Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

çok geçmiş olsun inşallah hastalık yoktur sağlıklı bir hayat sürerler.Kendini düşünmez oldun değilmi karakedi işte biz ona annelik diyoruz:))
sağol cnm hepimizin çocuklarına sağlıklı ömürler versin Allah. Eannelik dünyanın en güzel duygusuymuş. Rabbim isteyen herkese nasip etsin.

Kızının çok güzel mutlu günlerini görürsün inşallah. Yaşadığın bu zor günleri unutursun işte o zaman. canım bu genetik testi bi tek ankara üniversitesi yapıyormuş. ankaraya yolun düşerse dosyanızla başvurabilirsin. salı bi daha gidicez kan vermeye. sonucu yazarım.
çok öpüyorum.

nursimam kızının ameliyatı ile ilgili yeni bir gelişme var mı acaba şuan çok sık hasta olma durumu varmı?

merhaba canım gecen hafta izmirdeydik endokrine gittik kan aldılar baktılar.ertesi günde biz cerrah özele muanesine gittik kızım 2yi yasını doldurdu.doktorda ya şimdi yada 6 yaşında yapalım dedi genişletme işlemine karşıyım diğer doktorlarında beni desteklemesini istiyorum dedi bu ay sonunda konseye gitcek dosya.ona göre karar verilcek haber vercekler bizde bilinçlenmeden yapılsın istiyoruz ama bakalım hayırlısı artık acil bir durum olmadığı için 2 sene yada 6 yaşında olabilir diyorlar.sistoskopide çok acı verici bir şey değil 20 25 dk sürüyor biz tuz kaybettiren olmadığımız için çok fazla kortizn yuklemedik 2 katı verdik.ince bir çubukla klıtorisin içine giriyorlar ne var ne yok bakıyorlar sağ sol yumurta,rahim vajen kaç cm ölçüyorlar raporluyorlar ona göre ameliyat tarihine karar veriyorlar çıktıktan sonrada serum takılıyor ayılınca doğal olarak ağlıyor sabırlı ol aglamama çalış güçlü dur emzir çok fazla kafanda büyütme zor oluyor mavi önlüğü giydir ameliyat odasına bırak bizde yaşadık o günleri ama dediğim gibi onun için önemli içinede bakılması gerekiyor o yuzden sabırlı olmak dua etmek gerekiyor.stres yapma inş sorunsuz halledersiniz.kışın hastalık yönünden çok sıkıntı çektik ama yazın çok şükür çok hasta olmadı dondurma falan yiyince ertesi gün biraz ateşi oldu.ama kışa göre yazımız çok iyi geçti.çok şükür.sizin kızınız nasıl?benim telefonum da aysegulde var isterseniz alabilirsiniz sağlıcakla kalın

Damar bulunamaz,kan akmaz onun ağlamaları aklıma geldikçe başım ağrıyo(

selam canım badelindayla seni karıştırmışım sistoskopiyi anlattım yazdıklarım sana idi badelinmdaya yazmışım :) karıştı. ateşi olduğunda damar bulanamıyor ama normaldede bulanamama sansı varmı bilmiyorum.

olsun karışmış ama benim içinde iyi oldu bizde sisteskopi olduk ama yumurtalıklara bu şekilde bakılmıyor dediler ultrasonla biz kendimiz baktıracakmışız. bizimde 2 ay içinde ameliyatımız olacakmış haber bekliyoruz. sizin kızınızın durumu çok ileri derecede dğil galiba ertelediklerine göre, size özelden telefon numaramı mesaj atıcam kaydederseniz sevinirim. kzınız ve siz sağlıcakla kalın

Önemli değil burda kim kime ne yazarsa hepsini okuduğumdan farketmiyor:))çok kan alınınca morarıyo elleri kolları haliyle damarda bulunamayabiliyo.

merhaba yumurtalara baktırdık biz izmir de özel ultrason vardı orda bakıldı raporları vardı.cinsiyet belirliliği içindi rahmi gördüler yumurtalarda o zaman ölçülmüştü.kızım durumuda acil bi durum yok dediler çok belli değil vajen açık değil bide esmerlik var.sizinki nasıl bide tuz kaybettiren değiliz.telefonunuzu kaydettim msj atarım inş.szde sağlıcakla kalın

Ultrasondan farklımı bakıyorlar yumurtalıklara?Bizim yumurtalıklar ultrasonda görünüyor kafam karıştı şimdi

esmerlik var demişsiniz bu esmerlik sonradan mı oldu? elleridne ve ayaklarında mı var ?

Ultrasondan farklımı bakıyorlar yumurtalıklara?Bizim yumurtalıklar ultrasonda görünüyor kafam karıştı şimdi

hayır canım cinsiyet belirsizliği vardı o zaman da küçüktü daha detaylı bakılması gerekiyordu.normal ultrasonda gözükmedi daha küçük görünmüyor denildi o yuzden özel ulrtasonda baktırdık sizinki görünüyorsa sorun yok kafanızı karıştırmayın sistoskopide de ameliyatta nasıl bir yol izleneceği klitorisin ne kadar içerde ve kaç cm olduğuna baktılar.ona göre ameliyat tarihi belirliyorlar işte.

Kızımın doğduğu gün ultrasonda sağ sol yumurtalıkları görünmüştü inşallah sisteskopide herşey yolunda gider yavrularımız ameliyatlarınıda atlatırlar hayırlısıyla rahat ederiz kızlarımızla beraber.

Merhaba arkadaşlar

Daha önceki mesajlarımdan hatırlayanlar olabilir . Non klasık kah teşhisi konuldu ve 5 aydır genkort ilaç kullanıyorum. Bundan 2ay önce 17oh progestrn seviyem 2çıktı ve o ay hamile olduğumu maalesef 1,5aylık kaybettim ve kürtaj oldum 2gün sonra hormon testi yapıldı 17oh hormonum 13lere çıkmış.Endokrin doktorum düşüğümün hormonun yükselmesinden olabilir dedi.Kadın doğum uzmanımda kromozal bozukluk olunca düşük olabilir dedi.ben hangisine inanıcağımı şaşırdım ve hamileliğim boyunca ilacımıda kullandım neden yükseldi anlamadım benim aynındurumda olan papatya arkadaşımız vardı oda düşük yapmıştı ve tekrar hamile kaldığını ve sağlıklı bi bebeği olmuş yardımcı olursanız çok sevinirim

Doktorumun ilacın dozajını artırması gerekmiyomuydu arkadaşlar bana 3 ay korun ve ilacı sabah almaya başla dedi gece alıyodum ilacımı tekrar hamile kalabilirsem bu dozaj yeterli Olucakmı kafam allak bullak

Bi mesajında okudum karakedi arkadaşımızında hamileyken kanaması olmuş ve 17oh hormonu 13lere yükseldiğini yazmış ve benimde düşük yaptıktan sonra 13eyükselmiş doktorum dozajı artırmadı karakedi arkadaşımız yardımcı olabilirmi

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Size nasıl yardımcı olacağımı bilemedim. herkesin durumu kendine özel oluyor bu hastalıkta. ben üçüzlere hamile kalmadan önce 20 yıldır kullandığım ilacın dozu %50 artırıldı(dekort 0.5->0.75). artırılmasına rağmen 17 oh değerlerim gebeliğim boyunca hep çok yüksekti.(değerlerim 13-18-22 çıkmıştı.) doktorum bunu gebeliğe bağlı progesteron artışının 17 oh üzerinde bu etkiyi yarattığını söylemişti. gebeliğimin başında kanamayla bebeğimin biri düştü ancak diğer bebeklerimi çok şükür sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdim. bebeğin düşmesini 17 oh artışına bağlı olduğunu düşünmedi doktorum. bende bu soruyu sormuştum doktoruma.

Çok çok gözün Aydın canım.iyi olmanıza çok sevindim bebişlerinizi öp yanaklarından

Çok çok gözün Aydın canım.sizler bizim kızlar için umut oldunuz.bebişini çok çok öpüyorum

Merhaba arkadaşlar
Biz sisteskopi için yarın hastaneye yatıyoruz bir gün sonrada sisteskopi olacak,inşallah sorunsuz bir şekilde atlatırız.

Merhaba arkadaşlar
Biz sisteskopi için yarın hastaneye yatıyoruz bir gün sonrada sisteskopi olacak,inşallah sorunsuz bir şekilde atlatırız.
inşallah çok kolay geçer canım..allah yardımcınız olsun..ddurumundan bizi haberdar et...kızını öpüyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…