Kocanızın anne babasına gitme isteği

Sen işi çözmüşsün

Duygulsrımın tercümanı olmuşsun canım teşekkür ederimm ben kendi annemin evinde bir bardak çay bile koymam yani annem yaptırmaz dinlen diye. Zaten evde tüm iş bana bakıyor bebek bi yandan tezim bir yandan psikolojik savaşlarım bir yandan. Ama onun annesine gittiğimizde eşim gözüyle işaret ediyor babasının çayını doldurayım diye yatsan yatılmıyor kalksan kalkılmıyor..

Gördüğünü bildiği halde öyle bir şey yok demek de çok acayip. Tekrar söylüyorum, flört etmiyorsunuz, evlisiniz. Bir süre bırakın aile ziyaretlerini. Zaten çok yakınsınız. Önce bir çekirdek aileyi oturtun, gidip gidip kalmayın bir yerde. Evinizi, ailenizi benimseyin ikiniz de. Ailelerle görüşme kısmı sonra düzene girer.

Bunu eslerımızde anlasa guzel olurdu, sureklı gıtmek ıstemelerı yoruyor bızı, mısal ben aılemle aynı sehırdeyken ayda 1 gıdebılıyordum beyefendı hoslanmıyordu cunku, sımdı onun aılesıyle aynı sehırdeyız ınanırmısın ıkı gun onlarda yatıyoruz ucuncu gun eve gelıcez aılesıde bızımle gelıyor ıkı gun kalıyor ve ıkı uc gun sonra arayıp gelmıyor musunuz dıyorlar

Haksizsin

Allah sana sabır versin canım gerçekten bu erkekler kapatılsın ya… bende bir kere ipin ucunu versem eşimde böyle yapar diye düşünüyorum. O yüzden net bir şekilde bu kalma konusunu bağladım. Ama hala ara ara gündeme getiriyor böyle can sıkıyor. Artık öncelikli ailelerinin eşleri ve çocukları olduğunu bu erkeklerin öğrenmesi lazım… biz demiyoruz anne babalarımızı silelim tabiki öyle bir şey olmaz bizde bir anne babamız ama bunlarınkiyle ayrı bi dünya onlar zaten bizim gönlümüzü yapsa biz koşa koşa gideriz ekmek elden su gölden ne bileyim Allah bize yardım etsin dilimizdeki bağları çözsün onlarda anlamayı nasip etsin

açıkçası aynı şehirdeyken kimsenin evine gidip kalmam, kendi ailemle de kayınailemle de aynı şehirde yaşıyorum. 4 sene oldu bir kere bile gidip kalmadım, herkesin bir evi varken gidip kalmak ne mana.. eğer birinden biri uzak olsaydı evim rahatça gidemeseydim ancak öyle gidip kalabilirdim. aileniz uzakmış o yüzden gidip kalmanız abes değil ama süreler fazlaca uzamadıkça tabi. bu yüzden eşinizin isteğini saçma buldum. gider çayınızı kahvenizi içer dönersiniz.
4 senede eşim bir kere bile bana "aileme gidelim" demedi, çok samimiyim.o yüzden bu aileye gitme aşkını anlayamayacağım. ne zaman ben gidelim dersem akşamları çaya gideriz ve ya ben kayınvalidemle gündüz oturur bir kahve içer evime giderim. kalma konusunda niye haksız bulmuşlar tam anlayamadım..
geri kalan kedidir, fotoğraftır, görümce konuşulmasıdır vs gibi sorunlarda haksızsınız sadece, sevmediğiniz için gözünüze battığını düşünüyorum. bence sizin probleminiz aileden çok eşinizle bir şey paylaşamamak. çok kısa sürede çocuğunuz olmuş, evlilik monotonluğa bağlamış, bir plan yapıp birbirinizle vakit geçirmekten keyif almıyorsunuz

Çok teşekkür ederim güzel tavsiyeleriniz için. Ben bu konuyu da dedim görüşmeyelim ailelerle dedim yok onada yanaşmıyor. Annesi babası torunlarını görmezse 10 gün ölüler mazallah benimkiler 3-4 aydır görmüyor ölen yok ama neyse..

Kendisi git dese de duzenli olarak 1 ay ayri durmak evlilikte bana normal gelmiyor. Eşini özler insan bir defa. Size git demesi de kendisinin ayni sehirde yatili kalmak istemesi de bana olumsuz geldi. 4 saat uzaklik 1 ay kalma gerektirecek bir uzaklik değil. Yani eşinizin bu ailelerde kalalim olayi bana göre yanliş.

Hayatlarina bilmem kaç sene sonra dahil olduğunuz insanlar sizi cocugu gibi, kizi gibi göremez. Aile bağlari kopuk ya da kotu olmayan hiç kimse de el alemi öz anne babasi yerine koyamaz bu boyledir. Eşim de der sen de kizisin, kardeslerim kardeşlerin diye ama "he he" diyip gecerim asla beklentim olmadi. Cunku oyle hepimiz aileyiz tablosu tatli dursa da kim kimsenin bir şeyi değil. Eşten dolayi hayatimiza girmiş insanlar.

Teşekkür ederim yazdıklarınızı düşüneceğim. Evet çok kısa sürede çocuğumuz oldu..

Kesinlikle katılıyorum bende öyle düşünüyorum ama eşim beni seni kızları gibi görüyor niye böyle yapıyorsun diyor… ilginç bir vaka

Hakli oldugunuz tek yer ayni sehirdeyken yatili kalmak.
Eger kedilere guzel bakiliyorsa tüy sorunu olmuyor. Eski gorumcemde kedi vardi mamasi ozel aliniyordu, kediyi tariyorlardi, tuy toplama aletiyle surekli hali ve koltuklari temizliyordu. Kedi zaten insanı sevmezse yanina gelmiyor. Mesela bahsettigim kedi kizimi gorunce gidip saklaniyor.

Ayrica her ne kadar kizim gibi goruyorum deseler de aynı sey olmaz. Kizi ve sizin basiniz ayni belada olsa once oz kizina kosar degil mi? Bence bu tip cumlelere fazla takilmayin

Gereksiz detaylara fazla takılmışsın ama kalma konusunda haklısın. Sen ailende kalırken eşin yok ki yanında, e o zaman o da kendi ailesinde kalacaksa seni sürüklemesin tek gidip kalsın. Bir zaman sonra sen olmadığın için sıkılır, belki aklı evde kalır, böylece kalma işinden vazgeçer bence.

Teşekkür ederim. Ben kızı olma meselesine takılmıyorum ama bu argümanla bana geliyor bunu savunuyor orda rahat edemiyorum diyince onlar seni kızı gibi görüyor oluyor.. kedi konusunda da tek sorun hijyen değil saldırgan zaten gidince yerlere falan bişeyler serip iyi kötü idare ediyoruz ama çocuk çok kısıtlanıyor ..

Olabilir canım ama batıyor işte ( kendi kalma konusuna gelince de onun derdi o değil diye düşünüyorum

Aynı şehirdesiniz işte, arada pazar günleri bırakın torunu akşam alın. Kalmak gerekmez ama eşin haftada bir anasında kalmazsa ona bir şey olur mu bilemem tabii.

Bu tip konularda politik olun. Seni kizi gibi goruyorlar dediginde itiraz etmeyin. Bebekle beraber yatili kalmak zorluyor, emzirmek zor oluyor vs diyebilirsiniz.
Kedi konusunda yine bisey diyemeyecegim. Eger sahibi yeterince ilgilenmiyorsa ev hem kokuyor hem her yerden tüy çıkıyor. Cocugu ya da kediyi ayri odada tutmak lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…