Korona ve kargo ile sipariş

lgs formatı değişince yeni basımlar başladı. önümüzde ki hafta olmasa da sonraki haftaya bende kitap siparişi vereceğim mecbur. valla düşünmüyor değilim yeni basım olacakları için kitaplarda da olur mu diye.. iki gün balkonda bekleticem.

Bende bir şeyler sipariş vermiştim dün geldi, eldivenle aldım paketi, eve sokmadan kapıda açtım.
Kıyafetler ayrı bir paketin daha içine konmuştu. Onuda açtım paketlerin hepsini çöpe koydum. Paketi açarken kıyafete elim değmeden leğene koydum. Eldivenleri çıkarıp buharlı ütü bastım kıyafetlere. Kazağı da balkona koydum havalansın diye dünden beri balkonda. Ben kendimce böyle bir önlem yaptım fikir olsun sizede:)

utu olayi hic aklima gelmemisti iyi fikir:)

kitaplar kargoya verildikten sonraki süreye dikkat et bence. 3-4 günü buluyor zaten,( benimki tam bir haftada geldi )o süre boyunca kutu içinde kalmış olacaklar , sıkıntılı bir durum oluşmaz. Dış paketi için istersen doğrudan çıkarıp at istersen biraz beklet balkonda. Ama kitap sana gelene kadar kendi kendini dezenfekte eder emin ol :)

giyim alinmasa bile temizlik urunleri veya daha farkli ihtiyaclar aliniyor markete gitme kargoyla getirtme ne yapicaz kimse birsey almazsa hicbiryerden ekonomik olarak biticez en sonunda

Gelen kargolari eldivenle alip balkona yada kullanilmayan bir yere birakip unutuyoruz. Ben 1 gun bekletiyorum. Virus varsa bile ölüyor bu surecte.

giyim alinmasa bile temizlik urunleri veya daha farkli ihtiyaclar aliniyor markete gitme kargoyla getirtme ne yapicaz kimse birsey almazsa hicbiryerden ekonomik olarak biticez en sonunda
Bir de bugünün meselesi değil zaten çoğu insan her türlü alışverişinde internet kullanıyor artık. Küçük şehirde yaşıyorum ben, şampuanımdan duş jeline kadar internetten almayı tercih ediyorum. Hadi kıyafet elzem değil zaten evde hapis vaziyetteyiz , ama diğer pek çok şey için yine internet alışverişini tercih etmek zorundayız. Kitap mevzuu benim için mühim meseka. Yaşadığım şehirde ufak tefek kırtasiye dışında kitapçı yok, haftalık bile olsa mecbur vereceğim o siparişi.

hamileyim ve çok eksiklerim kaldı haliyle
dün sabah LCW den verdim sipariş,aksam kapatmış.umarim gelir.ben eldivenle alıp,balkona atıyorum kargoları 2 gün duruyo
Garantiye alın 3 gün bekletin. Virüs 3 günden fazla yüzeylerde yaşamıyor.

zaten siparis vermesek kargolar daha az eleman calistirip ucretsiz izin vericekler belkide hani boyle onlara iyilik mi edicez kotuluk mu bilmem suan gelen kargolari yere birakiyorlar imza yok bisey yok adamla temasa gecmiyoruz hicbir sekilde kargolarida dezenfekte ettiklerini soylemisti birkac kargo sirketi zaten

Hamileyim henüz karnım çıkmadı 5 ay olmak üzere, tahminen aya cikacak ve kıyafetlerim mümkün değil olmayacak. Suankiler pek rahat ettirmiyor gerçi göbek kısmı sıktığı için. Yine de şuan hep evde olduğum için tayy eşofman idare etmeye çalışıyorum. Ben acil olmayan ihtiyaçlarımı ikinci plana attim. Bence bu süreçte işte olmayacaksanız sizde erteleyin

Aynı dertten bende muzdaripim.
Ama online zaten kargocu pakete dokunuyor. Zaten eldiven takıyorlar.
Ay bilmiyorum ihtiyacım vardı aldım.
Zaten derin düşünmekten deli olmaya ramak kaldı.

Ben gecen hafta paketim geldiginde ustune kolonya sıkıp yani kolonyayla nerdeyse yikar derecesine getirip actim.
Ellerimide temizce yikadim bu sekilde sorun olcagini sanmiyorum
Acelen yoksa balkonda veya gunes goren biyerde bikac gunde bekletebilirsin
Oyuncak siparisi vermistim onlarida kolonya banyosu yaptirmayi dusunuyorum

Canım bende gelen kargo poşetini eldivenle açıyorum poşeti atıyorum içindeki ambalaji da çamaşır sulu bezle siliyorum dışarda bekletmedim hiç şimdiye kadar ya acaba bekletmek mi gerekiyo

Sorum yanlış anlaşıldı sanıyorum. Paketten hastalık kapar mıyım diye sormadım. Ben kendi adıma önlemlerini alıyorum paketi actiktan sonra ellerimi güzelce yıkıyorum paketi atıyorum eşyaları kullanmadan önce bekletirim falan ama siparişimi getiren kuryeler icin risk olusturur mu acaba bencillik mi ediyorum diye düşünüyorum. Tabi bana bulasmayacaginin da garantisi yok da =/

Bu dönemde işe gitmek zorunda olan kesimdenim ise gidiyorum ve havalarin ısınmasıyla ciddi anlamda giyecek sıkıntısı çekiyorum. Ama sanırım biraz daha erteleyecegim

bence çok kötü bir zamandayız parayı kıyafete harcama bi süre biriktir derim ben.
hiç bişeyin garantisi yok baksana her yer kapatıyor. parasız kalmamak adına kenara koy, şahsi fikrim.

Ben yapıyorum alışveriş nasıl olucak peki hem evden çıkma hem alış veriş yapma dikkat ettikten sonra birşey olmaz

Peki gıda ne olacak esim bir haftadır evde evdeyken sürekli birseyler yeniyor peynir süt yumurta yok mecbur markete gidip alıcam veya sipariş vericem komple yasak gelmediği sürece böyle devam edecek yasak gelse bile gida alışverisi zaten olacak gene birşeyleride bu kadar abartmaya gerek yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…