Kocanızın anne babasına gitme isteği

Cocugu pazar sabahdan babanneye birak
Esinle bi gun gecir sonra git orda cayini kahveni ic eve gel oh mis gibi
Hem bu vesileyle belki babanne surekli gelmenizi istemez , cocuk sorumluluk
Hem esinizin gonlu olur
Hem sizin gonlunuz olur
Arada yapin bunu
Sizde seve seve gideceksiniz kv 😬
Sen işi çözmüşsün 😂😂😍

Şu erkeklerin kendı annesiyle esını in annesını kıyaslamasını anlamıyorum, hayır kendı annesinde en az evındeki gibi rahat, istedigi zamanda kalkar iş yapar veya yapmaz ama kayınvalıdesınde bu aynı degıl ki diken üstünde hissederiz, aman erken uyanayım laf olmasın aman temızlıyeyım laf olmasın aman sunu boyle yapayım laf olmasın, o sebeple gitmek istemeyebiliriz gayet (herkeste aynı olmasa da cogu kişide öyle bence) hem bos gununde esınle vakit gecir sürekli gitmek istiosan evlenme kardesım, tamam anneye saygı sonsuz gormek ıster ona da tamam haklılar da ama birazda bizim acıdan bakılsın, sürekli dip dibe olmuyor
Duygulsrımın tercümanı olmuşsun canım teşekkür ederimm 🙏🏻🙏🏻❤️ ben kendi annemin evinde bir bardak çay bile koymam yani annem yaptırmaz dinlen diye. Zaten evde tüm iş bana bakıyor bebek bi yandan tezim bir yandan psikolojik savaşlarım bir yandan. Ama onun annesine gittiğimizde eşim gözüyle işaret ediyor babasının çayını doldurayım diye yatsan yatılmıyor kalksan kalkılmıyor..

Eşime annemle ilgili bir saygısız bir mesaj atmış. Bunu görünce eşimde kıvırdı tabi benim. Çirkefeleşeceğimi bildiği için sonra mesajı silmiş öyle bir mesaj yok dedi ama sonra onunda ağzına s*çınca bir şey demedi biliyor ortadaki saygısızlığı..
Gördüğünü bildiği halde öyle bir şey yok demek de çok acayip. Tekrar söylüyorum, flört etmiyorsunuz, evlisiniz. Bir süre bırakın aile ziyaretlerini. Zaten çok yakınsınız. Önce bir çekirdek aileyi oturtun, gidip gidip kalmayın bir yerde. Evinizi, ailenizi benimseyin ikiniz de. Ailelerle görüşme kısmı sonra düzene girer.

Duygulsrımın tercümanı olmuşsun canım teşekkür ederimm 🙏🏻🙏🏻❤️ ben kendi annemin evinde bir bardak çay bile koymam yani annem yaptırmaz dinlen diye. Zaten evde tüm iş bana bakıyor bebek bi yandan tezim bir yandan psikolojik savaşlarım bir yandan. Ama onun annesine gittiğimizde eşim gözüyle işaret ediyor babasının çayını doldurayım diye yatsan yatılmıyor kalksan kalkılmıyor..
Bunu eslerımızde anlasa guzel olurdu, sureklı gıtmek ıstemelerı yoruyor bızı, mısal ben aılemle aynı sehırdeyken ayda 1 gıdebılıyordum beyefendı hoslanmıyordu cunku, sımdı onun aılesıyle aynı sehırdeyız ınanırmısın ıkı gun onlarda yatıyoruz ucuncu gun eve gelıcez aılesıde bızımle gelıyor ıkı gun kalıyor ve ıkı uc gun sonra arayıp gelmıyor musunuz dıyorlar 🙄

Arkadaşlar merhaba. 2 Yıllık evliyim bir oğlum var 9 aylık. Eşimin anne ve babasıyla aynı şehirde yaşıyorum. Kendi annem babam şehir dışında. Normalde çalışıyorum şuan bebeğimden dolayı izindeyim. Eşim çok yoğun çalışıyor geç geliyor tek boş günü pazar günü.. önceleri her hafta sonu annesigile gitmek ve kalmak istiyordu başlarda biraz göz yumdum ama uzun zamandır kalma işini bıraktım. Şimdi her hafta gitmesek bile iki haftada bir falan gidiyoruz ama eşim gitmek istiyor biliyorum. Sürekli bunun lafını yapıyor. Ben kendi annemlerin yanına gittiğimde zaten çalışmadığım ve eşimde sürekli çalıştığı evde olmadığı için 2-3 hafta kalıyorum. Bana kendi annenlerde kalıyorsun benimkinde kalmıyorsun muhabbeti yapıyor. Onun annesigilde rahat edemiyorum emzirme vs birde evde kedi var bebeğimde rahat edemiyor emeklemek istiyor her şeyi ağzına götürüyor. Ayrıca kendimi oraya ait hissetmiyorum gittiğimde sürekli kızlarına konu geliyor şunu şöyle sever bunu böyle yapar diye. Zaten başka bir konudan kızlarına aşırı ayarım.. Çocuğum doğdu mesela eşimin akrabaları sürekli eşime benzetiyor çocuğumu oysa alakası yok. Eşimin babasının ekran resminde oğlum eşim ve bu kızlarının fotoğrafı var düşün ben o kadar alakasızım bunlar için. Bilmiyorum ben mi yanlış yapıyorum eşimle bu sorunu aşamıyoruz beni asla anlamıyor. Evde olduğumuz hafta sonuda elinde telefon bir işin ucundan tutmuyor. En son ne zaman bi yere gittik bişey yaptık hatırlamıyorum. Soğukları bahane ediyor.. çocuk hasta olmasınmış… annesigile giderken ışınlanarak gittiğimiz için soğuk o zaman sorun olmuyor… ya da boş haftasonunda arkadaşlarıyla plan yapıyor onlar geliyor ya da onlara gidiyoruz. Sorunlarımızı çözemezmişiz ben saygısızmışım vs bu kalıplardan dışarıya çıkamıyor. Bana bi akıl fikir verin. Dip not olarak uzun bi sevgililiğimiz oldu sevgiliyken böyle değildi. Oğlumuz doğunca böyle oldu garip bir şekilde
Haksizsin

Bunu eslerımızde anlasa guzel olurdu, sureklı gıtmek ıstemelerı yoruyor bızı, mısal ben aılemle aynı sehırdeyken ayda 1 gıdebılıyordum beyefendı hoslanmıyordu cunku, sımdı onun aılesıyle aynı sehırdeyız ınanırmısın ıkı gun onlarda yatıyoruz ucuncu gun eve gelıcez aılesıde bızımle gelıyor ıkı gun kalıyor ve ıkı uc gun sonra arayıp gelmıyor musunuz dıyorlar 🙄
Allah sana sabır versin canım gerçekten bu erkekler kapatılsın ya… bende bir kere ipin ucunu versem eşimde böyle yapar diye düşünüyorum. O yüzden net bir şekilde bu kalma konusunu bağladım. Ama hala ara ara gündeme getiriyor böyle can sıkıyor. Artık öncelikli ailelerinin eşleri ve çocukları olduğunu bu erkeklerin öğrenmesi lazım… biz demiyoruz anne babalarımızı silelim tabiki öyle bir şey olmaz bizde bir anne babamız ama bunlarınkiyle ayrı bi dünya onlar zaten bizim gönlümüzü yapsa biz koşa koşa gideriz ekmek elden su gölden ne bileyim Allah bize yardım etsin dilimizdeki bağları çözsün onlarda anlamayı nasip etsin

açıkçası aynı şehirdeyken kimsenin evine gidip kalmam, kendi ailemle de kayınailemle de aynı şehirde yaşıyorum. 4 sene oldu bir kere bile gidip kalmadım, herkesin bir evi varken gidip kalmak ne mana.. eğer birinden biri uzak olsaydı evim rahatça gidemeseydim ancak öyle gidip kalabilirdim. aileniz uzakmış o yüzden gidip kalmanız abes değil ama süreler fazlaca uzamadıkça tabi. bu yüzden eşinizin isteğini saçma buldum. gider çayınızı kahvenizi içer dönersiniz.
4 senede eşim bir kere bile bana "aileme gidelim" demedi, çok samimiyim.o yüzden bu aileye gitme aşkını anlayamayacağım. ne zaman ben gidelim dersem akşamları çaya gideriz ve ya ben kayınvalidemle gündüz oturur bir kahve içer evime giderim. kalma konusunda niye haksız bulmuşlar tam anlayamadım..
geri kalan kedidir, fotoğraftır, görümce konuşulmasıdır vs gibi sorunlarda haksızsınız sadece, sevmediğiniz için gözünüze battığını düşünüyorum. bence sizin probleminiz aileden çok eşinizle bir şey paylaşamamak. çok kısa sürede çocuğunuz olmuş, evlilik monotonluğa bağlamış, bir plan yapıp birbirinizle vakit geçirmekten keyif almıyorsunuz

Gördüğünü bildiği halde öyle bir şey yok demek de çok acayip. Tekrar söylüyorum, flört etmiyorsunuz, evlisiniz. Bir süre bırakın aile ziyaretlerini. Zaten çok yakınsınız. Önce bir çekirdek aileyi oturtun, gidip gidip kalmayın bir yerde. Evinizi, ailenizi benimseyin ikiniz de. Ailelerle görüşme kısmı sonra düzene girer.
Çok teşekkür ederim güzel tavsiyeleriniz için. Ben bu konuyu da dedim görüşmeyelim ailelerle dedim yok onada yanaşmıyor. Annesi babası torunlarını görmezse 10 gün ölüler mazallah benimkiler 3-4 aydır görmüyor ölen yok ama neyse.. 😥😥

Tüm yazdıklarınızı açıkladım ama tekrar açıklayayım.. eşim kendisi git diyor zaten kendim ona karşı gelip gitmiyorum birincisi. O sadece benimkilerde kalıyorum diye onunkilerde de kalmamızı istiyor aynı şehirdeyken. İkincisi bebeğim kucakta durmayı hiç sevmiyor. Yerlerde emeklemek istiyor. Kedinin vahşiliğinden dolayı ve evin hijyeninden dolayı yerlerde olamadığı için rahat edemiyor huzursuz oluyor sinirleniyor uyuyamıyor.. üçüncüsü eksik anlattığım için yanlış anlaşılmışım.. eşim anne babasının Beni kendi kızı gibi gördüğünü söylüyor ama bu ve benzeri hareketlerinden dolayı öyle hissetmiyorum fotoğraf ve benzetme olayı bu konuyla ilgiliydi yani.. ben yokmuşum gibi onlar için. Yarıştırmak niyetinde değilim yani öyle bir ihtiyacımda olmadı hiç bir zaman çok şükür. Sizinde dediğiniz gibi herkes kendi çocuğunu ekran yapıyor yani kimsenin kimseyi kızı gibi gördüğü yok haklısınız

Kendisi git dese de duzenli olarak 1 ay ayri durmak evlilikte bana normal gelmiyor. 🤷 Eşini özler insan bir defa. Size git demesi de kendisinin ayni sehirde yatili kalmak istemesi de bana olumsuz geldi. 4 saat uzaklik 1 ay kalma gerektirecek bir uzaklik değil. Yani eşinizin bu ailelerde kalalim olayi bana göre yanliş.

Hayatlarina bilmem kaç sene sonra dahil olduğunuz insanlar sizi cocugu gibi, kizi gibi göremez. Aile bağlari kopuk ya da kotu olmayan hiç kimse de el alemi öz anne babasi yerine koyamaz bu boyledir. Eşim de der sen de kizisin, kardeslerim kardeşlerin diye ama "he he" diyip gecerim asla beklentim olmadi. Cunku oyle hepimiz aileyiz tablosu tatli dursa da kim kimsenin bir şeyi değil. Eşten dolayi hayatimiza girmiş insanlar.

açıkçası aynı şehirdeyken kimsenin evine gidip kalmam, kendi ailemle de kayınailemle de aynı şehirde yaşıyorum. 4 sene oldu bir kere bile gidip kalmadım, herkesin bir evi varken gidip kalmak ne mana.. eğer birinden biri uzak olsaydı evim rahatça gidemeseydim ancak öyle gidip kalabilirdim. aileniz uzakmış o yüzden gidip kalmanız abes değil ama süreler fazlaca uzamadıkça tabi. bu yüzden eşinizin isteğini saçma buldum. gider çayınızı kahvenizi içer dönersiniz.
4 senede eşim bir kere bile bana "aileme gidelim" demedi, çok samimiyim.o yüzden bu aileye gitme aşkını anlayamayacağım. ne zaman ben gidelim dersem akşamları çaya gideriz ve ya ben kayınvalidemle gündüz oturur bir kahve içer evime giderim. kalma konusunda niye haksız bulmuşlar tam anlayamadım..
geri kalan kedidir, fotoğraftır, görümce konuşulmasıdır vs gibi sorunlarda haksızsınız sadece, sevmediğiniz için gözünüze battığını düşünüyorum. bence sizin probleminiz aileden çok eşinizle bir şey paylaşamamak. çok kısa sürede çocuğunuz olmuş, evlilik monotonluğa bağlamış, bir plan yapıp birbirinizle vakit geçirmekten keyif almıyorsunuz
Teşekkür ederim yazdıklarınızı düşüneceğim. Evet çok kısa sürede çocuğumuz oldu..

Kendisi git dese de duzenli olarak 1 ay ayri durmak evlilikte bana normal gelmiyor. 🤷 Eşini özler insan bir defa. Size git demesi de kendisinin ayni sehirde yatili kalmak istemesi de bana olumsuz geldi. 4 saat uzaklik 1 ay kalma gerektirecek bir uzaklik değil. Yani eşinizin bu ailelerde kalalim olayi bana göre yanliş.

Hayatlarina bilmem kaç sene sonra dahil olduğunuz insanlar sizi cocugu gibi, kizi gibi göremez. Aile bağlari kopuk ya da kotu olmayan hiç kimse de el alemi öz anne babasi yerine koyamaz bu boyledir. Eşim de der sen de kizisin, kardeslerim kardeşlerin diye ama "he he" diyip gecerim asla beklentim olmadi. Cunku oyle hepimiz aileyiz tablosu tatli dursa da kim kimsenin bir şeyi değil. Eşten dolayi hayatimiza girmiş insanlar.
Kesinlikle katılıyorum bende öyle düşünüyorum ama eşim beni seni kızları gibi görüyor niye böyle yapıyorsun diyor… ilginç bir vaka

Hakli oldugunuz tek yer ayni sehirdeyken yatili kalmak.
Eger kedilere guzel bakiliyorsa tüy sorunu olmuyor. Eski gorumcemde kedi vardi mamasi ozel aliniyordu, kediyi tariyorlardi, tuy toplama aletiyle surekli hali ve koltuklari temizliyordu. Kedi zaten insanı sevmezse yanina gelmiyor. Mesela bahsettigim kedi kizimi gorunce gidip saklaniyor.

Ayrica her ne kadar kizim gibi goruyorum deseler de aynı sey olmaz. Kizi ve sizin basiniz ayni belada olsa once oz kizina kosar degil mi? Bence bu tip cumlelere fazla takilmayin

Gereksiz detaylara fazla takılmışsın ama kalma konusunda haklısın. Sen ailende kalırken eşin yok ki yanında, e o zaman o da kendi ailesinde kalacaksa seni sürüklemesin tek gidip kalsın. Bir zaman sonra sen olmadığın için sıkılır, belki aklı evde kalır, böylece kalma işinden vazgeçer bence.

Hakli oldugunuz tek yer ayni sehirdeyken yatili kalmak.
Eger kedilere guzel bakiliyorsa tüy sorunu olmuyor. Eski gorumcemde kedi vardi mamasi ozel aliniyordu, kediyi tariyorlardi, tuy toplama aletiyle surekli hali ve koltuklari temizliyordu. Kedi zaten insanı sevmezse yanina gelmiyor. Mesela bahsettigim kedi kizimi gorunce gidip saklaniyor.

Ayrica her ne kadar kizim gibi goruyorum deseler de aynı sey olmaz. Kizi ve sizin basiniz ayni belada olsa once oz kizina kosar degil mi? Bence bu tip cumlelere fazla takilmayin
Teşekkür ederim. Ben kızı olma meselesine takılmıyorum ama bu argümanla bana geliyor bunu savunuyor orda rahat edemiyorum diyince onlar seni kızı gibi görüyor oluyor.. kedi konusunda da tek sorun hijyen değil saldırgan zaten gidince yerlere falan bişeyler serip iyi kötü idare ediyoruz ama çocuk çok kısıtlanıyor ..

Gereksiz detaylara fazla takılmışsın ama kalma konusunda haklısın. Sen ailende kalırken eşin yok ki yanında, e o zaman o da kendi ailesinde kalacaksa seni sürüklemesin tek gidip kalsın. Bir zaman sonra sen olmadığın için sıkılır, belki aklı evde kalır, böylece kalma işinden vazgeçer bence.
Olabilir canım ama batıyor işte :KK43:( kendi kalma konusuna gelince de onun derdi o değil diye düşünüyorum

Çok teşekkür ederim güzel tavsiyeleriniz için. Ben bu konuyu da dedim görüşmeyelim ailelerle dedim yok onada yanaşmıyor. Annesi babası torunlarını görmezse 10 gün ölüler mazallah benimkiler 3-4 aydır görmüyor ölen yok ama neyse.. 😥😥
Aynı şehirdesiniz işte, arada pazar günleri bırakın torunu akşam alın. Kalmak gerekmez ama eşin haftada bir anasında kalmazsa ona bir şey olur mu bilemem tabii.

Teşekkür ederim. Ben kızı olma meselesine takılmıyorum ama bu argümanla bana geliyor bunu savunuyor orda rahat edemiyorum diyince onlar seni kızı gibi görüyor oluyor.. kedi konusunda da tek sorun hijyen değil saldırgan zaten gidince yerlere falan bişeyler serip iyi kötü idare ediyoruz ama çocuk çok kısıtlanıyor ..

Bu tip konularda politik olun. Seni kizi gibi goruyorlar dediginde itiraz etmeyin. Bebekle beraber yatili kalmak zorluyor, emzirmek zor oluyor vs diyebilirsiniz.
Kedi konusunda yine bisey diyemeyecegim. Eger sahibi yeterince ilgilenmiyorsa ev hem kokuyor hem her yerden tüy çıkıyor. Cocugu ya da kediyi ayri odada tutmak lazım

X