Kordon dolanması

Rabbim yardımcınız olsun inşallah öbür tarafta sizin şefaatçiniz olucak o melek biz ne desek boş Allah'ım sizlere sağlıklı ömür versin

Geçmiş olsun. Benim soldaki bebeğimin boynuna 2 tur kordon dolanmıştı ve suyu alt sınırdaydı. Boynunda kordonla doğdu. Kuvoze falan da almadılar. Ultrasonda sağdaki sorunsuz görünüyordu kuvöze giren o oldu.
2 saat içinde 10 hareket saymaniz gerekiyor. Arada dürtüp sarsabilirsiniz ebeler doktorlar da hareket etmediği zaman dürtüyorlar.

Aynen yapıyorum onu. Suyu iyi dedi doktor sadece kordon korkutuyor. Siz zamanında mı doğum yaptınız erken mi? Benim haftaya kontrolüm var eğer düzelmezse sonra doğum için zaman ayarlamasını isteyeceğim

Aynen yapıyorum onu. Suyu iyi dedi doktor sadece kordon korkutuyor. Siz zamanında mı doğum yaptınız erken mi? Benim haftaya kontrolüm var eğer düzelmezse sonra doğum için zaman ayarlamasını isteyeceğim
Ben erken doğum yaptım ama doğumun kordonla veya suyla ilgisi yoktu. Ikiz olduğu için 35.haftaya doğum planlanmıştı zaten 34+4te soldaki bebeğin kalp atışları yavaş olduğu için doğuma girdim.

Ben erken doğum yaptım ama doğumun kordonla veya suyla ilgisi yoktu. Ikiz olduğu için 35.haftaya doğum planlanmıştı zaten 34+4te soldaki bebeğin kalp atışları yavaş olduğu için doğuma girdim.
Anladım İnşaAllah iyidirler ben de haftaya kontrolden sonra doğum planlanmasını isteyeceğim aklımda kalıyor

Benim bebeğim kordon dolanması ve suyu azaldığı için 36+2 de alındı. Bebek büyüdüğü için bu haftalardan sonra kordonun içinden geçip çözülmesi pek mümkün değil ama kordonun yaradılışı tam düğüm olup boğulmayı önlüyor. Ayrıca kontrol iki günde bire düşmüştü benim ve nst de hareketleri azaldığı için alındı. Korkmadan kontrollerinizi sıklaştırmanızı öneririm

Canım benim. Her hafta kontrole gitmeyi ihmal etme. Eltimin de boyleydi. Her hafta kontrole gitti. Çok şükür sağ salim kucagina aldı kocaman oldu bile. Belirli saatlerde hareket etmesi çok önemli zaten bebek bu her dakika zaten hareket etmez canım İnsaAllah sağ salim kucağına alırsın . Kötü bişey hiç düşünme

Stres zaten zarar seni doktor nasıl göndermiş ben ona şaşıyorum şuan korkma ama
Gönderiyor canım evet çünkü kalp atışlarına bakılıyor. Eğer ki hafif bir azalma olsa asla göndermiyorlar. Dolanmış ama bol oluyor bebeğin boynunda. Kalp atışları herşeyden önemli. Doktorun baktığı ilk şey bu. Benim suyum çok azdı. Kalp atışları iyi diye eve gönderiyordu. Sürekli takibe gidiyordum. Emin ol doktoralar daha iyi biliyorlar. Bende git gel herşeyi öğrendim sayılır

Aynen benim kız gündüzcü değil pek genelde gece hareketli ultrasonda daha yüzünü net bir şekilde görmedik. Atlamam inşallah suyu falan iyi dedi zaten her kordon dolanmasında alsak bebeklerin çoğu erken doğurtmamız lazım dedi. Ama sen gece bakamam strese girerim dersen geldiğinde doğum için yatışını veririm dedi bana bıraktı o zamanı.

Reactions: Z P
Şimdi konu sahibini korkutmak istemem siz şanslıymışsınız benim başıma gelen şeyden sonra asla güvenmiyorum benim dr nst yi beğenmemesine rağmen beni eve gönderdi normal deyip o yüzden bana göre hiçbir şey önemsiz olmamamalı artık bence bundurumda gönderilmemesi gereken bir durum hastanede sürekli nst takibiyle 37 yi 38 i görmesini sağlamak en iyisi olmalı

Evet strese girersen gerçekten git canım yatisini versinler

Aynen öyle yapacağım şuanda da grip oldum bi düzeltiyim zaten takipteyim kontrole gittiğimde söyleyeceğim
Zaten zamanında gelmiş şuan 37 içindesin ne güzel ben kızımı 36+5de doğurdum. Minicik biseydi. Şimdi 4 aylık oldu. Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin

Zaten zamanında gelmiş şuan 37 içindesin ne güzel ben kızımı 36+5de doğurdum. Minicik biseydi. Şimdi 4 aylık oldu. Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin
Ay inşallah sağlıklı olsunlarda ben daha 36+4deyim. İmzada önden gidiyor

Ay inşallah sağlıklı olsunlarda ben daha 36+4deyim. İmzada önden gidiyor
Yok önden gitmiyor kuzum 36+4 demek 36 bitmiş 37 nin içindesin demek hatta o da bitmek üzere. 37+0 da 37ci hafta bitmiş oluyor.

Yok önden gitmiyor kuzum 36+4 demek 36 bitmiş 37 nin içindesin demek hatta o da bitmek üzere. 37+0 da 37ci hafta bitmiş oluyor.
Valla hiç anlamıyorum bu olayları hatta ay ve haftada farklı oluyor ya onu da çözemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…