koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kimse kurusa bakmasin ama bu zamanda bilincli bir sekilde hamile kalmak isteyen insanlarin pek sorumlu bireyler oldugunu düsünmüyorum.

Dünya da batsa cocuk dogurur. Cocugu doyuramazsa da umrunda olmaz veya baskasini suclar.. say say bitmez yani.

Insan biraz gelecegi düsünerek adim atmali.
Savas zamani cocuk doguran sonra cocugu ellerinde vefat eden insan niye aglar ki? Kendin ettin kendin buldun yani. Sonra allaha isyanlar baslar.
Böyle insanlar ne kaderi anlamis ne dini anlamis bos bos yasayan insanlardir yani.
Ye, ic ve üre... o boynunun üstündeki neye yariyor?
Beynini kullan kardesim. Bos yere durmuyor orda o.

Arada büyük fark var ama.
Siz bu salgını bilseniz yine de hamile kalır mıydınız?
Bence evlatlarınızı riske atmazdınız.
Bile bile lades demek çook başka.
Hayır söyledim bunu zaten kalmazdım. Düşünmezdim bile muhtemelen. Ben konuyu baştan sona okumadım bu arada gözüme bi üyenin yazdığı takıldı ona cevap verdim. Yoksa amacım konu sahibini veya başkasının bebek isteğini desteklemek değil. Ben şu an bile kendim ve bebek arasında kalsam kendimi seçerim. Çünkü benim bi evladım daha var. Geride bırakmak istemem onu. Şu dönemde yapmak oldukça mantıksız konuşulanları,verilen cevapları bilmiyorum ama inatla ben şimdi yapmak istiyorum diyosa yapsın kimse engel olamaz zaten karar verdikten sonra. Benim tek tepkim tekrar söylüyorum zevk alır gibi zaten doktor bulamayacaklar yazana. Benim doğumuma 4 ay var mesela. Şu an hamile kalacak birine göre daha risklidir muhtemelen. 9 aya geçer ama 4 aya geçer mi bilinmez. Şimdi o üye asıl tepki gösterdiği insanları mı panik eder yoksa salgından önce hamile kalmış olanları mı ?

Hayır söyledim bunu zaten kalmazdım. Düşünmezdim bile muhtemelen. Ben konuyu baştan sona okumadım bu arada gözüme bi üyenin yazdığı takıldı ona cevap verdim. Yoksa amacım konu sahibini veya başkasının bebek isteğini desteklemek değil. Ben şu an bile kendim ve bebek arasında kalsam kendimi seçerim. Çünkü benim bi evladım daha var. Geride bırakmak istemem onu. Şu dönemde yapmak oldukça mantıksız konuşulanları,verilen cevapları bilmiyorum ama inatla ben şimdi yapmak istiyorum diyosa yapsın kimse engel olamaz zaten karar verdikten sonra. Benim tek tepkim tekrar söylüyorum zevk alır gibi zaten doktor bulamayacaklar yazana. Benim doğumuma 4 ay var mesela. Şu an hamile kalacak birine göre daha risklidir muhtemelen. 9 aya geçer ama 4 aya geçer mi bilinmez. Şimdi o üye asıl tepki gösterdiği insanları mı panik eder yoksa salgından önce hamile kalmış olanları mı ?
Aslında tam tersi bence şimdi hamile kalan biri daha büyük risk altında. İlk aylardaki doktor kontrolleri daha önemlidir. İlk üç dört ayda düşük oranı daha yüksek, yada kanama riski.
Siz hareketlerini takip edersiniz bir sorun olurda gidersiniz, ama başındaki bir insan bunu kestiremez.

Zaten hemen olmuyor diyenler çok ilginç gercekten.Bir hamilelik için tek bir ilişki gerekiyor,siz şimdi çalıştıkça 5 ay sonraki ihtimali artirmiyorsunuz yani.Her ay sil baştan bir durum.Ne zaman denk gelirse,belki ilk ay belki 5 sene sonra.

Bir de rahat rahat hergün açık havada yürüyüş yaparak,doktor kontrollerine stressiz giderek,arkadaşlarla sosyalleserek,anne baba kardeşle bol bol görüşmeli mis gibi hamilelik geçirmek varken,ne diye dört duvar arasında hapishane hayatı gibi bir hamilelik tercih edilirki.Miden bulansa,hadi temiz havada biraz yuruyeyim bile diyemeyeceksin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X