koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Meteoroloji hava durumunu haber verince şirk mi oluyor ?
Gaybı Allahtan başkası bilemez gaybın manası Ahirettir ..
Okuma yazma bilmeyen biri yolculuk esnasında acıktım dese şoför km itibarı ile levhadan dinleme tesisi olduğunu görse ve yarım saat sonra yemek yiyeceğiz dese yarım saat sonra yemek yiyor olsalar şoför gelecekten haber vermiş mi sayılır? Cevap vereyim hayır Hayır levhayı okumuş olur ..
Gökyüzü levhadır ..İlmini bilen okur ..

Sadece hamileler korkmuyor hamile olmayan bizlerde korkuyoruz .Ama hayat devam ediyor

Öyle mi? Peki doğum yapmaktan korkuyor musunuz? Daha doğrusu doğum için hastaneye gitmek zorunda olmaktan? Olmanız gereken aşıyı sağlık ocağına gitmemek için ertelediniz mi? Aylık kontrolden zaten bahsetmiyorum bile ama hastaneye gitme ihtimali yüzünden aniden bir sancıdan, rahatsızlıktan, kanamadan da ölümüne korkuyor musunuz? Doğum yaptıktan sonra yavrunuzu bu hastalıktan nasıl koruyacağınız düşüncesi gece rüyalarınıza giriyor mu? Bana bir şey olursa yavrum annesiz büyür diye korkuyor musunuz? Bana bir şey olursa çocuk ilk bebeklik dönemlerini atlatana kadar annemde kalsın, o büyütsün diye eşinize vasiyet ediyor musunuz? Eşiniz her gün işe gittiği için hastalık kapması halinde çocuğu tek başına nasıl büyüteceğinizi düşünüyor musunuz? Çocuk bu hastalığa yakalanırsa zaten su gibi olan ciğerlerinde nasıl bir etki bırakır diye korkuyor musunuz? Yaşar mı, yaşarsa eğer bir ömür kendisine kalacak hastalıklara sebep olur mu diye aklınızdan geçiyor mu?

Ama yok. Siz yukarda kötüyü düşünmediğiniz için korunmadığınızdan bahsetmişsiniz zaten. Hamile değilken bunları ben de düşünmezdim. En fazla kendim, ailem için endişelenecektim. Şimdi ölümüne sevdiğim ailem aklıma bile gelemiyor desem inanır mısınız bana? Çünkü karnımdaki çocuk için, geleceği için, sağlığı için endişeleniyorum.

Kendi kendine istediğini yapabilir ama bir başkasına bilimden uzak önerilerde bulunamaz Tavsiyeler telkinler veremez

Karantinadayız, zamanımız bol

Ben de sizinle aynı durumdayım konu sahibi yaşım 32, Nisan ayında planlamıştık fakat virüs sebebi ile erteleme kararı aldık. Bu süreçte kadın doğum ve bebek yoğun bakım doktorlarına danıştım. Doktorlar virüsün bebek üzerindeki etkilerinin tam olarak bilinmediğini söyledi. Hastalık atlatılsa bile bebekte sorun olabilirmiş.

Kendi kendine istediğini yapabilir ama bir başkasına bilimden uzak önerilerde bulunamaz Tavsiyeler telkinler veremez
Yani astrolojiye bakıp ona göre salgın döneminde hamile kalmaya hanımefendinin yorumlarına bakarak karar verecek kişi de ondan çok farklı değildir zaten.
Bazen bazı insanlara bir şeyler anlatmak sadece vakit kaybı oluyor.
Sayfalardır herkes diyeceğini demiş. Okuyan herkes zaten kendi mantık süzgecinden geçirecek. Satürn'e Merkür'e bakarak hamile kalıp kalmamayı mantıklı bulan birine zaten Hipokrat'ı getirseniz yine bir şey değişmez

Cahil diye hakaret edince ne oluyor merak ediyorum ..
Uslübunuz berbat .
saygı çerçevesinde polemiğe girmek bu kadar mı zor ??

Ama korona günleri çok sıkıcı.

Mantıklı insan profili
Düz net sıradan
Acaba sıradan olmak zor birşey mi?

Haa. Sağlık bakana haber verelim. Bütün doktorları, profesörleri boşuna meşgul etmesin. Astrologlar halledecek.
Amerikada bir peder uçağın laneti uçak binenlerin lanetleneceği üzerine vaazlar yapıyor
Bağış topluyor
Sonuda kendine jet alıyor bizde bu durumu yaşıyoruz
Astrologlar işini yapyor para kazanıyor
Ve bizde alıyoruz

denemezseniz ruh üflenmez.
şu ortamda cocuk yapmak denemek gercekten mantiklimi geliyor?
insanlar kanser hastalarini evine yolluyor
hastaneleri ellerinden geldikce bosaltiyor bizim evdekilerin cani sikiliyor ben bi cocuk yapayim modundalar.
hamile insanlar dr gidip kontrollerini yaptiramiyor farkindamisiniz?
eşşegini once saglam kaziga baglayacaksin sonra allaha havale edeceksin demisler.

Son düzenleme:
Mayıs 15 dedi mi tamamdır bu iş. Mayısa kadar sıkacaz dişimizi, sonrası şahane.
DSÖ bundan bir hafta öncesine kadar maskeyi sadece hasta olan insanlar taksın derken şimdi dışarı çıkan herkes maske takmalı diyor. Şu an çok saygın dergilerde yapılan çalışmalar bile ampirik, konu çok belirsiz. Bugün doğru sandığımız yarın yanlış olabilecek potansiyelde. Sabah dinledim Türk tabipler birliği 9 hafta gibi bir süreden bahsediyor. Her şey o kadar değişken ki. İnsanlar nasıl bu kadar geniş olabiliyor anlam veremiyorum. Akıl tutulması dedikleri hadise bu olsa gerek.

Bilimden uzaklaşmanın sonuçları. Çok şaşırmamak gerek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…