koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizin gibi düşünmeyenlere cahil demenizde büyük cahillik..

Sadece cahil değil bencilsiniz de. Mesele benim gibi düşünmemeniz değil. Salgın hastalık var bu ülkede siz diyorsunuz çalışmalara başladım gebe kalacağım. Ölebilirsiniz farkında mısınız? Bebeğiniz de ölebilir. Arkadaşım doğurdu gayet sağlıklı demekle olmuyor işte kaç tane ölen var açın onları da okuyun. Hastaneye nasıl gideceksiniz? Sürekli doktor kontrolüne nasıl gideceksiniz? Öyle bir anlatıyorsunuz ki kader zaten yazılmış olacak olan olur. İnsan iradesi nerde burda? Ben hiç mi seçim yapamayacağım. Yok siz anlamazsınız ama o kadar yazılmış hala sabit fikir devam. İnşallah gebe kalırsınız aynı istediğiniz gibi. Yaşamadan anlayacağınız yok çünkü

yoooo her zaman mevcuttur
hani bizi mi kandırıyorlar hakikaten öyleler mi
ben onu çözemedim

Yok gördüm ama böylesini ilk kez gördüm. Genelde insanlar sağlık konularında hassas olur bu ne böyle ne bebek umrumda ne kendi ne diğer insanlar. Tek derdi yeter ki anne olsun yeter ki doğursun

senin dediğin şeyle benim dediğim şey aynı şey mi arkadaşım konu sahibi sormuş fikrimi söylüyorum (doğru ya da yanlış) ben şu dönemde hamilelik mevzuunu ertelemiyorum hamile kalırsam tedbirimi alıp şu anda gebeler ne yapıyorsa onu yapacağım olmazsa zaten olmaz.. hamile kalınca direkt ölüyormuşsun gibi tüm sağlık sistemini çökertiyormuşsun gibi muamele yapıyor arkadaşlar.. 🙁
Hayır kimse öyle bir muamelede bulunmuyor.
Sizin anlamak istemediğiniz şey, insanların herkesi uyardığı şey. Durumun belirsiz olacağı. Bu deprem gibi birşey değil. Salgın çok daha uzun da sürebilir çok daha kısa da. Bunu şuan kimse bilmiyor.
Düşünün şimdi bile isteye hamile kaldığınızı. Doya doya gidip hastaneye bebeğinizi göremeyeceksiniz. Habire bir telaş habire bir tedbir olacak. Ultrasonlar ultra hızlı yapılacak belki de çok fazla dikkat edilemeyecek. Stresten çocuğunuza odaklanamayacaksınız. Bu Hamileliğiniz rahat ve sıkıntısız geçtiğinde yaşayacağınız şeyler.
Mesela Hamileliğiniz ağır geçse hastanede günlerce kalmak zorunda kalsanız ne olacak? Ya da o hastanelerin birinden virüs kapsanız? Ben bunu bencillik olarak görüyorum, hatta doğacak bebeğinize bile. Çünkü sırf kendi isteğiniz için o bebeği riske atıyorsunuz.
Bunu neden anlamak istemiyorsunuz anlamıyorum inanın, 2 ay daha erteleseniz ne olur yani? Ha ayrıca, eskiyi örnek vermeyin.. Eskiden ne prezervatif vardı ne doğum kontrol hapı. Varsa da bu kadar erişilebilen yoktu. İmkanlar o zamankiyle aynı mı? Haliyle kadınlar hamile kalınca mecburen doğuruyordu. Tamam Oz aman sizde hamile olduğunuz andan itibaren doktora gitmeyin, kontrole gitmeyin, cinsiyetini falan doğumda öğrenin. Eskiyi örnek veriyorsanız eskiyi uygulayın.
Şunu da söylemeden geçemeyeceğim hiçbir insana hakaret etme hakkınız yok.

Önceden hamile olanlar böyle olacağını bilemezdi
Bu kaderdir
Ama sen ve sen gibi düşünenler bile bile hamileliğe koşup 'kader' diyorsunuz
Hamile kaldın ve Allah muhafaza kanaman oldu birşey oldu hastaneye gitmen lazım e hastaneler zaten tıklım tıklım ve de yoğun
Ordakiler robot değil neticede
Herkes sen gibi düşünse (diğer hamileler napıyorsa bende yaparım gibi) o zaman ülke genelinde kaç bin hamile çıkar ortaya
Ne kadar kolay sevişip gerisini düşünmemek dimi?
Kendini ve hamile kalırsan karnındakini düşünmüyorsun
Bari diğer insanları ve hastanelerde çalışan insanları düşün kan ter koşuşturanları..
😣😣😣 Bu ihtimali düşünmek istemiyorum tabii

senin dediğin şeyle benim dediğim şey aynı şey mi arkadaşım konu sahibi sormuş fikrimi söylüyorum (doğru ya da yanlış) ben şu dönemde hamilelik mevzuunu ertelemiyorum hamile kalırsam tedbirimi alıp şu anda gebeler ne yapıyorsa onu yapacağım olmazsa zaten olmaz.. hamile kalınca direkt ölüyormuşsun gibi tüm sağlık sistemini çökertiyormuşsun gibi muamele yapıyor arkadaşlar.. 🙁

evet sağlık sistemine yük bindireceksiniz hamile kalırsanız. Siz ve sizin gibiler hamile kalmasa covid pozitif hastalarla ilgilenme ihtimali olan doktorlar sizinle ilgilenmek zorunda kalacak. Belki sizinle ilgilenmek zorunda kalan doktor enfekte olacak. Sizin doldurduğunuz yataklar yüzünden hastalar hastanelere alınmayacak. Tv programlarından kafanızı kaldırın bir iki makale okuyun şu dönemde en azından. Nedir ne değildir, öngörüler ne, ne zaman bitmesi bekleniyor falan öğrenirsiniz bari. Hayatın en iyi ihtimalle 2021 ocak ayı gibi normale döneceği konuşulurken iki aya dünya güllük gülistanlık olacakmış gibi davranmak aklı başında insan işi değil.

Hayır kimse öyle bir muamelede bulunmuyor.
Sizin anlamak istemediğiniz şey, insanların herkesi uyardığı şey. Durumun belirsiz olacağı. Bu deprem gibi birşey değil. Salgın çok daha uzun da sürebilir çok daha kısa da. Bunu şuan kimse bilmiyor.
Düşünün şimdi bile isteye hamile kaldığınızı. Doya doya gidip hastaneye bebeğinizi göremeyeceksiniz. Habire bir telaş habire bir tedbir olacak. Ultrasonlar ultra hızlı yapılacak belki de çok fazla dikkat edilemeyecek. Stresten çocuğunuza odaklanamayacaksınız. Bu Hamileliğiniz rahat ve sıkıntısız geçtiğinde yaşayacağınız şeyler.
Mesela Hamileliğiniz ağır geçse hastanede günlerce kalmak zorunda kalsanız ne olacak? Ya da o hastanelerin birinden virüs kapsanız? Ben bunu bencillik olarak görüyorum, hatta doğacak bebeğinize bile. Çünkü sırf kendi isteğiniz için o bebeği riske atıyorsunuz.
Bunu neden anlamak istemiyorsunuz anlamıyorum inanın, 2 ay daha erteleseniz ne olur yani? Ha ayrıca, eskiyi örnek vermeyin.. Eskiden ne prezervatif vardı ne doğum kontrol hapı. Varsa da bu kadar erişilebilen yoktu. İmkanlar o zamankiyle aynı mı? Haliyle kadınlar hamile kalınca mecburen doğuruyordu. Tamam Oz aman sizde hamile olduğunuz andan itibaren doktora gitmeyin, kontrole gitmeyin, cinsiyetini falan doğumda öğrenin. Eskiyi örnek veriyorsanız eskiyi uygulayın.
Şunu da söylemeden geçemeyeceğim hiçbir insana hakaret etme hakkınız yok.
Ben kimseye hakaret etmedim..

kadere çok güzel bir muhasebe
ömer hayyamdan
beni özene bezene yaratan kim? sen
ne yapacağımıda yazmışsın önceden
peki soruyorum o zaman?
nedir bu cenet ve cehenem
bu kapıya çıkar sorgulamadan kadercilik
herşeyin kaderden geldiğine inanmak

evet sağlık sistemine yük bindireceksiniz hamile kalırsanız. Siz ve sizin gibiler hamile kalmasa covid pozitif hastalarla ilgilenme ihtimali olan doktorlar sizinle ilgilenmek zorunda kalacak. Belki sizinle ilgilenmek zorunda kalan doktor enfekte olacak. Sizin doldurduğunuz yataklar yüzünden hastalar hastanelere alınmayacak. Tv programlarından kafanızı kaldırın bir iki makale okuyun şu dönemde en azından. Nedir ne değildir, öngörüler ne, ne zaman bitmesi bekleniyor falan öğrenirsiniz bari. Hayatın en iyi ihtimalle 2021 ocak ayı gibi normale döneceği konuşulurken iki aya dünya güllük gülistanlık olacakmış gibi davranmak aklı başında insan işi değil.
15 mayıs sonrasında bu virüs olayında vakalarda ciddi azalma olacağı öngörülüyor Genel olarak 2023 e kadar rahat nefes alamayacağız Tr natal haritasına göre .. virüs bitecek deprem gerçeği ile yüzleşeceğiz 🙁

Vereceğiniz tek cevap bu mu?
Peki.
Ben sadece bu dönemde(doğru ya da yanlış) hamilelik düşünen kadınların üzerine bu kadar gelinmesini anlamıyorum evet iyilik için söyleniyor olabilir ama yorumları okursanız anlarsınız genel itibarla bu dönemde hamilelik düşünmek cahillik bencillik vs vs ..

Ben sadece bu dönemde(doğru ya da yanlış) hamilelik düşünen kadınların üzerine bu kadar gelinmesini anlamıyorum evet iyilik için söyleniyor olabilir ama yorumları okursanız anlarsınız genel itibarla bu dönemde hamilelik düşünmek cahillik bencillik vs vs ..
Cahillik degil de nedir soruyorum size ?

Ben su donemde en cok kronik hastalara, hamile arkadaslara, bir de 65 yas ustu insanlara aciyorum. Saglik sistemimiz su an rutin kontrolleri kaldirmiyor cunku... Genelde covid 19 lu hastalara oncelik veriliyor cunku bulastirici etkisi ve olme riski var.

Yarin markete gitsem diye plan yapip sonra acaba deyip erteliyorum. Bu rahatlık nerden geliyor bir anlasam Mario gibi uc canimiz mi var sanıyorsunuz? Ölümden daha acisi bebeğinizin öldüğünü görmek olabilir. Iste bu yüzden uzerinize geliniyor.

Kimse kimsenin üstüne gelmiyor.
Durup dururken kimsenin kimseye cahil dediğini de okumadım.
Siz ve sizin gibi arkadaşlar ısrarla bu dönemi umursamayıp hamile kalmalarını söylediğiniz için bu tepkiyi vermeleri çok normal. Çünkü bencillik. Sırf anne olma arzusu ile bu salgın zamanı o doğmamış bebeği riske atmak sadece bencillik bana göre. Neyse ben size ne demiştim, hamile kalmak istiyorsanız kalın ama bu fikirlerinizi arkadaşlara sanki doğru birşeymiş gibi göstermeye çalışmayın. Tutup insanların bilinçsiz olduğu ya da korunma, doktor imkanlarını ulaşmanın zor olduğu dönemden örnek veriyorsunuz. Tekrarlıyorum o zaman prezervatif, hapa ulaşmak kolay değildi, doktor imkanı yoktu ve mecburen doğuruyorlardı. Yoksa bir insan ortalık yangın yeriyken çocuk yapmak istemez yani. Yanlış bu. Neden anlamak istemiyorsunuz. Hala parantez açıp doğru veya yanlış yazmışsınız. Yanlış arkadaşım yanlış. Sen kendini düşünmüyorsun ama bebeğini de düşünmüyorsun kusura bakma. Hamileyken hastanede virüs kaparsanız böyle diyebilir misiniz bilmem.

Bak kardeşim. Virüs u bir saniye bir kenara koyalım. Hastalanma ihtimalini felan. Sana kendi hamileligim ve doğumu anlatıyım: ben hemen hamile kaldim dendiğimde. Kontrollerime devamli gittim. Idrarda kan buldukları için başka bir doktora da gitmek zorunda kaldım (böbreklerde felan sorun var mı diye). Yok yerden böyle birsey çıkabilir. Kontrollere eşimde de geldi çoğu zaman. Cinsiyetini ilk beraber öğrendik. Bütün kontrollerime sorunsuz gittim. Tarama kontrollere de. Ebemde gelip mesela beni evde görüyordu. Bütün bu süreçte istediğim gibi gezdim, yedim ve alışverişimi yaptım. Bebek oda seçtim felan. Halsiz olduğum zaman anneme gittim yardım etti. Veya yanıma geldi. Hamilelik fotoğraf çekimi yaptık disarda. Ilk doğumda hastanede aile odası verildi. Eşim doğumda ve hastanedeki süreçte hep yanımda kaldı. Bütün bu sürec nerdeyse stressiz geçti. Doğumdan sonra annemin yanında kaldim toparlanaya kadar. Şimdi tüm bunları (sağlık için tehlikeyi var sayıyorum zaten) sen şu anda yapabilirmisin? Yok. Hep bir stres, hep bir endişe. Gönül ister ki her anne adayı hamileliğini stressiz ve güzel geçirsin. Ve dediğim gibi sizin için de bebek için hastalansaniz tehlike. Benim eşim mecbur çalışıyor. Sizin ki de öyledir. Kendimizi 100/100 koruyamiyoruz. Mesele burda birilerini kırıp yerle bir etmek değil. Ama lütfen hem kendi sağlığınız, hemde olacak bebekleriniz için iyi düşünün. Mayıs için azalır diye rakamı veriyorlar ama onun olup olmayacağı meçhul. Bir taraftan insanlara ümit vermeleri lazim, yoksa millet kafayi yer

15 mayıs sonrasında bu virüs olayında vakalarda ciddi azalma olacağı öngörülüyor Genel olarak 2023 e kadar rahat nefes alamayacağız Tr natal haritasına göre .. virüs bitecek deprem gerçeği ile yüzleşeceğiz 🙁

Diyorum ya tv uzmanlarından uzaklaşın gerçek uzmanlardan konu hakkında çalışanlardan okuyun. Natal harita nedir bilmiyorum, sahte bilimlerden biriyle alakalıysa ben anlamam o işlerden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X