koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunları düşünmemeyi tercih ettiğim için korunmamayı tercih etmiştim zaten :/

Bu yorumun altına imzamı atarım, ben şu anda hamileyim ve çok tedirginim, her kontrol ayrı stres, çoğu özel klinik kapalı, bazı doktorlar çalışmıyor doktor randevusu bulmak bile bir dert bırakın acil durumları, kanaması olur sorunlu gebeliği olur o halde acil kapılarında olmak tüm riskli hastalarla birlikte aman Allah korusun, benim ikinci gebeliğim az çok ne yaşayacağımı biliyorum ama ilk olsaydı sanırım panik atakla geçerdi tüm günlerim, karşımızdaki ne olduğunu bilmediğimiz bir düşman 4 aylık bir mazisi var, tüm dünya teyakkuzda, yarın mutasyon geçirecek mi daha ölümcül mü olacak bir ilacı aşısı bulunacak mı belli değil, yarınımızı bilemiyoruz. Bu GERÇEK bir problem ve nasıl savaşacağız tam bilinmiyor, bu şartlarda hamile kalmak hem kendi hem bebeğinin hayatıyla kumar oynamak kimse kusura bakmasın, sürekli bağışıklığınızı güçlü tutun denirken hamilelik gibi bağışıklığı düşüren bir durumla bu savaşın ortasında kalakalmak istiyorsanız siz bilirsiniz

15 Mayıstan sonra vakalarda hızla düşüş olduğunu gördükleri zaman haberiniz olur..
Bunu dünyadaki hiçbir bilim adamı söylemiyor farkında mısınız? Hangi kaynakları okuyorsunuz, covid hakkında hangi uzmanı takip ediyorsunuz Allah aşkına?
Biz aynı dünyada yaşamıyoruz galiba emin oldum.

Bunları düşünmemeyi tercih ettiğim için korunmamayı tercih etmiştim zaten :/

Yani bebegin fiziksel, psikolojik sagligini düsünmeyi tercih etmiyorsun öyle mi? Annelik kendinden önce, bebegi düsünmek degilmidir?

Gerçekten ne diyecegimi bilmiyorum. Üzülüyorum sadece.

Yani bebegin fiziksel, psikolojik sagligini düsünmeyi tercih etmiyorsun öyle mi? Annelik kendinden önce, bebegi düsünmek degilmidir?

Gerçekten ne diyecegimi bilmiyorum. Üzülüyorum sadece.
Bence boşuna yazmayalım kadın gökyüzüyle konuşuyor

Covid adı dahi bilinmiyorken yıllar önce.. 2020 yılında ülkemizdede görülecek bir virüs türeyecek diyen Astrologları takip ediyorum ..Dediklerini de birebir müşahede etmiş Olduk maalesef..Acı ama gerçek

Ciddisiniz yani.
Ben şaka yapıyorsunuz sanıyordum özür dilerim.
Ne diyim, bebek denemeye devam o zaman.

Ne tedbiri alacaksınız? Bütün gebelik kontrolleri, doğum süreci ve doğum sonrası kontroller için hastaneyi mi kapattıracaksınız?
Kontrolleri Olabildiğince azaltmakta bir tedbir değil midir? Kaldı ki her ay kontrolüne giden gebe kadınlar var maskesini takıp eldivenini giyip gidiyorlar kontrollerine

Baksen mayalarda hepi topu 8 yıl yanılmış
Yapmayın hepsi uyduruyur
Atıyorlar ya tutarsa bazılarıda tutuyor haaa
Dünyada milyonlarca felaket teorisi yazılıyor çiziliyor
Ilaki bazıları gerçekleşir
Bin yalan söyleyeyim
En az biri tutar

Bunu bilmek için vahiy gelmesine gerek yok gökyüzü işaret veriyor zaten . Tıpkı gelmeden önce işaret verdiği gibi..

ya bi de yukarda müslüman taklidi yapıyodun nasip kader diye. bu dediklerin şirkten başka bişey değil. müslüman olsan gökyüzünden haber alınamayacağını bilmen gerekirdi en basitinden. cahil olmadığın herhangi bir konu var mı acaba?

Şu 2 mesajınızı hayretle okudum özellikle. Ayrı ayrı cevap yazayım dedim ama kafam o kadar doldu ki bir anda beynimde cümleler dönüp dönüp duruyor. Eskiden tedbir mi varmış ninelerimiz doğurmuş diyorsunuz ya sorun bakalım yaşlılarınıza kaç çocuk kaybetmişler. 5 çocuk varsa geride bir de ölen 5 çocuk oluyor her birinde. Benim babannem mesela, babamdan önce doğurduğu kaç yavrusunu toprağa vermiş. Babam da yaşasın diye 6 yaşına kadar kız çocuğu gibi giydirmişler, 60 yaşında adamın kulağı delik mesela küpe takmışlar çünkü. O zaman biz de Allah ne verdiyse diyip doğuralım, hastaneye kontrole falan da gitmeyelim yaşayan yaşasın ölen ölsün. Çünkü bizden öncekiler kontrole mi gidiyordu da biz de gidelim! Saçmalık yani.
Tedbir aldığınız halde hamile kalırsınız bu kaderdir. Ama amaaann nasıl olsa olacağına varır deyip tedbir almadan ilerlerseniz bu cahillikten başka bir şey olmaz.

Şu anki gebeler napıyorsa onu yapacam diyorsunuz. Hanımefendi şu anki gebeler KORKUYOR. Bu belirsizliğin içine çocuk doğurmaktan korkuyor. Markete gitmeye korkuyor, dışarı çıkmaya korkuyor. İşe gitmek zorunda olan eşi eve dönünce kapıyı nefesini tutarak açıp eşi banyoya girene kadar asla yanına yaklaşamıyor. Evladı için alışveriş yapamıyor. Sağlıklı bir doğum için hareketli olmaları, yürüyüşler yapmaları gerekirken eve tıkıkıp kaldılar. Doğum yapan hamile kadınlar yavrularını koklamak, bağırlarına basmak yerine maske takarak emzirme planı yapıyor. Siz ne zannediyorsunuz Allah aşkına? Bu kadar basit mi sizin gözünüzde? Vallahi o kadar çok şey yazasım söyleyesim var ki kelimeler birbirine girdi hayret etmekten.

Size ne diyeyim gerçekten bilmiyorum Allah akıl fikir versin. Sadece kendinizi düşünmeyin doğuracağınız çocuğu da düşünün lütfen. Ona karşı bir ömür sorumlu olacaksınız. Ola ki bu virüs sebebiyle bir ömür sürecek hastalıklar taşırsa bunun vicdan azabını nasıl çekeceksiniz onu düşünün.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…