Kocanızın anne babasına gitme isteği

Benim eşim de her hafta sonu gitmek ister ailesine aynı şehirdeyiz. Ama benim annemlere daha yakınız. Annemlere de gideriz akşam yemeklerine çünkü ikimiz de çalışıyoruz. Arabamız da olduğu için hafta sonu akşamları da kaynanama gidip 3-5 saat oturup geri geliyoruz. Sene de 1-2 kere kalırız 15 günde bir kalmaya ne gerek var onu ben de anlamadım. Annesi kalın diyor gittiğimizde anneler sanırım bundan çok mutlu oluyorlar. Ama siz artık çekirdek ailesiniz. Kendi annenizde de 3 hafta kalmanız çok fazlaymış. Şu kalma işlerine ikinizin de bir sınır koyması gerekiyor diye düşünüyorum.

Kayınpederin telefonunda fotoğrafınızın olmaması, bebeğinizi eşinize benzetmeleri, kızlarından bahsetmeleri falan çok normal şeyler. Bunlara takılmanız ilginç ve gereksiz.

Ama kendi ailenizde kalıyorsunuz diye kayınvalidede kalmak zorunda da değilsiniz. Bir taraf anne babanız. Diğeri hayatınıza dün giren insanlar. Eşinizin bu beklentisini pek haklı bulamadım. Üstelik aynı şehirdesiniz, günü birlik ziyaretlerle torunlarını istedikleri kadar görebilirler.

Eşiniz kendisi de gidip görebilir dilediğinde. Hatta çocuğunuzu da yanında götürür biraz daha büyüyünce.

kendi ailenizde 2-3 hafta kalıp, eşinizin ailesinde 2 hafta da bir kalmak neden zorunuza gidiyor ki?
Eşiniz o konuda haklı, anne babasını istemediğinizi düşünüyor olabilir.
15 günde 1 kere hatır için idare edilebilir bence kedi vs konuları.

Bazı şeylere beğenmesende katlanmak, değil mi zaten evlilik? Kendi, annenizin evinde kalabiliyordanız eşinizin annesinde de kalabilmelisiniz. Kedi falan işin hikaye kısmı. Ekranda ki fotoya takılmamız çok yersiz. Sizin anneniz yada babanız ekranına çocuklarının resmini koyamaz mı, eşinizi de koymak zorunda mı?
Niçin hep kadına şartlandırılıyor kalacaksın eşinin ailesinde diye evlilik budur diye. Eşi her hafta kalıyormu yada kalmak istermi bakalım karısının ailesinde. Derler ya kadının düşmanı kadın diye gerçekten öyle. Ne kadar kadın haklarını savunsakta yinede alttan alta kv ye git hizmet et gelinlik yap mesajı veriyoruz. Bence genlerimize işlenmiş kadının fedekar olması gerektiği. Eşi haklı değil. Ben annemi hergün görsem doymam ama kv yi bir sene görmesem aklıma gelmez. Eşimn hatırı için gidip görürmüyğm görürüm ama eşimde benim hatrım için gidip benim ailemi görecek. Erkek ailesi diye kutsallaştırmayın. Ee bir hafta ona bir hafta bana peki çekirdek ailemize vakit nasıl ayıracağız. Ailesinden kopamıyırsa insanlar evlenmesin

Esiniz gelip kaliyor mu sizin ailenizde ne diye sizden boyle bir talepte bulunabiliyor hemde ayni sehirdeyken. Sizin sorununuz es ailesi degil esin kendisi. Annesine giderken cocuk usumuyor dolasmaya giderken usuyor demek ki acik acik soyleyin bir hafta sonu beni gezdir diger haftasonu annenlere gidelim yoksa hic gitmiyorum bende insanim diyin.

1. Ailenize gidip 2-3 hafta kalmanız bana uzun gelse de özlüyorsunuzdur sizin dinamikleriniz öyleyse bir şey diyemem. O da kendi ailesinde 2-3 hafta kalabilir bu süreçte. Bunun kıyasını yapması saçma. Tabi ki ailemi eş ailesine tercih ederim. Herkes kendi ailesinde yatıya kalsın. Benim kv uzak olduğu için kalıyoruz ama uzun kalamıyoruz mesela sıkılıyoruz. Kendi ailende kalıyorsun benimkinde de kalacaksın diyemez. Onun ailesi aynı şehirde. Dediğim gibi siz yoksun hasret gidersin anasıyla.

2. Kediden bir şey olmaz onu bahane etmeyin.

3. Görümcelerinize ayar olmayı bırakın.

4. Kayınpederim telefonuna tabi ki yavrumun fotoğrafını koymalı bu benim hoşuma gider.

5. Oğlunuzu komşuya benzetmemişler babasına benzetmişler. Bir sorun göremiyorum.

6. Hala lohusalıktan kurtulamamış olabilirsiniz. Geçecek ❣️

Kv ailesine gitmek istemediğiniz için kediyi bahane etmişsiniz, görümce yi sevmiyorsunuz. Siz onları benimsememişsiniz ki kp sizi öz kızı gibi duvar kağıdı yapsın. Benim anne ve babamın duvar kağıdıda sadece torunları. evlat olarak bozulmuyoruz. Çok beklentiye girmeyin. Kedi konusunda tedirginliğinizi kimse kınayamaz. Bende kedi sahiplenmek istiyorum fakat akrabalardan birinin çocuğunun ciğerlerinde kedi kılı çıkmıştı ameliyat olmuştu çocuk. Küçükken böyle bir konu geçmişti ne kadar doğru hatırlamıyorum bilmiyorum ama ister istemez tedirgin oluyorum. Yada gözünü tırmalar falan. Korkuları var diye insanları hayvan düşmanı diye duyar kasmak doğru değil. Gidip her hafta kalmayın ne kendi elinizde ne ailenizin eşinde. Aynı şehirde ne gerek var ki

Arkadaşlar merhaba. 2 Yıllık evliyim bir oğlum var 9 aylık. Eşimin anne ve babasıyla aynı şehirde yaşıyorum. Kendi annem babam şehir dışında. Normalde çalışıyorum şuan bebeğimden dolayı izindeyim. Eşim çok yoğun çalışıyor geç geliyor tek boş günü pazar günü.. önceleri her hafta sonu annesigile gitmek ve kalmak istiyordu başlarda biraz göz yumdum ama uzun zamandır kalma işini bıraktım. Şimdi her hafta gitmesek bile iki haftada bir falan gidiyoruz ama eşim gitmek istiyor biliyorum. Sürekli bunun lafını yapıyor. Ben kendi annemlerin yanına gittiğimde zaten çalışmadığım ve eşimde sürekli çalıştığı evde olmadığı için 2-3 hafta kalıyorum. Bana kendi annenlerde kalıyorsun benimkinde kalmıyorsun muhabbeti yapıyor. Onun annesigilde rahat edemiyorum emzirme vs birde evde kedi var bebeğimde rahat edemiyor emeklemek istiyor her şeyi ağzına götürüyor kedi saldırgan ve hijyen açısından soru işaretlerim olduğu için rahatça her yerde gezemiyor. Kedi bana bile saldırıyor. Ayrıca kendimi oraya ait hissetmiyorum gittiğimde sürekli kızlarına konu geliyor şunu şöyle sever bunu böyle yapar diye. Zaten başka bir konudan kızlarına aşırı ayarım.. eşim anne babasının beni kızları olarak gördüğünü söylüyor sürekli ama ben bunu hissetmiyorum.. Çocuğum doğdu mesela sürekli eşime benzetiyor çocuğu oysa alakası yok, sırf kendi oğulları diye benzerliklerini düşünüyorum.. birisi dese şurası sana benziyor diye yok yok aynı oğlum diyorlar.. Eşimin babasının ekran resminde oğlum eşim ve bu kızlarının fotoğrafı var mesela hani beni kızları görüyorlardı ben niye yokum? ben o kadar alakasızım bunlar için. Bilmiyorum ben mi yanlış yapıyorum eşimle bu sorunu aşamıyoruz beni asla anlamıyor. Evde olduğumuz hafta sonuda elinde telefon bir işin ucundan tutmuyor. En son ne zaman bi yere gittik bişey yaptık hatırlamıyorum. Soğukları bahane ediyor.. çocuk hasta olmasınmış… annesigile giderken ışınlanarak gittiğimiz için soğuk o zaman sorun olmuyor… ya da boş haftasonunda arkadaşlarıyla plan yapıyor onlar geliyor ya da onlara gidiyoruz. Başbaşa plan konusuna gelince evde olmayı seviyormuş evde olmak istiyormuş Sorunlarımızı çözemezmişiz ben saygısızmışım vs bu kalıplardan dışarıya çıkamıyor. Bana bi akıl fikir verin. Dip not olarak uzun bi sevgililiğimiz oldu sevgiliyken böyle değildi. Oğlumuz doğunca böyle oldu garip bir şekilde
Bir kere eski eşim bana ailem seni özlüyor, seni kızı gibi seviyor demişti. 1 saat gülmüştüm de bozulmuştu. Yav he he. Sen benim annemi özlüyor musun demiştim. Yok dedi. Benim annem de seni özlemez yahu niye özlesin, sizinkiler de beni niye özlesin dedim. Niye yani? İstedikleri kadar sen bizim evladımız gibisin desinler. Ancak gülerim buna.

Benim eşim de her hafta sonu gitmek ister ailesine aynı şehirdeyiz. Ama benim annemlere daha yakınız. Annemlere de gideriz akşam yemeklerine çünkü ikimiz de çalışıyoruz. Arabamız da olduğu için hafta sonu akşamları da kaynanama gidip 3-5 saat oturup geri geliyoruz. Sene de 1-2 kere kalırız 15 günde bir kalmaya ne gerek var onu ben de anlamadım. Annesi kalın diyor gittiğimizde anneler sanırım bundan çok mutlu oluyorlar. Ama siz artık çekirdek ailesiniz. Kendi annenizde de 3 hafta kalmanız çok fazlaymış. Şu kalma işlerine ikinizin de bir sınır koyması gerekiyor diye düşünüyorum.
Sahi nedir kvlerin kalın da kalın sevdası bizimki de öyle kalmayınca üzülüyor birde 🤔

cok bencil buldum sizi kendi aileinize 2 3 hafta kalip esinizin ailesine 2 hafta da bir gitmek... ayrica her hafta en azindan bir gun gidip birkac saat oturup kalkin bari onlarda ozluyodur oglunu torununu.tek hakli oldugunuz kalma konusu ayni sehirdesiniz kalma...

cok bencil buldum sizi kendi aileinize 2 3 hafta kalip esinizin ailesine 2 hafta da bir gitmek... ayrica her hafta en azindan bir gun gidip birkac saat oturup kalkin bari onlarda ozluyodur oglunu torununu.tek hakli oldugunuz kalma konusu ayni sehirdesiniz kalma...
Ya kendi ailesi başka şehirdeymis , o yüzden kalıyor. Aynı şehirde arka mahallede olsa kalmaz herhalde.

Bencil buldum diye nitelendirmeniz 😯 şehir dışındaki aileye seneden 2 kere gidip 2-3 hafta kalıp burnunun diğindeki aileye 2 haftada bir gitmek , aşırı makul hatta kv evinde huzur yerine mutsuzluk dışlanma görüyorsan çok bile !

Bugun çalışma raporu için doktora gideceğim, doktor artık riskli hareket etme dedi diyeceğim ne kadar yerse 😂

Eşimde izinli sanki benim anam babam geliyor adam yeni gelin gibi triplere girdi 😳🙄
e yani riskli de sayilirsin 32 desin, en ufak bi strese girmemen lazim. esin istemiyor mu anne babasinin gelmesini? benimki olsa bayram havasina burunurdu. hoş, evlenmeden once ailesiyle alakasi yokmus ama evlenince bokunda boncuk buldu😂 ayri bi tilsimim varmis ki birbirleriyle baglari guclendi😂

e yani riskli de sayilirsin 32 desin, en ufak bi strese girmemen lazim. esin istemiyor mu anne babasinin gelmesini? benimki olsa bayram havasina burunurdu. hoş, evlenmeden once ailesiyle alakasi yokmus ama evlenince bokunda boncuk buldu😂 ayri bi tilsimim varmis ki birbirleriyle baglari guclendi😂
İkimizde istiyoruz ama şu anda çalışıyoruz ve gebelik kaynaklı çok ağırlaştım.
O da anne ve babasının bu süreçte düşünmeyip direkt bize haber vermeden 1 gün önceden aramalarına sinir oldu.
7 kardeşlerin arasında, en müsait olmayana, emrivaki yapılmasından kaynaklı hoşlanmadı bu arada dip not geçeyim, İstanbulda dayalı döşeli evleri var bize çok yakın bir yerde 🙄🙄

Ben de eşimle problem olduğunda soğukluk girdiğinde ilk verdiğim tepki ailesi yönünden oluyor. Bence eşiniz size yeteri kadar ilgi sevgi gösterirse ailesi o kadar dert olmaz

Bence de temel sorun bu
Ama konu sahibi: Kendi ailende iki üc hafta kalip onun ailesine gitmek istemesini yadirgamanda biraz yüzsüzce..hani burda kadin kadina aramizda konusuyoruz. Ha ben sevmedigim insanlarin evine prensip olarak gitmiyorum. Ama burda söz konusu esinin annesi babasi. Sana ciddi zararlari olmamissa bahaneleri birak (alerji yoksa bebekler kediden hastalanmaz) ve esinin hatirina misafirlige katil

Çocuk doğduktan sonra benim kayınvalidemlere sürekli gitme isteğim mi garip 🤣 uyuduğumda falan kaçın bir iki saatliğine vakit ayırın eşinizle.
İstemediğimiz durumları avantaja çevirmeliyiz.
Bu da sizinkiler öyle bizimkiler böyle ile olmuyor inanın.
Benzetsinler mesela.. Ne kaybedersiniz? Eltimin kızı aynı görümceme benziyor ama eltim ısrarla yok yok aynı bana benziyor diyor. Yalnızca gülüp geçiyoruz görünen köy kılavuz istemez. Siz de gülüp geçin. Kime benzerse benzesin. Anası siz babası o illa ki ikinizden birine benzeyecek. Böyle bakmak lazım.
Bir de kızım gibisin diyebilirler. Kızları başka gelin başka. Kayınpederimin ekran fotosunda da olmak istemezdim valla 😅🤦🏻‍♀️
Bir de ailende iki üç hafta kalmak da hastalık sağlık gibi bir mesele değilse bence de fazla. Özellikle bu sık sık oluyorsa eşinizin tepkisini çekmeyr de sebep olur.

S Shalini gelme sebepleri hacamat yaptıracaklarmış pis kana iyi geliyormuş sülükle tamam olabilir ama benim suçum nee 😂
Kendi evleri var İstanbulda, başım gözüm üstüne gelsinler ama 5 görümce kesin anasını babasını ziyarete gelirler.
32 haftalık gebeyim affedersiniz küçük ayıcık gibi hissediyorum kendimi zaten şimdi iyice gerildim 😂

Cins insanlar.
Herkes evinde yurdunda yaptırsın.
Hamilesin iş yapma.
Vallahi yapma.
Otur.
Yat.
İyi hissetmiyorum de.
Dinlen.
Uyu.
Hoş sohbet et gül eğlen. Ay anne şunu da yapsan da yesek de. Eşine söyle evi süpürsün. Bak gör ondan sonra kalıyorlar mı 😅

X