Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

burdayim surekli buralardayim.zaten yazMadigima bakmayin.. Hemşirenin aldığı örneğin fircasi kırmızı gibiydi.. Kan mo akti acaba.. camasirima herhangi bir kanama gelmedi.. İcim icimi yiyor
Hafif kanama olabiliyormuş ama bende hiç olmadı smear alırken o rahulağzı yaralarına bağlı olabiliyormuş kötü birşey değil

teşekkür ederim reulin2812... İnşaallah kotu degildir. Aglamaktan yoruldum.. Kizima bakip bakip aglamak cok zor cok...
Bak şimdi önce sakin olmalısın sende ki durum kötü değil zaten korkunç bir senaryo olsa bu çıplak gözle görülüyor doktor muayenede anlıyor. Sende böyle birşey olma ihtimali yok sadece çıkacak sonuçlara göre önlemini alacaksın ve sağlıklı bir hayatın olacak. Diğer yandan sanırım bebeğin henüz küçük ama unutma ki çok duygusal varlıklarız ve bebeğinin de duygusal olarak beslendiği kişi sensin ve senin üzüntün mutlaka onada yansır. Bu yüzden aklından kötü düşünceleri at. Sen hiç çocuk kemoterapi kliniğine gittin mi? Ben gittim. Bir git bence asıl çaresizliği o zaman görür ve ne kadar gereksiz şeylere endişe ettiğini anlarsın. Bu çaresiz bir hastalık değil üstelik senin tanın bile yok kendini topla ve çocuğunla güzel zaman geçir bir kaç hafta sonra bu düşündüklerine güleceksin emin ol :)

İnşaallah dedigin gibidir reulin... Hemsire cok akintin var dedi firca kirmiziydi.. Bana belli etmemeye calisyor gibi geldi doktor gormedi beni.. Kizim kucuk evet ama onda da su an adini anmak istemedigim bi cocuk kotu hastaligindan şüphelenilmişti 2 yil önce. Neyseki yanlis alarmmis. Cocuk hematoloji onkoloji tabelasi yazan yere cok girdim ciktim... Biraz da bu yogun duygular bundan kaynakli.. Ben 3.5 yil once sigille baslayip 2 yil once yaşadığım o talihsizlikle kaybettim asil psikolojimi..
Sizlerin basini cok agrittim nolur kusuruma bakmayin annelik iste.. Allah sizlerden raİ olsun sizlere icimi dokuyorum bir nebze rahatliyorum..Rabbim hepimizin yardimcisi olsun..

Ne kusurabakması azıcık yardımım dokunuyorsa Bile mutlu olurum. Birbirimize destek olmalıyız. Ben her zaman için elimden geldiği kadar yazmaya çalışıyorum. Moralini bozma tamam mı kızın için çok sevindim Allah herkesin evladını korusun. Ama geçti gitti bu da geçip gidecek unutma.

insaallah reulin cok cok tesekkurler zaten senin sayende hpv testi yaptirdim :)

Zhayat seni merak ettim Çapa’dan randevu alacağım demiştin görüşebildin mi

Canım arkadaşlarım hu huu? Kimse yok mu

Bi kaç gündür giremedim ben reulin. bu deflagyn isimli ilacı bende istanbula gittiğimde süleyman akhana gitmeyi düşünüyorum ona sorucam inşallah bakalım ne dicek o zaman paylaşırım sizle de. ben bu ara bu hpv olayından dolayı kafayı taktım taktım yani smear sonucum temiz gelmesine rağmen oturdum araştırdım araştırdım yok hpv ağız kanseri de yapar dil kanseri de yapar yok hpv atılır yok atılmaz derken anksiyete olmuşum antidepresan kullanıyorum iyi mi :))) smear sonucum temiz geldikten sonra böyle bir ruh haline bürünmem aşırı anlamsız oldu ya iyi giden bişeyleri kötü hale getirmem inşallah

Ah canım ya bu uzun bir süreç birisi gelip size direk akciğer kanserisin dese ya da değilsin dese amenna da biz sürekli şöyle mi olcak böyle mi olcak diye bir düşünce halindeyiz. Çünkü net birşey yok elimizde bir virüsümüz var ve de bunun bize ne yapacagını bilmiyoruz. Cebinde sana dönmüş dolu silahla gezmek gibi ya patlarsa diye düşünüyoruz bu da bizim psikolojimizi bozuyor. Oysa ki hiç patlamama ihtimali de var. Anksiyete yapman çok normal bence. Ama ben o ne olacak düşüncelerini iyi bir doktor sayesinde atlattım. Sen de yakında atlatacaksın. Antidepresanlar bazen gereklidir ve iyidir. Ne kullanıyorsunuz

Paxera diye bir ilaç ama bir hafta olcak başlayalı hiç bir faydasını göremedim maalesef sanki daha kötü yaptı iştahtan falan kesildim ya
xers

Arkadaslar vajinal siğil başlığında bir arkadas paylasti. 1 yil once siğilleri dondurtmus bitmis hpv negatif cikmis 4 ay once ama gecen gun farketmiş ki yine sigiller çıkmış. Bu nasil oluyor? Hpv testinin guvenirligi bu durumda cok düşük olmuyor mu? İntrnette 3 yil rahatlayin diyor hpv negatifse. e peki bu arkadasin basina gelen ne oluyor peki ve evli bir bayan. 1 yasindan az bebegi var sanırım..

Sanıyorum eşi başkası ile beraber olup yeniden farklı bir türünü kapmış olabilir. Bu dünyada erkeklere güven olmuyo ne geliyosa onlardan geliyo zaten bu hastalıklar kadınlar kemdi kendilerine kapmıyo ki hep kocalardan hep kocalardan kocalar kimden beraber oldukları başka kadınlardan. Yoksa hpv nasıl bulaşacak cinsel yolla bulaşıyor işte

.Eşi aldatmamıştır belki Hpvyi hala taşıdığı için tekrar bulaştırmış olabilir çünkü erkeğe yönelik tedavi yetersiz diye düşünüyoruz. Farklı bir kadınla ya da erkekle aldatıp virüsün farklı bir türünü taşımış olabilir. Eşi sürekli ayni kadınla veya erkekle aldatıyorda olabilir sürekli. Bu durumda yenip daha sonra tekrar ayni virüsü kapmışta olabilir. Ama şu da var ya hep erkeğe yöneliyoruz kadında aldatmış olabilir ve hpvli bir erkekten ya da kadından kapmış olabilir. Olabiliteler o kadar fazla ki artı olarak kadında yanlış negatiflikte olabilir. Herşey olabilir ya nedenler havuzu o kadar geniş ki

Aldatma oldugunu hic sanmiyorum.. Zaten tedavi surecindeler. Bu hpv testi o an vuctutta aktif olmadigini gosteriyor. Testi yaptiktan 1 ay sonra bağışıklık düşünce tekrar pozitif olabilir..bu hastaligin en pis yanlarindan biri de zaten bu belirsizlik olabilirlik vesairelik.. Kafayi yemezsek iyidir.

reulin bagisiklik dusmesinde bogazin yutkunurken acimasi bademcik sismesi yani ya da grip olunmasi da var midir?

reulin bagisiklik dusmesinde bogazin yutkunurken acimasi bademcik sismesi yani ya da grip olunmasi da var midir?
bağışıklık düştüğünde grip boğukalgınlığı gibi hastalıklara daha çok yakalanabiliyoruz. Buna bağlı olarakta boğazda bademcikte sorunlar olabilir sık sık diye düşünüyorum. Hpv nin direk ağız ve Boğaz’ı etkileyen tipleri de varmış ama bu Vakaların sayısı milyonda bir gibi bir olasalık olarak görünüyor diye okumuştum

merhaba, HPV virüsü kesinlikle erkekten kadına geçen bir virüs cinsel yolla. Erkekte aktif olduğu sürece her şekilde kadına geçmeye devam edecek kadın istediği kadar tedavi olsun dondursun istediğini yapsın arkadaşlar lütfen saçma sapan şeylere inanmayın her duyduğunuza inanmayın neden bir jinekolog la konuşmuyorsunuz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…