj ve doğum sonrası, hormonlarda ciddi bir dengesizlik olduğu için, bazı şeylerin size olduğundan daha kötü görünmesi normal..
Sakin olun...
Kurtaj sonrası, herkesin kanama oranı, günü farklıdır.. Fakat diğer konuda bilgi sahibi değilim..
Başka bir doktora gorunmenizi tavsiye ediyorum.
Önceden antibiyotik ve ağrı kesici veriyorlardı sonrasında şimdi nasıl bilmiyorum.

evet, beklediğim bebeğin arkasından yas tutması değildi. eşim zaten çocuk istemiyordu. ben de istemiyordum. kendisi korunuyordu. benim ihmalim ile gelişmiş bir durum değilken, bütün işlemler benim vücudumdan yapılırken beyefendinin kendi sefasının derdinde olması, benimle hastaneye gelmeyi teklif etmiş olmasını hazmedemiyorum. onca uykusuz gecem, onca ağlamalarımda sürekli abartıp ajite eden biriymişim gibi davrandı. boşanır mıyız sonrasında bilmem ama, eşime eskisi gibi hissetmediğim çok net.. geçmiş yaşadığım zor günlere bakıyorum, onda hep ailem ve arkadaşlarımla atlatmıştım. eşim yine bir biblo gibiydi.

evet, beklediğim bebeğin arkasından yas tutması değildi. eşim zaten çocuk istemiyordu. ben de istemiyordum. kendisi korunuyordu. benim ihmalim ile gelişmiş bir durum değilken, bütün işlemler benim vücudumdan yapılırken beyefendinin kendi sefasının derdinde olması, benimle hastaneye gelmeyi teklif etmiş olmasını hazmedemiyorum. onca uykusuz gecem, onca ağlamalarımda sürekli abartıp ajite eden biriymişim gibi davrandı. boşanır mıyız sonrasında bilmem ama, eşime eskisi gibi hissetmediğim çok net.. geçmiş yaşadığım zor günlere bakıyorum, onda hep ailem ve arkadaşlarımla atlatmıştım. eşim yine bir biblo gibiydi.
Bu tarz durumlarda eğer ki eş kişisi anlayışlı ve merhametli değil ise inanin başka kimse de anlayamaz..
Herkes, tekrar anne olabilirsin üzülme deyip geçer..
Fakat her ne kadar istemese dahi, birlikte yapmış olduğunuz eylemin, ceremesini tek başınıza üstlenmek zorunuza gidiyor..
Benim de çok gitmişti..
Öyle kötü ve zor bir lohusalik geçirdim ki eşimin yüzünden tarifi yok..
Fakat siz önce iyileşin, çünkü şu anda bu şekilde hırs, öfke ile hem ruhsal hemde fiziksel anlamda kendinize çok zarar veriyorsunuz..
Şartlar yerine oturunca, tekrardan anne olabilirsiniz..
Baba olmak ile anne olmak arasında çok büyük fark var..
Eger söylemez isek adamlar baba olduğunu bile bilmiyor...
Su anda kendinize odaklanmanizi tavsiye ederim...

Çok fevri davranıyorsunuz. Durun bakalım.. Hemen boşanmak nedir.. Daha doğru düzgün konuşmamıssınız bile. 14 yıllık evliyim. Dört dörtlük evlilik yok ama hiçbir zaman sizin gibi fevri davranmadım. Boşanacak bir şey de göremedim açıkcası.
Karısı kürtaj olmuşken yemeğe giden koca boşanır hanımefendi.
Refakatçi kalmasam diyen koca da çok güzel boşanır.
Kürtaj olan karısı, giden de kendi bebeği. Ne olması gerekiyor boşamak için?

İyileşmek bazen biraz uzun sürebilir umarım süreci sağlıklı atlatirsiniz.Ruh ve beden bütün olduğu için psikolojik gerilimler iyileşme sürecini uzatır.Kafayi rahatlatın önce.Nasil olursa.Bosanma isabetli karar zor günümde yanımda olmayacaksa iyi günümde ne gereği var.Herseyde hayır ararım.Ayrica herşeyi kadın kendi basina yapacak kafayı oyundan kaldıramayan kocayı sinek kadar koca olsun başımda dursun moduna takılmayın.Tebrik ediyorum mantıklı seçimler sizi daha doğru bir ilişki ve hayata götürecek inşallah gönlünüzce.

X