Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Reulin biliyosun süleyman hocaya gitmiştim ve cin 2 çıktı leep dedi. Bugün cerrahpaşaya gittim çünkü 3 ay önce biopsi bile almaya neden gerek yok dediklerini öğrenmek için oranın baş hocasını çağırdılar prof geldi kolposkopi yaptı tekrar ve bana biopsi aldıktan sonra o bölgeyi yakmışlar iyileşmiş artık leep gerek yok dedi. Ne yapıcam ben şimdi ya ? :KK43:
canım bence leep ol. Bekleme bence daha fazla

Arkadaşlar regl bitimi yine sarı akıntım başladı. Servisit yine bence. Mecburen deflagyn’i bıraktım. Yarın doktora gideceğim. Kronik servisiti olanlar geçirebildiniz mi :KK43: sigarada içiyorum. Modum düştü yine

B
Reulin biliyosun süleyman hocaya gitmiştim ve cin 2 çıktı leep dedi. Bugün cerrahpaşaya gittim çünkü 3 ay önce biopsi bile almaya neden gerek yok dediklerini öğrenmek için oranın baş hocasını çağırdılar prof geldi kolposkopi yaptı tekrar ve bana biopsi aldıktan sonra o bölgeyi yakmışlar iyileşmiş artık leep gerek yok dedi. Ne yapıcam ben şimdi ya ? :KK43:
nasil iki farkli sey söylenir anlamiyorum. Doktorlarmi cok rahat bizmi evhamliyiz panikliyoruz. Bi doktora daha git diycem de surekli jinrkolojik muayenede iyi degil diye dusunuyorum. Suleyman beyde cok taninmis bi hoca hic kotu yorum okumadim onunla ilgili.

B
nasil iki farkli sey söylenir anlamiyorum. Doktorlarmi cok rahat bizmi evhamliyiz panikliyoruz. Bi doktora daha git diycem de surekli jinrkolojik muayenede iyi degil diye dusunuyorum. Suleyman beyde cok taninmis bi hoca hic kotu yorum okumadim onunla ilgili.

Öyle evet de bana geçmiş bu rahatsızlığın 3 ay sonra gel diyen de tugan beşe o da çok iyi bir onkoloji profesörü cerrahpaşada hoca yani gerçekten kafam karıştı yok yere ameliyat olmak da istemiyorum ki

Hatta ben klinikteyken tugan bey bir kadına kanser teşhisi koydu yani bende de bir şey olsa koyardı herhalde

Hatta ben klinikteyken tugan bey bir kadına kanser teşhisi koydu yani bende de bir şey olsa koyardı herhalde
Cerrahpasanin doktorlarida cok cok iyi. Gelde çık işin icinden. Ciddi bisey oldugundan fikir vermek istemem acikcasi. Bir iki gun kafani dinle öyle karar ver daha dogru olur. Allah yardimcin olsun

Cerrahpasanin doktorlarida cok cok iyi. Gelde çık işin icinden. Ciddi bisey oldugundan fikir vermek istemem acikcasi. Bir iki gun kafani dinle öyle karar ver daha dogru olur. Allah yardimcin olsun

Sende de cin 2 çıkmıştı değil mi canım ? Sanırım sen beklemedesin hala neden jinekolojik muayenenin sık zararlı olduğunu düşünüyosun ? Ben biopsi olduktan bi hafta sonra tekrar kolposkopi oldum bi zararı olmuş mudur ki ?

Sende de cin 2 çıkmıştı değil mi canım ? Sanırım sen beklemedesin hala neden jinekolojik muayenenin sık zararlı olduğunu düşünüyosun ? Ben biopsi olduktan bi hafta sonra tekrar kolposkopi oldum bi zararı olmuş mudur ki ?
Ilk pataloji cin 2 idi. Kolposkopide süpheli bisey yok dedi bi daha patalojiye gitti parca bu defa cin 1 cikti. 6 ay sonra kontrol dedi. Süphede kalinca bi doktora daha gitsemmi diye düsundüm sadece. Sık sık muayene aletlerle haşır neşir olmak rahatsiz ediyor beni muayeneden sonra bikac gun cok akinti oluyor bende belkide bu yuzden böyle düsünüyorum. Yazilari okuyorum 1 di bikac ay sonra 2 cikti vs vs denilince tedirgin oluyorum bi doktora daha gid3yim diyorum ama su an sadece bekleyip düsünmemek istiyorum

Ilk pataloji cin 2 idi. Kolposkopide süpheli bisey yok dedi bi daha patalojiye gitti parca bu defa cin 1 cikti. 6 ay sonra kontrol dedi. Süphede kalinca bi doktora daha gitsemmi diye düsundüm sadece. Sık sık muayene aletlerle haşır neşir olmak rahatsiz ediyor beni muayeneden sonra bikac gun cok akinti oluyor bende belkide bu yuzden böyle düsünüyorum. Yazilari okuyorum 1 di bikac ay sonra 2 cikti vs vs denilince tedirgin oluyorum bi doktora daha gid3yim diyorum ama su an sadece bekleyip düsünmemek istiyorum

Ben bi tanıdığımın arkadaşı olan bir doktora gidicem haftaya o da ameliyat der ise ameliyata karar vericem yok o da gerek yok derse olmucam en doğru çözümü böyle buldum çünkü ne boş yere kendime bıçak değdirmek ne de durumu ilerletmek istiyorum

Hayatim iyi bir dr a leep yaptirirsin 6 ay sonra smear testi verirsin temizlenmisse 6 ay sonra 2. Smear yaptirirsin yine temizse evlenir coluk cocuga da karisirsin insallah. Derdi veren mevlam dermaninida verir. Bunlar imtihan sabir şükür

Ben bi tanıdığımın arkadaşı olan bir doktora gidicem haftaya o da ameliyat der ise ameliyata karar vericem yok o da gerek yok derse olmucam en doğru çözümü böyle buldum çünkü ne boş yere kendime bıçak değdirmek ne de durumu ilerletmek istiyorum
En iyisi bu galiba en azindan kafan rahat olur

Ceylan arkadaşım merhaba;

Öncelikle geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.
Ben de seninle neredeyse bire bir aynı şeyleri yaşadım, yazdıklarını okuyunca fikir vermesi amacıyla yazmak istedim. Benim de aynı senin gibi kolposkopim cin2 çıktı, prof dr ateş karateke yapmıştı, kesin leep dedi, sonra opr. dr. ümit kaya’dan leep için gün aldım, bana dedi ki leep öncesi ben yine bir bakıcam senin durumuna, eğer kolposkopide tam temizlenmişsen takipte kalırız, alınması gereken bir şey de varsa leep yaparız diye. bana leep öncesi tekrar kolposkopi yaptı ve dedi ki cin2lerini almış ama cin1 dokularında çok yaygın duruyor istersen takip edelim istersen alalım dedi ben direk alın hocam dedim aklımda soru işareti kalmasın. kolposkopiden sonra küçücük bir lokal anestezi iğnesiyle leep oldum, her şeyi konuşarak yaptık, ameliyatımda zerre acı duymadım ve gündelik yaşantıma geri döndüm. biyopsi sonucum cin1 ve kronik servisit çıktı. eylülde kontrol için smear verdim, tertemizim. şimdi de hamileyim :)

arkadaşım imkanın var ise bence bekleme, aklın hep orada kalacak, temizlenmesi çok kolay 20 dakikada gündelik yaşantına dönüyorsun. leep dediğin şey çok basit bir işlem, inan benim kolposkopim daha acılı olmuştu :) doktorum yakın bir aile dostumuza da leep yapmış yıllar önce onun referansı ile gittim, benden sonra da buradan tanıştığımız 2 arkadaşıma da leep yaptı, hepimiz çok memnun kaldık, yaklaşımı ve tarzı açısından tanıdığım en iyi kadın doğum doktoru. şimdi gebelik kontrollerimi de birlikte sürdürüyoruz. fiyat yer vs bilgisi istersen özelden de yardımcı olurum buradan reklam yapıyor gibi görünmek istemem.

tekrar geçmiş olsun, sevgiler..

sigil varsa nasil negatif cikiyor peki

Smear testi rahim ağzının içinden parça alınıp yapılan bir test, rahim ağzında hpv yok demek bu. Siğil hpv’nin deri üstünde lezyon gösteren tipi, kanserojen değildir, hpv tip 6 veya 11 bizim gördüklerimiz. Bu yüzden rahim ağzında hpv yok ise negatif çıkar.

Arkadaşlar ben biopsi alındıktan bi hafta sonra tekrar alttan kolposkopi oldum acaba ondan mı bilmiyorum pazar günü adet oldum bugün cuma hala hafif hafif baya hafif ama kan geliyor biopsi alınan yer kanıyo olabilir mi? Biopsi alındıktan 4 gün sonra adet olmuştum adet olana dek hiç kanamam olmamıştı

X