Kocanızın anne babasına gitme isteği

benim esim de ailesi de basimin etini yediler 2 sene boyunca gelmiyosun diye.hamileyken aglattilar bu yuzden. hem calisiyordjm hem de hamilelik yorgunlugu vardi ama anlatamiyordum. simdi cocugum 3 aylik ve kolik. gittim bunlara 1 hafta yatili kaldim. cocugumla ilgilendigim icin elimi bile surmedim hicbiseye. kaynananin pestili cikti. k.baba falan sinir oldu. uyuyamadi cunku icimden dedim "siz degil miydiniz bana gel gel deyip strese sokan. ben de kendimi oraya ait hissetmesemde ev isleri ve yemek derdinden 1 hafta kurtuldum. rahat ettim acikcasi. esime dedim "2 sene boyunca uzerime cullandiniz resmen ve strese soktunuz bak demekki rahat biraksaniz gelmek isteyebiliyomusum" dedim. (aslinda bebek ve ev islerinden yoruldugum icin gittim) simdi memleketime gidiyorum, dondugumde yine kalicam ve isyan ettiricem bunlari. bu arada kaynanam cok titiz. bebisle birlikte gunlerce kalmama gonlu razi olmadigina emjnim. tabi onceden cocuk yoktu kendine hizmet ettirecekti, simdi o bana hizmet ediyor, daha da hizmet ettirecegim. hamilelikte yasattiklari stresin intikamini alicam
nasil yani suresiz sizde mi kalacaklar

Zamanında cevap vermelik bir olay olmadı.. bunun ailemle ilgili bir mesajını gördüm eşimin telefonunda eşime atmış. Eşim sonradan mesajı silip öyle bir şey yazmadı falan dedi ama ben gördüm bir kere o da biliyor.. elimese bir şey demiyorum ablası ve eşinin arasının kötü olmasını kimse istemez herhalde ama ç neyse… sonradan konuştuğumuzda netleştirdik konuyu ama sırf onun için ağzımı açmadım. Zaten şehir dışında yaşıyor ayda yılda bir görüyorum dedim ama annesi babası dağılsın hiç eksik olmuyor aramızdan haklısınız cevap verme Zamanı geldi sanırım bilmiyorum.plan konusunda da eşim uğraşsın istiyorum armut piş ağzıma düş.. belkide ilgisiz hissettiğim için bilmiyorum

İşte bende bundan bahsediyorum, Bence bu yazdıklarınızdan emin olmadığı için bunu konusuna eklemiş olmalı. Yoksa durduk yere konuya yazarken bu aklına gelmez, sürekli endişe içinde diye düşünüyorum ve bu konuda emin değilse sonuna kadar haklı, Kimse çocuğunu bu riske atmamalı. Tabii bu benim nacizane fikrim, herkesin bu konuda farklı görüşü olabilir saygı duyarım.

yanlis yere mi alintiladim ne yaptim anlamadim ya süresiz sizde mi kalacaklar kaynanalar?

S Shalini gelme sebepleri hacamat yaptıracaklarmış pis kana iyi geliyormuş sülükle tamam olabilir ama benim suçum nee
Kendi evleri var İstanbulda, başım gözüm üstüne gelsinler ama 5 görümce kesin anasını babasını ziyarete gelirler.
32 haftalık gebeyim affedersiniz küçük ayıcık gibi hissediyorum kendimi zaten şimdi iyice gerildim

Keşke mesaj olayında bu kadar pasif yol izlemeseydiniz.Eşiniz mesajı silip,sizi kandırmaya çalışmış.Bu zekanıza hakaret.Görümcenizi arayıp çağırıp eşinizle birlikte bu olayı mutlaka netleştirmeliydiniz.Bırakın kötü olsalardı.Görümceniz mesajı yazdıysa sonuçlarına katlanmalıydı.Görümceniz annesi babası değil ama eşinizin kardeşi.Hep var olacak.Bunu değiştiremezsiniz.
Siz plan yapın,herşeyi de eşinizden beklemeyin.

neden özür diliyorsunuz yahu
kızları gibi görebilirler ama asla kızları olamazsınız kimse kimsenin evladı olamaz değil mi

Tüm yazdıklarınızı açıkladım ama tekrar açıklayayım.. eşim kendisi git diyor zaten kendim ona karşı gelip gitmiyorum birincisi. O sadece benimkilerde kalıyorum diye onunkilerde de kalmamızı istiyor aynı şehirdeyken. İkincisi bebeğim kucakta durmayı hiç sevmiyor. Yerlerde emeklemek istiyor. Kedinin vahşiliğinden dolayı ve evin hijyeninden dolayı yerlerde olamadığı için rahat edemiyor huzursuz oluyor sinirleniyor uyuyamıyor.. üçüncüsü eksik anlattığım için yanlış anlaşılmışım.. eşim anne babasının Beni kendi kızı gibi gördüğünü söylüyor ama bu ve benzeri hareketlerinden dolayı öyle hissetmiyorum fotoğraf ve benzetme olayı bu konuyla ilgiliydi yani.. ben yokmuşum gibi onlar için. Yarıştırmak niyetinde değilim yani öyle bir ihtiyacımda olmadı hiç bir zaman çok şükür. Sizinde dediğiniz gibi herkes kendi çocuğunu ekran yapıyor yani kimsenin kimseyi kızı gibi gördüğü yok haklısınız

Biz grip olmuşuz,bulaşmasın size deseydiniz.

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim. Belirttiğiniz kaygıların yanında kedi çok vahşi sürekli saldırıyor o yüzden ekstra tedirginim çocuğu bırak kendim için bile tedirgin oluyorum

Teşekkür ederim çok sağolun düşüneceğim yazdıklarınızı

Haklısınız insan kendini kırıyor başkalarını kırmamak için. Bende artık konuşmayı düşünüyorum. İki yüzlü davranamadığım için soğuk davranıyorum. Konuşunca taşlar yerine oturabilir ama konuşsam mı konuşmasam mı emin değilim o konuda karışık

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim. Belirttiğiniz kaygıların yanında kedi çok vahşi sürekli saldırıyor o yüzden ekstra tedirginim çocuğu bırak kendim için bile tedirgin oluyorum
Ben sizi bu konuda çok iyi anladım, sonuçta bir annesin bunu düşünmekte çok çok haklısın, hem kedilerin sağlığından emin değilsiniz hem de kedi vahişi sürekli saldırıyor ise asla emekleyen çocuğumu o eve götürmezdim.
Emin olmadıkça bir çaresini bul ve çocuğunu o eve götürme lütfen. Eşine bu durumun ciddiyetini anlat belki o da bir çözüm bulur, bu riski alacağına her hafta kayınvalidenler size gelsinler.

Onu bilemem ama böyle de affedip yolunuza bakamıyorsunuz.

Ne yaptı bu görümce bu kadar? Seninle ilgili mi?
Eşime annemle ilgili bir saygısız bir mesaj atmış. Bunu görünce eşimde kıvırdı tabi benim. Çirkefeleşeceğimi bildiği için sonra mesajı silmiş öyle bir mesaj yok dedi ama sonra onunda ağzına s*çınca bir şey demedi biliyor ortadaki saygısızlığı..

Şu erkeklerin kendı annesiyle esını in annesını kıyaslamasını anlamıyorum, hayır kendı annesinde en az evındeki gibi rahat, istedigi zamanda kalkar iş yapar veya yapmaz ama kayınvalıdesınde bu aynı degıl ki diken üstünde hissederiz, aman erken uyanayım laf olmasın aman temızlıyeyım laf olmasın aman sunu boyle yapayım laf olmasın, o sebeple gitmek istemeyebiliriz gayet (herkeste aynı olmasa da cogu kişide öyle bence) hem bos gununde esınle vakit gecir sürekli gitmek istiosan evlenme kardesım, tamam anneye saygı sonsuz gormek ıster ona da tamam haklılar da ama birazda bizim acıdan bakılsın, sürekli dip dibe olmuyor

Bir varız bir yokuz deprem hiç ders aldirmamış burdaki yazılan yorumlara üzüldüm

Bikac mesajınızı okudum normal değil tavriniz.
Konu başlığına cevap vereyim ben ne kadar gitmek istersem o kadar gidiyoruz. Ailesiyle 3 saat mesafedeyiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…