koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani bebegin fiziksel, psikolojik sagligini düsünmeyi tercih etmiyorsun öyle mi? Annelik kendinden önce, bebegi düsünmek degilmidir?

Gerçekten ne diyecegimi bilmiyorum. Üzülüyorum sadece.

yoo onun derdi sadece anne olmak ve analığı tatmakmış. elaleme bakın ben de doğurdum benim sizden eksiğim yok demek. yoksa çocuk hastaymış falan umrunda değil baksanıza.

Şuanda hamile kalmak ben yazmıstım gerçi ama son yorumlarla çoook farklı düşünen insanları da gördüm

belli bir yerden sonra bizene demek düşer herkesin çocugunun sorumluluğu kendine

canı istiyorsa yapar ama buyuk risk almış olur bu herkes için geçerli

Özel hastaneler bile pandemiye ayrılmışken hayır yani zengin olmak bile kar etmıyor

umarım şuraya bize bakmadılar bizi bıraktılar işte şikayet edecem gibi şeyler yazmazsınız
Benım tepkim kendi adıma ağır olur

Şu 2 mesajınızı hayretle okudum özellikle. Ayrı ayrı cevap yazayım dedim ama kafam o kadar doldu ki bir anda beynimde cümleler dönüp dönüp duruyor. Eskiden tedbir mi varmış ninelerimiz doğurmuş diyorsunuz ya sorun bakalım yaşlılarınıza kaç çocuk kaybetmişler. 5 çocuk varsa geride bir de ölen 5 çocuk oluyor her birinde. Benim babannem mesela, babamdan önce doğurduğu kaç yavrusunu toprağa vermiş. Babam da yaşasın diye 6 yaşına kadar kız çocuğu gibi giydirmişler, 60 yaşında adamın kulağı delik mesela küpe takmışlar çünkü. O zaman biz de Allah ne verdiyse diyip doğuralım, hastaneye kontrole falan da gitmeyelim yaşayan yaşasın ölen ölsün. Çünkü bizden öncekiler kontrole mi gidiyordu da biz de gidelim! Saçmalık yani.
Tedbir aldığınız halde hamile kalırsınız bu kaderdir. Ama amaaann nasıl olsa olacağına varır deyip tedbir almadan ilerlerseniz bu cahillikten başka bir şey olmaz.

Şu anki gebeler napıyorsa onu yapacam diyorsunuz. Hanımefendi şu anki gebeler KORKUYOR. Bu belirsizliğin içine çocuk doğurmaktan korkuyor. Markete gitmeye korkuyor, dışarı çıkmaya korkuyor. İşe gitmek zorunda olan eşi eve dönünce kapıyı nefesini tutarak açıp eşi banyoya girene kadar asla yanına yaklaşamıyor. Evladı için alışveriş yapamıyor. Sağlıklı bir doğum için hareketli olmaları, yürüyüşler yapmaları gerekirken eve tıkıkıp kaldılar. Doğum yapan hamile kadınlar yavrularını koklamak, bağırlarına basmak yerine maske takarak emzirme planı yapıyor. Siz ne zannediyorsunuz Allah aşkına? Bu kadar basit mi sizin gözünüzde? Vallahi o kadar çok şey yazasım söyleyesim var ki kelimeler birbirine girdi hayret etmekten.

Size ne diyeyim gerçekten bilmiyorum Allah akıl fikir versin. Sadece kendinizi düşünmeyin doğuracağınız çocuğu da düşünün lütfen. Ona karşı bir ömür sorumlu olacaksınız. Ola ki bu virüs sebebiyle bir ömür sürecek hastalıklar taşırsa bunun vicdan azabını nasıl çekeceksiniz onu düşünün.
Sadece hamileler korkmuyor hamile olmayan bizlerde korkuyoruz .Ama hayat devam ediyor

Çok ciddiyim size de öneririm böyle bir ilimden habersiz olmanız üzücü .

Astronomi bir ilim,astroloji değil.Sıktı artık bu kehanetler,gök cisimleri falan filan.Yıl oldu 2020,sağlık çalışanları/bilim insanları gece gündüz çalışıyor bir çare bulmak için bunlar çareyi Merkür'den bekliyor.He size aşı gönderir Mayıs'a oturun bekleyin siz.

merhaba hanımlar bir konuda fikrinizi almak istiyorum.

çocuk için tam karar verdik kendimi hazır hissettim borçlar hafifledi filan ama malum koronanın değiştirdiği bi hayat var dışarda.

erteledikçede hep bi bahane çıkıyor mutlaka... denedik diye hemen olcak diyede birşey yok oda nasip..

kazara olursa zaten sıkıntı yok nasibi varmış. ama bilinçli olarak bebek denemek mantıklımı böyle bi dönemde ?
Bence bu dönemde bebek planı riskli sonucta ölümle sonuçlanan bir salgın var dısarda

Sadece bebek kontrolüyle bitmiyorki hamilelikte takip edilmesi gereken birçok şey oluyor ekstra sorunlarda çıkabiliyor mesela ben çok diş ağrısı çekmiştim ilk üç ay düşük riskim vardı hergün iğne oluyordum bilemezsiniz yani o yüzden rahat ve mutlu geçirebilmeniz için erteleyin. Hamilelik güzel bir dönem bence keyifle geçirebilmeniz için bekleyin 💓

Astronomi bir ilim,astroloji değil.Sıktı artık bu kehanetler,gök cisimleri falan filan.Yıl oldu 2020,sağlık çalışanları/bilim insanları gece gündüz çalışıyor bir çare bulmak için bunlar çareyi Merkür'den bekliyor.He size aşı gönderir Mayıs'a oturun bekleyin siz.
Keşke dediğiniz gibi olsaydı..

Kontrolleri Olabildiğince azaltmakta bir tedbir değil midir? Kaldı ki her ay kontrolüne giden gebe kadınlar var maskesini takıp eldivenini giyip gidiyorlar kontrollerine
O kontrollerde ne stres yaşıyoruz, ya bir de her şey normal gidecek gibi düşünüyorsunuz, ya sorunlu gebelik olursa kanamalı, suyu sıkıntılı, bebekte sıkıntı olan, hamilelik şekeri, hormonal problemleri. Sürekli Kadın doğum, dahiliye, endokrin vs gitmeniz gereken, sürekli yakın takip ve ilave testler gereken, sürekli enfeksiyona açık hale gelmek tabi tercih meselesi ama bir CAN taşıyacaksanız o canı herşeyden çok düşünmek, her ihtimali planlamak zorundasınız

Bir şey sorucam olasılık diye bir konu var normalde buna yüzde 50 yüzde 50 derdim
Ama şuan yüzde 60 diyorum
Hastanede size doğum yaptıran ebelerim korona olmadığı ne malum olacak

hastanede enfekte olmayacagınız ne malum olacak
Ayrıca hastaneue gelmeyin diyorlar en tehlikeli yer şuan

ihtimalleri düşünürsek her zamankinden fazla risk var

risk almaya değer mi sizin için değiyorsa yapın
Kendi adıma rahatım tekrar dünyaya gelme gibi bir durumum yok

Ama sizin yapacagınız zamana da kimse karışamaz

ve konu sahibi siz sormussunuz riskleri iyice düşünüp sonucunu goze alabılıyorsanız yapın

Bir kadının anne olmak istemesi çok güzel kutsal birşey annelik dünyada yaşanabilecek en güzel duygudur
Ama aynı zamanda anne olmanın doğasında bebeğini korumak vardır
Bu ortamda ne kadar kendinizi ve bebeğinizi koruyabilirsiniz
Korusanız bile bu dönemde inanın hamilelik psikolojisi hiç sağlıklı değil
Sürekli kaygıyla yaşamak zorundasınız
Rica ediyorum kendi sağlığınız bebeğinizin sağlığı için bunu bir müddet erteleyin

Kontrolleri Olabildiğince azaltmakta bir tedbir değil midir? Kaldı ki her ay kontrolüne giden gebe kadınlar var maskesini takıp eldivenini giyip gidiyorlar kontrollerine

Sorunsuz, kontrol azaltabileceğiniz bir gebelik geçireceğinize eminsiniz yani öyle mi?
Bunu da gökyüzüne bakarak anladınız sanırım.
Neyse, biz ne söylersek söyleyelim anlamayacaksınız belli ki.
Gökyüzünün vaat ettiği şey olmazsa 5. günün şafağında doğuya bakıp Gandalf'tan yardım beklersiniz artık.

Ya hanımlar son birkaç sayfayı okudum da niye bu kadar uğraşıyorsunuz ki? Hanımefendi baksın gezegenlere, ona göre hamile kalsın. Artık hamilelikte müdahale gerekir mi gerekmez mi, kontrol yapılır mı, testler ne olur falan onun derdi, bırakın.

Bir şeyler ters giderse bebeğin vebali de kendi boynuna neticede. Annelik özveri ve fedakarlık işi, kimi zaman bu daha bebeği yapmadan başlayan bir fedakarlık. Eğer kendisi birkaç ay bekleme sabrını ve özverisini gösteremeyip ille de hamile kalacağım, ille de bu koşullarda gebelik geçireceğim bedeli ne olursa olsun diyorsa bırakın yapsın. Gebelik onun, bebek onun, bu süreçte yeterli tıbbi destek alamazsa yaşayacağı süreç ve bedel onun.

Niye uğraşıyorsunuz ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X