Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Geçmiş olsun canım inşallah sonuçlar iyi gelir de farklı bir şeye ihtiyaç kalmaz neden kolposkopi yaptırdın ki problem neydi

Sağol canım amin inşallah ciddi bir şey yoktur. İlişkiden sonra akıntımımda kan oluyor öyle çok bir kanama değil akıntı içinde çizgiler halinde neyse smear temiz çıktı ama doktor kolposkopi de istemişti ondan yaptırdım. Ama panik atağım da var dediğim gibi kitlendim hiç böyle olmamıştım sanırsın felç gibi ama çok şükür hemen geçti. Doktor yaparken şurda şu burda bu dedi durdu parça da aldı var bişiler gibi geldi ama inşallah ciddi bir sorun yoktur özellikle çocuk için

Smear temiz çıkmış ne güzel inşallah patoloji de temiz çıkar kaç parça aldılar biliyor musun

Anladım canım inşallah güzel çıkar sonuçların da yaparsın bebişi gönül rahatlığıyla hamilelik topiklerinde falan mı vardın sen kullanıcı adını hatırlıyorum sanki

[QUOT"cnntrm, post: 40947408, member: 323047"]Anladım canım inşallah güzel çıkar sonuçların da yaparsın bebişi gönül rahatlığıyla hamilelik topiklerinde falan mı vardın sen kullanıcı adını hatırlıyorum sanki[/QUOTE]
Evet canım varım bir dış gebelik bir de kimyasal gebelik geçirdim canım

Evet canım varım bir dış gebelik bir de kimyasal gebelik geçirdim canım[/QUOTE]

Oo geçmiş olsun canım inşallah bir an önce güzel sonuçlar alırsın ve ardından da sağlıklı bir gebelikle mutluluğunu taclandirirsin canım sonucu alınca paylaş burda

[QUOTnntrm, post: 40952192, member: 323047"]Evet canım varım bir dış gebelik bir de kimyasal gebelik geçirdim canım[/QUOTE]

Oo geçmiş olsun canım inşallah bir an önce güzel sonuçlar alırsın ve ardından da sağlıklı bir gebelikle mutluluğunu taclandirirsin canım sonucu alınca paylaş burda[/QUOTE]
Amin insa
Evet canım varım bir dış gebelik bir de kimyasal gebelik geçirdim canım

Oo geçmiş olsun canım inşallah bir an önce güzel sonuçlar alırsın ve ardından da sağlıklı bir gebelikle mutluluğunu taclandirirsin canım sonucu alınca paylaş burda[/QUOTE]

Amin canım inşallah hepimiz hayırlı haberlerle döneriz. Paylaşırım canım.

öncelikle hepinize geçmiş olsun kızlar bende de hpv ve cin1 çıktı tekrar kolposkopi yapılacak korkuyorum ama burayı okudukça rahatladım biraz hamile kalamayacağım fikri yüzünden kafayı yemek üzereyim bir yandan da sonuç daha kötü olacak diye korkuyorum inşallah hepimiz sağlığımıza kavuşuruz iyi ki kadınlar kulübü var biraz nefes alabiliyorum

Geçmiş olsun canım ne zaman teşhis kondu sana? bu cin1 smear sonucun mu? yoksa daha önce kolposkopi yaptırdın şimdi kontrol için mi tekrar yaptiracaksin? tam anlayamadım biraz acarsan daha iyi olur.. bir de hamile kalamayacagini nerden çıkardın korkma Allahın izniyle önce hastalıktan kurtul hamilelik sorun olmaz mesajların ne kadarını okudun bilmiyorum ama hpvden tamamen kurtulan bir arkadaşımız bile var burda

Teşekkür ederim smear testimin sonucunu mayıs ayı başında aldım aslında çocuk olmuyor diye rutin kontrole gitmiştim ve smear alındı sonrasında doktor bu sonuçla çocuk olmaz kolposkopi yaptırmalısın dedi fakat o hastanede cihaz olmadığından sonuçlarımla başka doktora gittim sonucumda hpv hafih displazi doktorun açıkladığı rahimağzı hücrelerinde bozulma görünüyor dedi kolposkopi aletiyle muayene etti asetik asit sürüp kameralı bir aletle baktı çok ağrımadı ama kalktıktan sonra regl ağrısına benzer ağrım ve akıntım oldu sonra başka prof.dr hocaya yönlendirdi ve şuan biyopsi için sıra bekliyorum çocuk olayını şimdi düşünme tedavinden sonra dedi ama çok korkuyorum kolposkopiye tekrar girmek bile geriyor beni herkese acil şifalar cnntrm sana da ayrıca teşekkürler

Anladım canım hiç korkma biyopsi de alınsın bakalım cin1 kendiliğinden gerileyebilir hatta belki geriledi bile biyopside seni rahatlatacak sonuçlar alırsın inşallah bende cin1-2-3 hepsinden çıktı hiçbirinin hatrı kalmadı yani :) bu durumu kabullenmek biraz zaman alıyor ben de ikinci bebek düşündüğüm için gittiğimde öğrendim ve planları ertelemek zorunda kaldım şubatta leep ameliyatı oldum şimdi beklemedeyim 10 gün sonra ilk smear kontrolüm yapılacak aradan kaç ay geçti ama ancak hazmedebildim yine de çok şükür halimize ya hiç öğrenmeden bununla yaşasaydık nolurdu?? Olumlu tarafından bakmaya çalış olaylara şanslıyız ki zamanında önünü alabilecekken öğrendik

çok çok geçmiş olsun inşallah smear testin tertemiz çıkar ve ikinci bebeğine sağlıklı bir şekilde kavuşursun. Ben de zaten tesadüfen öğrendim iyi ki gitmişim doktora ve haklısın biraz sabır gerekiyor insanlarla da paylaşamıyorum kendi kendimi yiyorum ama beklemekten başka çarem yok düşünmemeye çalışacağım kaldı ki endişelensem ne olacak zaten bu ara çalışmıyorum da evdeyim düşün düşün kafayı yemek istemiyorum:) sağlıklı günler.

kendine oyalanacak şeyler bulmaya çalış canım ben gündüz işte falan oyalanıyordum hiç değilse ki geceleri yatağa yatınca aklıma düşüyordu kaç gece sessiz sessiz çaktırmadan ağladım sen bir de evdeymişsin mutlaka kafanı dağıtacak şeyler bulmaya çalış moral stres çok önemli bağışıklığını güçlü tutmak için moralinin de yerinde olması lazım inşallah en yakın zamanda önce sağlığımıza sonra da bebişimize sahip olacağız canım Allah yardımcımız olsun inşllah

kızlar kolposkopi sonucum çıktı çok şükür kötü bir sonuç yok. polip ve yara var. doktor çocuk istiyorsanız yara için bişi yapmayın rahim ağzının deforme olmasını tavsiye etmiyorum dedi. akıntım ve ilişki sonrası yoğun akıntı için normal jinekoloja git ilaç tedavisi vs olabilir dedi bu kısım sadece onkoloji ile ilgili olduğu için dedi devlet hastanesi gittiğim yer. Bir hafta eşimin memleketindeyiz dönelim gidicem iyi bir doktora medikal parkı istanbul bahçelievleri düşünüyorum çocuk sahibi olmaya yönelik ne yapmak gerekiyorsa ona göre bi tedavi uygulansın. çok şükür korkutuğum gibi kötü bir sonuç olmadı. sizlerden de hayırlı haberler gelsin inşallah kızlar.

Çok sevindim canım çok şükür temiz çıkmış darısı başımıza ben de bugün ameliyat sonrası ilk smearimi verdim 3 hafta sonra çıkacak sonuçlar inşallah benim de temiz çıkar da müjdelerim burda

Amin canım hepinizin hayırlı haberlerini bekliyorum inşallah.

gecmis olsun canim. insallah guzel sonuclarin gelir. sanirim sende cin 1 2 3 varmis leepten sonraki ilks smearin diye okudum mesajlarinda. Allah hepimizin yardimcisi olsun. bu hpv biraz korkutuyor insani. bende cin 1-2 dedi bir doktorum diger doktorum aksus dedi, baska bir doktorda cin 1 ama geriler dedi.. 3 ayri doktora gittim ucude ayri seyler soyledi. gel de guven iste. gecen yil leep oldu simdi biraktim kendi haline.

Cin3 hic seni korkutmasin bak cin3 u gectim kanserlesmis hucre cikmisti bende. 2 smear temiz cikti ameliyat sonrasi ve 6 ay sonra hamile kaldim simdi 15 haftalik kocaman hic sorunsuz bir kizim var :) sen dikkat et hijyene yeter.
gecmis olsun bebegine sevindim. :) Allah ona saglik ve uzun omurler versin ve herkese insallah.
Canim senin su an son durumun nedir? cin 3 gectimi? nasil gecti ? ne yaptin ?

Kontrole gitmiyor musun canım aksatma lütfen bu iş sakaya gelmez biliyorsun ben dr dr gezmedim açıkçası smear kötü çıkınca doğruca Cerrahpaşa kadın doğum onkolojiye gittim onlara emanet ettim kendimi

Merhaba

Eminim cok fazla artan HPV icin bir cok kisi buralara girip arastirma yapiyor. Ben de daha once burada yazdim. Yurtdisinda oldugum icin farkli doktorlara kontrole gitmek zorunda kaldim. Sonunda hallettim, size kendi deneyimimi madde madde ozetleyerek yol gostermek istedim.

· Yaklasik 1.5 sene once 3 yil aradan sonra yaptirdigim 1. smear testim cok hatirlamasam da “garip lezyonlar var”gibi birsey cikmisti, anlamamistim. Doktor da 6 ay sonra tekrar et deyince dayanamayip baska doktora gitmistim Amerikan Hastanesinde. Oradaki smear sonucuna gore ise daha detayli bir sonuc gelmisti ve HPV den ciddi ciddi suphelenmisti doktor. Iyiki 6 ay beklememisim.

· Orada doktor biopsi yapip 6 parca almisti ve birsey yok, 6 ay sonra gel demisti. 6 ay sonra tavsiye uzerine “Suleyman Engin Akhan” a gittim. Kendisi 6 ay sonra biopsi icin sadece 3 parca aldi ve Cin 2 cikti.

· Bana hemen leep yapildi. O sonuca gore de Cin3 cikti ama yayilmamisti lezyonlar. HPV ise hem 16 hem 18 cikti. Suleyman Bey’in dedigine gore ilerleyebilirdi. Son safhada onlemini aldik. Leep sonrasi cok kanamam oldu, panik oldugum, doktorumu sorguladigim zamanlar da oldu ama sonra kanamam durdu ve regl’im duzeldi. Doktorum bu esnada her zaman ulasilabilirdi ve bu beni cok rahatlatti.

· 1.5 senedir duzenli olarak smear yaptiriyorum ve son smear imin sonuclarini da gecenlerde aldim, cok sukur temiz cikti.

Benim bu surecten cikardigim sonuclar :

® Duzenli smear hayat kurtarir. Duzenli kontrolleri olan kimse bu HPV den dolayi kanser olmaz.

® Doktorlar smear herseyi gostermez, uyarir deselerde labaratuar ve testin kalitesi de onemli bence. Ben ilk smear ime guvensem6 ay daha kaybedecektim.

® Doktorun isinin ehli, bu konuda uzman olmasi onemli. Ilk gittigim doktor tup bebek uzmaniydi ve aldigi 6 parca da temiz cikmisti. Oysa Suleyman Bey gordu, aldi ve sorunlu bolgeden aldi.

® HPV cinsi onemli. Mesela arkadasimin HPV testi sonucu, kanser yapmayan bir HPV turu cikti. Onun leep olmasina gerek kalmadi. Mutlaka HPV numaranizi ogrenin.

® Ben cok sigara icerdim, HPV sonrasi hemen biraktim. Her gittigim doktor sigaranin negative etkisinden bahsediyor. Kesinlikle leep oncesi ve sonrasi sigarayi birakin, duzenli beslenin.Saglikli beslenmeye cok dikkat ettim, bunlarin etkisi olduguna eminim.

® Her doktor kendi kafasina gore birsey soyluyor mutlaka 1 doktora guvenin ve bu doktorun onkolog jinekolog olmasina dikkat edin. Ben yasadigim yerde gittigim doktorlardan bazisi beni sacma sapan yonlendirmisti, biri yeni bir leep gerekiyor bile demisti bir tanesi smear im temizken. O yuzden doktor cok onemli!

® 10% tekrar etme sansi var. O yuzden tekrar etmesi de illa doktorunuzun hatasi degil ama iyi temizlenmesi bence cok onemli. Burada kontrole gittigim son doktorum “benim bir hastamda 3 kere tekrarladi ve leep yaptim, ona artik bana guvenmiyorsan anlarim, baskasina git dedim ama simdi cocugu oldu, kurtuldu” dedi. Yorumunu da yapti “senin iyi temizlenmis” Yani doktor iyi bir leep yapsa da eger tam olarak lezyonu temizleyemiyorsa tekrar edebiliyor. O yuzden dedigim gibi doktor onemli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…