Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Merhaba Ela hanim,
Yazdiklarinizdan cok cok etkilendim ve sonucu okuyunca o kadar mutlu oldum ki size anlatamam! Rabbim bir daha bu dertle kimseyi karşılaştırmasın,insanın yaşamını da psikolojisini de altüst ediyor ama sadece ilk zamanlar yani olayın şokuyla... bu güzel ve değerli tecrubeleri okuyup dayanıştıkça psikolojik olarak iyileşiyor insan. Ben de hikayemi yazdım, siğil, kanser bulgusu cin1 vs yok yüksek riskli hpv tipleri var. Onun icin se ş an Deflagyn kullanmaktayım. Ece Hanimdan öğrendiğim kadarıyla sonuç da olumlu oluyormus bu ilac sayesinde. İnşallah hepimizi sağlıklı, umut dolu,mutlu günler bekliyor. Ben de ilactan sonra test yaptırıp sonucu size bildireceğim

özelden paylaştım ama ola ki bunları da görmek isteyen biri olur buraya da eklemek istedim.merhaba. iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. öncelikle vücut bunu atıyor ona hiç şüpheniz olmasın. benim dr um sürekli yurt dışındaki bu hastalıkla ilgili bütün yeni gelişmeleri takip eden ve gidip yerinde öğrenen bir insan. yeniliğe ve öğrenmeye çok açık. eskiden olsa kesinlikle atılmıyor derdik diyor ancak artık kesin veri bedenden bunların temizlendiği. çok panik ve zor bir hasta olduğum için inanın sorulmadık soru bırakmadım sağolsun sabırla hepsini yanıtladı. sizde ne zamandır var bu bilemiyorum şüphelendiğiniz bir tarih varmı ama kabaca mesela yüksek tipli olanlarda beden bunları tanıyıp düşman olarak algılayıp atana kadar 1 yıl ile 3 yıl arası bir zaman geçiyor. Süleyman hocanın youtube da bu konuda kısa videoları var. ayrıca sizde şöyle bir iyi tarafta var mesela dr um bazı kadınlar 18 16 taşır ama asla bozulma olmaz. ya genetik olarak güçlüdürler ya bağışıklıkları iyidir. yani taşıyor olmanız asla hasta olacağınız anlamına gelmiyor. hatta %95 atan gurupta olabilirsiniz. ben % 5 deydim :) yaparım öyle. içinizi çok ferah tutun. şanslısınız biliyorsunuz. tek eşli eşe sahip olmayan her kadının taşıdığı bir virüs bu bulaş olmaması imkansız sadece bazısı kolay atıyor. sizde belki bir yıl sonra o testi yapsaydınız çıkmayacaktı atacaktınız belki. ama tabi bir diğer şıkda var hastalık oluşması gibi o nedenle bilmek acı versede önemli ve gerekli. benim naçizane fikrim 6 ayda bir smear yada kolposkopi yapmanız 1 yıla yaymayın. rüksek riskli tiplerde benim dr um 3 aylık periyotlarda kontrol öneriyor.korkmayın bu sadece emin olmak bakın birşeylerin bozulma ihtimali sadece %5 tedbiri elden bırakmayın iyi beslenin stres yapmayın geçecek. Tertemiz olacaksınız inşallah. bu arada benim tip 66 ilk 8 ayda gitti. ama benim kocam çapkının tekiydi o tipi ne zaman getirmiş bilmiyorum bendeki bozulmayı sanırım yüksek riskli bir tip yaptı ve sonra beden onu temizledi. ama bozulma kaldı. bendeki boyutta bir bozulmayı 66 nin veya 6 nın yapması pek olası değil sanırım.

merhaba arkadaslar,
yeni uye oldum.. cok sikintili bir surec yasiyorum suan..

hpv 16 var bende.. gecer mi? gecmezmi? butun forrmlara, ve internetten bilgilenmek icin arastirdim.. ve herkese farkli seyler soyluyor.. benim kolposkopi negatif ve hpv icin ascus cikdi.. ne anlama geliyor bilen varsa aciklarmi...jinekologla haftaya gorusucem

diger saglik sorunlarim var ne yaziikki.. ve bu beni gercekten cok yipratiyor.. gelecege karsi cok umitsizlendim.. beni neler bekliyor.. cok korkuyorum ...
bu illet gidermi gitmezmi?? yabanci bir dergide okudum, kadinin biri rahimine aldirmis olsa bile, virus halen mevcutmus..ameliyat olup vajinasina alacaklar.. allahim nedir bu anlamis degilim.. nasil bir virustur bu, cok korkunc..
simdiden tesekurler arkadaslar, herkese saglikli yasam dilerim

Canım ilk defa bu kadar ağır şeyler duyuyorum hpv ile alakalı ben emin ol 5 6 farklı doktora ikisi de profesördü bu arada gitmişimdir hepsinin dediği hpv nin vicuttan gerekli önlemler alındığında atıldığı oldu. Sen ne yaptın ya korkma bu virüs o kadar yaygınmış ki kadınların nerdeyse yüzde 80 i hayatları boyunca bu virüsle en az bir kez karşılaşıyormuş. Yani böyle olsa sence etrafta kadın mı kalırdı herkesin vajinasını alırlardı.

yazdigin icin tesekur ederim... ne gibi onlemler acaba?
ben cok korktum acikcasi,.... benim asil korkum kronik olmasi... hayatim boyunca benimle olmasi, her 6 ayda bir biyopsi yaptirmak insanin psikolojisi alt ust oluyor..

evli degilim, ve evlilik hayel gibi artik.. ne bileyim..uzulmemek elde degil..

Bana hiç bi doktor her 6 ayda bir biopsi demedi . Biopsi kolposkopi incelemesi sonucu gerekli olursa alınır. Sen tedavini olduktan sonra kontrollerine gideceksin doktor gerekirse smear alacak gerekirse kolposkopi yapacak ama her seferinde biopsi almayacak.

Önlemler ise bağışıklığını güçlü tutmak işte meyveni yersin iyi uyursun bağışıklık destekleyici imuneks propolis falan var onları kullanırsın. Cinsel ilişkiye girerken prezervatif kullanırsın. Hpv negatif sonucunu alana kadar bunları yaparsan kurtulma şansın yüksek tatlım

Insallah dedigin gibi olur canim..cumlemize.. Ama hic olmasaydi daha iyi olurdu :)
Erkekler bu konuda dahami sansli??

Insallah dedigin gibi olur canim..cumlemize.. Ama hic olmasaydi daha iyi olurdu :)
Erkekler bu konuda dahami sansli??

Erkekler şanslı ama bu öpüşme ile bile bulaşan bi virüsmüş yani ağız yolunda olan şeyler için herkes eşit şartlarda tehlike altında o nedenle aslında daha şanslı değiller

Erkekler şanslı ama bu öpüşme ile bile bulaşan bi virüsmüş yani ağız yolunda olan şeyler için herkes eşit şartlarda tehlike altında o nedenle aslında daha şanslı değiller

Agiz sanirim daha Nadir..oral seksle olsada Nadir diye bilmiyorum..Ama Tabi bu
Bir virus Belli olmaz ...Allah Korusun..n
Tez zamanda saglimiza kavusalim..bu illeet daha cok Morel bozucu

Arkadaşlar başıma korkunç bişey geldi 2 aydır prezervatifsiz asla ilişkiye girmiyordum çünkü hpv vicıttan atılmasında prezervatif kullanımı çok önemliymiş. Bugün ilişki esnasında prezervatif yırtılmış ve biz farketmemişiz çok ama çok moralim bozuldu şimdi 2 aydır yapılan herşey sıfırlandı mı ? Sizce fitil fln atsam işe yarar mı ?

Birsey olmaz, birdahaki seferinde daha dikkatli ol .. hangi tur hpv var sende?
Partenarin tedavi olmasi gerek.. yoksa her seferinde sana tekrar bulastirir..

Birsey olmaz, birdahaki seferinde daha dikkatli ol .. hangi tur hpv var sende?
Partenarin tedavi olmasi gerek.. yoksa her seferinde sana tekrar bulastirir..

O kendisinde var olan siğilleri aldırdı antibiyotik falan da kullandı ama yine de preservatifsiz korkuyorum tabi

Merhabalar. Ben de tip 39 magduruyum. 3 ay once dogum yaptim. Hic sorunsuz gebeliğimi tamamladım. Dogum sirasinda gynefix adinda bir spiral taktirdim. Ve hep sorunlar basladi. 20 gunlukken ipi disari cikti. Kesildi esime batti. Ve butun akintilarimi ona bagladim. Poponun yaninda sigiller vardi. 4 adet kucuk. Onun icin smear aldirdim ascus cikti. Kolposkopide cin1 cikti. Gebeliğimin 2.ayinda aldirdigim smear temizdi. Ben durumumu olasi ise spirale bagliyorum. Suan deflagyn kullaniminda 13.gunum ve 3 gundur kaşıntım var. Böyle bir şikâyeti olan oldu mu? Aklima ne geldiyse yazmisim:)

Ben deflagynde ikinci paketimi kullanıyorum ama hicbir kaşıntıyla karşılaşmadım aksine mantar vs şikayetlerimi de kesti. Ama her bünyeye ayni etkiyi yapmayabilir,doktorunuza mutlaka danışın. Psikolojik de olabilir veya bir mantar enfeksiyonu yaşıyor olabilirsiniz. Bu arada deflagyn'i size yine doktorunuz mu önermişti?

O kendisinde var olan siğilleri aldırdı antibiyotik falan da kullandı ama yine de preservatifsiz korkuyorum tabi
Ben de hemen kötüye yorulmamasi gerektiğini düşünüyorum. Siz yine de mutlaka doktorunuza sorun.
Bir de affiniza sığınarak soruyorum: Prezervatifin tam koruma sağladığını doktorunuz kesin bir dile dogruladi mi? Benim doktorum da prezervatifsiz sakın birlikte olma, kesin koruma sağlar dedi ama çoğu insan da tam koruma sağlamıyor mutlaka partnere geciyor virüs diyor. Ikilemde kaldım açıkçası.
Sevgiler...

Bana doktorun dediği yüzde 80 fln bir koruma sağlıyor. E zaten başka şansımız yok ya tamamen cinsel yaşamdan uzak bir hayat sürücez ki bu imkansız gibi bir şey ya da prezervatife güvenicez. Ama mantıkende özellikle dışta siğil yoksa prezervatif kullanımı ile korunur diye düşünüyorum çünkü bu virüs nemli ortamda büyüyormuş. O nedenle mesela siz siğil olan birinin cinsel organını tutsanız elinize bulaşmıyo yani elinizde kanser yapmıyo çünkü nemsiz dış ortam bence prezervatif mantıklı

Evet. Doktorum onermisti. Ara vermeden fitil kullanabilirsin dedi. Ilac firmasini da aradim. Onlar da sizin söylediğiniz gibi mantar vs.ye iyi gelecegini soyledi. Insallah bir kac gune duzelir.

Sizin tipiniz ne cikti?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…