Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

selam kızlar..badelindanın kızı bugün ameliyat olacak..hepimiz dua edelim inşallah sorunsuz atlatırlar...

merhaba.benim kızım da kah hastası tuz kaybettiren.yazınızı okudum.şu sözleriniz dikkatimi çekti "zaten bizimkiler onun kararina varmislar sen evlenmessin hastasin bizimle kalirsin" ailenizin böyle düşünmesine çok üzüldüm.bu hastalık insanı başkalarına muhtaç etmiyor ki.yoksa benim bilmediğim bir türü mü var?diğer yazılarınızı okumaya çalıştım ama ...
sizin durumunuzu merak ettim.kaç yaşındasınız?tuz kaybettiren mi?ilk doğduğunuzda siz de erkek zannedildiniz mi......

Merhaba sizede gecmis olsun benim durumum cok ilginc ben dogdugumda erkek zannedilmisim 1,5 yasinda ilac tedavisine baslanmis astonin ve hidrokortizona simdi 21 yasindayim 1 yil oncesine kadar astonin kullaniyodum simdi ise kullanmiyorum cok sukur biseyimde yok ama suanda kafamda bir suphe olustu acaba yanlis teshis mi yoksa sonradan vucudum uretmeyemi basladi diye yanlis teshis olmus olsa capada bakirkoydede takip edilmisim teshisimde u.t.f de olmus artik bilmiyorum ne oldugunu neyseki cok sikayetim yok tuylenme ve hic adet goremiyorum onun disinda aileminde oyle dusunmesinin sebebi ameliyattan sonra belli aralikta dilatasyon islemi yapilmasi gerekiyor biliyosunuzdur o zmnlar ben bile hatirliyorum canimin yandigini simdikiler cok sansli en azindan bayiltarak yapiliyor canimin yandigi icin annem yaptirmamis istanbula tasindiktan sonra bu yuzden ilerde de evlenmez bizimle kalir dusuncesi almis dusunleri belki dogru belki yanlis ama bence siz siz olun tedavisini herseye ragmen birakmayin her zmn kiziniza bu hastaligi diger hastaliklardan hicbir farki olmadigini hissettirinki sizinle rahat bir iletisim kurabilsin

evlilik biraz da kısmet işi bence canım kısmet olduktan sonra ailenin de dili tutulur,seninde bir bakmışsın beklemediğin bir anda oluverir bende ilk başta kızım evlenemez diye düşünüyordum bu forumu okuduktan onunla aynı durumda olan kişilerin evlendiğini çocuk sahibi olduklarını öğrendikten sonra bu düşüncem değişti,hem arkadaşın da dediği siz kendinize yetebiliyorsunuz elhamdülillah zaten anlayabildiğim kadarıyla evlenmenize(kızımı da katıyorum)engel bir durum yok,belki senin tedavin sekteye uğradığı için ailen öyle düşünüyordur bu da anlaşılabilr bir şey emin ol onlar senin asla üzülmeni istemiyorlardır,bende artık daha pozitif bakıyorum internette hastalık olmadığını,bunun bir durum olduğunu yazan sitelere rastladım,ne kadar zamandır adet göremiyorsun canım bunun için kadın doğuma muayene oldun mu?

merhabalar canım sizede geçmiş olsun biz ankarada dışkapı eğitim araştırma hastanesinde ameliyat olduk bu kadar küçükken yapıldığını bizde bilmiyorduk doktor ameliyat dediğinde şok olduk çünkü biz 1 yada 2 yaş diye biliyorduk ama benim ve kızım için daha iyi olduğunu düşünüyorum çünkü hiç birşey anlamadı ve Allaha şükür çabuk toparlandı inşaallah sizi içinde iyi şeyler söylerler çünkü ameliyat öncesi durum insanı çok yıpratıyor evet benim kızım içinde ikinci bir amaliyat ergenlikte gerekirse olabilir dediler (vajen genişletme)canım ameliyat kısmını hiç kafaya takma ben çok taktım ama inankı boşuna takmışım benim için önemli olan şu anda onu ALLAHIN İZNİYLE sağlıklı şekilde büyütebilmek

Bende artik herseyi zamana birakiyorum bunuda zaman gostercek artik hayirlisi neyse o olsun ben omrumde sadece 2 defa adet gordum ondada 1 saat ya surdu ya surmedi kadin dogumada muayene oldum oda yumartaliklarimin var oldugunu soyledi verdigi kagittada yaziyo rahmim ufak onun soyledigi tek sey evlenmeden once gel dedi endokrindeki hocada 17 alfan cok yuksek dusmesi gerekir dedi birde kadin dogumun verdigi kagidaa gore vajina girisin cok dar dedi simdi 17 alfayi dusurelim daha sonra ameliyat gerekebilir dedi simdi 17 alfa epey dustu merak etme adet gorceksin dedi ama bende tik yok :) herhalde adet gormezsem birdaha ameliyat gerecek hayirlisi olsun artik

17 alfa kaçtı ,kaça düştü merak ettim.....

tekrar geçmiş olsun ameliyat düşüncesi evet beni baya üzüyor,ama sizlerin bu olumlu mesajlarıyla kaygım biraz azalıyor çok sağolun inşallah iyi şeyler söylerler bize iyi şeyler duymaya ihtiyacım var gerçekten,sizinde inşallah 2.ameliyata gerek olmaz,,kızlarımızın hayatını RABBİM güzel kılsın,hayırlı kılsın bu hastalık onları üzmesin,güçlü olabilsinler inşallah

anladım denizcim,hakkında hayırlısı olsun ve hayırlı insanlarla karşılaş inşallah

Merhaba kızlar. Uzun zamandır yazmamıştım. Aramıza yeni gelenler olmuş. Hoşgelmişler. Ameliyat olan minik inşallah iyidir. Bu zorlu süreç bittikten sonra çok normal bir hayat onları bekliyor. Bende bu ameliyatları oldum. şimdi çok şükür her şey yolunda. Bende herkes gibiyim artık. Allah bizi böyle sınıyor ne yapalım.

Bana gelince size bir müjdem var. ikizlerimin ikisine de kah tanısı konmadı. 6 aydır hastanelerde koşturuyoruz. çok şükür en sonunda kah değil dediler.

selam canım çok sevindim iyi geldi haberler mutlu oluyoruz hayırlı sağlıklı ömürler versin rabbim.

badelindanın kızı iyiymiş çok şükür.ameliyatta güzel geçmiş..hala hastanedeler..

çok sevindim inş daha da iyi olurlar.bizde gidiyoruz egeye bizi pek takmıyorlar gibi 27 aylık oldu kızım hala ameliyat olmadı.konseye çıkcak arayın öğrenin diyorlar arıyoruz daha bilgi yok diyorlar.olsamı iyi biraz geç olsa o dahamı iyi kafamız karışık sitresi sarıyor düşününce senin ufak kız nasıl?keyfi rahatı yerindemi?

17 alfa 254.7'den 5.603'e dustu pinar kadioglu sayesinde :)
oo maşallah ne kadar güzel düşmüş..ilaçlarını düzenli kullanmaya devam et canım..
çok sevindim canım yaa..gözünüz aydın..öp bebişleri yerime.

sağol canım..kızım 2 gün sonra yani 1 ocakta 1 yaşını dolduruyor.yürüyor.çok iyi.zaman su gibi geçiyor..
badelindanın kızı bugün taburcu olmuş..inşallah senin kızınında böyle güzel haberlerini alırız..onunki 19 aylıktı ama her dr.farklı karar veriyor işte..

Herkese merhaba.Badelindaya ve kızına çok geçmişler olsun,umarım artık herşey çok daha güzel olur hayatlarında bu gece evlerinde uyuyor olmaları bana bile huzur veriyor.inşaallah biz ve bizim gibi ameliyatı bekleyenler içinde her şey kolay geçer.Bende 12 Mart'ı beklemekteyim endişeyle bakalım olurmu ertelenirmi kısmet diyorum hayırlısını diliyorum hepimiz için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…