Kocanızın anne babasına gitme isteği

Durum tam tersi de olabilir eşin sürekli arkadaşları ile plan yapabilir bundan dolayı da kayınvalide ve kayınpeder sürekli sizde kalabilirdi.
Mesela benimkiler yarın yanıma gelip süresiz kalacaklarmış İstanbulda hacamat yapan birisini bulmuşlar, ben nerelere gideyim 😂😂
Akşamdan beri karnım ağrıdı. Eşim benden beter şu anda 😆

Arkadaşlar merhaba. 2 Yıllık evliyim bir oğlum var 9 aylık. Eşimin anne ve babasıyla aynı şehirde yaşıyorum. Kendi annem babam şehir dışında. Normalde çalışıyorum şuan bebeğimden dolayı izindeyim. Eşim çok yoğun çalışıyor geç geliyor tek boş günü pazar günü.. önceleri her hafta sonu annesigile gitmek ve kalmak istiyordu başlarda biraz göz yumdum ama uzun zamandır kalma işini bıraktım. Şimdi her hafta gitmesek bile iki haftada bir falan gidiyoruz ama eşim gitmek istiyor biliyorum. Sürekli bunun lafını yapıyor. Ben kendi annemlerin yanına gittiğimde zaten çalışmadığım ve eşimde sürekli çalıştığı evde olmadığı için 2-3 hafta kalıyorum. Bana kendi annenlerde kalıyorsun benimkinde kalmıyorsun muhabbeti yapıyor. Onun annesigilde rahat edemiyorum emzirme vs birde evde kedi var bebeğimde rahat edemiyor emeklemek istiyor her şeyi ağzına götürüyor. Ayrıca kendimi oraya ait hissetmiyorum gittiğimde sürekli kızlarına konu geliyor şunu şöyle sever bunu böyle yapar diye. Zaten başka bir konudan kızlarına aşırı ayarım.. Çocuğum doğdu mesela eşimin akrabaları sürekli eşime benzetiyor çocuğumu oysa alakası yok. Eşimin babasının ekran resminde oğlum eşim ve bu kızlarının fotoğrafı var düşün ben o kadar alakasızım bunlar için. Bilmiyorum ben mi yanlış yapıyorum eşimle bu sorunu aşamıyoruz beni asla anlamıyor. Evde olduğumuz hafta sonuda elinde telefon bir işin ucundan tutmuyor. En son ne zaman bi yere gittik bişey yaptık hatırlamıyorum. Soğukları bahane ediyor.. çocuk hasta olmasınmış… annesigile giderken ışınlanarak gittiğimiz için soğuk o zaman sorun olmuyor… ya da boş haftasonunda arkadaşlarıyla plan yapıyor onlar geliyor ya da onlara gidiyoruz. Sorunlarımızı çözemezmişiz ben saygısızmışım vs bu kalıplardan dışarıya çıkamıyor. Bana bi akıl fikir verin. Dip not olarak uzun bi sevgililiğimiz oldu sevgiliyken böyle değildi. Oğlumuz doğunca böyle oldu garip bir şekilde
Kayınpederinizin telefon ekraninda siz niye olasınız ki bana gore bu konuda haksizsiniz. Aynı şehirde yatılı kalmaya siz alistirmissiniz. Bir hafta eşinizin ailesine vakit ayırın bir hafta siz plan yapın. Eşlerin kadın erkek farketmeden aile bağlarının diğer bireyi rahatsız etmesi olayını anlamıyorum ( büyük sorunlar yaşanmadiysa ) dengeyi kurabilmelisiniz.

Durum tam tersi de olabilir eşin sürekli arkadaşları ile plan yapabilir bundan dolayı da kayınvalide ve kayınpeder sürekli sizde kalabilirdi.
Mesela benimkiler yarın yanıma gelip süresiz kalacaklarmış İstanbulda hacamat yapan birisini bulmuşlar, ben nerelere gideyim 😂😂
Akşamdan beri karnım ağrıdı. Eşim benden beter şu anda 😆
Bağışlayın,çok güldüm 🤣🤣

Kayinpederin ekran görüntüsünde çocuklarının fotoğrafının olmasından daha doğal ne olabilir? Siz ne alakasiniz o görüntü icin zaten de bunu bahane ediyorsunuz? Çok sağlıklı gelmedi bana düşünceleriniz.
Çocukta eşinize benzeyebilir ayrica hiç alakası yok derken sanki yabancı birinden bahsediyorsunuz.

Halbuki, Dna testi bulunmadan önceki dönemde; çocuğun babasına benzememesi büyük bir sorunmuş, babasına benzemesi değil.

Genelde eş ailesinden hoşlanmayanlar, çocuğun eşlerine benzetilmesinden de hoşlanmıyorlar sanırım.

Nikahtan önce basit bir genetik dersi mi verilse çiftlere veya nikahta, doğacak çocuğunuz genetik özelliklerinin %50'sini sizden, %50'sini eşinizden alacak; bunu göze alıyor musunuz diye mi sorsalar ? :ıslık:

hayır adamların kendi kızlarından bahsetmesine bilenmiş inanılır gibi değil
Kayınpederin ekran resmine çocuklarının ve torununun resmini koymasından doğal ne var?Sorsan kıskanmıyorum der.Bebeğim de kediden rahatsız oluyor diyor.Sanki bebek dile geldi.Onun emeklemesi için ayrı bir oda bul.Battaniye ser.Olmadı süpür.Kediyi de bahane etme bir zahmet.O evin bireyi kedi.Kocasına gitmeyeceğim diye tepki veremeyip de kocasının ailesini nereden vuracağını şaşırmış konu sahibi.

Ekran resmi,görümcenizle sorunlarınız,bebişin eşinize benzetilmesi bence alakasız bunlar.
Kimsenin telefonundaki fotoğrafa karışamazsınız.Bir çocuğum olursa babasına benzetildiğinde mutlu olurdum hoşlanmasam bile (sorunlarım varsa misal)saygı duyardım. Takılacak şeyler kesinlikle değil.

Ailenizde kalmanız çok doğal,şehir dışındalarmış.Yani bu tamamen benim fikrim ama aynı şehirdeysem,bir hastalık vs acil durum yoksa neden kalayım?Kalmak istemem.

Eşiniz ailesi,arkadaşları ile gayet güzel planlar yapıyor anladığım kadarıyla. Siz ailesini, kalma mevzusunu falan bırakıp çekirdek ailenizdeki paylaşıma odaklanın bence. Buna daha çok kafa yorardım ben.
Fotoğraf konusunu bilmiyorum görümcemden dolayı bana batıyor olabilir haklısınız. Eşim ailesi ve arkadaşlarıyla plan yapıyor işte sorun o.. benimle plan yapmıyor

Ekran resmi,görümcenizle sorunlarınız,bebişin eşinize benzetilmesi bence alakasız bunlar.
Kimsenin telefonundaki fotoğrafa karışamazsınız.Bir çocuğum olursa babasına benzetildiğinde mutlu olurdum hoşlanmasam bile (sorunlarım varsa misal)saygı duyardım. Takılacak şeyler kesinlikle değil.

Ailenizde kalmanız çok doğal,şehir dışındalarmış.Yani bu tamamen benim fikrim ama aynı şehirdeysem,bir hastalık vs acil durum yoksa neden kalayım?Kalmak istemem.

Eşiniz ailesi,arkadaşları ile gayet güzel planlar yapıyor anladığım kadarıyla. Siz ailesini, kalma mevzusunu falan bırakıp çekirdek ailenizdeki paylaşıma odaklanın bence. Buna daha çok kafa yorardım ben.
Çok haklısınız . İnsan , evladı sevdiği adama -kadina benziyor diye triplenir mi ?

Çok haklısınız . İnsan evladı sevdiği adama -kadina benziyor diye triplenir mi ?
Gurur duyarım,mutlu olurum.Misal arkadaşımın eşi memur şarkta.Kız oğlu eşine çok benzediği için kocasını özledikçe oğlunu seviyor.O kadar kıymetli ki.Kocamı sevmiyor olsam dahi benzemesi çok olağan. Kime benzeyecek başka? İnsanlar bir şeyi sorun edince alakalı alakasız her şeyi mesele ediyor. Gereksiz.

kendi ailenizde 2-3 hafta kalıp, eşinizin ailesinde 2 hafta da bir kalmak neden zorunuza gidiyor ki?
Eşiniz o konuda haklı, anne babasını istemediğinizi düşünüyor olabilir.
15 günde 1 kere hatır için idare edilebilir bence kedi vs konuları.
Kendi ailesi şehir dışındaymış. Aynı şehirde aile evinde kalmak ne saçma ya, bunu anlatamıyorum gerçekten.

(Bence) Sizin hakli olduğunuz konu: ayni şehirde yaşıyorken kalmak saçma.
(Bence) Eşinizin hakli olduğu konu:
-Göz yummak ne kadar çirkin bir tabir, evlilik birinin izin verip, göz yumduğu bir yapi değildir.
-9 aylik bebeğin rahat edip etmedigini nasil anlıyorsunuz, zaten sürekli birilerinin kucaginda olan bir minikten bahsediyoruz, bence kediyi bahane ediyorsunuz.
-Kızları? Ayar olmak? "Görümcemle aram pek iyi değildir maalesef" diyemiyorsunuz, bence esinizin ailesine tahammulunuz yok ama unutmayiniz ki esiniz de agaç kovugundan cikmadi.
-Insanlarin telefonundan size ne? Adamcağız evlatlarını ve torununu koymuş, bir kayınpeder geliniyle ne kadar samimi olabilir ki onu ekran fotosu yapsın? Gorumcenizle araniz zaten iyi degil belli ki ayni fotoda oldugunuz bir kare yok ne yapsin adam, kizini koymayip, esinizi, sizi ve torununu mu koysun?
-Insanlar bebegi istedikleri kisiye benzetebilirler bence, "alakasi yok" gibi bir tepki bence cok tuhaf.
Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.. bebeğin rahat edemediğin şurdan anlıyorum. kucakta durmayı hiç sevmiyor yerlerde sürünmek istiyor. Kedi olduğu için yerlere bırakamıyoruz kedi beni ve oğlumu hiç sevmiyor sanırım 😂 üstümüze atlıyor eşimi çok sevdiği için bizi kıskanıyor olabilir bilmiyorum kedileri anlamak zor .. hayal ettiğiniz gibi sempatik bir kedi değil yani çok vahşi. Kendileri bile sevemiyor. Görümce konusunda da ben kendinden pek haz etmiyorum bir yanlışını gördüm. Eşimin isteği üzerine olayı kapattım ama unutmadım.. bu durumu eşimde biliyor. aramız kötü diyemem yani ona sorsanız soğuk ve mesafeli davrandığım işin bana soğuk biri diyebilir. Fotoğraf konusunda haklı olabilirsiniz ama dediğiniz gibi ben babasıyla ne kadar samimi olabilirim? Ama eşim benden bunu bekliyor gerip bir şekilde.. benzetilme konusunda da tabiki haklısınız ama kastettiğimi anlatamamış olabilirim.

Kediler sevilmediğini hisseder.Ama o tatlı patilerin fesat kıskanç hislere sahip olacağını sanmam ki eşinizi sevdiği için size sempatik değil vahşi olsun.

Günah keçisi de masum kediler mi olsun ? Bebeğini kedi ve köpeklerle büyüten ; hatta köyde yaşıyorsa kedi, köpek , kanatlı kümes hayvanları, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarla büyüten çok sayıda insan var.

Kayınvalideye gitmemek için; hayvanları günah keçisi yapmayın.
Açıkça yazmadığım için yanlış anladınız. Günah keçisi kedi değil tabiki.. kedileri çok vahşi ve eve gittiğim günden beri benim üstüme atlıyor, ve oğluma da.. herkese karşı böyle diyebiliriz pek insan sevmiyor biz gidince konfor alanı kısıtlanıyor gibi hissediyor belki de bilemiyorum. Kayınvalidem de sürekli evi silip süpüremediği için emekleme döneminde olan bebeğimi yerlere bırakamıyoruz hem kedi zarar verebilir diye hemde hijyen açısından

vala kayınpederin telefonunda neden oğlumun ve çocuklarının resmi var diyen bir zihniyetin rasyonel düşünme yeteneğini kaybettiğini düşünüyorum
geri kalan anlattiklariniza karşı bu önyargı oluşturuyor ben de
Durumumu tam anlatamamamış olabilirim. Şöyle ki eşim ailesinin beni kızları gibi gördüğünü söylüyor her seferinde ama ben onların bu ve buna benzer hareketlerinde beni kızı gibi gördüklerini hissedemiyorum. Onu kastetmiştim özür dilerim

X