Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Hpv 53 riskli degil dedi doktorum bu deflagyn yeni bir jel doktorlar ameliyatlardan para kazanacaklari icin vermek istemiyorlar devlet hastaneleri pek ilgilenmiyo benim sikayetler kesildi 1 bucuk ayda 4 ay kullanmayi dusinuyorum insalalh. Cin 1 bile gerilerse ve hpv negatif alirsam mucize hpv yenersen cin 2 de gider demisti doktorum

Slm bnde hpv 53 ve cin 2 ile deflagyn kullanmaya basladim beta gulutan zerdecal falan siz negatif aldinix takipteyim insalahh bnde alicam gerileme konizasyon dendi bana olmak istemiyorum paylasicam ben 4 ay kullanmayi dusunuyorum biraz pahali ama olsun

Ben üniversite hastanesinde yaptırdım çok cüzi bi ücret ödedim.
Merhabalar sizde de hpv 16 çıkmış ya ben iki sene önce ascus smear ve negatif hpv dna almışken bu sene smear testim normal olmasına rağmen hpv tip 16 ve 51 pozitif diye geldi tabi çok üzüldüm kendi doktorum kolposkopiye gerek yok diyor deflagyn kullanalım dedi ama ben çok tedirginim sizinki cin 3 e kadar ilerlemiş nasıl yol izlesem bilemiyorum ve hatta özel olarakta görüşmek çok isterim sizle. Birde patoloji raporunuz geldimi?

Arkadaslar bosuna butcenizi surekli hpv testine vermeyin. Bu virus bize bir kere yerlestiyse omur boyu kalacak demektir. Zaman zaman negatif olmamizin sebebi o anda uyuyor olmasi. Kafasina gore uyuyor da uyanabiyor da:) Sadece bagisikligi guclu tutmamiz yeterli. Ve cin kontrollerimizi smear ile yaptirmaliyiz. Hic caninizi da sikmayin. Hiv virusu bile kontrol altinda tutulan bir virusken bence bizler hic kafamiza takmayalim

Merhaba arkadaşlar. Deflagyn kullananlara sorum olacak. Deflagyn kullandıktan ne kadar süre sonra ağrılarını, batmalarınız azaldı yada tamamen geçti. Ve Ayrıca sorum şu jeli kullanırken ekstra Bi agrı batma hissettiniz mi

Pembe akıntı başka birşey ama arkadaş kanamadan bahsediyor. Pembe akıntı birçok kişide görülüyormuş onu ben de doktoruma sormuştum vucüt ısısı yüksekse ürün de ufak bir renk değişimi yaşanıyormuş düşükse böyle birşey olmuyormuş, bence arkadaş doğru pozisyonda uygulama yapmıyor onun için böyle bir sıkıntı yaşıyor.
Ece hanım merhaba. Siz de deflagyn kullanıp yüzü gülenlerdensiniz darısı başımıza inşallah. Sizden ricam sizin hpb dna türünüz neydi ve cin 1,2, 3 herhangi biri varmıydı. Kısaca anlatırsanız cok sevinirim sevgilerimle

Arkadaşlar bugün işlemimi oldum. Narkozdan korkuyodum ama boşa kendimi yıpratmışım işlem narkoz vs toplam 15 dakka sürdü . Bu işlemler için verdikleri narkozdan uyanmak da bayağı kolay hiç ameliyattan çıkmış gibi değilde normal uyumuşum da uyanmışım gibi . hastaneden de bir saat sonra yürüriyerek çıktım . Bayağı kolay işlemlermiş işlem esnasından korkmanıza asla gerek yok diyebilirim. İnşallah ameliyat sonrası da sorunsuz ve iyi geçer sizlere bu sıkıntıdan kurtulduğum haberiyle dönerim.

Bir bucuk ay. Sonra gecti benim cin 2 var bende sizde ve 53 var hpv kanamalarim kesildi ben 4 ay kullanicam bagisikligida guclu tutuyorum
Arkadaşlar bugün işlemimi oldum. Narkozdan korkuyodum ama boşa kendimi yıpratmışım işlem narkoz vs toplam 15 dakka sürdü . Bu işlemler için verdikleri narkozdan uyanmak da bayağı kolay hiç ameliyattan çıkmış gibi değilde normal uyumuşum da uyanmışım gibi . hastaneden de bir saat sonra yürüriyerek çıktım . Bayağı kolay işlemlermiş işlem esnasından korkmanıza asla gerek yok diyebilirim. İnşallah ameliyat sonrası da sorunsuz ve iyi geçer sizlere bu sıkıntıdan kurtulduğum haberiyle dönerim.

Slmm sizde cin 2 mi vardi leep mi olduniz konizasyonmu bn reddeettim ameliyati beklemedeyim deflagyn kullniyorum beta gilutan falan ozel hastanedemi oldunux acaba

Gecmis olsun arkadasim. Umarim bi daha gerek kalmaz

Hanimlar bi sorum olacak. Hpv dna tiplemesi negatif cikti. Bugün smear sonucunu aldim negatif. Sadece iltihap var. Haftaya sonuclari gostermeye doktora gidicem. Bu durumda yine muayene yada kolposkopi yapmaz demi?

Hanimlar bi sorum olacak. Hpv dna tiplemesi negatif cikti. Bugün smear sonucunu aldim negatif. Sadece iltihap var. Haftaya sonuclari gostermeye doktora gidicem. Bu durumda yine muayene yada kolposkopi yapmaz demi?
Hayır. Büyük ihtimalle 2 sene sonra kontrole çağırır artık. Ya da 5 sene sonra bile diyebilir
Çünkü negatif çıkınca her iki test de 5 senede 1 yaptırın diyor devlet hastaneleri.

Leep vs operasyonları geçiren arkadaşlar acaba taharet işini nasıl hallettiniz ? Taharet musluğu kullandınız mı ?

Çok çok teşekkür ederim. Dualarim buradaki herkes için ama emin olun gerçekten vücut bunu atlatıyor hele bir de insan kendine iyi bakarsa sıkıntı kalmıyor. Ben ayrica hpv icin bir daha smear verdim geçen hafta. Kanser bulgusu yok ama negatife dönüp dönmediğimi ögrenmek istiyordum. Onun da sonucunu burada mujdelerim umarım. Hepimiz bu konuda epey araştırma yaptık oradan da biliyoruz ki bu gıcık hastalığın kansere donusebilmesi icin insanın hic doktora gitmemesi kendine hiç bakmamasi lazim. Yani çok çok zayıf ihtimal kötüleşmesi. Biz şanslıyız ki kendimizi biliyoruz ve kendimizle ilgileniyoruz. Cin3 bile olsa leeple konizasyonla onun da çözümü var. Herkes içini ferah tutsun çok sağlıklı güzel günler bizleri bekliyor.
Herkese yeniden merhaba.
Bugün gecen seneden sonra tekrar yaptırdığım hpv tipleme testimin sonucunu aldım. Burada da daha önce söz etmiştim. Smear sonucum temiz gelmisti ama hpv tipleme testi yapılamamıştı o nedenle özel bir merkeze örnek vermiştim. Test sonucuna göre geçen sene 5 ayri tip hpv tipi varken şimdi sadece 1 tanesi pozitif cıktı. Diğer 4 tip bulgulanmadi bu sonuçta.
Sonucu alınca biraz canım sıkıldı, deflagyn'e cok güvenmiştim kesin sonucum negatif çıkacak diyordum. Ancak sonradan kendime sacma bir şekilde yüklendiğimi,4 tipin kaybolduğunu sadece 1 tipin kaldığını onun da gececegini düşündüm. Artık bu virüs hic yokmuş gibi hayatima devam edeceğim,boş yere koskoca 1 seneyi kendime zehir ettim. Beslenmeme yine dikkat edeceğim, sigarayi da bıraktım, normal yaşantima bakacağım. Daha da bu konunun üzerine gitmeyeceğim yani. Doktorların eline düşünce her sorunu buluyorlar zaten vücudunuzda. Şimdilik düşüncelerim bunlar.
Hepinize en sağlıklı ve mutlu günleri dilerim.

Herkese yeniden merhaba.
Bugün gecen seneden sonra tekrar yaptırdığım hpv tipleme testimin sonucunu aldım. Burada da daha önce söz etmiştim. Smear sonucum temiz gelmisti ama hpv tipleme testi yapılamamıştı o nedenle özel bir merkeze örnek vermiştim. Test sonucuna göre geçen sene 5 ayri tip hpv tipi varken şimdi sadece 1 tanesi pozitif cıktı. Diğer 4 tip bulgulanmadi bu sonuçta.
Sonucu alınca biraz canım sıkıldı, deflagyn'e cok güvenmiştim kesin sonucum negatif çıkacak diyordum. Ancak sonradan kendime sacma bir şekilde yüklendiğimi,4 tipin kaybolduğunu sadece 1 tipin kaldığını onun da gececegini düşündüm. Artık bu virüs hic yokmuş gibi hayatima devam edeceğim,boş yere koskoca 1 seneyi kendime zehir ettim. Beslenmeme yine dikkat edeceğim, sigarayi da bıraktım, normal yaşantima bakacağım. Daha da bu konunun üzerine gitmeyeceğim yani. Doktorların eline düşünce her sorunu buluyorlar zaten vücudunuzda. Şimdilik düşüncelerim bunlar.
Hepinize en sağlıklı ve mutlu günleri dilerim.

Geçmiş olsun canım . Hangi tipi kalmış ?

X