Korona ve kargo ile sipariş

9 kisi diye duydum ama paketten bulasrmi acaba ya bnmde waikikidn kargo gkcek yarin. Kargocularada yazik
Enfeksiyon Uz.dr İmkanınız varsa kargoları kapıda 6saat bekletip aldığınıza virüs zaten ölmüş oluyor dedi ya da karantina odası yapmak lazımmış.diger türlü de ürünü çıkartıp kutu ya da poşetini bi poşete koyup ağzını bağlayıp atın çöpe dedi .sonra elinizi bol sabunla yıkıcakmışsınız.

Sorum yanlış anlaşıldı sanıyorum. Paketten hastalık kapar mıyım diye sormadım. Ben kendi adıma önlemlerini alıyorum paketi actiktan sonra ellerimi güzelce yıkıyorum paketi atıyorum eşyaları kullanmadan önce bekletirim falan ama siparişimi getiren kuryeler icin risk olusturur mu acaba bencillik mi ediyorum diye düşünüyorum. Tabi bana bulasmayacaginin da garantisi yok da =/

Bu dönemde işe gitmek zorunda olan kesimdenim ise gidiyorum ve havalarin ısınmasıyla ciddi anlamda giyecek sıkıntısı çekiyorum. Ama sanırım biraz daha erteleyecegim
Ben olsam kıyafet almazdım hem siz hem kargoyu getiren risk altında .apartman da yaşıyorsanız oradakiler bile riske girmiş olacak .mesela kargoyu getirende virüs var asansöre bindi hapşurdu ondan sonra binen risk altında ya da ;kargocuda virüs Yok ondan önce asansöre binende var öksürdü yine kapar yani .sonuçta siz evden dışarı çıkmıyorsunuz ama onlar bu verdiğim örnekteki bir çok riske girmiş oluyorlar .hizmet sektörü,sağlıkçılar ,mecburi çalışanlara ,çoğu kesimin şuan yaşadığı diğer sıkıntı kendisi dışarı çıkmadığı halde mecburi çalışanını bekleyip risk altında olan bizlere de Allah yardım etsin çok zor durum ,dualarımızı Allah kabul etsin bizlere merhamet etsin (amin)

Ve şakın yanlış anlamayın bu benim naçizane düşüncem kitap okumayı çok seven biri olarak kitap da kıyafet gibi şuan için zaruri bir ihtiyaç değil mesela elimde yeni kitap kalmadı çok eskiden okuduklarımı tekrar okuyorum konuyu bilsem de ilk defa okumuşum havası veriyor .onun dışında ipiniz varsa örgü örebilirsiniz inanılmazı keyifli ve zaman öldürücü .kargoyu lütfen gerekmedikçe kullanmayalım onlarında aileleri var ....

Ya bugün bende aynı şeyi düşündüm çok vicdan yaptım. Ve benimki sanal market alışverişi. Yani yiyecek. Ona rağmen içim rahat etmedi

Benimde okuyacak kitabım bitince ne yapacağım göze alıp sipariş mi versem diyorum. Bir de takviye c vitamini alacaktım acaba eczane mi daha riskli kargo mu😄 kıyafet olsa kesinlikle ertelerdim.
Bende bı kitap kurduyum. Lütfen ya eski kitaplarınızı bir kere daha okuyun mutlaka farklı detaylar yakalarsınız ya da bir kitap zevkli olmasada PDF olarak bir çok indire bilirsiniz.
Vitamin konusuna gelince internetden aldiklarinizin son kullanma tarihleri genelde yakın olur böyle bir risk var. Ve lütfen unutmayın o vitaminleri satmak zorunda olan ilaç firmaları çalışanları var ve gerçekten çok çaba sarf ediyorlar ne firmanın ne eczanenin ne doktorların nazı kaprisi isteği bitmiyor. Özellikle vitamin, krem gibi ödenmeyen grupta çalışanlar çok zorlanıyor onların hatrina eczaneden alın lütfen.
Not: firma çalışanı değilim ama sektörde çok kişiyi tanıdığım için detayları biliyorum.

Yaza kıyafet düşünmüyorum şu zaman için düşünüyorum mevsimlik baharlık. Yazlık demedim nereden çıkardınız.
İğneleyici cevap yazmanıza gerek yoktu. Düzgünce bir soru sordum siz neden aynı şekilde cevap veremiyorsunuz?
[/QUOTE]
Istediklerinizi alın bence işe giden birisi giyinmek zorunda kargolar çalışıyor devlet lüzumlu görünce durdurur bu işleri. Zaten senelerdir bu sekilde alışveriş yapiyorum baska şansım vaktim de yok.Balkona atın kargoyu 3gun kalsın. Giysileri zaten yikamadan giyen var mıdır dikim aşamasında toz mikrop vb..
Elinizi de güzelce yıkayın olsun bitsin.

Lens solüsyonu, çocukların ihtiyaçları, temel ihtiyaclarin internetden alanlara lafım yok. Fakat hala keyfi kıyafet alanlar, indirime girmiş diye ekmek kesme tahtası alanlar, kahve fincanı alanlar, çeyiz düzenler, makyaj malzemesi alanlar haberiniz olsun fena küfür ediyorum bakın yuzunuzede söylüyorum vallahide billahide küfür ediyorum. Nolursunuz yapmayın şu bencilligi dusuncesizligi en ufak bi dikkatsizlik virüsü kapmaniza sebep olabilir belki sizin değil sizden oncekilerin dikkatsizliği... Virus havada 3 saat tutuna biliyormuş ya kurye infekteyse ve bilmiyorsa kapınızda oksurup hapsirirsa... Ya da size o kargoyu getirmek için evden çıkıp işine giderken başkasından kaparsa? Ya cocugunuza, annenize bulastirirsaniz? Lütfen acil olmayan şeyler almayın üzgünüm ama 2 hafta içerisinde boğularak bı hastanede odasında tek başımıza boğularak ölmicegimiz meçhul.
Alışveriş yapmazsak ekonomi cokucek diyen arkadaşlarım sizde haklısınız ama bizde haddimizi bilmeliyiz devletin her işini elinden alırsak onlar ne iş yapicak ? Hem hepimiz ölürsek ekonomiyi canlandırmak için çalışan insanlar olmucak yine bı problem...ozamanda mezardan çıkıp ise gidemeyiz değilmi ?
Biz üstümüze düşeni yapalım evde kendimizi 2-3 hafta daha inzivaya cekelim , devletde kendi üstüne düşeni yapar bize bakar...

Ben de can sıkıntısından markalarin online mağazalarini geziyorum. Favlayip cikiyorum, tekrar huzurla sepete atip aldigimiz gunler gelsin yaa :KK43:

Ben sadece temel ihtiyaçların alışverişini yapıyorum internetten. kimseyi ekstradan tehlikeye atmak istemediğim için.
Ama biz böyle yaptığımız için maaş alamayacak birsürü çalışan da olacak.
iki türlü de zarar görecekler sanki.
ama son kararım. Sadece temel ihtiyaçlar. Yiyecek , deterjan falan.
Hayır tam tersi yiyecek siparişi verdiğiniz için kargo şirketleri ve market çalışanları iki kat çalışıyor.https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/hurriyet-pazar/ihtiyaclarimizi-kapimiza-getiren-kuryeler-anlatiyor-kimileri-bizden-ocu-gibi-korkuyor-41480495 okuyun mutlaka.

Bir dünya insan var hepimiz Instagram.kullaniyoruz... görmüyor musunuz her şeyini netten alan fenomenler var neden bu yorumları onlara da yazmıyorsunuz.. bizim ihtiyaçlarımız olduğunda mi yasak almak... Kapımızın önünde kutuyu açıp .eldivenle içindekileri alip,içindekilerin dezenfekte ettikten sonra çok büyük bir risk yok diyorlar .. evet mecbur kalmadıkça alınmamalı ama.daha önce verdiğimiz siparişleri iade mi edelim.. millet zevkine ayakkabı Pantalon alıyor .. paylaşıyor .. herksden bir alkış .. benim de param var kitap aldım.bir dünya acayip.indirim vardı .. 1-2 TL'ye aldım.o derece bir dünya alddim.. normalde tanesi 30-40 TL olan kitaplar..
Pantolon almadım.zevkine aynı t-shirt ten iki tane almadım.. hatta korse de almadım .. sürekli ürün yapan insanlar her gün kargoyla iş yapıyor .. onlardan da değilim ... Her seyimi minimum market eczane vs.den aldım... Bir aydır evdeyim belki bir ay daha kalacağım.. kitap da mı okumayalim yanii... Pantolon almadan olur çılgınlar gbi alışveriş yapmadan da.olur kusura bakmasınlar da.okumadan olmaz.... Biraz akıl.verirken o tarz insanlara verirseniz çok daha iyi olur

Hayır tam tersi yiyecek siparişi verdiğiniz için kargo şirketleri ve market çalışanları iki kat çalışıyor.https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/hurriyet-pazar/ihtiyaclarimizi-kapimiza-getiren-kuryeler-anlatiyor-kimileri-bizden-ocu-gibi-korkuyor-41480495 okuyun mutlaka.
Mecburi ihtiyaçlar alınmaya devam edecek. Bundan kaçış yok.
Dışarı çıkıp alsak enfeksiyon riski fazla olur. Sadece benim için değil orada çalışanlar için bile.
Mecburi ihtiyaçlar temizlik malzemesi , yiyecek bunlar online ya da markete gidilerek alınmaya devam edecek. Bunu değiştiremeyiz. . İki türlü de toplum riskte. Ben çıksam ya da kargo görevlisi bana getirse de dışarda biri dolaşıyor. Risk. Hatta ben toplu taşıma kullanırsam durum daha kötü.
O yüzden İtalya ve diğer bazı ülkelerde sadece mecburi ihtiyaçların internet ve market alışverişine izin veriyor. Bazı yerlerde sadece internet alışverişi.
bu ihtiyaçları bir şekilde temin edeceğiz. Öyle veya böyle. Ben de çıksam kargo görevlisinde getirse herkesi aynı tehlikeye atmış oluyoruz.
buarada o market çalışanının işi bu. Böyle durumlarda ( pandemi ) öyle yerlerin açık olması gerekiyor. . Eğer 2 kat çalıştırılıyorsa bu mağaza görevlisinin suçudur. Gerçi sağlık çalışanları da çok çalışıyorlar. Pandemi etkisi.
olağanüstü durumdan dolayı sipariş vermek çok zor , çok geç geliyor günlerce bekliyorsunuz. Ama bunu anlıyorum. Hiç şikayetçi değilim. devletin onlara verdiği güvenlik ve hijyen önlemlerine uyarak bana ulaştırmaları gerekiyor.
keşke herkesi güvende tutacak blr yöntem olsa. Yapay zeka robotlar olsa onlar yapsa alışverişi herşeyi.
ya da sokağa çıkma yasağı gelse. Öncesinde sıkı yiyecek depolarız. Sonra 1 ay evden çıkmasak diyeceğim ama annem sağlık çalışanı. Bizim ev hep dışarıyla bağlantılı olacak. Sokağa çıkma yasağı olsa zaten marketlerin gene açık olması lazım. Hatta o durumda eve siparişe hepten izin verilir.
ben zaten kronik hasta olduğum için kısmi sokağa çıkma yasağım var şu anda istesem de çıkamam. ihtiyaçlarımı böyle görmeliyim. Ya da devletin verdiği numarayı arayacağım ki yine aynı hesaba gelir. Bir kişi benim yerime dışarda virüs kapma tehlikesi ya da saçma tehlikesi ile koşturur.
Şimdi bazı meslekler pandemi durumunda çalışmaya devM etmeleri gerekiyor. Hep dua ediyoruz bu durumda bizleri yalnız bırakmayan tüm çalışanlar için.
gerekmediği sürece dışarı çıkmayın , kimsenin sizin yüzünüzden çıkmasına izin vermeyin. Ama tabiki gerekmediği sürece. Temel ihtiyaçlar gerekliliktir.

Mecburi ihtiyaçlar alınmaya devam edecek. Bundan kaçış yok.
Dışarı çıkıp alsak enfeksiyon riski fazla olur. Sadece benim için değil orada çalışanlar için bile.
Mecburi ihtiyaçlar temizlik malzemesi , yiyecek bunlar online ya da markete gidilerek alınmaya devam edecek. Bunu değiştiremeyiz. . İki türlü de toplum riskte. Ben çıksam ya da kargo görevlisi bana getirse de dışarda biri dolaşıyor. Risk. Hatta ben toplu taşıma kullanırsam durum daha kötü.
O yüzden İtalya ve diğer bazı ülkelerde sadece mecburi ihtiyaçların internet ve market alışverişine izin veriyor. Bazı yerlerde sadece internet alışverişi.
bu ihtiyaçları bir şekilde temin edeceğiz. Öyle veya böyle. Ben de çıksam kargo görevlisinde getirse herkesi aynı tehlikeye atmış oluyoruz.
buarada o market çalışanının işi bu. Böyle durumlarda ( pandemi ) öyle yerlerin açık olması gerekiyor. . Eğer 2 kat çalıştırılıyorsa bu mağaza görevlisinin suçudur. Gerçi sağlık çalışanları da çok çalışıyorlar. Pandemi etkisi.
olağanüstü durumdan dolayı sipariş vermek çok zor , çok geç geliyor günlerce bekliyorsunuz. Ama bunu anlıyorum. Hiç şikayetçi değilim. devletin onlara verdiği güvenlik ve hijyen önlemlerine uyarak bana ulaştırmaları gerekiyor.
keşke herkesi güvende tutacak blr yöntem olsa. Yapay zeka robotlar olsa onlar yapsa alışverişi herşeyi.
ya da sokağa çıkma yasağı gelse. Öncesinde sıkı yiyecek depolarız. Sonra 1 ay evden çıkmasak diyeceğim ama annem sağlık çalışanı. Bizim ev hep dışarıyla bağlantılı olacak. Sokağa çıkma yasağı olsa zaten marketlerin gene açık olması lazım. Hatta o durumda eve siparişe hepten izin verilir.
ben zaten kronik hasta olduğum için kısmi sokağa çıkma yasağım var şu anda istesem de çıkamam. ihtiyaçlarımı böyle görmeliyim. Ya da devletin verdiği numarayı arayacağım ki yine aynı hesaba gelir. Bir kişi benim yerime dışarda virüs kapma tehlikesi ya da saçma tehlikesi ile koşturur.
Şimdi bazı meslekler pandemi durumunda çalışmaya devM etmeleri gerekiyor. Hep dua ediyoruz bu durumda bizleri yalnız bırakmayan tüm çalışanlar için.
gerekmediği sürece dışarı çıkmayın , kimsenin sizin yüzünüzden çıkmasına izin vermeyin. Ama tabiki gerekmediği sürece. Temel ihtiyaçlar gerekliliktir.
Mağaza görevlisinin suçudur yazmışım. Yanlış yazmışım. Mağaza yöneticisinin diyecektim. Ya da sahibinin.

Bende bı kitap kurduyum. Lütfen ya eski kitaplarınızı bir kere daha okuyun mutlaka farklı detaylar yakalarsınız ya da bir kitap zevkli olmasada PDF olarak bir çok indire bilirsiniz.
Vitamin konusuna gelince internetden aldiklarinizin son kullanma tarihleri genelde yakın olur böyle bir risk var. Ve lütfen unutmayın o vitaminleri satmak zorunda olan ilaç firmaları çalışanları var ve gerçekten çok çaba sarf ediyorlar ne firmanın ne eczanenin ne doktorların nazı kaprisi isteği bitmiyor. Özellikle vitamin, krem gibi ödenmeyen grupta çalışanlar çok zorlanıyor onların hatrina eczaneden alın lütfen.
Not: firma çalışanı değilim ama sektörde çok kişiyi tanıdığım için detayları biliyorum.
Bende normalde eczaneden alıyorum hatta hep aynı eczaneden alirim ilaçlarımı takviyelerimi vs:) ama su an eczaneye gitmekte sorun. Gecen göz damlası için gitmiştim, teyzenin biri dibime kadar girdi ve öksürdü . O elleriyle kapıyı açıp gitti filan. Ben dışarıdan bakıyorum biri varsa girmeyip bekliyorum ama insanlar dikkat etmiyor. Diğer taraftanda kargo çalışanlarına kıyamıyorum.
soyle karar verdim eczacima telefon açıp istediğim ürünü sorucam ona gore gidip hemen alip çıkmaya calısıcam:)

Bir dünya insan var hepimiz Instagram.kullaniyoruz... görmüyor musunuz her şeyini netten alan fenomenler var neden bu yorumları onlara da yazmıyorsunuz.. bizim ihtiyaçlarımız olduğunda mi yasak almak... Kapımızın önünde kutuyu açıp .eldivenle içindekileri alip,içindekilerin dezenfekte ettikten sonra çok büyük bir risk yok diyorlar .. evet mecbur kalmadıkça alınmamalı ama.daha önce verdiğimiz siparişleri iade mi edelim.. millet zevkine ayakkabı Pantalon alıyor .. paylaşıyor .. herksden bir alkış .. benim de param var kitap aldım.bir dünya acayip.indirim vardı .. 1-2 TL'ye aldım.o derece bir dünya alddim.. normalde tanesi 30-40 TL olan kitaplar..
Pantolon almadım.zevkine aynı t-shirt ten iki tane almadım.. hatta korse de almadım .. sürekli ürün yapan insanlar her gün kargoyla iş yapıyor .. onlardan da değilim ... Her seyimi minimum market eczane vs.den aldım... Bir aydır evdeyim belki bir ay daha kalacağım.. kitap da mı okumayalim yanii... Pantolon almadan olur çılgınlar gbi alışveriş yapmadan da.olur kusura bakmasınlar da.okumadan olmaz.... Biraz akıl.verirken o tarz insanlara verirseniz çok daha iyi olur
Ciddi mısınız hiç duymadım o indirimi :KK43:

Ciddi mısınız hiç duymadım o indirimi :KK43:
Evet bir sitede vardı birkaç gün önce 1_2 TL'ye düşmüştü birçok kitap 3-4-5 TL'ye olanlar da vardı .. çocuk kitapları falan da vrdi ... 1. Sınıf okumakitap 10tnsi 1 TL gbi muhteşem kampanya lar vardı siparişim verilmiş herhalde yarın yada diğer gün gelir

Ben bu sebeple şuan online sipariş etmiyorum. Sadece kendini düşünmek bu. Bazen halk halki düşünmeli ağalar düşünmese bile

X