Kocanızın anne babasına gitme isteği

Eş ailesi ile aynı sehirdeyseniz neden kalacaksınız anlamadım, çok istiyorsa kendisi gitsin niye görüşmek için sizi bekliyor ki? Ayrıca babasının telefonunun duvar kağıdından size ne

Arkadaşlar merhaba. 2 Yıllık evliyim bir oğlum var 9 aylık. Eşimin anne ve babasıyla aynı şehirde yaşıyorum. Kendi annem babam şehir dışında. Normalde çalışıyorum şuan bebeğimden dolayı izindeyim. Eşim çok yoğun çalışıyor geç geliyor tek boş günü pazar günü.. önceleri her hafta sonu annesigile gitmek ve kalmak istiyordu başlarda biraz göz yumdum ama uzun zamandır kalma işini bıraktım. Şimdi her hafta gitmesek bile iki haftada bir falan gidiyoruz ama eşim gitmek istiyor biliyorum. Sürekli bunun lafını yapıyor. Ben kendi annemlerin yanına gittiğimde zaten çalışmadığım ve eşimde sürekli çalıştığı evde olmadığı için 2-3 hafta kalıyorum. Bana kendi annenlerde kalıyorsun benimkinde kalmıyorsun muhabbeti yapıyor. Onun annesigilde rahat edemiyorum emzirme vs birde evde kedi var bebeğimde rahat edemiyor emeklemek istiyor her şeyi ağzına götürüyor. Ayrıca kendimi oraya ait hissetmiyorum gittiğimde sürekli kızlarına konu geliyor şunu şöyle sever bunu böyle yapar diye. Zaten başka bir konudan kızlarına aşırı ayarım.. Çocuğum doğdu mesela eşimin akrabaları sürekli eşime benzetiyor çocuğumu oysa alakası yok. Eşimin babasının ekran resminde oğlum eşim ve bu kızlarının fotoğrafı var düşün ben o kadar alakasızım bunlar için. Bilmiyorum ben mi yanlış yapıyorum eşimle bu sorunu aşamıyoruz beni asla anlamıyor. Evde olduğumuz hafta sonuda elinde telefon bir işin ucundan tutmuyor. En son ne zaman bi yere gittik bişey yaptık hatırlamıyorum. Soğukları bahane ediyor.. çocuk hasta olmasınmış… annesigile giderken ışınlanarak gittiğimiz için soğuk o zaman sorun olmuyor… ya da boş haftasonunda arkadaşlarıyla plan yapıyor onlar geliyor ya da onlara gidiyoruz. Sorunlarımızı çözemezmişiz ben saygısızmışım vs bu kalıplardan dışarıya çıkamıyor. Bana bi akıl fikir verin. Dip not olarak uzun bi sevgililiğimiz oldu sevgiliyken böyle değildi. Oğlumuz doğunca böyle oldu garip bir şekilde
2 3 hafta annenızde nasıl kalabiliyorsunuz, sen benden bize gecememişsiniz, eşiniz istemesin mi gitmeyi, akıl zorlayıcısınız he:) Kayınpederiniz sizi ekran resmi yapmadı bir derdiniz de bu mu, yapmalıydı, ben hayrola derdim sanırım kp yapsa..

Nişanlımla tartışmıştık bir sebepten dolayı ailesine gitmem gerekiyordu giderken anlamasınlar diye dualar ettim ama annesi anlamış sonra konuştuk. Kendi ailem evlendikten sonra bizi yemeğe çağırır, gezeriz dolaşırız da ama evlerinde kalmamızı istemez. Ben de artık kendi evim varken ailemin yanında kalamam zaten eşim evde olmasa bile. Aynı şekilde eşimin ailesinde de kalmak istemem. Çocuk için de kimileri anneye benzetir, kimileri baba bunun ne önemi var. Kayınpederin ekran fotosu da beni hiç mi hiç ilgilendirmez, hatta kendi ailem başka bebeğin fotosunu ekran fotosu yapsa o da umrumda olmaz. Bebek eşimle benim bebeğim. Aslında sizin derdiniz eşinizle, ailesiyle değil. Kediler pis değil, ömrüm kedi ve köpeklerle geçti, öptüm ve sevdim hiçbir şey de olmadı.

Olabilir canım ama batıyor işte :KK43:( kendi kalma konusuna gelince de onun derdi o değil diye düşünüyorum
Derdi torun göstermekse bir gün gönder oğlunu eşinle. Saldırgan kedinin yanında çocuğu serbest bırakacak kadar akılsız değildir herhalde eşin. Tek başına sürekli çocuğu kontrol ederek de rahat edemez orada. Mecbur döner evine. Sen de kalmamak şartıyla iki haftada bir birlikte gidip gelmeyi kabul edersin. Ortayı bulmak bu kadar zor olmamalı ya.

Nişanlımla tartışmıştık bir sebepten dolayı ailesine gitmem gerekiyordu giderken anlamasınlar diye dualar ettim ama annesi anlamış sonra konuştuk. Kendi ailem evlendikten sonra bizi yemeğe çağırır, gezeriz dolaşırız da ama evlerinde kalmamızı istemez. Ben de artık kendi evim varken ailemin yanında kalamam zaten eşim evde olmasa bile. Aynı şekilde eşimin ailesinde de kalmak istemem. Çocuk için de kimileri anneye benzetir, kimileri baba bunun ne önemi var. Kayınpederin ekran fotosu da beni hiç mi hiç ilgilendirmez, hatta kendi ailem başka bebeğin fotosunu ekran fotosu yapsa o da umrumda olmaz. Bebek eşimle benim bebeğim. Aslında sizin derdiniz eşinizle, ailesiyle değil. Kediler pis değil, ömrüm kedi ve köpeklerle geçti, öptüm ve sevdim hiçbir şey de olmadı.
Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Yazdıklarınızın hepsini ayrıca yukarlarda cevapladım…

Değerli fikirleriniz için teşekkür ederim. Belirttiğiniz kaygıların yanında kedi çok vahşi sürekli saldırıyor o yüzden ekstra tedirginim çocuğu bırak kendim için bile tedirgin oluyorum
Kim ne derse desin siz kedi konusunda dikkatli olun. Kayinvalidenize gittiginizde bebeginizi kesinlikle yere birakmayin.

Saldırgan diyorsunuz, allah korusun yuzunu falan tirmalar.
Benim kendi kedim bebegimin yuzunu tirmaladi. Omrumden omur gitti desem abartmis olmam. Allahtan gozune bir sey olmadi yavrumun.

Eş ailesi ile aynı sehirdeyseniz neden kalacaksınız anlamadım, çok istiyorsa kendisi gitsin niye görüşmek için sizi bekliyor ki? Ayrıca babasının telefonunun duvar kağıdından size ne
Eksik yazmışım önceki mesajlarda cevaplamıştım. Eşim annesi babasının beni kızları olarak gördüğünü çok sevdiğini söylüyor madem ben kızlarıyım neden ben yokum o ekran fotoğrafında demek istemiştim.. yoksa üstüme vazife değil tabiki herkes istediğini koyar yani takıldığım nokta oydu yazmamışım. Teşekkür ederim vakit ayırdığınız işin

Annemin telefonunda oğlum (torunu), ben ve kızkardeşim var. Ne alaka yani takıldığınız konu? Sizin fotoğrafınız olsa saçma olurdu
Açıklamıştım tekrar yazayım. Eşim anne babasının beni kızları gibi gördüğünü çok sevdiğini söylüyor ama bu ekran fotoğrafı olayı öyle olmadığının bir kanıtı. Yani benide kızları olarak görüyorlarsa bu ne lahana bu ne perhiz

Açıklamıştım tekrar yazayım. Eşim anne babasının beni kızları gibi gördüğünü çok sevdiğini söylüyor ama bu ekran fotoğrafı olayı öyle olmadığının bir kanıtı. Yani benide kızları olarak görüyorlarsa bu ne lahana bu ne perhiz
Benim ailem de eşimioğlu gibi görür
Babam 2 kızım vardı bir de oğlum oldu demişti bana
Yani?? Fotoğrafla mı ispat olacak bu?
Geçinmeye gönlü olmayan cidden geçinmemek içim her şeyi bahane ediyot

Benim ailem harika,kv,kp öcü konusu.Bi rahat bırakın ya adamları. Ne var arada kalsan ölürmüsün.hem eşini mıtlunedersin,kem anesğnü ,babasını.zaten eşim taş koğundan çıktı.
Kötü.insanlarda olsalar iki haftya bir gitmek çok değil.
Eşim annesini babasını depremde kaybetti. Halbiki bir gün öncesi gördü yedik içtik. Neden diye dün tekrar görmedim diye pişmanlığı yaşıyor.

S Shalini gelme sebepleri hacamat yaptıracaklarmış pis kana iyi geliyormuş sülükle tamam olabilir ama benim suçum nee 😂
Kendi evleri var İstanbulda, başım gözüm üstüne gelsinler ama 5 görümce kesin anasını babasını ziyarete gelirler.
32 haftalık gebeyim affedersiniz küçük ayıcık gibi hissediyorum kendimi zaten şimdi iyice gerildim 😂
hacamat ve suluk sadwce istanbulda mi yapiliyomus? kendi bulundugu sehirde de yaptirabilirlerdi, gezmek icin geliyorlardir kesin. insallah cok kalmazlar valla hamile hamile misafir agirlamak da bi zulüm yani. benim kaynana 25 haftalik hamileyken akrabalarini bana cagirmisti hic unutmam. belim agriya agriya cesit cesit yemek yapmistim. k3ndi de misafirlerle geldi, misafirlerle gitti. hic acimamisti bana. o yuzden hunharca intikam alcam😂 sen de cocuk dogunca sizi ozledim deyip git😂 bebem 3 aylik olana kadar gitmemistim bunlara. keske daha onceden gidip bunlari bezdirseymisim😂

Yani sen de bizim kızımız sayılırsın kızısın anlamına gelmez. Genel anlamda ayırt etmeyeceği anlamına gelir. Kayınpeder çocuklarının ve torununun fotoğrafını koyması da çok normal. Yani tek katıldığım şey aynı sehirde gidip kalmanız gereksiz. Ama gerisi kuruntu yapmissiniz

Takıldığınız konular hep işsizlikten. Çalışmaya başlasanız kafanız yerine gelir. Allah aşkına kpin ekranında neden sizin fotonuz olsun? Bunu düşündüğünüz için diğer konulara odaklanamadım

Oğulları babası değil mi? Bebeği babasına benzetmelerinde ne kötülük var? Kendi anneniz babanız telefonunun ekranına damadını koyuyor mu?
Elbette herkes kendi evladı ve torununu sever.
Sevmeseler daha mi iyi?

Kayınaileler bizi ne kadar kızları gibi görebilirler ki? Bu noktada bunu beklemek mantıksız. Ben de eşimin ailesini kendi anne babam gibi göremem. Onun ailesine bir şey olsa üzülürüm, yardımcı olurum vs ama benim aileme olsa içim yanar. Eşinizin de kalkıp “sen el kızısın ne diye sevecekler seni” diyecek hali yok ya. Neden bu konuda ısrarla hayır beni öyle görmüyorlar deyip karşı tarafı da zor durumda bırakıyoruz ki? Yani he deyip geçmek biraz politik olmak, beklentiye girmemek lazım. Eş ailesinden beklenecek tek şey temel seviyede saygı. Fazlasını yaparlarsa sağolsunlar tabi. Ama sizi gerçekten kızları gibi göremezler ki. Sizin de çocuğunuz var kimseyi onun gibi göremezsiniz. Doğal olarak bebeğinizi de ona benzetiyorlar çünkü kendi oğullarının bebekliğini biliyorlar. Benim en yakın arkadaşım doğum yaptı 3 ay oldu bebeği ben henüz kimseye benzetemedim bile yani daha kötü bence:)

Siz sanırım istediğiniz ilgiyi eşinizden göremeyince ona gıcık olmuşsunuz. Bir çok kadında şunu görüyorum eşleri bir jest, sürpriz veya bir plan yapıyor, kadınlar hemen “hangi dağda kurt öldü, sen durduk yere bunu yapmazsın” tepkisi alıyor. E doğal olarak bunu yaşayan insan uzaklaşıyor. Sonra da eşim uzaklaştı deniyor. Mesela eşinizi anlattığınız profil ilgisiz değil gibi. Ama sanki uzaklaşmış ve soğumuş. Siz ailesine istemiyorsunuz diye gitmiyor, sizin ailenizde uzun süre kalmanıza ses etmiyor, bunlardan başka bir sorun da yazmamışsınız belli ki pek bir sorun yok. Bence sorun onun size olan ilgisizliği, ben olsaydım eşimi suçlamadan onun uygun olduğu kafasının rahat olduğu bir gün karşıma alır “benimle plan yapmaman beni üzüyor ama bilmeden seni üzecek bir şey mi oldu? Ben de şu konulara kırgınım ama bu konular evliliğimiz dışında ve şahsi meselemiz olmamalı, bizim mutsuz oluşumuz bebeğimizi de etkiler, o yüzden tüm sorunları dışarıda bırakıp birlikte aile olmayı başarmalıyız” temalı bir konuşma yapardım.

Eksik yazmışım önceki mesajlarda cevaplamıştım. Eşim annesi babasının beni kızları olarak gördüğünü çok sevdiğini söylüyor madem ben kızlarıyım neden ben yokum o ekran fotoğrafında demek istemiştim.. yoksa üstüme vazife değil tabiki herkes istediğini koyar yani takıldığım nokta oydu yazmamışım. Teşekkür ederim vakit ayırdığınız işin
Gerçekten saçmalıyorsunuz.
kızı GİBİ diyorsunuz bakım. Gibi. Yani kızı değilsiniz ama kızı gibi seviyorlar. Elbette emek emek büyütülen evlatla bir olmayacaksınız. Sizin amacınız aileyle aranıza bahane bulup az gitmek. Bahane bulmak için de saçma şeylere takılıyorsunuz

hacamat ve suluk sadwce istanbulda mi yapiliyomus? kendi bulundugu sehirde de yaptirabilirlerdi, gezmek icin geliyorlardir kesin. insallah cok kalmazlar valla hamile hamile misafir agirlamak da bi zulüm yani. benim kaynana 25 haftalik hamileyken akrabalarini bana cagirmisti hic unutmam. belim agriya agriya cesit cesit yemek yapmistim. k3ndi de misafirlerle geldi, misafirlerle gitti. hic acimamisti bana. o yuzden hunharca intikam alcam😂 sen de cocuk dogunca sizi ozledim deyip git😂 bebem 3 aylik olana kadar gitmemistim bunlara. keske daha onceden gidip bunlari bezdirseymisim😂
Bugun çalışma raporu için doktora gideceğim, doktor artık riskli hareket etme dedi diyeceğim ne kadar yerse 😂

Eşimde izinli sanki benim anam babam geliyor adam yeni gelin gibi triplere girdi 😳🙄

X