Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

merhaba arkadaşlar benim kızım 5 aylık ve biz ameliyat olduk hastaneden daha dün çıktık hiç korktuğum gibi birşey değilmiş çünkü ben sonucun bu kadar güzel olacağını tahmin etmiyordum içinizi rahatlatmak için yazıyorum ameliyatı kafanıza takmayın önemli olan onların sağlığı bizim için

merhaba arkadaşlar benim kızım 5 aylık ve biz ameliyat olduk hastaneden daha dün çıktık hiç korktuğum gibi birşey değilmiş çünkü ben sonucun bu kadar güzel olacağını tahmin etmiyordum içinizi rahatlatmak için yazıyorum ameliyatı kafanıza takmayın önemli olan onların sağlığı bizim için

merhaba,çok geçmiş olsun,nerede ameliyat oldunuz bu kadar küçükken yapılıyor mu ameliyat,benim kızım da 3 aylık gelecek ay cerrahiye muayene olacağız sonra endokrin,cerrahi heyet olarak toplanıp ne zaman ameliyat olması gerektiğine karar verecekler inşallah bizde kısa zamanda oluruz,bir de bazı arkadaşlar 2 defa ameliyat olmuşlar kızınız için böyle bir ihtimalden söz ettiler mi?inşaallah gerek olmaz umarım üzecek,yanlış bir soru olmamıştır ben kendi kızım için endişeleniyorum o yüzden sormak istedim

Size de çok geçmiş olsun.Ameliyatınız başarıyla sonuçlanır inşallah.Benim kızım ameliyat oldu.Çocuklar çok güçlü ,atlatıyorlar kolayca.Allah kolaylık versin size de.
biz İzmirdeyiz.Evet nasıl yetiştirirseniz öyle olur diyorlar ama olmuyor.Çocuğun içinden geliyor bazı şeyler.Ben ne kadar kızsal şeyler aşılamaya veya örnek olmaya çalışırsam çalışayım hep ters tepiyor.Yani o ne isterse onu yapıyor.Benim kızım arabaları seviyor.bebeklerden hiç hoşlanmıyor.çok hareketli asla narin ve kibar tavırları yok.

sizin kızınız da ilk doğduğunda erkek çocuk zannedildi mi?
Hoş geldiniz,Geçmiş olsun, benim kızımda tuz kaybeden kah hastası 9 aylık.Henüz nelerden hoşlandığını bilmiyorum ama bence kafaya takmayın çünkü normal bir kız çocuğu bile bazen arabalardan hoşlanabiliyo zaten kız olduğu ispatlanmış.

ben 21 yasindayim ve 1,5 yasinda iken ameliyat olmusum

Merhaba deniz
Seni rayuha arkasımdan tanıyorum' bahsetti . Bizimle yaşadıklarını paylaşırsan çok sevinirim ... Deneyimlere ihtiyacımız var. Mesela psikolojini ve ailenin sana nasıl yaklaşsaydı daha iyi olacaktı?? Yani merak ediyorum. Kızımın psikolojisi nasıl olacak neler bekliyor bizi? Şimdiden teşekkürler. Birde çok şükür kızım hiç adrenal kriz yasamadı? Yaşayan varmı? Ne yapmam gerekiyor? Çok merak ediyorum ,,

Hastaneden çıktığınıza ve herşeyin yolunda gittiğine çok sevindim:-)

Merhaba deniz
Seni rayuha arkasımdan tanıyorum' bahsetti . Bizimle yaşadıklarını paylaşırsan çok sevinirim ... Deneyimlere ihtiyacımız var. Mesela psikolojini ve ailenin sana nasıl yaklaşsaydı daha iyi olacaktı?? Yani merak ediyorum. Kızımın psikolojisi nasıl olacak neler bekliyor bizi? Şimdiden teşekkürler. Birde çok şükür kızım hiç adrenal kriz yasamadı? Yaşayan varmı? Ne yapmam gerekiyor? Çok merak ediyorum ,,
merhaba evt rahuyla gorusuyorum ama yasadiklarimi anlaya bilmeniz icin yasayip gormeniz gerekir yani şuki bunu zaman gostericek ama siz kiziniz icin planlariniz varsa onun fikrinide alin derim ben mesela suanki dusuncemde evlilik yok ama eger olursada zaten bizimkiler onun kararina varmislar sen evlenmessin hastasin bizimle kalirsin diye yani diycem suki onun fikirlerine saygi duy ona bu hastaligin digerleriyle farkli olmadigini hatta akli erdigi zaman hastaligini sen anlat kiyida kosede dosyalarini gordugunde ogrenmesin

merhaba evt rahuyla gorusuyorum ama yasadiklarimi anlaya bilmeniz icin yasayip gormeniz gerekir yani şuki bunu zaman gostericek ama siz kiziniz icin planlariniz varsa onun fikrinide alin derim ben mesela suanki dusuncemde evlilik yok ama eger olursada zaten bizimkiler onun kararina varmislar sen evlenmessin hastasin bizimle kalirsin diye yani diycem suki onun fikirlerine saygi duy ona bu hastaligin digerleriyle farkli olmadigini hatta akli erdigi zaman hastaligini sen anlat kiyida kosede dosyalarini gordugunde ogrenmesin
Haklısın deniz, kesinlikle katılıyorum.. Ewt bende kızım biraz büyüyünce psikolog aracılığla bunları anlatıcım. Ben ameliyat önce Ve sonrası bütün fotolarını çektim hepsini göstericem,bu hastalığı hayatımızdan çıkaramıycaz madem onunla yasamayı öğreneceğiz.valla ben ewlenmesini çok isterim kızımın .kimin ne olacağı hiç belli değil.rabbim inş karşınıza sizi anlayacak iyi insanlar çıkaracak....

E benim yüksek bana da Kah dediler bu işten hiç bişe anlamadım yaaa:2::2:

sen kendini bizimle kıyaslama biz de iki tip var bir doğuştan olan bir de sonradan olan seninki de bizimkinden farklı bir şeydir ya da benzer ama daha farklı anlatılması gereken bir durumdur hormonlar kişiye özeldir

Son düzenleme:
Haklısın deniz, kesinlikle katılıyorum.. Ewt bende kızım biraz büyüyünce psikolog aracılığla bunları anlatıcım. Ben ameliyat önce Ve sonrası bütün fotolarını çektim hepsini göstericem,bu hastalığı hayatımızdan çıkaramıycaz madem onunla yasamayı öğreneceğiz.valla ben ewlenmesini çok isterim kızımın .kimin ne olacağı hiç belli değil.rabbim inş karşınıza sizi anlayacak iyi insanlar çıkaracak....
merhaba resim cekmek cok akilci cunku ben hastaligimi tam anlamiyla ogrendigimde nasil oluyor diye gunlercr saatlece neti basinda kalkmiyidum daha yeni yeni toparladim calismaya basladim simdi birazdaha iyiyim allah hepimizi iyi insanlarla karsilastirsin

merhaba resim cekmek cok akilci cunku ben hastaligimi tam anlamiyla ogrendigimde nasil oluyor diye gunlercr saatlece neti basinda kalkmiyidum daha yeni yeni toparladim calismaya basladim simdi birazdaha iyiyim allah hepimizi iyi insanlarla karsilastirsin

Âmin... Ben inanıyorum ki Rabbim dert verir ,kulunu dener ama sabır ve tevekkül edenin sonunuda güzel kılar.sen hep iyi ol.ben kızım için herseye varım... Eminim senin ailende öyledir.. Ben Allah nasip ederse bir bebek daha düşünüyorum ..bu hastalık bizim hayatımıza engel olmayacak.bununla yaşayacağız....

Âmin... Ben inanıyorum ki Rabbim dert verir ,kulunu dener ama sabır ve tevekkül edenin sonunuda güzel kılar.sen hep iyi ol.ben kızım için herseye varım... Eminim senin ailende öyledir.. Ben Allah nasip ederse bir bebek daha düşünüyorum ..bu hastalık bizim hayatımıza engel olmayacak.bununla yaşayacağız....
Oyle ablacim tekrar cocuk istemenede cok sevindim allah sana hayirli cocuklar nasip etsin kizin belki simdi farkina varmayacak kardesinin olmasina ama ilerde iyiki kardesim varmis diyecebilecek bence bende iyiki ablam varmis diyorum bu hastalik kizinda oldu diye digerlerinde olcak anlamina gelmez ben 3 kardesim tek ben kah hastasiyim o yuzden uzulme zaten bu hastaligi yasaya yasaya ogrenceksiniz ne mutluki boyle dusunmene sevindim :)

X