Konu gönül ilişkisi kızlar haklı mıyım cevap yazmamakla ?

Sena616

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2017
2.646
6.656
27
Direkt konuya giriyorum halam görücü usulü birisiyle tanıştırdı düzgün, efendi dedi. Halamın komşusunun oğlu. Nisanın ilk haftası bir cafede memlekette tanıştık. Oğlan matematik öğretmeni Urfada. Uzak mesafe ilişkisi görüşüyoruz. Toplam yüz yüze cafede 4 defa buluştuk. Dün de mezuniyetten falan bahsederken bu bana üniversitedeki arkadaşlarının fotoğraflarını attı grupça. Kızın birisinin eli bunun kolunun üzerinde temas var yani. Sonra başka bir kızla da Nisanın son haftası Urfa merkezde buluşmuş. Kız da Urfada öğretmen. Hatta evinin altında cafede oturduk diyor. Bana hediye almıştı hatta hediyeyi beraber seçmişler meğer dün öğrendim. Senden bahsettim bana birkaç taktik verdi diyor. Ben de doğru bulmuyorum baş başa oturmanı ben neden senle görüşürken baş başa bir erkekle oturmuyorum cafede dedim. Haklısın yazmış.
Cevap yazmıyorum mesajlarına sabah günaydın yazmış ona da cevap vermedim. Akşam attığı mesajlar bunlar. Sizce haklı mıyım kızlar Nisanın son haftası benimle ciddi bir ilişki için görüşüyordu aslında. Üzüldüm böyle yapmasına. Arkadaşım deyince kız olacağını sorgulamadım o zaman bilmiyorum. '' Sana anlattım ya ben bu bilince geç eriştim. Üniversitede çekirdek bi grubumuz vardı bizim bu fotoğrafta gördüğün ekip olarak. Herkes bir diğeriyle çok rahat takılırdı. Sonradan sonraya biz işte 3. sınıftayken biraz yoğunluk biraz öz bilinç diyerek bu buluşmalarımızı baş başadan topluya çevirmiştik. Ondan sonra da işte bu gördüğün Esradan başka kimseyle baş başa da oturmadım görüp denk gelip de 😀'' '' Ama dediğim gibi bi sebep gerekmiyor kim olursa olsun artık sen rahatsız oluyosun anladım ben de senle beraber giderim onlarla görüşmeye 😀'' '' Yok be gerekseydi 2020den beri ikimiz de Urfadayız bi şekilde çıkardı 😀 ''

Rahatsız olurum dersen artık öyle bekar buluşmam bak 😀 Ki bu kızı bizim ekibe ben dahil etmiştim üniversiteden taa 2015 ten beri tanışıyoruz yazmış.

Sen üniversiteye gittin mi?
Ben lisans mezunu hemşireyim. Üniversiteye gittim o Ankarada okumuş ben İç Anadolunun bir şehrinde okudum. Yani bilmiyorum kızlar ben haklı buluyorum kendimi dün öğrendim fotoğraftaki Esra ile 29 Nisanda baş başa cafede Urfa merkezde oturduğunu. Arkadaşım deyince aklıma gelmemişti hiç.

Benim eşimin hep kız arkadaşları var. Çünkü güzel sanatlar mezunu. Çalıştığı ortamda da hep kızlar var. Nişanlı olduğumuz dönemde giderdi. Ben böyle şeyleri takmasam da tedirgin olurdum ama belli etmemeye çalışırdım. Bence sizde etmeyin tabi uzak mesafe de olmanız biraz can sıkıcı. Hani her gün görüşüyor olsanız bu kadar takmazdiniz belki de ama bunları aşmanız gerek artık.

Ben de sevmem boyle iliski taktigi alinan, beraber hediye secilen kiz arkadasi olan tipleri gepte uzak durmusumdur. Direkt elerim.
Sen istemiyorsan gorusmem olayina da inanmam yeniyken idare eder sonra başlar "kardeşim gibi" demeye.
Yani orneklerini gordum. 😄
Ben de bu sebepten bitirmek istiyorum artık. Zaten annemin gönlü hiç olmadı arada kalmıştım ama yok yaaa efendi çocuk, dini bütün falan diyordum. Ararsa diyeceğim bizim senle doğrularımız aynı değilmiş diye.

Ben lisans mezunu hemşireyim. Üniversiteye gittim o Ankarada okumuş ben İç Anadolunun bir şehrinde okudum. Yani bilmiyorum kızlar ben haklı buluyorum kendimi dün öğrendim fotoğraftaki Esra ile 29 Nisanda baş başa cafede Urfa merkezde oturduğunu. Arkadaşım deyince aklıma gelmemişti hiç.
Ama çocuk senden bahsetmiş zaten kıza, beraber hediye almışlat falan bunda ne kötülük olabilir ki yada seni rahatsız eden ne olabilir?

Benim eşimin hep kız arkadaşları var. Çünkü güzel sanatlar mezunu. Çalıştığı ortamda da hep kızlar var. Nişanlı olduğumuz dönemde giderdi. Ben böyle şeyleri takmasam da tedirgin olurdum ama belli etmemeye çalışırdım. Bence sizde etmeyin tabi uzak mesafe de olmanız biraz can sıkıcı. Hani her gün görüşüyor olsanız bu kadar takmazdiniz belki de ama bunları aşmanız gerek artık.
Aşamıyorum işte. Uzak mesafe ben Yozgatın ilçesindeyim o şimdi memlekete gitti ailesinin yanında. Geçen hafta buluştuk Yozgat merkezde cafede. Ben bunu dün öğrendiğime çok üzüldüm. Bir de gülerek anlatıyor çok normal karşılıyor. Bence ben kendimi kandırmışım kriterlerimiz aynı değilmiş meğerse.

Ama çocuk senden bahsetmiş zaten kıza, beraber hediye almışlat falan bunda ne kötülük olabilir ki yada seni rahatsız eden ne olabilir?

Buna herkes kendi değer yargılarına göre cevap verir. Ben rahatsız olmazdım. Eşim de rahatsız olmaz çünkü aynı kafa yapısına sahibiz. Eğer bu kişiyle farklı değer yargılarına sahipseniz ve farklı kafa yapılarınız varsa durumu tekrar gözden geçirin.
Aynen baş başa arkadaşımla buluştum deyip Esra ile buluştuğunu dün söylemesini doğru bulmadım. Kendisi gayet doğal karşılıyor gülücük koyuyor. O zaman ararsa söyleyeceğim bu olaya ses çıkarmayan birileriyle sevgili olsun. Herkes kendi kafa yapısına göre birisiyle olmalı haklısınız.

Bilemedim, benim sevgilim ev arkadaşı ve onun kız arkadasi ile aynı evde yaşıyor 😅 benim için erkek arkadaş da kız arkadas da normal. Herkes fotoğraf çekerken elini birinin omuzuna atabilir. Eski iş yerimde hiç sevmediğim bir adam vardı, birinin doğum gününde toplu resimde kolunu sanki yakin arkadasmisiz gibi bana atmış. Hiç farketmedim bile, paylasilinca fotodan gördüm.
Normal geldi bana. Kız sana hediye seçecek biriymiş, belki de gerçekten arkadaşı Nihayet düzgün biriyle tanisti diye mutlu olan, bir ömür görüşeceğiniz- aile dostunuz olacak biridir.
Tepkinizi yersiz buldum.
Amaaaaaa
Siz görücü usulü akraba tanidigi biriyle tanısan, onla da sadece kafelerde kalabalık alanlarda görüşmeyi uygun görmüş bir ilişki yaşıyorsunuz. Haliyle değer yargılarınız benden farklı olabilir. Eğer kız erkek arkadaşlığını uygun görmediğiniz için görücü yolunu seçmiş bir ciftseniz tepkiniz duruma uygun olmuş diyebilirim

Bu bakış açınızla, yeterince tanıyıp tanımamanızla alakalı bir durum. Bazen iş yerine gidiyorum eşimin. Hava güzelse kameriyede kadın meslektaşı ile kahve içiyorlar, ben gelince bana da söylerler. Hiç aklıma tuhaf bir şey gelmedi, eşimi tanıyorum çünkü.

Kadın wp. Moderatörü gibide ve çok kez eşimi arar işle alakalı. Bunun dışında bir gariplik sezmedim. Ona keza benim de erkek arkadaşlarım var. O da bir şey demez.

İçinde olduktan sonra zincire vursan bile boş.

Üniversitede erkek oranı çok yüksek bir bölüm okudum keza iş yerimde de çalışanların neredeyse tamamı erkek ve bazılarıyla gayet de yakın arkadaşım. İş yerindekilerle dışarıda buluşmam ama üniversiteden liseden arkadaşlarımla gayet de buluşuyorum(yalnız) hatta bi tanesinin nikah şahidi bile oldum. Siz rahatsız oldunuz diye kötü bir şey yapıyor sayılmaz ayrıca size bundan sonra seninle birlikte onlarla buluşurum demiş gayet yapıcı davranmış.

Direkt konuya giriyorum halam görücü usulü birisiyle tanıştırdı düzgün, efendi dedi. Halamın komşusunun oğlu. Nisanın ilk haftası bir cafede memlekette tanıştık. Oğlan matematik öğretmeni Urfada. Uzak mesafe ilişkisi görüşüyoruz. Toplam yüz yüze cafede 4 defa buluştuk. Dün de mezuniyetten falan bahsederken bu bana üniversitedeki arkadaşlarının fotoğraflarını attı grupça. Kızın birisinin eli bunun kolunun üzerinde temas var yani. Sonra başka bir kızla da Nisanın son haftası Urfa merkezde buluşmuş. Kız da Urfada öğretmen. Hatta evinin altında cafede oturduk diyor. Bana hediye almıştı hatta hediyeyi beraber seçmişler meğer dün öğrendim. Senden bahsettim bana birkaç taktik verdi diyor. Ben de doğru bulmuyorum baş başa oturmanı ben neden senle görüşürken baş başa bir erkekle oturmuyorum cafede dedim. Haklısın yazmış.
Cevap yazmıyorum mesajlarına sabah günaydın yazmış ona da cevap vermedim. Akşam attığı mesajlar bunlar. Sizce haklı mıyım kızlar Nisanın son haftası benimle ciddi bir ilişki için görüşüyordu aslında. Üzüldüm böyle yapmasına. Arkadaşım deyince kız olacağını sorgulamadım o zaman bilmiyorum. '' Sana anlattım ya ben bu bilince geç eriştim. Üniversitede çekirdek bi grubumuz vardı bizim bu fotoğrafta gördüğün ekip olarak. Herkes bir diğeriyle çok rahat takılırdı. Sonradan sonraya biz işte 3. sınıftayken biraz yoğunluk biraz öz bilinç diyerek bu buluşmalarımızı baş başadan topluya çevirmiştik. Ondan sonra da işte bu gördüğün Esradan başka kimseyle baş başa da oturmadım görüp denk gelip de 😀'' '' Ama dediğim gibi bi sebep gerekmiyor kim olursa olsun artık sen rahatsız oluyosun anladım ben de senle beraber giderim onlarla görüşmeye 😀'' '' Yok be gerekseydi 2020den beri ikimiz de Urfadayız bi şekilde çıkardı 😀 ''
Uyarmışsın tamm demiş bi baksaydın belki dikkat ederdi artık. Ama tabi tüm ilişkilerde olduğu gibi çok da bağlanmamaya dikkat ederek, gerçekten tanımaya çalışarak

Uyarmışsın tamm demiş bi baksaydın belki dikkat ederdi artık. Ama tabi tüm ilişkilerde olduğu gibi çok da bağlanmamaya dikkat ederek, gerçekten tanımaya çalışarak
Tamam diyor ama gülüyor. Olsaydı olurdu sonuçta 2015 ten beri tanışıyoruz. 2020den beri Urfada o da falan diyor. Bana gelince seninle kafede otururken kötü hissediyorum günah, haram diyor. Eylülde ben Urfaya gitmeden yüzükleri takalım, nikah duası okutalım diyor ama kendisi baş başa Esra hanımla evin altındaki cafede oturmuş. Yetmemiş bana hediye bakmışlar birkaç taktik almış kızdan. Kız arkadaşı ile buluşması konusunu ben atlamışım keşke 29 Nisanda bu tepkiyi koysaydım direkt bitirirdim. Şu anda da bitirmeyi düşünüyorum ama. Sürekli aklımda bu şüpheyle yaşayamam yok elini koluna temas eden kızla mı buluştu yok Urfadaki kızla mı buluştu gibi dertler bana göre değil. Zaten hayatım stresli. Doğru gelmiyor dün akşamdan beri bu konu kafamda dönüp duruyor.

X