koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
şöyle bir artısı olabilir bu dönemde hamile olmanın
olaki atlattı tüm bu duruma rağmen ebek büyüdü sordu ne zaman doğdum diye
corona olan yıldı diyebilecek

Çok üzüldüm Rabbim sağlıklı gebelikler versin inşaAllah .. (dilediğiniz zamanda)
Allah hiç bir insana yaşatmasın gerçekten beni ancak benim yaşadıklarımı yaşayan birisi anlayabilir. Şu dönemin ASLA DOĞRU ZAMAN olmadığını biliyorum. Ben bile erteleyebilirken sizin ben tedbirimi alırım gerisini yukardakinin takdirine bırakırım demenize pes diyorum.

Dünya sağlık örgütünün haberi yok yalnız bu mayıs ayında beklenen büyük düşüşten. Onlara da haber verin de telaş etmesinler. Çünkü en son Türkiye’deki dramatik artışın korkutuculuğundan bahsediyorlardı.
Savaşlarda doğuran ceddimiz de 10 çocuk doğuruyordu, ölen ölüyordu kalan kalıyordu. Doğum sırasında ölen anne bebeğin sayısı bile bilinmez. Siz bekleyemem diyip kendinizi ve bebeğinizi bu riske atarsanız da bir şey diyemem.

Milyonlarca gebe kadın var kaç tanesi öldü ?
Doğum yapıp kendisi ve bebeği gayet sağlıklı olan kadınlar var ama herkes hep en kötüsünü düşünüyor .. sadece fikrimi söylüyorum ben çok çocuk istiyorum ve bu ay korunmadım ama sonuç olarak olmadıda .. Hayırlısı dedim geçtim ..Konu sahibide çok istiyorsa denesin hemen olacak diye bi garanti yok olmayacak diye de tabii ama zaten herşeyi bile isteye yapmış olacak ..

Diyorum ya tv uzmanlarından uzaklaşın gerçek uzmanlardan konu hakkında çalışanlardan okuyun. Natal harita nedir bilmiyorum, sahte bilimlerden biriyle alakalıysa ben anlamam o işlerden.

Referans bilgi astrolojidenmiş ben de diyorum hangi bilim adamı ayı geçtim 15 mayıs gibi kesin bir tarih verebilir.

bir tane bile yeter
trabzondamıydı tam bilmiyorum
bir hamile kadın 8 aylık coronaya yakalandı
bebeği aldılar anne öldü
kocasıda yoğun bakımdaydı
bu haberi okuyunca 2 gece sürekli kabuslar gördüm

Salgın hastalık varken sizin gibi pembe gözlük takıp Pollyannacılık oynayamam, böyle yapmak istiyorsanız siz bilirsiniz, kendi hayatınıza ne yaparsanız yapın ama kimseyi yanlışa sürüklemeyin. Sizin ölmeyeceğinizin garantisini kim veriyor, konu sahibinin ölmeyeceğinin garantisini kim veriyor? Niye riske atıyorsunuz? Bekleseniz ne olur şu hastalık bitene kadar korunsanız veya en sağlıklısı cinsellik yaşamasanız ne olur mesela? Sadece kendinizi değil o çok istediğiniz bebeğinizi, eşinizi, muhtemel hastalık durumunda bulaştıracağınız herkesi riske atacağınızı nasıl göremiyorsunuz? Sorun zaten her şeyi bile isteye yapmakta. Bile isteye insanları ve kendi canınızı tehlikeye atıyorsunuz ve bunun yanlış olduğunu kabul etmiyorsunuz. Neden peki sırf siz doğurmak istiyorsunuz diye. Bu bencillik değil de ne? Normal bir zamanda olmadığımızı nasıl anlayamıyorsunuz?

Karar verme şansı derken Neyin kararı ? doğumu mu ölümü mü? Sonuna kadar okumadınız galiba Siz değiştiremezsiniz bunu istediğiniz kadar tedbir alın..Aynı depremde olacağı gibi ..

İki durumda da tedbir alınabilir.
Şu anki durum için konu sahibinin sorusunun cevabı korunarak tedbir almaktır. Çocuk yapmamak, kendi hayatını, bebeğin hayatını, ailesinin hayatını riske atmamaktır.
Deprem için malzemeden çalmamak, sağlam binalar dikmek, plansız projesiz kafana göre usta tutup ev yaptırmamak, kaçak kat çıkmamak, "şu dükkanı genişletelim" deyip kafana göre kolon kesmemektir... Daha sayayım mı?

"Olacağı varsa olur" deyip düşeceğini bildiğiniz uçağa biner misiniz? Yıkılacağını bildiğiniz binaya girer misiniz?
Kıyaslayacaksanız bunlarla kıyaslayın.

Pozitif olmanın iyiyi düşünmenin polyannacılıktan ziyade güçlü bir çekim gücü olduğuna inanırım .. o yüzden hep iyiyi düşünmeye gayret ediyorum evet şu dönemde korunmamak yanlış bi karar olabilir..
Konu sahibi de buraya böyle bi konu açmışsa muhtemel yorumlara göre hareket edecektir ..

Hamilelik sürecinde tedbir almayı neden tedbirsizlikten sayıyorsunuz ki ?

15 Mayıstan sonra vakalarda hızla düşüş olduğunu gördükleri zaman haberiniz olur..

Londrada bir kadin dogum sirasinda öldü, kendisi pozitif test edilmisti. Bebegide hemen baska bölüme aldilar. O bebegin hayatini simdi tahmin edebiliyormusun? Anne kokusuna hasret. Annesiz büyüyecek. Ki bu kadin corona olmadan hamile kaldi. Böyle olacagini bilse, hamile kalmak istermiydi?

Bu hastalik çok yeni. Daha ne oluyor, hamilelerin üzerinde etkisi bilinmiyor. Ilerde mütasyona ograrmi bilinmez. Onu geçtim, simdi bile mama fahis fiyata satilirken, bir kaç ay sonra kaç fiyata olacak? Millet isinden olacak, nasil ödenecek hersey?

Hiçbirsey olmadan bile nasil bir hamilelik geçirecegin belli degil. Düsük tehlikesi oldugunda, yada bebegin fiziksel problemleri oldugunda, doktor takibi gerektiginde ne olacak? "Olsun canim, osmanlida öylemiydi" diyeceksin? O halde kimse hastaneye gitmesin, ölsün. Eskiden doktormu vardi ayol? dimi?

Bebek konusunda insan bencil olmamali! Önemli olan ne, anne olmakmi? Yoksa o bebegin psikolojik, fiziksel sagligi mi? Bu hastalik bir tahmin degil. Er yada geç herkes bu hastaliga bulasacak, fakat her bünye farkli tepki veriyor bu hastaliga. Bebek hayatini riske atmaya cidden degmiyor. O yeni, korumasiz can daha iyisine layik gerçekten.

Sizin yaptığınız iyiyi düşünmek değil, gerçeklere kulak kapatmak. Çok şükür korunmamanın yanlış bir karar olabileceğini kabullendiniz sayfalar sonra. Olabilir değil bu arada korunmamak yanlış bir karar. Kendiniz için de bunu anlayabilirsiniz umarım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…