Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Hemen hemen bnmde aynı yer cnm. Ilk zamanlar çok ağrıyordu bnmde bacağıma vuruyordu kramp gibi ama şimdi arada çok nadir oluyor. Git bi doktora göster aklında kalmasın.

Anladım canım bir de hafta sonu temizlik falan yaptım dün de nobetciydim okulda bütün gün ayaktaydim onlar etkiledi heralde beni asıl rahatsız eden ameliyattan bukadar zaman sonra ortaya çıkması oldu hani ameliyattan beri devam etse çok umursamazdim senin de mi öyle oldu yoksa hep var mıydı da zamanla azaldı

Tatlım bnm leepte değil kolposkopi ve biopsi yapıldıktan sonra başladı bu şikayetim. Leepten sonra iyice arttı. Azcık yorulsam iş yapsam fazla yürüsem hmn oluyordu. Ama son 1 aydır daha iyiyim çok nadir ağrı oluyor. Bi kadın doğumcu kontrol etti acaba fıtıkmı diye ama. Çok büyük bişey yok işlemler sırasında kendini kastığın için olmuş dedi. Az daha geçmese bende fıtık için doktora gidixektim ama şimdi daha iyiyim şükür. Sen pek yorumlamaya dikkat et. Rahim ağzında belki Orayı etkileyen bi sinir ucu fln vardır baksana ikimizdede olduğuna göre

Aynen demek ki bir şey var orda hamileligimden hatırladığım kadariyla rahmi taşıyan bağlar sağ taraftaydi sen söyleyince hatırladım heralde onunla ilgili bulabilirsem haftasonuna bir randevu alayım ben de

Kızlar merhaba 2 gün önce 6 haftam doldu kontrole gittim rahim ağzı iyilesmis dedi 4 ayda bir smear istedi ilkini haziran başında yaptirmam gerekiyor ama ben okadar beklemek istemiyorum 2 ayda bir yaptirsam olur mu sizce bir zararı var mı smear aldirmanin bir de çok afedersiniz okadar aradan sonra iki gün üstüste ilişki oldu ilkinde bir sorun yoktu ama ikincisinden sonra pembemsi akıntı geldi birkaç damla adetim de 2 gün sonra başta adet oldum sandım ama devamı gelmedi ilişki yüzünden olmuş olabilir mi sizde de olmuş muydu böyle bir şey

hiç merak etme.bu bende çok olmuştu hemde 3-4 ay sürdü.operasyon yerinden geliyordur.hatta benim ilişki olmadanda geliyordu.sonuçta ıslak bir zemin ve iyileşmesi uzun zaman alacak.

hiç merak etme.bu bende çok olmuştu hemde 3-4 ay sürdü.operasyon yerinden geliyordur.hatta benim ilişki olmadanda geliyordu.sonuçta ıslak bir zemin ve iyileşmesi uzun zaman alacak.

Ayy gerçekten mi ne kadar rahatladım anlatamam kesin bir şey oldu diye kurmaya başlamıştım düşündükçe çok rahatladım şimdi canım ya sagol

yaa kızlar ikinci kez sorucam ama lütfen biriniz görüp cevap verin ben 2 ayda bir aldırmak istiyorum smeari içim rahat etsin diye bu sıklıkla yaptıran oldu mu aranızda bir zararı olur mu 2 ayda bir aldırmamın

yaa kızlar ikinci kez sorucam ama lütfen biriniz görüp cevap verin ben 2 ayda bir aldırmak istiyorum smeari içim rahat etsin diye bu sıklıkla yaptıran oldu mu aranızda bir zararı olur mu 2 ayda bir aldırmamın
Cnm son gittiğim doktor bu kadar kısa sürede bi alınması yanıltır demişti. Genelde okuduğum tüm doktorlarda aynı şeyi söylüyor. Eğer durum riskli ise 3 ayda 4 ayda 1 alınması gerekirmiş oda en fazla 2 sene eğer bi sorun görünmezse sonra normal rutine Dönüyor. Senin doktor ne demişti sana ne zmn gel dedi?

Yukarda yazmışsın 4 ay diye. Için rahat etmiyorsa 3 ay dolunca yaptır tatlım. Eğer için çok çok daha rahat etmiyorsa sadece smear diil kolposkopi yaptır smear testi yanıltabiliyor çünkü.

Yukarda yazmışsın 4 ay diye. Için rahat etmiyorsa 3 ay dolunca yaptır tatlım. Eğer için çok çok daha rahat etmiyorsa sadece smear diil kolposkopi yaptır smear testi yanıltabiliyor çünkü.

Anladım canım artık mecbur bekliycem erken gidince de bir tuhaf bakıyorlar kontrole gittim 6 hafta dolunca niye geldin kanaman mı oldu dediler ozaman hazirana kadar merak içinde kivranicam artık

Anladım canım artık mecbur bekliycem erken gidince de bir tuhaf bakıyorlar kontrole gittim 6 hafta dolunca niye geldin kanaman mı oldu dediler ozaman hazirana kadar merak içinde kivranicam artık
Hepsi bi değişik cnm doktorların,sadece iş olarak bakıyor çoğu. Yahu bu insan ne hissediyor,korkuyormu,mrk ediyormu yok malesef. Bende 1 2 hafta içinde gidicem bakalım ne diycek. Bekle sen tatlım en azından 3 ay Doldur öyle git.

Aynen öyle canım ya onların gözünde bizim yaşadığımız çok küçük önemsiz bir şey onkoloji bölümü olduğu için çok fazla kritik vaka görüyor ve bizim gibileri umursamiyorlar Allah da onların umursadiklari olayları göstermesin kimseye ama dediğin gibi psikolojik boyutunu hiç düşünmüyorlar leep için gittiğimde bile okadar umursamazdi ki herkesin tavrı leepin adı bile küçük ameliyat orda güvenlik gorevlisiyle muhatap ettiler beni git ona söyle küçük ameliyat için diye...

Allah tez zamanda kurtarsın bizide bu hastalıktan inşl. Öyle ya çok basit geliyor onlara ama bizim için ne kadar zor ve önemli. Her doktorun psikoloji eğitimide alması gerekiyor bence.

kızlar benim ilişkiden sonra akıntımın içinde ince çizgi halinde ya da toparlak kan oluyor ama devam eden bir kanama olmuyor. Akıntımın hepsi kan dolu da değil pembe açık renkli ama ince çizgi veya bir yerde toparlanmış şekilde araştırma hastanesine gittim smear aldı ve kolposkopi yapılsın dedi daha smear sonucum çıkmadı ama yine de istedi kolposkopiyi yaklaşık bir sene önce aynı sebeple gitmiştim smear almışlardı temiz çıkmıştı ayrıca hamile kalmayı da planlıyoruz nedir ne değildir bana bir akıl verseniz korkulacak bişi mi çok geriliyorum

Cnm sonuçlar çıkmadan bilinmez tabi ama umarım kötü bişey diildir. Bende cin3 tanısıyla tedavi görüyorum. Son smear testim kötü çıkmıştı ama ondan 1 sene önceki ve daha 1 sene önceki hep temizdi halbuki bu hastalık bu seviyeye 2 3 yıldan önce gelmezmiş. Kolposkopi istediyse doktor yaptır mutlaka smeardan daha Güvenilir. Ve çok basit bişey sadece büyüteçli bi aletle dışardan bakıyorlar kimi doktorunki kameralı normal jinekolojik muayene gibi.

sağol canım dediğim gibi araştırma hastanesinde olucam o masa zaten çok kasıyor beni ilk jinekolojik muayenem tam bir felaketti ve o gün bugündür muayeneden çıktıktan sonra sanırsın saatlerce iş yapmışım gibi yorgun düşüyorum o kadar sıkıyorum kendimi psikolojik olarak yani :) bi de yanınızda ped getirin falan dediler kanama falan mı oluyo acı vs. ama yaptırcam tabi çocuk da istiyoruz napalım Rabbim hayırlısını nasip etsin hepimize

Kolposkopi sırasında gerek görülürse biyopsi için parça alırlar ondan dolayı kanama olma ihtimaline karşı ped istemişlerdir rahat ol canım sıkma kendini benim leep sonrası bile kanamam ağrım olmadı biraz bunyeyle alakalı ama çocuk da düşünüyorsun madem gecikmeden yaptirmakta fayda var inşallah temiz çıkar sonuçların

amin canım inşallah

Arkadaşımızın dediği gibi biopsiye gerek görülürse diye istemişlerdir kolposkopide acı yok ama biopside hafif kasılma oluyor bnm acımadı açıkçası. Sadece bende kendimi çok kastığım için sağ kasık bölgemde bi ağrı oldu,oda hala dvm ediyor.

geçmiş olsun canım sen ne zaman yaptırdın bi de orda hemen söylüyorlar mı sonucu? benimkisi araştırma hastanesi söylediğim gibi özel değil yani hemen söylerler mi nedir ne değildir?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…