Komşu sorunları

Noktalama işaretlerinden önce boşluk bırakılmaz.

Medeniyetinize hayran kaldım siz de pek öğrenmiş gibi durmuyorsunuz
Ben de alt komşuyum , üstümdeki evlerde de sesler oldu hiç birine çıkmadım. Çünkü çıkılacak ses var çıkılmayacak ses var. Toplamda 2 yaşındaki çocuğun iki saatlik sesine tepkisini haklı buluyorsunuz yani . Yorum sayısı kaybınız mı var sanki yazmış olmak için yazmış gibisiniz geldi bana.

Ya bu deliyi güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin diye bir söz var.

Kadında 1 2 saat misafirliğe gitmiş zaten bu kadarı idare edilebilir köpek ya da çocuk fark etmiyor yani

3 oğlan çocuğunun 2 saat boyunca yaptığı gürültüden rahatsız olmayı haklı buluyorum. Ayrıca insan rahatsız oluyorsa oluyordur, rahatsızlık veren özrünü diler eğer azıcık medeniyet gördüyse. Çocuktur gürültü yapar katlanacaksınız diye bir dünya yok. Hele ki rahatsız olanı daha çok gürültü yaparak iyice yükseltmek aklı başında yetişkin insan davranışı değil. Hayır kimse sizin çocuklarınızın gürültüsüne 5 dakika bile katlanmak zorunda değil. Tolerans gösteriyorsak bu tamamen gösteren kişinin hoşgörüsüdür, teşekkür edilmelidir. Aksi durumda da kızmaya hakkınız yok.

Son cümleyi anlamadım.

Yüz vermeyin. O kadar keyfine düşkünse müstakil evde yaşasın

Abartmayın. Konu sahibini haklı bulmuyorum ama siz de saçmalamışsınız

Yaa ilk yazdığım mesajda 2 yaş diye belirtmişim, 2. mesajımda 2 aylık demişim. Yanlışlıkla yazdığım çok bariz değil mi? Üstelik sayfalar sayfalar önce sana yazmayı bıraktım, neyin hırsı bu?
2 AYLIK bebek tölere edilmeli dedim diye bencil! ve saygısız oldum, şaka gibi bişeysin.
Her boku kendine yapılmış bir saygısızlık olarak değerlendiriyorsan belki de kendini saygı duyulmaya değer görmediğindendir. Bi çeşit aşağılık kompleksin vardır belki? Benim yazdığım mesajda bi saygısızlık yok zira.

Çocukların oyunsuz sessiz sakin büyüdüğünü düşünüyor olmalısınız. Kendi halinde oynayan bir çocuk bile ister istemez ses olur. O zaman size göre her gün çocuklu evlere alt komşuları en az bir kez gelmeli. Ayrıca dikkatli okuduysanız 2 yaşındaki çocuğun ağlamasına sinirlendiğini söylüyor. Sessiz kalır ise , çocuklarını baskılarda her seferinde ses olunca polislik olurlar.

Sakin ol sampiyon bahsettigim tam olarak bu uslupsuzluk iste onaylamis oldunuz.

Ayrica topluma karsi saygisizliktan bahsettigim gayet net. Dunya konu sahibi ve 3 cocugu etrafinda donmuyor. Misafir gittikleri evde etrafa saygi gostermek zorundalar. Yoksa sonu karakol oluyor.

Mesleğim gereği tabi ki böyle düşünmüyorum ama çocukların sizin bahsettiğiniz kadar kuralsız kaidesiz, çılgın, gürültücü yaratıklar olmadığını da biliyorum.

Üst katımda, çaprazımda, karşı dairemde ve yan dairemde 2-8 yaş arası olmak üzere çocuklar var. Eğitimli ailelerin kurallı büyüyen çocukları olduğu için gürültülerini duymuyoruz genelde. Kalabalık olacaksa, çocukların arkadaşları falan gelecekse de haber veriyorlar, rahatsızlık verebiliriz kusurumuza bakmayın böyle böyle bir durum var diyorlar. Biz de öyle zamanlarda tabi ki anlayışla karşılıyoruz.

Çocuk sesine katlanmak zorunda olduğumuzu düşünüyorsunuz. Çocukların doğasında ses çıkarmak var diyorsunuz. Peki bu seks yapan bir çiftin 15 dakikalık sesi olsa ya da 2 saat boyunca havlayan bir köpek olsa veyahut sesi kökleyerek müzik dinleyen bir ergen olsa yine aynı şeyi mi düşünürsünüz yoksa özgürce gürültü yapma hakkı sadece sizin çocuklarınıza mı özel?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…