Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

merhabalar arkadaşlar...yıllar sonra HPV yi yenmiş biri olarak sizlere moral vermek adına buradayım..4yıl cinsel ilişkiden uzak kaldım(dr macit arvas ın onerisiyle) gecen ay smear sonucum tertemiz. HPV negatif geldi. darısı başınıza. olumlu düşünmeyi ihmal etmeyin kızlar. başarılar. sevgiler.

Çok sevindim canım darısı başımıza inşallah sen de bir daha ömür boyu bu illetin adını bile duymazsin inşallah

Kızlar merhaba leep sonrası yaptırdığım ilk smearin sonucu bugün çıkacaktı ama çıkmadı şöyle patoloji dru beni çağırmış gelsin bazı şeyler sormam lazım ona göre smear sonucunu yorumlayacagim demiş bu ne demek sizce bana hayra alamet gelmedi siz duydunuz mu daha önce böyle bir şey

öncelikle hepinize geçmiş olsun arkadaşlar ben yirmi gün önce tüplerimi bağlatmak için ameliyat oldum ameliyat öncesi ketemde smear testi yaptırdım aynı şekilde ameliyat öncesi hastanede de smear alındı ikisininin sonucunuda onbeşgün sonra aldım hastanede yaptırdığım testte herşey normalken ketemde çıkan sonucumda HPV 16 pozitif çıktı kolposkopi için 22 temmuza randevu verdiler internetten araştırınca çok tedirgin oldum kötü bişey çıkacak diye ama buradaki yorumları okuyunca biraz rahatladım ama yinede korkuyorum inşallah kötü bir sonuç çıkmaz

Geçmiş olsun canım inşallah kötü bir sonuç çıkmaz ama çıksa bile çözümü var o yüzden endişe etme kolposkopi de rahat bir işlem zaten hiç korkacak bir şey yok ne mutlu ki takibin yapılacak emin ol biz şanslı gruptayiz tabi ki psikolojik olarak atlatmak kendini inandirmak biraz zor oluyor Allah yardımcın olsun

Merhaba cnm. Başıma hiç böyle bişey gelmedi bnm doktor sonucu telefon ile söyledi hep ama bnmkiler normal çıkmıştı biliyorsun. Sen hmn kötüyü Düşünme biran önce git Öğren bakalım ne diyecek

teşekkür ederim canım kolposkopidende korkuyordum ama neyseki burda okuduklarımdan dolayı biraz rahatladım Allahım dermansız dert vermesin tedavi olur atlatırız inşallah

Dünden beri çok canımız sıkıldı eşimle yarın gidicez bakalım ne diyecek ama şimdi içim daha rahat kötü bir sonuç olsa kendi drum arardi patoloji dru aradigina göre hala iyi sonuç alma ihtimalim var sanırım bakalım yarın gidince öğreneceğiz buraya da yazarım

bende merak ediyorum şimdi seni.Ne durumdasın?Umarım sonuçların iyidir....

Sonucum temiz çıktı çok şükür üstümden nasıl yük kalktı anlatamam inşallah hepimiz her zaman temiz sonuçlar alırız

bende hastanede smear testi yaptırmıstım, sonuc lsil çıkmıstı, kolposkopi yap dediler yaptırdım parça aldılar temiz çıktı, neyse yarayı dondurdular, şimdi yine smear yaptırcam o zamanlarda parçayı alan dr bana bundan sonra adam gibi bi yerde smear yaptır demişti, sonuc yanlıs cıkmıs demişti. ya çok korkmustum çok sukur , haftaya yaptırcagım smear da temiz çıkarsa bide hamile kalırsam cok sevinecegim :) sizlerede geçmiş olsun kızlar insallah bu sıkıntılardan bir an once kurtuluruz.

Merhaba,

Bundan bir sene evvel cin 1 teşhisi konmuştu 3 ayda bir herhangi bir tedavi olmadan smear aldırdım teşhisten 3 ay sonra ascus, 6.ay temiz ve 9.ay temiz sonucu aldım , bu ay tekrar devlette başka bir doktora gittim bana bu kadar sık smear aldırman doğru değil deyip testi yapmadı. HPV testi yapılıp yapılmadığını sordu ve yaptırmam gerektiğini söyledi. Sizler de bu testi yaptırdınız mı? Nasıl bir test ve nasıl yapılıyor? Bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

çoğu doktor 3 ayda bir istiyor kontrol smearini duyduğum kadarıyla ama benim doktorum leep ameliyatından sonra 4 ayda bir istedi peki bu gittiğin doktor ne sıklıkla yapmanı önerdi onu merak ettim bir de normal kadın doğum uzmanı mı, jinekolog onkolog mu bu da önemli normal kadın doğumculara pek güvenmemek lazım bu hastalık konusunda çok tecrübeli değiller.. HPV testi bana da yapılmadı ben de çok merak ediyorum aslında.. ben cerrahpaşada oldum ameliyatı ordaki doktoruma bu test bana yapılmadı dedim. onu 35 yaş üstündekilere yapıyoruz, ayrıca da sende hpv var demek ki bu hastalığa sebep olmuş dedi...

Zeynep Kamil Hastanesinde Uzman Doktormuş. Tesadüfen ona randevu almışım. Ben henüz 25 yaşındayım. Başta bana da leep yapılsın dediler ben özel başka hastanede sonuçlarım doğrultusunda biopsi oldum ve ordaki doktorum istersen yaşın genç, leep yapmadan bir süre kontrole alalım, durumu gözleyelim dedi. Şu an 1,5 sene oldu ve smearlerim temiz. Hpv testini hiç düşünmemiştim. 3-4 tane doktora gittim o zamanlar hiçbiri bu testi yaptır demedi sebebi olarak da bunu göstermemişti.

Zeynep Kamil Hastanesinde Uzman Doktormuş. Tesadüfen ona randevu almışım. Sıklığı hakkında bir şey söylemdi ama 3 ay için kısa bir süre dedi. Ben henüz 25 yaşındayım. Başta bana da leep yapılsın dediler ben özel başka hastanede sonuçlarım doğrultusunda biopsi oldum ve ordaki doktorum istersen yaşın genç, leep yapmadan bir süre kontrole alalım, durumu gözleyelim dedi. Şu an 1 seneden biraz fazla oldu ve smearlerim temiz. Hpv testini hiç düşünmemiştim. 3-4 tane doktora gittim o zamanlar hiçbiri bu testi yaptır demedi sebebi olarak da bunu göstermemişti. Bu bayan doktorda önlem olsun eğer ki kanser yapıcak hücreler varsa diye testi yaptır sonrasında sonuca göre kolonoskopi yapılabilir dedi. Ya da bu kelimeye benzer başka bir şey..

Benimde aynı şekilde kolposkopi biyopsim cin1 ve yaşım 28. 3 aylık takiplerle kontrol edeceğiz dediler, 3 ay oldu önümüzdeki hafta gideceğim inşallah benimde gerilemiştir, çok sevindim seninkini okuyunca demekki gerçekten gerileyebiliyor.

kolposkopi demiştir canım o da normal muayene gibi renkli sıvı vererek büyüteçli kamerayla bakıyorlar.. hpvnin tedavisi yok o yüzden de vücudunda hpv olup olmadığını öğrenmek sana bir şey kazandırmaz.. sen en iyisi başka bir doktora gidip smearini yaptır bu da temiz çıkarsa daha seyrek gidebilirsin benim mesela ameliyattan sonra 4 ayda bir smear istediler iki tane üst üste temiz sonucu alıncaya kadar 4 ayda bir ondan sonra yılda bir smear dediler ilk temizimi aldım ikincisini de alırsam yılda bir kontrole gideceğim smear sonucun temiz çıkmışken kolposkopi yapmak anlamsız

tabi kendiliğinden gerileyebiliyor canım ama gerilemezse de üzülme cin1 çok korkunç bir şey değil benim ameliyat sonucumda cin1-2-3 her aşamasından vardı ama bak ameliyat sonrası ilk smearimde temiz sonucunu aldım bile inşallah seninki kendiliğinden geriler ama gerilemezse de korkma önemli olan doktor kontrolünde olmamız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…