komsularimdan biktim usandim!!!

Ay ya tasıncaksın yada uğrascaksın.. üf muatap olsan bi dert olmazan bi dert...

bende kira da iken öyleydi kaç kere kavga ettim bağırdım çağırdım küfrettim bile ama banamısın demedi...
en son evimi en üst kattan aldım da rahat ettim sese hayatta tahammülüm yoktur.
alt katınızdakileri uyarın ya da evde olmadıkları bir gün müziği basın açın ses yapın anlasınlar dicem ama böyleleri anlamaz malesef.
allah dayanma gücü versin size.

hangimiz böyle problemler yaşamıyoruz acaba?
ben kendimce karşı ve üst komşumu susturdum
ancak en üstteki komşu çocukları laftan anlamıyor...
evin içinde futbol oynuyorlar (3 tane) gürültüleri bana kadar geliyor
ramak kaldı çıldıracağım...
yan komşumun oturma odası ile benim yatak odam bitişik,
gece yarılarına kadar son ses konuşmalar tv izlemeler falan...
duydukça vurdum duvara,
zamanla öğrendiler...
üst komşunun gürültüsünden dolayı bir dönem elimde oklava ile geziyordum
vallahi....
ses duydukça ben de alttan vurdum,bıkmadan,sesi takip ederek,
o da pes etti...

Kadının karşısına geçip düzgünce rahatsız olduğunu, beddua sesleri geldiğini, evde topuklu ile sabah akşam çok gürültü olduğunu belirt.
Baktın işe yaramadı mı ?
Apartman toplantısı yapın. Herkesin içinde rencide et.

cook super bi fikir harbiden ac muzigi sonuna kadar 2 saat bi dinlesinler bende var ses sistemi de ama iste alt kattakilere yazik olur ona uzulurum
Alt komşunuza gidip durumu izah edin, böyle bir son ses açma planınız olduğunu söyleyin ve gündüz evde olmayacakları bir zaman olacaksa sorun. Size haber vermesini isteyin. O gidince açın son ses.

Topuklu terlik olayı berbat ötesi bişey. Ben de yurt gibi bir ortamda normal insanlar gibi bir yaşam sürmeye çalışıyorum sırf şu okul yüzünden mesela, oda arkadaşımın odada gezmek için (odalarda halı yok) giydiği terliklerin 2-3 cm kadar topuğu var ve ben uyurken o yürümeye başladığı zaman muhakkak uyanıyorum. Tabi bundan diğer oda arkadaşım da rahatsız. Bir de bu kız bizim anlaşarak aynı odaya çıktığımız biri yani, güya bizde "sessizlik" esas olacaktı ama şu an kendimizi enayi gibi hissediyoruz arkadaşımla beraber. En son dayanamadım uyardım kızı, terliklerin çok ses yapıyor, özellikle odada biz uyurken (gün içinde uyumayız zaten, sabahın erken saatlerini kastediyorum) yürümene dikkat eder misin, dedim. Terlik bu, illa ses yapacak falan dedi. Topuklu olduğu için ses yapıyor dedim. İkaz ettik sözde ama aynı şeyi yapmaya devam ediyor. Vallahi bir kaşık suda boğasım var, yumuşak bir çift terlik alıp hediye etsem mi diye düşünmeye başladım. Şimdi bu konuyu okuyunca aklıma geldi yine. Yani yanımda yürürken ben rahatsız oluyorsam aşağıdakini düşünemiyorum. Yalıtımı iyi olmayan bir apartman demişsiniz ama ne yazık ki ülkedeki apartmanların çoğu ses yalıtımı konusunda berbat. Herkes herkesin her şeyini duyuyor yani.

Bizim evde de çok güzel bir ses sistemi var ama aldığımızdan beri 3 kere kullanmış bile değiliz, alt katta da insanlar var ve rahatsız olurlar, elalem topuklu terlikle yürüyor. Şu hale bak.

Ay o topuklu terlik mevzu beni de deli ediyo benim komşum da sağolsun giyiyo hayir bi de 60 yaşında kadın kıracak bi taraflarını bigün o terliklerle:) bi de evde iki kişiler ama sürekli eşyalar oradan oraya taşıniyor hastalık herhalde

Ust komsu bende de ayni, evde yururken inanilmaz tikirdi oluyor. Bundan onceki komsu daha da beterdi, uyardim ben kotu oldum. Olaylar buyudu. Buna karsi suan bir sey demiyorum. Alt kattaki insanin tepesinden gumbur gumbur ses yapmamayi akil edemeyen insanlar laftan da anlamiyor genelde

Allah uardimcin olsun.benimde butarz sorunum var ust komsuyla.4yasindaki kizi tum gun at gibi kosturiyo evde 1yil oldu bekliyorum nezaman akillanicak diye .uyardim hani bari gece 12den sonra koltullardan atlayip ziplamasin diye yok gum gum kafamin icine ediyo.anasida tam bi temizlik manyagi.bi insan hergun tv unitesini tum.koltuklari kanepeleri masalari cekip altlarini silermi?hele ust kattan camasirlarimin ustune hali sirkelemesi sigara icmesi deliriyorum ama insan olsa anlar kac defa uyardim yoneticide gotti yine ayni.

Once konusun. Uyarin. Olmazsa apartmandakilerden imza toplayin attirin apartmandan.

Bizim de böyle azman komsularımız vardı ve aynı sekilde yüzsüzlerdi.
Uyardık bi kaç kez olmadı.
Bigün dayanamadım artık banyo var ya hani apartman bosluğu
Gittim oraya ses sistemini kurdum bilgisayarı açtım
Son ses sabah 6 dan gece 3 e kadar üşenmedim bası da sona kadar getirdim
Nerde iğrenç arabesk pavyon şarkısı var saatlerce dinlettim
Defalarca kapı çalındı açmadım
Sonra da bidaha gürltü olmadı

yarısına kadar okudum ama evet bu gürültücü komşu can sıkıcı oluyor gerçekten.. benim üst komşu da evde topukluyla geziyo beynim deliniyo.. bide gündüzleri uyuyor olurum çaaat paat sandalye çekilir kapı çarpılır sıçrayarak uyanıyorum sanki bizim evde gibi..
bide rutini var bizimkinin, her pazar kocayla sabah 8 de bağrış çağrış kavga edilir, küçük kızının ağlamasıyla 1 2 saatte sonlanır kavga.istisnasız her pazar neyi paylaşamıyolar soracağım birgün. bir diğer rutin de cumartesi akşamları arkadaşları gelir gece geç saatlere kadar kadehler tokuşturulup saz çalınır.

alacağım bunun acısını bebem bi doğsun onun sesiyle hepsinin acısını alacağım:KK70:

dertliymişim sağolun konu için :KK69:

Bizim de böyle azman komsularımız vardı ve aynı sekilde yüzsüzlerdi.
Uyardık bi kaç kez olmadı.
Bigün dayanamadım artık banyo var ya hani apartman bosluğu
Gittim oraya ses sistemini kurdum bilgisayarı açtım
Son ses sabah 6 dan gece 3 e kadar üşenmedim bası da sona kadar getirdim
Nerde iğrenç arabesk pavyon şarkısı var saatlerce dinlettim
Defalarca kapı çalındı açmadım
Sonra da bidaha gürltü olmadı

iyiymiş bu ya.denesem mi:confused:

Ust kat surekli evin icinde gezer 2 3 4 sürekli sulari aciktir. Yan komsu habire kizi dover gecen kolunu kescem senin diye bagiriyodu kiz bide engelli. Oteki komsunun benim yasinda kizlari var kizlari duvara vuruyor resmen. Ders bile çalışamıyorum. Annrm izin verse gecenin bi vakti tavana elektrik süpürgesi tutucam. Varsa bi cozumu olan bekliyorum bende
Ya gercekten bu kadar saygisiz insan var mi hayatimizda ya anlamak cok zor gelio. Biraz saygi biraz dusunce ya. Bugub benim yan komsuda kizini dovuyodu sen benim dayagimi ozlemissin diye diye kizi bagirta aglata dövdü yapma yeter die bagiriyorum bana misin demiyo kadin

Böyle medeniyetten uzak saygisiz insanlara en güzel yaptirim para cezasi olmali. Diyelim ki gürültüyü ve yapilan saati kaydettiniz. (O an bir tv kanali acmak yeterli saati gösterebilmek icin. Yetkililer kontrol edip önce uyari, ikinci kez tekrarlandi mi 2.000 TL, baktin arsiz cikti ücüncü tekrarda 5.000 TL para cezasi kesseler dünyanin en saygili toplumu oluruz heralde. Belirtilen günün ve bölgenin disinda hali paspas mi silkeledin öde 1.000 TL. Komsularindan izin almadan masa dolap cekip her gün ev degistiremezsin. Yaparsan 1.000 Tl.

Bebek cocuk aglamasina yapacak bir sey yok. Ama 4-5 yasi gecmis cocuklara ögreteceksin. Asagida yukarida da yasayan insanlar var, kimseyi rahatsiz edemeyizi anlatacaksin. Ha saldim cayira yaparsan diger komsular sosyal hizmetli cagiracak ve senin ögretmedigin banane ya cocuk anlamiyor napim dedigin yerde müdahale edecekler. Cocuga sen iste isteme 3-4 gün kurs verilecek. Apartmanda ve toplum icinde baskalarina saygi göstererek yasamanin kurallari ögretilecek. Ben cocugumu yollamiyorum dersen de pasa pasa 2.000 - 3.000 TL ceza ödeyeceksin dense mesela nasil bir toplum olurduk?
O kadar saygili cicek gb bi toplum olurduk ki ornek ulke ilan edilirdik ama nerde o gunler. Bizim sesimiz cikarda insanlar susup aman bana bisi olmasin aman yuzyuze bakiors tatsizlik cikmasin die susarlardi kesin bu uygulamada askida kalirdi eminimki

Off ya ne zor bisey, bizde de ayni durumlar. Sabaha karsi 4 te eve geliyor adam kapiyida paaat diye bi kapatiyolar o saatte irkilip uyaniyorum dusun.... ve daha neler nelerr, bende yuksek ses muzik acarak durumu esitliyorum :KK70:
Hamileliimin başında doktor rapor vermisti yatip dinleniodum bende bunlar bigun abarttilar yine kapiyi carpmalar bagris cagiris esim geldiinde bende aynisini yapiim dedim dis kapıyı carpip kapattim kapinin kenarindaki boyalar catladi dedim heralde bunlarin duvar tamamen bembeyaz boya moya kalmamistir :KK48: esimde bana kizdi napiosn die

X