Kocamla farklı milletlerdeniz. Deliler gibi severek evlendik ama simdi...

Ayrılmalı mı?

• Evet , düzelmez..

OY: 327 95,1%
  • Hayır, düzelir..

OY: 24 7,0%

• Ankete Katılan
    344
Daha yolun başındasınız.İleride kim bilir neler bekliyor sizi.
Emin olun eşinizin bu dengesizlikleri katlanarak artacaktır.
Çocuğunuz olmadan bitirin bu evliliği.
Üniversite mezunusunuz,kendinize yeni ve mutlu olabileceğiniz bir hayat kurun.

Ankete hayır, düzelir oyu veren 15 kişiyi çok merak ediyorum:KK51:

Aynisini yazacaktim, gerci az cok tahmin ediyorum da neyse..

Konu sahibi dunyada cehennem hayati su yazdigin.. hayir yani bunu cekmene degecek bir sey de yok elinde.. ha adamin genleri saglam, best of the world cocuklar getiririm dunyaya diyorsan o ayri, ama kusura bakma 20 yil sonra altin taht vaad etseler bile bir saat gecirip kendimi kisitlamam bu adamla.. dunyaya bir kere geleceksin, istedigim film artistine hayranligimi soyleyemedigim, gonlumce gezemedigim hatta ve hatta depresyona girdigimde simartilmadigim adami neyleyeyim ben ya.. siddete deginmiyorum bile.. Yerinde olsam coktaaaaan bosanmistim bu ne yahu..

esinin hic bi tane bile artisi yok
"esim beni seviyor eminim"diyosun ya
bu sevgi degil....
senin esin seni sevmiyo "hasta"
"erkek dover de sever de" anlayisinda olan bi anadan boyle cocuk cikmasi da cok normal...
sana tavsiye ; yabanci yerdesin kimsen yok basina bisey gelse bu adam doktor erkek deyip goturmez...kv de zaten belli nasil biri cekilmez biri oldugu...hadi bi arkadasin olsa dertlescegin iyi olurdu ama o bile yok.esim var deme hic ortada bi eş de yok aslinda....yani kisacasi gurbette yapayalnizsin...ha yalnizim cocugum olsun dert ortagim arkadasim olsun diye dusunebilirsin sakin dusunme.......emin ol sende bu kv bu eş oldugu surece o cocugu bile sana kurban ederler.... esin cocuk hasta oldu,sut lazim mama lazim...markete gondermez illa esini beklemek zorunda kalirsin...kv de " yok bana benzesin yok adi bu olsun yok bu cocuk ac sut ver yok ayyyy bu cocuk hasta olmus senin yuzunden..... " dırdır yapip durur....
bunlar Türkiye de de oluyo kv her yerde kv demek ki hadi onu es gecelim....
ama senin ekstra esin hastalik derecesinde kiskanc,anlayissiz,psikopat resmen daha ne olsun arti sen gurbettrsin yapayalnizsin destek verecek kimsen yok...
boyle bi adam cocuguna zaten baba da olamaz ...
eminim ailenin akli da hep sende.anneni babani gormeden bir omur yasayabilecek misin?? cunku bu adam senin aileni gormene de izin vermezki....
seni yetistirip buyuten anneni babani birakip gurbete gitmissin degmeyen biri icin ailenin basina bisey gelse cikip gidemiceksin ha deyince dugun dernek olsa gidemiceksin....
ve sunu hic bi zmn unutma
"koca her zmn bulunur ama aile bulunmaz"
lutfen ailene geri dön ve buraya da yaz "ayrildim kurtuldum" diye senin adina cok uzuldum... Allah yar ve yardimcin olsun lutfen dogru olani yap.. T turuncukafa
yakisikliligi batsin...

Bu uzun yorumunuz icin cok tesekkur ederim... yilbasina kadar bir sekilde sabredecegim.. sonrasinda Allah kerim. Umarim o zaman yazabilirim kurtuldum artik diye .. cok tesekkurler tekrar

Kesinlikle düzeleceğini sanmıyorum. Bana da evlilik için bir yabancı tanistirmislardi. 2-3 ayda saçların beyazladi resmen. Aynı sizin dediginiz gibi, kız arkadaşlarımla yemek yesek dışarda, erkeklere bakmak için disarlarda surtuyorsun derdi. İlk zamanlar eden timsalisi diyen adam bir ay geçince yurt dışına tek geldiysen kesin bir ahlaksızlığin vardı da ondan geldin demeye başladı. Canınız yazık, sevgi aşk bu değil

Bu uzun yorumunuz icin cok tesekkur ederim... yilbasina kadar bir sekilde sabredecegim.. sonrasinda Allah kerim. Umarim o zaman yazabilirim kurtuldum artik diye .. cok tesekkurler tekrar
yılbaşına çok var.
bekleme.
ailenden biri atlasın gelsin hemen. herkes işteyken alsın götürsün seni.

bu manyağa iki ay daha katlanma. ya o arada bir yerini kıracak kadar gözü dönerse.

paran varsa, eşin işteyken ilk uçağa atla gel.

zamana bırakma. zaten yeterince sabretmişsin.

Ailemin yanina ancak o zaman gidecebilecegim cunku ki o da kesin degil ... ailem turkiye de degil yurt disinda yasiyor. O yuzden cantami alip gidemiyorum...
ailen gelsin alsın.
eşinin ailesine haber vermeden halletmelisin.
çünkü eşin seni göndermez bence.

Aileniz sizi gelip alsın bakin kabullenmisiniz sindirilmeyi hala bekliyorsunuz ailenize söyleyin koşarak gelir alırlar sizi insanoğlu yeter ki çıkış yolu bulmak istesin herşeyi yapar

Merhaba arkadaşım ben sert çıkışlar yaparak sizi rencide etmek istemiyorum .sonuçta kimin başına ne geleceğini kimse bilemez. Siz sevginize yenik düşmüssünüz. Ve yine inanıyorum ki böyle bir son yaşayacağınızı bilseniz zaten evlenmezdiniz Allah yardımcınız olsun olayları değerlendirmek bazında söyleyeceklerime gelirsek, eşinizin hastalık boyutunda kıskanç oldugunu düşünüyorum filmdeki adamdan da kıskanılmaz ki yahu ! Hadi kıskandı diyelim her seferinde böyle bir saçmalık tartışma konusu edilmezki. Bence eşinizin buyuk problemleri var. Belki ailesine karsı arkanızda dursaydı siz bu denli yıpranmazdnız. Bir de üstüne beyefendimiz şiddet uyguluyor yaa o eli kırarlar kırarlar bkadına mı gücü yetiyormuş .konuşmak yok nefes aldırmak yok vay efendim sokağa cıkmak yok ondan sonra otur evde yemek yap çocuk doğur anama hizmetçilik yap. Bu kadının hiç duyguları yaşama hakkı yok değilmi ne biçim insanlktır bu ya. Ksurabakmyın daha fazla konusamıcam size tek lafım derhal bosanın illa koca diye ölmediniz

Yorumunuz icin cok tesekkur ederim.. tum bu yasadigim hisleri ona aksettiremedim asla.
Aynı şeyleri yaşadım. Ne bir eksik ne bir fazla. Tek fark evlenmedim onunla. Üniversitede aynı evde kaldık eve sabit telefon almıştı. Ordan arıyordu beni. Banyoya girerken ve çıktığımda haber veriyordum. Onsuz yaşayamam o da bensiz sanıyordum. 1 yıl Türkiye de ailemin yanında yaşamak zorunda kaldım üniversite bitince. O da okulu bitince evlenecektik. Ayrılamıyordum. Hastalıklı bir ilişki ama kopamıyordum. Ailemin yanında evden 1 dakika bile çıkmadan yaşarken. Beni aldattığını öğrendim. Şimdi Allah yüzüme bakmış diyorum. 10 yıl geçti aradan. Karşıma çıksa umrum duymaz. Evlendim. Eşim işten geç dönünce yemek hazırlıyor. Onun çalıştığı bazı haftasonları kız arkadaşlarımla buluşuyorum. Dünya varmış. Eğer eski sevgilimle evlenmiş olsaydım. Köleden farkım olmazdı. Büyük seçimleri insan kendisi yapar. Ayrılıp ayrılmamak insan gibi yaşayıp yaşamamak sana kalmış. Ama olaki ayrılırsan bir uzmandan destek almanı öneririm o aşamada. Yaşadığın tranvaları atlatmana yardımcı olur.
Gercekten dediginiz gibi hastalikli bir iliski. Bazen oyle an geliyor ki keske gitse baskasini sevse diyorum. Bana olan o takintili hali yani onun sevgi dedigi ask dedigi hali bana zarar veriyor...

Aileniz sizi gelip alsın bakin kabullenmisiniz sindirilmeyi hala bekliyorsunuz ailenize söyleyin koşarak gelir alırlar sizi insanoğlu yeter ki çıkış yolu bulmak istesin herşeyi yapar
eşi anlarsa terkedeceğini iletişim imkanlarını da yok eder.
öyle psikopat.
bence de hemen bugün ailesine haber verip, o hapishaneden kurtulmalı T turuncukafa

Aksam yorum yapmistim dayanamadim gece gece tekrar baktim konuna. Lutfen vok iyi korun ve asla cocuk yapma cunku cocugun olursa o zindana omur boyu mahkum olursun. Cok gel ulkene ve bosan bir an once. Vee en onemlisi sen geldikten sonra esinin dileyecegi ozurlere ben degistim seni cok seviyorum laflarina lutfen kanma. Cunku senin esin normal degil. Yani hepimizin evinde huzursuzluklar oluyor ama hicbirimiz hapis hayati yyasamaya mahkum edilmiyoruz ve hicbirimiz filmdeki adama ölme dedigimiz icin gunlerce kavga etmiyiruz. Bu tamamen sizofrenik bir hareket. Bi tanidigin kocasinda boyleydi cocuk olunca adam olayi abartti durmadan telefon acip kadin wvde mi diye denetlermis adam ise gitmeden bi koseye cocugun bi oyuncagini saklarmis simdi git surdaki su oyuncagi al su dugmesine bas dermis evde mi bana yalan mi soyluyor onu kontrol ediyor. Isten gelince tum odalari arayip gardrobun icine bakar yastigi koklarmis kadinin saclarima bakarmis yaş mi diye yani ben evde yokken eve erkek alip onunla yatiyosun dermis, perdeleri kendince bir isaret koyarak kapatir olur ya geldiginde o isaret bozulmus olursa kiza dunyayi dar edermis ki perdeyi acip da kime baktin diye.
Senin gidisatin da bu. O tanidik bosandi kendi de ailesi de kurtuldu. Lutfen sende biran once adim at. Ama bu adimlari atarken ona sezdrime cunku tepkisi fatkli olabilir. Zaten muhtemelen sen bosanmak isteyince de seni aldatmakla baaka biri mi var falan diye suclayacaktir.
Cok tesekkurler yorum icin. Evet benzer seyler yasadim nisanli iken de evdeysen foto gonder falan. Yalniz son bir kac gundur bir sey sezdirmemeye calissam da anlamis olacak bugun markete cikabilirsin dedi. Evden giderken.. komik. Artik benim istegim kalmadi....

Cok tesekkurler yorum icin. Evet benzer seyler yasadim nisanli iken de evdeysen foto gonder falan. Yalniz son bir kac gundur bir sey sezdirmemeye calissam da anlamis olacak bugun markete cikabilirsin dedi. Evden giderken.. komik. Artik benim istegim kalmadi....
neden hemen çıkıp gitmiyorsun ya da babanı şu an aramıyorsun?
düşündüğün nedir?
maddi sorun mu var?
belki vatandaşı olduğunuz ülkenin konsolosluğuna sığınsan, hayatım tehlikede desen seni ailene götürebilirler.

Bence insanların karakterini milliyetine bağlamak doğru değil.Türkiyede,Amerikada,Japonyada ve başka ülkelerde yokmu böyle insanlar?Var elbette...Her yerin iyisi de var,kötüsü de.Ben de azerbaycanlıyım,kendi ülkemde yaşıyorum,çevrem de bayağı geniş.Mesela,ben çevremde böyle birini tanımıyorum.Konu sahibinin eşi azeri olduğu için değil,karakter bozukluğu problemi yaşadığı için öyle.Allah konu sahibinin yardımcısı olsun,eşini ıslah etsin.

Evet haklisiniz. ona Azerbaycanli oldugu icin boyle demiyorum aslinda onlar bana bizde boyledir dedigi icin ben hep oyle dusundum. Esim hangi erkek olursa olsun ayni tepkiyi verir benimle dedigi ve "ben bunu atama soylesem direk ayril " der dedigi icin hepsini kapsamis gibi konustum. Yoksa her yerde her millette var elbet..

X