Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Kanser olsanız smear temiz gelmez. Öncelikle sakın olun her hpv 18 taşıyan kanser olmuyor sonucunuzda bişey çıkacağını zannetmiyorum

Meraba hanimlar. Ağızda hpv vardi birinde ama kim oldugunu unuttum. Dilimin ucunda kücük beyaz bisey çikti iki gündur. Siğilmi anlayamadım aciyorda biraz. Bilgisi olan yazabilirmi?

Meraba hanimlar. Ağızda hpv vardi birinde ama kim oldugunu unuttum. Dilimin ucunda kücük beyaz bisey çikti iki gündur. Siğilmi anlayamadım aciyorda biraz. Bilgisi olan yazabilirmi?
Bendede cıktı öyle birşey ip gibi böyle uzun ve beyazdı dilimin üstünde.. ben o zaman hpv nedir bilmiyordum kendiliğinden geçmişti

Geçmiş olsun Zeynep hnmcım. Öncelikle korkulardan arınmak lazım . Stressin daha çok olumsuz şeylere tetikleyeceğine inanıyorum. Odağımızı sağlıklı olmaya çevirelim.

Çok geçmiş olsun. Adınıza çok sevindim. Bende de cin3 var dı. Konizasyon oldum. En son smearda bakteri çıkti. Bu gece deflagyne başlıyorum. Insallah bizde de güzel sonuçlar gelir. Rabbim hepimize şifa versin.

Kanser olsanız smear temiz gelmez. Öncelikle sakın olun her hpv 18 taşıyan kanser olmuyor sonucunuzda bişey çıkacağını zannetmiyorum

O smeare göre ben benden parça alınmasını bile beklemiyordum aklım çok karışık. Biyopsi sonrası 4 gün kanamam olmuştu sonra durmuştu. Bugün 11. Günüm biyopsi olalı garip bir şekilde hafif kasık ağrımla beraber duru bir kanama başladı bende. Bu normal midir sizce benim hiç ara kanamalarım olmazdı ve reglme 8 gün var daha.

Bence doktorunuza başvurun. Yeni olduğu için bilmiyor olabilir.

Kolposkopi ve biyopsi tüm hpv tespit edilen kadınlara yapılan rutin bi işlemdir. Sonuca göre diye bişey yok yani iyide olsa kötü de olsa yapılır o

Bende de var kucuk ucu beyaz acımıyor ama sugıl acımaz aftr sızınkı eger gecmezse doktorua gosterırsınız benmkı gecmıyor kesın sıgıl

Kızlar dilimde sürekli aft çıkıyor ve acıyor bunun hpv ile ilgili olabilir mi ? Aft sorunu yaşayan var mi

Çok geçmiş olsun. Adınıza çok sevindim. Bende de cin3 var dı. Konizasyon oldum. En son smearda bakteri çıkti. Bu gece deflagyne başlıyorum. Insallah bizde de güzel sonuçlar gelir. Rabbim hepimize şifa versin.

Herkeze çok geçmiş olsun .Bende 2 ay önce cın 3 konizasyon oldum .sınırlarım temiz çıktı. prof dr um 6 ay sonra tekrar smear yapalım dedi bende aşı yada kullanabileceğim bir şey var mı diye sorduğumda ben bir tek ilaç öneriyorum DEFLAGYN JEL ona başladım 1 hafta oluyor .Bir de bağışıklık kuvvetlendirici takviyeler umarım tekrarlamaz.Sağlıklı günler diliyorum

ben yasadim bi ara baya. Sıkıntı ya da uzuntudendir. Sanmiyorum hpv iliskili olsun :/
Canım benim 6 aydır her ay çıkıyor seninde öyle miydi ? Dilimin altında çıkıyor ve çok acıyor doktora gittim kaç kez ama detaylı araştırılmadi sadece vitaminlerime bakıldı bide bulaşıcı hasta lik testleri yapıldı

hatırlamıyorum pek yanagimin ic kısmında çıkardı hep.. Hic doktora gitmedim bu yüzden. Karbonatlı suyla çalkaladım. Geçti kendiliğinden. Ama sık olurdu bir zamanlar.

Deflagyn 3.kutu son 7 adet kaldi. Bittikten sonra smear ve dna tiplemesi yaptırmak istiyorum tekrar. Sonucları bildiririm. Bende iliski sonrasi kanama oluyordu ama artık iyilesti. Suan deflagynin işe yaradığını düşünenlerdenim. Eskiden eşimde hemen siğil çıkardı 3 aydir o da temiz. Insallah atlattık. Tabi kesin durum 15 gun sonra belli olur:)

Ay canım inşallah hadi hayırlısı güzel haberlerini bekliyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…