Kocayla soğukluk

Benim eşim de böyle. Adım falan atmaz birkaç gün. Sonra hiçbir şey olmamış gibi gelir sırnaşır. Bence erkekler bizim gibi diyalog kurma yetisine sahip değiller. Beceremiyorlar konuşmayı. E tabii umurlarında da olmuyor pek. Dırdır çekmek istemiyorlar. Bu duruma içerlemeyi bıraktım artık kabule geçtim. Ama siz yine de adım atmayın direnin. Hep ben hep ben olmaz

Neden ilişkiye giremiyorum diye sinirleneceğiniz aklınıza gelmezdi ki? gayet normal bir durum.insanlar olarak böyleyiz.ben bırak 1 ayı, 1 haftada delirecek gibi oluyorum.aşırı mutsuz ve sinirli oluyorum.siz böyleyken eşiniz neden ilişkiye ihtiyaç duymuyor o garip aslında.erkekler bizden daha mı dayanıklı o konularda anlamadım ki.
Aysenimi bu gibi konularda seni baz almıyoruz haminnem. Ortalamayı baz alıyoruz sen nirvanasın topsın işin pirisin. Günde 3 farklı partnerle pompiş yapan bi canlısın. Bi de yalan atıp 1 haftada delirecek oluyorum demişsin. Kzım senin hiç bi hafta boş durdugun oldu mu da? O 1 bilemedim 2 gündür de sana bi hafta gelmiştir. Kadının gördüğü 1 tane ŞEY ona da bi aydır hasret kalmış hiiiiçç empati kurmaya çalışma sen.

Direnmeye devam edin çünkü sürekli sizin alttan almanıza alışmışsa bu durum sizi çok yıpratır kendisi de adım atabilmeyi öğrenmeli. Daha önce siz adım atarken hep ben atıyorum sen hiç atmıyorsun diye konuşmuş muydunuz böyle alışması güzel bir durum değil çünkü
Konuşmuştum klasik oralı değil
Bebek ne kadarlık? İlk çocuk olduğunda hep böyle sorunlar olur ve kötü haber bir süre de devam edecek..
9.5 aylık. Evet malesef bu gerçeği sonuna kadar yaşıyoruz 😒
Ben sinirlendigim adami arzulamam yahu
dogumdan sonra 5 6 ay kendimi toparlayamadim sinir topu da olmadim yani burada okudukca sasiriyorum bazen🥴
Normalde bende arzulamam, 5-6 ay bende öyleydim hatta ciddi kuruluk problemi yaşadım. 2 aydır regl oluyorum ve sıkıntılarım geçti. Bu ay da değişik bir libido ile savaş halindeyim 🙄

Bebek ne kadarlık? İlk çocuk olduğunda hep böyle sorunlar olur ve kötü haber bir süre de devam edecek..
Daha kötü haber bitmeyebiliyor da 🤦🏼‍♀️ Biz doğumdan önce çiçek böcektik hala 2 yıl olmasına rağmen. Doğumdan sonra toparlayamadık diyebilirim ama her evlilik birbirinden farklı inşallah siz düzeninize dönersiniz huzurunuz kaçmaz

Daha kötü haber bitmeyebiliyor da 🤦🏼‍♀️ Biz doğumdan önce çiçek böcektik hala 2 yıl olmasına rağmen. Doğumdan sonra toparlayamadık diyebilirim ama her evlilik birbirinden farklı inşallah siz düzeninize dönersiniz huzurunuz kaçmaz
Buna katılıyorum doğumdan önce koridorda karşılaşınca sarılıp öpüşen biz doğumdan sonra ateşten kaçar gibi kaçmaya başladık birbirimizden 🥴 zaten nihayet boşanmayla taçlandırdık 😂

Buna katılıyorum doğumdan önce koridorda karşılaşınca sarılıp öpüşen biz doğumdan sonra ateşten kaçar gibi kaçmaya başladık birbirimizden 🥴 zaten nihayet boşanmayla taçlandırdık 😂
Ne kadar tahmini 😔 bu gerginlik yüzünden uyku uyuyamıyorum, kendime bakamıyorum, çok mutsuzum. 1 yaşına girdi benim bebeğim. Konu sahibi kusura bakma konuma atlamış oldum ama 🙏🏻

Pff kızlar iyice keyfim kaçtı valla. Zaten artık sevmiyor gibi hissediyorum. Hep böyle gidecek olma ihtimali kahretti beni şu an 🥺 ve evet bizde bebekten önce 5 dk da bir sarılmadan opusmeden duramayan insanlardık şimdi birbirini çok da tanımayan, mecburen ev arkadaşlığı yapan iki insan gibiyiz 🥺 gerginlik olmadığı dönemde de eskisi gibi değil hiç bişey

Kızlar merhaba. Geçtiğimiz perşembe günü eşim buzluğa koyacağım dediğim ama koymayı unuttuğum çok sevdiği bir şeyin bozulmaya başladığını görüp biraz atarlandı ve çok ama çok saçma bir şekilde o günden beri çok gerekmedikçe konuşmuyoruz. O günü zaten kendisi çocuk gibi küs geçirdi. Ertesi gün sabah erken işe gideceği ve bebeğimiz sık uyandığı için o gece salonda yatacakti. Normalde asla öpmeden yatmaz. Lavabodan bir çıktım ki beyimiz yatmış. Ertesi sabah uyandığında muhtemelen bebeğin sesini duyup uyandığımızı anlayıp odaya geldi. Bebeği öptü,sevdi,biraz oynadı sonra uzanıp beni yanağımdan öpmeye yeltendi bende izin vermedim. Gece öpmeden yattın şimdide öpme gerek yok dedim. Dün sinirliydim dedi. İyi bugünde ben sinirliyim dedim bişey demedi ve biraz daha oğluyla oynayıp hazırlanmak için tripli bir şekilde kalktı çıktı odadan. Sonrada işe gitti. O günden beri buz gibiyiz. Bu arada bi ara onun bel fıtığının tutmasindan,sonrasında iş için bir süre şehir dışında olmasından ve sonrada ailecek korona olmamızdan dolayı en son 1 ay önce birlikte olabildik. Sırf bu sebeple bile küslüğü uzatabiliyor olmasına inanamıyorum. 2 gündür evde ama asla bir hamlesi yok. Bişey desem muhtemelen sen benimle konuşmuyorsun diyecek. Eskiden olsa direk ben alttan alırdım. Küs olmaktan nefret ettiğim için lanet olsun diyip adım atardım ama bu sefer bana da geldiler tutuyorum kendimi. Tutuyorum da nereye kadar böyle gidecek delirmek üzereyim. Aşırı üzgün ve sinirliyim ama yumurtlama donemi midir nedir hormonlarım tavan yaptı. Son ilişki üzerinden de 1 ay geçti diye beynime vurdu iyice ve bu bende ekstra bir sinir yaptı. Pimi cekilmis bomba gibiyim. Kırk yıl düşünsem ilişkiye giremiyorum diye sinirlenecegim de aklıma gelmezdi bu arada,değişik bir şey oldu bu ay bana şaka gibi 🙄 Bana bir fikir verin ne yapayım? Laf sokayım belki öyle konusuruz diyorum ne diyeceğimi bilmiyorum. Bişey olmamış gibi yanaşmak haliyle içimden gelmiyor. Keçi inadı vardır kendisinde bu arada. İnat etti mi adım atmaz.

Bu defa yanaşması gereken sensin ama

Kızlar merhaba. Geçtiğimiz perşembe günü eşim buzluğa koyacağım dediğim ama koymayı unuttuğum çok sevdiği bir şeyin bozulmaya başladığını görüp biraz atarlandı ve çok ama çok saçma bir şekilde o günden beri çok gerekmedikçe konuşmuyoruz. O günü zaten kendisi çocuk gibi küs geçirdi. Ertesi gün sabah erken işe gideceği ve bebeğimiz sık uyandığı için o gece salonda yatacakti. Normalde asla öpmeden yatmaz. Lavabodan bir çıktım ki beyimiz yatmış. Ertesi sabah uyandığında muhtemelen bebeğin sesini duyup uyandığımızı anlayıp odaya geldi. Bebeği öptü,sevdi,biraz oynadı sonra uzanıp beni yanağımdan öpmeye yeltendi bende izin vermedim. Gece öpmeden yattın şimdide öpme gerek yok dedim. Dün sinirliydim dedi. İyi bugünde ben sinirliyim dedim bişey demedi ve biraz daha oğluyla oynayıp hazırlanmak için tripli bir şekilde kalktı çıktı odadan. Sonrada işe gitti. O günden beri buz gibiyiz. Bu arada bi ara onun bel fıtığının tutmasindan,sonrasında iş için bir süre şehir dışında olmasından ve sonrada ailecek korona olmamızdan dolayı en son 1 ay önce birlikte olabildik. Sırf bu sebeple bile küslüğü uzatabiliyor olmasına inanamıyorum. 2 gündür evde ama asla bir hamlesi yok. Bişey desem muhtemelen sen benimle konuşmuyorsun diyecek. Eskiden olsa direk ben alttan alırdım. Küs olmaktan nefret ettiğim için lanet olsun diyip adım atardım ama bu sefer bana da geldiler tutuyorum kendimi. Tutuyorum da nereye kadar böyle gidecek delirmek üzereyim. Aşırı üzgün ve sinirliyim ama yumurtlama donemi midir nedir hormonlarım tavan yaptı. Son ilişki üzerinden de 1 ay geçti diye beynime vurdu iyice ve bu bende ekstra bir sinir yaptı. Pimi cekilmis bomba gibiyim. Kırk yıl düşünsem ilişkiye giremiyorum diye sinirlenecegim de aklıma gelmezdi bu arada,değişik bir şey oldu bu ay bana şaka gibi 🙄 Bana bir fikir verin ne yapayım? Laf sokayım belki öyle konusuruz diyorum ne diyeceğimi bilmiyorum. Bişey olmamış gibi yanaşmak haliyle içimden gelmiyor. Keçi inadı vardır kendisinde bu arada. İnat etti mi adım atmaz.
Anlık tripleşme gibi olmuş, keşke sabah geldiğinde öpmesine izin verip lafınızı soksaydınız böylece mesele uzamazdı gibi sanki 😒

Neden? Zaten her kavgada öyle oluyor.
Ama bi kavga etmemişsiniz ki
Buzluğa koymayı unuttuğunuz şey yüzünden adam triplenmiş (gereksiz bi tepki ama sinirlenebilir anlık olarak) sonra normal bir erkek tepkisi olarak uyumuş. Muhtemelen bana değer vermiyor gibi bişey düşündü. Mesela Çocuğunuzun her ihtiyacını unutmadan karşılıyorsanız onun dediği/istediği bişeyi unutmanız “beni kaale almıyor” diye düşündürmüştür. Yani işte basitçe trip atmış.
Sonra sabah yanınıza da gelmiş öpüp gönlünüzü almak istemiş terslemişsiniz
Konuşmanıza gerek yok zaten yanınızda yatarken ayağını ayağına değdirseniz ya da sırtını dönmüşse ufacık yanaşsanız öpüşüp sevişip barışmış olursunuz. :)
İlgi bekleyen bi koca tribi gördüm ben bu konuda. (Başka sorunlarınız yoksa)

Anlık tripleşme gibi olmuş, keşke sabah geldiğinde öpmesine izin verip lafınızı soksaydınız böylece mesela uzamazdı gibi sanki 😒
Öyle olabilirdi ama önceki günkü tavrına aşırı üzüldüm ve sinirlendim. Tüm günü küs geçirdi ve o gün uzun zaman sonra ilk kez tüm gün bizimdi. Güzel goruneyim diye hazırlanmıştım falan sonuç böyle olunca çok ağrıma gitti üstelik incir çekirdeğini doldurmayacak bir sebepten oldu bu.

Cinsellikten uzaklaştıkca maalesef böyle oluyor, bunu lohusalıkta yaşamıştım, neyseki uzun sürmedi, başka sorun yoksa biran önce cinsel hayatınızı düzene sokun yoksa saçma sapan herşey gözünüzde büyür kavgaya döner, cinsel hayat çok önemli evlilikte...

Ama bi kavga etmemişsiniz ki
Buzluğa koymayı unuttuğunuz şey yüzünden adam triplenmiş (gereksiz bi tepki ama sinirlenebilir anlık olarak) sonra normal bir erkek tepkisi olarak uyumuş. Muhtemelen bana değer vermiyor gibi bişey düşündü. Mesela Çocuğunuzun her ihtiyacını unutmadan karşılıyorsanız onun dediği/istediği bişeyi unutmanız “beni kaale almıyor” diye düşündürmüştür. Yani işte basitçe trip atmış.
Sonra sabah yanınıza da gelmiş öpüp gönlünüzü almak istemiş terslemişsiniz
Konuşmanıza gerek yok zaten yanınızda yatarken ayağını ayağına değdirseniz ya da sırtını dönmüşse ufacık yanaşsanız öpüşüp sevişip barışmış olursunuz. :)
İlgi bekleyen bi koca tribi gördüm ben bu konuda. (Başka sorunlarınız yoksa)
Bu ara ciddi unutkanlık problemim var bunu o da biliyor. Tahlil yaptırmaya gidicem hatta. Artık anlayış göstermesi gereken bir düzeyde. Ama o ne zaman bişeyi unuttuğumu farketse sinirlenip böyle bütün günü küs gecirecek kadar triplere girebiliyor. 1 ay geçmiş tüm yalnız oldugumuz fırsatları küslüğü ile tepiyor. Bende özlemiyor,belki de eskisi gibi sevmiyor diye düşünüyorum mesela bundan dolayı. Bu arada ertesi sabah ki öpme şekli gönül alma öpmesi değildi. Çocuğu öptü sevdi falan sonra kendiyle celistigini çok belli edip yalandan başını uzattı suratı asık bir şekilde.

Çocuğumuz yok,olsun diye uğraşıyoruz.
Çok ilgimi çekiyor bu tarz yazılar. Neden ilk çocukta böyle?
Ebeveynlikte tecrübesiz olunduğu için mi?😕

Ya da bazı çiftler bunu yaşarken bazılarının yaşamamasındaki etkenler ne? Çocuk bakımında yardımcıları vs olması gibi bir şey mi?

Bir Aysenimi değilim ama ben de korktum şuvan🥲

Öyle olabilirdi ama önceki günkü tavrına aşırı üzüldüm ve sinirlendim. Tüm günü küs geçirdi ve o gün uzun zaman sonra ilk kez tüm gün bizimdi. Güzel goruneyim diye hazırlanmıştım falan sonuç böyle olunca çok ağrıma gitti üstelik incir çekirdeğini doldurmayacak bir sebepten oldu bu.
Bence yaklaşın. Bunu bu sefer de alttan alan benim gibi yorumlamayın. Kendi kendinize kızacak adama da iyice bileneceksin yoksa.

Yaklaşın dememdeki sebep yalnızca cinsel uzaklık da değil,ilk çocuğunuzmuş Allah bağışlasın ben toplumumuzda çocuk sorumluluğunun çoğunlukla kadında fazla olduğunu düşünenlerdenim (maalesef) yani taze bir annelik,hormonlar vs derken üzerine bir de cinsellik eklenince hapşursa gözünüze batar.

Gerçekten haklı haksızdan ziyade mesele yok ortada. Ha sürekli alttan alan sizseniz evet burda bir sorun var ama bu sorunu çözmek için yürüyeceğiniz nokta bu konu kesinlikle değil.

Ya da bazı çiftler bunu yaşarken bazılarının yaşamamasındaki etkenler ne? Çocuk bakımında yardımcıları vs olması gibi bir şey mi?

Çocuğa tek başına bakıyosanız (aile bakıcı desteği yoksa) en uslu bebek bile canınızı çıkardığı için yorgunluktan kimse kimseyi görmüyor bi süre

Çocuğa tek başına bakıyosanız (aile bakıcı desteği yoksa) en uslu bebek bile canınızı çıkardığı için yorgunluktan kimse kimseyi görmüyor bi süre
Tepetaklak oluyor kadınlar da yani. 😕 Yardımcı yoksa hadi neyse de kocalar kadınların üzerine atmasa bebek bakımını keşke.

Kadın iyice fıttırıyor,adam kendi ayağına da sıkmış oluyor bir yerde.

Birkaç ay adaptasyon süreci anne babalık görevlerine uykusuzluğa vs alışma derken gerginlik olabiliyor ama korkmayın geçici bence. Bizde geçti yani çok şükür

X