Komşu sorunları

E siz kafanıza göre 2 yaşa ağlamayı yasaklıyorsunuz
18 ayını bitirmiş bir bebeğim var . Kimseye bir şey yasaklamıyoruz. Bebeğin arkasına sığınmayın. Yemek yaparken saldım koştu saldım napayım durmaz diyerek insanlara hayatı zindan etmiyorum. Bebek sorumluluk . Kimse bebek ağlamasın demiyor. Konudan da bunu çıkardıysanız anlaşamayız çok zor :)

Üst komşunun çocuk seslerinden cinnet geçirme seviyesine gelen biri olarak söylüyorum çok abartmış kadın. Siz haklısınız

Of sizde okuduğunuzu anlama sorunu var sanırım komşu ile ilgili yorumumu kaç kez belirttim açıp okuyun diğer mesajlarıda bi şeyi elli defa yazıyoruz” kadın normal değil,arıza,hatalı davranmış“ bir çok kez belirttim zaten daha medeni biri olsa iyi olmaz mıydı diye soruyosunuz. Medeniyetler ülkesinde yaşamıyoruz malesef, hayatın olağan akışındada senede 1-2 kez gördüğü insanla 1-2 saatte polislik olmaz kimse olanda sorunludur yada bu hikayede eksik vardır bu kadar basit.

Okuduğumu ( beni alıntılayarak yazdıklarınızı kastediyorum) çok iyi anladım da size anlatamıyorum. Tüm mesajlarınızı okuyamadım kusura bakmayın.

Siz alt kattaki kadının idare etmesini istiyorsunuz ama aynı şeyi o da sizden istemeye hakkı var. Siz de onu idare edip çocuğunuzun insanları rahatsız etmemesini sağlayacaksınız. 2 yaşında olunca buna hakkı olduğunu düşünmüşsünüz. Kaç yaşına kadar rahatsız etmeye hakkı olduğunu düşünüyorsunuz?

Misafir olduğunuz evde çocuklarınızın sesinden rahatsız olunursa kusura bakmayın der, konuyu uzatmazsiniz. Siz evinizde rahat rahat yaşayacakken kardeşiniz diken üstü olacak bundan sonra muhtemelen.

Apartmanlarda insanlar birbirlerini belli bir saatte kadar idare etmeli diye düşünüyorum ama sizin ilk defa gördüğünüz insanlara verdiğiniz cevapları normal bulmadım. Kendi evinizde değil, sürekli yaşanmis, bıkılmıs bir durum da yok ilk olayda. İnsanlarin üzerine yürüyecek potansiyelde gibi geldiniz bana.

Haklı çıkmak için konuyu 2 yaşındaki çocuğunuz üzerinden anlattınız sanırım. 2 yaşındaki koştururken diğerleri "ajansı açın da bi bakalım" deyip ülke gündemini takip etmiyordu herhalde. O koştruyorsa diğerleri de koşturuyordur.

Kardeşinizin evi bile olsa misafir olduğunuz yerde tepki göstermek için yere vurmak, kapıya gelen komşuya bir kusura bakmayın demeden ben misafirim, durmuyor napayım diye atarlanmak normal değil.
Siz orada oturmuyorsunuz, neden kardeşinizi komşusuyla kötü ediyorsunuz ki?
Çocuklarınız durmuyorsa ya ev misafirliğine gitmeyeceksiniz ya da bir kusura bakmayın demeyi bileceksiniz.

Yakın bir zamanda eşimin arkadaşı yemeğe çağırdı bizi. Alt komşumuz ses konusunda hassas dediler çocuklar oynarken, kendi çocuğu da daha küçük, onu da uyardılar falan. Bizde elimizden geldiği kadar dikkat ettik ki yaşları ve yapilari itibariyle çok kosan,zıplayan çocuklar değiller bizimkiler özellikle kendi evimiz dışında. Ona rağmen inerken komşusu bir şey dese kusura bakmayın der uzatmazdık. En nihayetinde misafiriz orada,bizim yüzümüzden neden sorun yaşasın insalar? Sizdeki rahatlık, çocuk beyniniz olduğunu nerden bilsin lafları rahatsız edici cidden.

Yok artık. Hanımefendi eve misafir gelmesinmi. Sürekli yaşanılan yer değil. Otobüse binip herkesten rahatsız olan bası kadınlar var onlara benziyorsunuz. Apartman dairesinde yaşamak isteyen o dairelerde insan yaşadığını kabul edecek o şekilde oturacak. Ne kadar prenses modundasınız ya gıcık oldum. Allah sizin gibi komşulardan uzak tutsun evimizi barkımızı. 20 aylık oğlum çok azgın bakıyorım ne kadar ses edebilir. Biz küçük ken abimgil ile resmen ortalığı inletiyor idik. Şimdi benim apartman komşularımın çocuğu inletiyor ne bize kimse şikayete geldi me biz kimseye şikayate gidiyoruz. Gidin gecekondu yaptırın yaşayın insanlardan uzak durun lütfen

Siz konuyu anladiginiza eminmisiniz?

Hakkaten ya aşırı sinir bozucu bir konu

Gercek mi bu? Kac yasindaydi cocuklar? Bisey oldu mu ?

Çocuklar özel ve değerlidir.Yalnız alt komuşunuzu da biraz empati kurarak düşünün.Rahatsız olduklarını hissettirmek için tavana vurmuşlar.O an çocuğunuzun durması konusunda çabalayacağınıza aynı tepkiyi göstermek,ayağınızla karşılık vermek “kes sesini bana karışamassın demek ile aynı şey” Sonrası kapınıza gülümseyerek gelmesini bekleyemezdiniz.

Ben konuyu anladım da sizi anlamadım.çocuğun uyku saatine kadar karışmışsınız. İsterse 12 ye kadar ayakta tutar kimene

12 ye kdr uyanik kalmayi savunmayin ya, evet ugrastiran cocuk olur ama savunmayin bu istenilecek birsey degil, once cocuk icin
Ayrica Ortada bir cocuk yok hanimefendi 3 cocuk ucu de erkek 10 ve 5 yas var ama ne hikmetse konuda yok. 2 yas kosarken onlar haber bulteni izliyor herhalde oysa o yasta abiler ne yapsa dogrudur.
3 cocuklu evde 1 saatte yemegin olup bitmesi gibi utopik ayrintilar var konunun eksik oldugu besbelli, kadinin tavrindan ciktigi besbelli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…