koronada bebek denemesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsan deli oluyor ya hu! Kafalar pırıl pırıl

Anne değilim, olmayı ne kadar çok istediğimi anlatmama gerek yok beni en iyi anlayacaklardan biri de sizsiniz. Ciddi olarak karar verdiğimizde hemen olsaydı şu anda bir bebeğimiz olurdu ya da hamile olurdum ama şimdi olmamasinin benim için daha hayirli olduğunu anlıyorum, çünkü mevcut koşullarda bir bebeğin ihtiyaçlarını hakkıyla karşılayabilecek durumda değilim ve ilk çocuk olacağı icin de doktorsuz altından kalkabilecek bilgim, tecrübem yok. Kendim icin de baska kadinlar icin de huzurlu, sağlıklı, sakin bir hamilelik dönemi isterim, burda hamile bir kadin derdini yazdiginda nasıl içimin gittiğini anlatamam. Bana gore hamilelik çok özel bir dönem, hem imreniyorum hem de büyük saygı duyuyorum. Kimsenin bile bile zorlu, stresli sağlık imkanlarından mahrum sekilde bu donemi yasamasini istemem. Bunun disinda bir de bencilce anne olma arzusunu tatmin etmeyi
planlarken baska insanlarin acil ihtiyaclarina engel olma ihtimali de var, kendi yasiyacagim zorluklari gectim, sağlık personelinin ya da diğer hastaların hakkına girme ihtimali beni daha fazla korkutuyor.

Birde bu laf cikti devamke nedir bu Allasen . Sizin 2 sene olmadi ama belki bu bayanin hemen olacak garantisi mi var
Bütün yorumları okursan benim sonra dan ‘şaka bir yana önce sağlık tabiki de ‘ dediğimi görürsünüz .. ki bundan size ne ?

güldür güldürün bu skecini sana armağan ediyorum

İnsan deli oluyor ya hu! Kafalar pırıl pırıl

Bilincli ebeveynlik daha bebek oluşmadan başladığını anlamıyorlar. Bazı kadınlar gayet durumların farkında, ama kendi bencillikleri bir yana, "ben deniyorim, sende dene" diye başkalarını da teşvik ediyorlar hataya tek düşmesinler diye. En azından o zaman "bak benden başkaları da hamile/hamile kalmaya çalışıyor" diye bilsinler. Bunun diğer kadınlari düşündüklerinden söylemiyorlar yani. Tamamen kendi bencilliklerin uzantısı.

Madem bu kadar kaderciysen çık maskesiz eldivensiz gez toz arkadaşım önlem alma.

Hayretler içinde okuyorum yorumları. Başımıza ne geldiyse dini kaderi imtihanı işimize geldiği gibi yorumlamaktan geldi zaten

Şu yorum keşke en başa alınabilse ve hatta sabitlense.
Elinize sağlık, dilinize sağlık.
Anlamayan kalmadı inş.

Konu sahibi istiyorsan çalışmalara başla ..ayrıca Buraya doğurma yazan çoğu kişi Anne ...

Gerçekten anlamadığınızı düşünmek istemiyorum o kadar sayfa yazıldı çünkü. Ya anlamak istemiyorsunuz ya idrak probleminiz var. Buraya doğurma yazan annelerden kaçı korona zamanı çalışmalara başlayıp hamile kalmış? Yıllardır bu forumdayım, böyle bir cahilliğe ilk kez denk geldim. İnsanlar ölüyor farkında mısınız? Çok meraklıysanız madem umarım tez vakitte gebe kalırsınız. Doktora gidemez, sokağa bile çıkamazsınız belki ama olsun kader sonuçta.

Madem bu kadar kaderciysen çık maskesiz eldivensiz gez toz arkadaşım önlem alma.
senin dediğin şeyle benim dediğim şey aynı şey mi arkadaşım konu sahibi sormuş fikrimi söylüyorum (doğru ya da yanlış) ben şu dönemde hamilelik mevzuunu ertelemiyorum hamile kalırsam tedbirimi alıp şu anda gebeler ne yapıyorsa onu yapacağım olmazsa zaten olmaz.. hamile kalınca direkt ölüyormuşsun gibi tüm sağlık sistemini çökertiyormuşsun gibi muamele yapıyor arkadaşlar..

Son düzenleme:
Sizin gibi düşünmeyenlere cahil demenizde büyük cahillik..

Ben de alinti yaptiginiz arkadaşa katiliyorum ama yine de alintinizi düzeltebilir misiniz o mesaji ben yazmadim çünkü.

şu dönem en sıkıntılı dönemlerden 1-2 ay beklemekten zarar gelmez sonuçta senelerce sürecek bir durum değil, 2 aya toparlanmış olur ortalık daha rahat olur

Çok üzüldüm Rabbim sağlıklı gebelikler versin inşaAllah .. (dilediğiniz zamanda)

Önceden hamile olanlar böyle olacağını bilemezdi
Bu kaderdir
Ama sen ve sen gibi düşünenler bile bile hamileliğe koşup 'kader' diyorsunuz
Hamile kaldın ve Allah muhafaza kanaman oldu birşey oldu hastaneye gitmen lazım e hastaneler zaten tıklım tıklım ve de yoğun
Ordakiler robot değil neticede
Herkes sen gibi düşünse (diğer hamileler napıyorsa bende yaparım gibi) o zaman ülke genelinde kaç bin hamile çıkar ortaya
Ne kadar kolay sevişip gerisini düşünmemek dimi?
Kendini ve hamile kalırsan karnındakini düşünmüyorsun
Bari diğer insanları ve hastanelerde çalışan insanları düşün kan ter koşuşturanları..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…