Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Sen smear aldırdın mı canım son zamanlarda ne çıktı ?

Ankara Başkent hastanesi profesör Ali Ayhan hocama git bence çok iyi

Sen smear aldırdın mı canım son zamanlarda ne çıktı ?
Mayis ayindan beri bununla ugrasiyorum ama hic smer testi yapilmadi şaka gibiler. Polip teshisi kondugunda ilk yapilmasi gereken oydu aslinda ama sagolsun (guya tecrubeli doktor ve ünlu hastane ) doktor yapmadi smer testini. Operasyondan yapildi pataloji sonucu hpv cin2 gelince smer yaptir dedi dalga gecer gibi :) agustos yada eylul ayinda hpv tiplemesi yaptirdim aile hekiminde negatif cikti. Ocak ayindaki kontrolde smer yapilacak galiba

Ankara Başkent hastanesi profesör Ali Ayhan hocama git bence çok iyi
Bende ceylanda istanbuldayiz. Ben okmeydani onkolojide nedim beye ve sonradan prof suleyman akhan a gittim su an icin farkli bisey soylemediler bana. Suleyman bey ocak ayinda kontrol var madem onu bekle bakalim sonuc ne cikacak farkli bi durum olursa ozaman gel simdilik bisey yok dedi. Ama ceylan her gittigi farkli bisey soyledi ve ikiside prof. Ne yapacak simdi ?

Süleyman beyi ben çok arastirdim ve son zamanlarda beni çok tedirgin ediyor nedeni 1 buçuk yıl önce ahcc öyle bir anlattı ki anlatamam şuanda ahcc turkiye ye geldi simdi o etkisi yok diyor anlamadım bu hocayı

Süleyman beyi ben çok arastirdim ve son zamanlarda beni çok tedirgin ediyor nedeni 1 buçuk yıl önce ahcc öyle bir anlattı ki anlatamam şuanda ahcc turkiye ye geldi simdi o etkisi yok diyor anlamadım bu hocayı
Ahcc yi hiç önermiyo ki hatta hiç bir besin takviyesinin hpv ye ii gelmiceni söylüyo . Ahcc geldi mi nerden temin edebiliriz ??

Hayret bişe cidden canım ya bu doktorlar ne yapıyor biliyormusun artık doktora falan gitmek istemiyorum ve ben bu saçma sapan hastalık yüzünden artık evlensem eşimle prezervatifsiz beraber olamam. Yeterki şu doktorların eline düşmeyelim. En iisi tedavi değil korunmak bunu geç ve acı bi şekilde anladım . Yani sırf cinsel hastalıklar için değil her türlü hastalık için tedavi yok korunmak var bunu anladımm..

Ahcc yi hiç önermiyo ki hatta hiç bir besin takviyesinin hpv ye ii gelmiceni söylüyo . Ahcc geldi mi nerden temin edebiliriz ??
Valla canım iki yıl önce bı anlatiyodu ahcc kesin çözüm gibi Türkiye geldi adam şimdi geri basıyor guvenmedim bence boş bir doktor ahcc artim eczanelerde alabilirsiniz ablam eczacı gidip ahcc sorduğunuzda belki bilemezler sisteme bakın diyin siz onlar anlar

Alala çok şaşırdım şuan ben ya o zaman belki deflagyn de işe yarıyodur çünkü deflagyn i de önermiyor :))

Bana da şu ana kadar gittiğm hiç bi doktor deflagyn vermedi en son gittiğim bi torba fitil verdi ya :)) Allahım fitil ile asc us un ne alakası var acaba bilmiyorum ki Allahım sabır ver

Bana da ahcc yi kapsül olarak değil de mantarın kendisini önerdi cilt doktoru onu da türkiyede nerde bulcaksak

Şimdilik ben propolis kullanıyorum o bitti imuneks plus a geçicem en son kadın doğumcu onu yazdı valla kendimi denek olarak laboratuara bağışlamayı düşünüyorum doktorların üstümde denemediği ilaç fln kalamdı

Canim kullanacak bisey kalmadiysa kendini rahat birak :) bide öyle dene bakalim. Yinede şükür halimize ne hastaliklar var birde boyle avutalim kendimizi demi ama :) kobay olarak bagislanmamizdan iyi :)))

uyandirmamak evet de sana cin 2 teshisi konmuş sonra hpv negatif cikmis. Yani patoloji yaptirmayip sirf hpv yaptirsaydin ohh negatifmis diyip 1 yil ugramayacaktin.. aslında cin 2 ymis... Hpv testine olan guvenim resmen bitti...

uyandirmamak evet de sana cin 2 teshisi konmuş sonra hpv negatif cikmis. Yani patoloji yaptirmayip sirf hpv yaptirsaydin ohh negatifmis diyip 1 yil ugramayacaktin.. aslında cin 2 ymis... Hpv testine olan guvenim resmen bitti...
Bende anlamis degilim kontrolumu bekliycem ama inan kafam rahat niyeyse :) cidden biktim okumaktan arastirmaktan. Şu an şöyle bi kafadim " amaannn cin mi var olsun hpv mi var olsun kanser degilim ama olabilirim olsun" :) kadere iman deyip dizi izliyorum :) yapabilecegim bisey yok bari stresle batırmayayım daha fazla demi:) ne olacak benim bu boşvermisligim rahatliğim bilmiyorum :)))

lutfen boyle bir sey nasil oluyor doktoruna sorup burda paylaşır misin?
Bosver gitsin dizine bak. Dedigin gibi kadere iman..

Kızlar merhaba benim kolposkopi sonucum kronik servisit gelmişti dr um ankarada prof dr polat dursun sağolsun çok ilgilenip yaşadığım şehirde smear takibi yaptirmamin yeterli olduğunu söylemişti. Smearde ekstrem bişey çıkarsa tekrar kolposkopi yapılır demişti ama burada smearin yanılma payı olabildiğini yazmışsınız tedirgin oldum.. ve ben ahcc kullanıyorum yurt dışından almıştım turkiyeye geldimi araştırdım ama bişey bulamadım bilgisi olan var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…