Kocamın kadın iş arkadaşı ve evden kovması

Yine herkesin gereksiz kadına yüklendiği bir konu olmuş. Hırsızın hiç mi suçu yok yani? Tamam konu sahibinin tepkisi gereksiz olabilir de küfrederek evden kovma, çocuk gibi ailesini arayıp "Bunu evden alın" falan demek yakışır hareketler mi? Benim gözümde konu sahibinin eşi daha seviyesiz. Bana da biri öyle çektir git dese ben de çıkar giderim o sinirle. Sineye mi çekmesi lazım?
Küfür argo sözler çirkin onda hemfikirim ama iş arkadaşının attığı mesaja verilen tepki de çok abartılı, hele yazma demek hepten gereksiz ve yersiz, insanların iş arkadaşları olabilir, çocukluk arkadaşlarım olabilir, evli olmak boyunduruk altına girmek değildir, benimle evli olan kişi bana güvenmelidir, beni yasaklayamaz, yazma, konuşma, görüşme diye kısıtlayamaz, içimde varsa kaşla göz arasında yaparım ruhu duymaz, kapıdan çıkıp giden insan da sözünün ardında durmalı, geri dönmemeli, yani her iki tarafında hataları var ama konu sahibesi çok daha fazla hatalı, evlilikte tecrübeli bir hemcinsiniz olarak yazıyorum, kadın evinin kapısını çarparak çıkıyorsa o çıkış bir kere olur ve geri dönüşü olmamak üzere olur, her kavgada kapı vurup çıkarsanız eşinizin gözünde saygınız biter, hanımefendinin eşi kovmuş, kovulduğum yere dönmezdim ama konu sahibesi de eşini çileden çıkarana kadar uğraşmış, iş arkadaşı adama cilve yapmamış, normal iş arkadaşı yazışması geçmiş aralarında, gece yarısı da mesaj çekmemiş, her zaman mesaj atan bir kız da değil belli ki, önce hanımefendi özür dileyecek hatalı olduğunu söyleyecek, sonra beyefendi.

Küfür argo sözler çirkin onda hemfikirim ama iş arkadaşının attığı mesaja verilen tepki de çok abartılı, hele yazma demek hepten gereksiz ve yersiz, insanların iş arkadaşları olabilir, çocukluk arkadaşlarım olabilir, evli olmak boyunduruk altına girmek değildir, benimle evli olan kişi bana güvenmelidir, beni yasaklayamaz, yazma, konuşma, görüşme diye kısıtlayamaz, içimde varsa kaşla göz arasında yaparım ruhu duymaz, kapıdan çıkıp giden insan da sözünün ardında durmalı, geri dönmemeli, yani her iki tarafında hataları var ama konu sahibesi çok daha fazla hatalı, evlilikte tecrübeli bir hemcinsiniz olarak yazıyorum, kadın evinin kapısını çarparak çıkıyorsa o çıkış bir kere olur ve geri dönüşü olmamak üzere olur, her kavgada kapı vurup çıkarsanız eşinizin gözünde saygınız biter, hanımefendinin eşi kovmuş, kovulduğum yere dönmezdim ama konu sahibesi de eşini çileden çıkarana kadar uğraşmış, iş arkadaşı adama cilve yapmamış, normal iş arkadaşı yazışması geçmiş aralarında, gece yarısı da mesaj çekmemiş, her zaman mesaj atan bir kız da değil belli ki, önce hanımefendi özür dileyecek hatalı olduğunu söyleyecek, sonra beyefendi.

Şimdi insanlar bana bu konuda genel olarak tepki gösterdiler sanki ben aaa kadın çok haklıdır demişim gibi hayır öyle bir şey söylemedim. Ama herkesin tepkisi şu "Aaa sen de çok kızdırmışsın adamı seni kovmakta, küfür etmekte haklı yani çünkü başta sakince açıklamış" Hayır, haklı falan değil ona bakarsak dövse de haklı olurdu. O zaman da cinnet geçirmiş adamcağız diyen bile çıkardı eminim ki.

Birbirlerine uyguladıkları şey psikolojik şiddettir. Kadın gereksiz tepkiler vererek kavgayı büyütmüş, adam da hem küfür etmiş hem de 3.kişileri katmış işin içine hoş değil. Ben yapılması gerekeni söyleyeyim. Kadın böyle mi yapıyor kardeşim, "Tamam peki inanmamak sana kalmış sen bana güvenmiyorsan bu senin problemin. Boşanmak istiyorsan da boşanırsın, seninle daha fazla tartışmak istemiyorum" Açıklamayı sakince yapabiliyorsa bunu da sakince yapabilirdi. Ben erkeklerin küfre başvurmasına, gecenin bir yarısı kadının "aciziyetine" güvenerek evden kovmalarına falan aşırı sinirleniyorum. Yanlışa yanlışla karşılık verilmesi gerekmez, doğru iletişim hayatın her alanında önemlidir.

Son düzenleme:
Sonrasında msj atması moralimi bozdu arabasını övmüş nazar değmiş falan.. Bilemiyorum.
Çok abarttım şimid olaylar berbat hale geldi

Sacma sapan tavirlar takinmissiniz, bide ustune arkaniza baka baka eve donmussunuz.
Bende esinizin yerinde olsam size saygim azalirdi.
Kiskancliginda bi usulu adabi olur ya, adam yaninizda yazisiyor, sanki ayak ustu aldatiyor hayret bisey..

Bence eşinizi durağa bırakmasında bir şey yok. Ama kızın msj atmasıda gereksiz olmuş. İş yerine gittiğinde sohbet ederken gayet rahat söylenebilecek bir şeydi. Yazmasının acelesi yoktu.

Bence olması gereken şuydu. Kız yazdı gördü. Siz bu kadar rahatsızsanız cevap yazmayacaktı. İşe gidince konu açılınca sohbetini yapıp geçecekti. Eşinizin sizi tanıyıp bu kadarcık olayda çok kızacağınızı bilmesi ona göre davranması gerekirdi.

Aynı olay değil ama çok benZer şeyleri bende bizde yaşıyoruz. Mesela bir kadın meslektaşı tayinlerle ilgili bir şey sormak için aradı duyuyorum kusura bakmayın evde misiniz işte misiniz bilemedim ama sormam gerekliydi özür dilerim diyerek başladı bilgisini aldı kapadı. Eşim rahatsız oldun mu dedi. Hayır dedim. O da evet mesela ben kadını tekrar arayıp halletiniz mi ?? Nasıl oldu desem rahatsız olurdun. Ama aramadım. Yarın iş yerine gidince halledebildiniz mi ? Ne yaptınız?? Diye sorar konuyu kapatırım dedi. Bence makul mantıklı ve orta yollu çözüm odaklı olunmalı.

Şimdi insanlar bana bu konuda genel olarak tepki gösterdiler sanki ben aaa kadın çok haklıdır demişim gibi hayır öyle bir şey söylemedim. Ama herkesin tepkisi şu "Aaa sen de çok kızdırmışsın adamı seni kovmakta, küfür etmekte haklı yani çünkü başta sakince açıklamış" Hayır, haklı falan değil ona bakarsak dövse de haklı olurdu. O zaman da cinnet geçirmiş adamcağız diyen bile çıkardı eminim ki.

Birbirlerine uyguladıkları şey psikolojik şiddettir. Kadın gereksiz tepkiler vererek kavgayı büyütmüş, adam da hem küfür etmiş hem de 3.kişileri katmış işin içine hoş değil. Ben yapılması gerekeni söyleyeyim. Kadın böyle mi yapıyor kardeşim, "Tamam peki inanmamak sana kalmış sen bana güvenmiyorsan bu senin problemin. Boşanmak istiyorsan da boşanırsın, seninle daha fazla tartışmak istemiyorum". Açıklamayı sakince yapabiliyorsa bunu da sakince yapabilirdi. Ben erkeklerin küfre başvurmasına, gecenin bir yarısı kadının "aciziyetine" güvenerek evden kovmalarına falan aşırı sinirleniyorum. Yanlışa yanlışla karşılık verilmesi gerekmez, doğru iletişim hayatın her alanında önemlidir.

Evden kovma konusunda haklısınız, bende erkeklerin kadını evden kovmasına karşıyım, illa gidilmesi gerekiyorsa erkek gitmeli, buraya kadar sizle aynı düşünüyorum fakat genel olarak evli çiftlerin kavgası her iki tarafta tırmandırıyorsa sakin konuşarak noktalanmıyor, şiddetli kavgaya dönüyor çünkü her ikisi de etten kemikten canlılar, bir süre sonra sinirleri zıplıyor, herkesin bir bam teli vardır, misal hanımefendi eşine hangi ara bu kadar samimi olundu demiş, bir itham, belki alttan alta ima ve bir takım yakıştırmalar var, ki bence zaten buna yakın bir durum oldu ki kavga hararetlendi, bu bir kadına yapılsa ortalık yıkılır, yani eşim bana hangi ara bu kadar samimi oldun, akşam mesaj atmalar falan dese, hoooop dur bakalım hayırdır sen bana ne ima ediyorsun, ima ettiğin, alttan alta itham ettiğin şeyi dillendirirsen o dilini ensenden çıkartırım, benim böyle bir eşim olamaz derim, bu kibarcası tabii, kimse böyle bir ithamda sakin kalmaz, mülayim mülayim konuşmaz, söylediğiniz düşünce olarak güzel ama pratiğe döküldüğünde öyle olmuyor, adam belki eşinin sözlerinde satır aralarında aldattığı iması sezdi, kendisine abi diyen bir kız da iftiraya uğruyor diye düşündü, kavga şiddetli olur şiddetten kastım bağrış çağrış, bir noktadan sonra kadın ya da erkek yapacakları, söyleyeceklerini kontrol edemez hale geleceğini düşünüyorsa çıkıp biraz dolaşmalı, seni terk ediyorum çaaaat kapı sesi duyurarak değil, sakinleşmemiz lazım ben biraz hava alayım diyecek gidecek, çünkü bu tip kavgalarda ama yanlış anladın hayatım, dur bak izah edeyim, minik serçem bülbül dillim valla billa öyle değil diyemiyorsunuz, damarlar fırlayıveriyor yüz kırmızıya dönüyor.

Konu sahibi eşine bağırıp çağırdığını ve sonra eşinin başka odaya gittiğini ,kendisinin de o odaya gidip "ortalığı yıktığını" söylüyor ya bence herşey o ayrıntı da gizli.Konu sahibi bağırmış olsa yine bağırdım derdi.Orada eşine hakaret mi etti,eşyaları mi üstüne attı hiç deginmemis.İnsanlar bir olayı anlatırken kendi cümlesini "ben kızdım,bagirdim" şeklinde söylerken ,karşısında kini şu şu kelimeleri kullandı şeklinde anlatmaya eğilimli. Kızdıgini,bagirdigini değil eşine hangi cümleleri söylediğini bizimle paylaşsa bel ki edilmeyecek bir laf kurmamissin deriz.

Bosuna kavga etmissiniz adam telefonu gizlemedi bisey yapmadi aciklamasinida yapti daha ne istiyordunuz anlamadim tabiki o kelimeyi soylemesi hic hos olmadi

Konu sahibi eşine bağırıp çağırdığını ve sonra eşinin başka odaya gittiğini ,kendisinin de o odaya gidip "ortalığı yıktığını" söylüyor ya bence herşey o ayrıntı da gizli.Konu sahibi bağırmış olsa yine bağırdım derdi.Orada eşine hakaret mi etti,eşyaları mi üstüne attı hiç deginmemis.İnsanlar bir olayı anlatırken kendi cümlesini "ben kızdım,bagirdim" şeklinde söylerken ,karşısında kini şu şu kelimeleri kullandı şeklinde anlatmaya eğilimli. Kızdıgini,bagirdigini değil eşine hangi cümleleri söylediğini bizimle paylaşsa bel ki edilmeyecek bir laf kurmamissin deriz.
Tamamen katiliyorum

Birbirlerine uyguladıkları şey psikolojik şiddettir. Kadın gereksiz tepkiler vererek kavgayı büyütmüş, adam da hem küfür etmiş hem de 3.kişileri katmış işin içine hoş değil. Ben yapılması gerekeni söyleyeyim. Kadın böyle mi yapıyor kardeşim, "Tamam peki inanmamak sana kalmış sen bana güvenmiyorsan bu senin problemin. Boşanmak istiyorsan da boşanırsın, seninle daha fazla tartışmak istemiyorum" Açıklamayı sakince yapabiliyorsa bunu da sakince yapabilirdi. Ben erkeklerin küfre başvurmasına, gecenin bir yarısı kadının "aciziyetine" güvenerek evden kovmalarına falan aşırı sinirleniyorum. Yanlışa yanlışla karşılık verilmesi gerekmez, doğru iletişim hayatın her alanında önemlidir.
Yok yok oyle degil sana tabiiki hak veriyoruz kufur hakli bir gerekce gosterilenez sozle siddet ve hakaret uyenin yazim dilinde ve satir aralarinda benle sakince konustu acikladi vb ibarelerinden o kufru ettirene kadar adamin girtlagina cokme tinisi aldik cogumuz yani saglikli davranis sergilemiyor huzursuz ama karsi tarafida saglikli davranistan cikarana kadar bir ugras var uyeye kizma yuklenme biraz ondan oldu

Kaldiki astoria sabir diyede birsey var kurban olayim ya Yapma etme :)sen bahsettigin yaklasimi adam gosterdiginde bu uyenin duracagini dusunuyormusun?Ben dusunmedim mesela

Yok yok oyle degil sana tabiiki hak veriyoruz kufur hakli bir gerekce gosterilenez sozle siddet ve hakaret uyenin yazim dilinde ve satir aralarinda benle sakince konustu acikladi vb ibarelerinden o kufru ettirene kadar adamin girtlagina cokme tinisi aldik cogumuz yani saglikli davranis sergilemiyor huzursuz ama karsi tarafida saglikli davranistan cikarana kadar bir ugras var uyeye kizma yuklenme biraz ondan oldu

Kaldiki astoria sabir diyede birsey var kurban olayim ya Yapma etme :)sen bahsettigin yaklasimi adam gosterdiginde bu uyenin duracagini dusunuyormusun?Ben dusunmedim mesela

Çift ve aile terapisi eğitimi alıyorum da konuya fazla hassaslaştım :) Şimdi şöyle söyleyeyim, durmayabilir. Ben konu sahibinin yanlış ve gereksiz bir tepki verdiğini en başta söyledim. Gelip bana "Eheheh sen de aynı şeyleri yaşayacaksın" diyen oldu yav, ben bu insana ne anlatayım? He aynen, gereksiz kıskançlık krizlerine kapılırım kocam da beni yaka paça evden atar sen de mutlu ol. Demek istediğim şöyle üstünkörü yorumlara bakıyorum "Kusura bakma da kocan haklı canım yaniii, dua et seni eve aldığına" falan. Kimseden şey tepkisi göremedim, "Evet sen haksızsın ama kocan da yanlış yapmış" Bu konuda %100 haklı bir taraf yok, ortada açıkçası berbat bir ilişki var. Mesela bu çift bana terapiye gelse ben ne yapmalıyım? Kadına "Canım %100 sen haksızsın kusura bakma, kocan hep haklı" dersem ortalığı daha da fişeklerim. İlişkinin temelini düzeltmek lazım, ikisinin de tepkileri sağlıklı değil.

Biz bu konu sahibiyle eşinin yaptığı şeye "sigorta attırmak" diyoruz. Bile isteye yapılır genelde, bazen uzun bir konuşmanın içine yerleştirilir (örn: yeteri kadar şöyle olsan, senin annen şöyle baban böyle, senin yüzünden gibi) sonra adı "Ben ne dedim ki şimdi" olur ya da bu konudaki gibi direkt nokta atışı olarak sigorta attırıcı söz kullanılır. İki taraf da birbirine sigorta attırıcı davranışlar sergileyerek kavgayı körüklemişler, başta adam iyi gidiyormuş sonradan o da cozutmuş. Bir tarafın durması gerekiyor anlatabildim mi yani ne olursa olsun, bunun sonu şiddete kadar varabilir yoksa, adı da "cinnet" olur. İlk adımı atmak bireysel sorumluluktur, karşı tarafın tepkisi temel alınmaz.

Öncelikle herkese iyi geceler..
Kalbim artık bedenime sığmıyor, öylesine kırgın, öylesine mutsuzmki..
Benim hatalarım da vardır elbet ama bu kadarını hak etmedim ben.
Eşim özel bir şirkette kurallar ı olan bir yerde çalışıyor.
Bizden ortalama 4-5 yaş küçük bir kız ile aynı yerde çalışıyor sürekli ikisi aynı yerde büyük bir oda düşünün gelen giden oluyor bunlar ikisi yan yana masa da..
Nyse bu kıza Ayşe diyeyim.
Ayşe bugun erken çıkmış üç gbi eşim de tam o sırada çıkacakmış Ayşe ye beni durağa bırakır mısın Ayşe de tamam abi demiş eşimi bırakmış.
Eşim eve geldi yemeğimiz falan yedik derken akşam 8 de Ayşe den msj geldi
Abi aramı övdn arabam arıza yaptı yaptı yazmış bende bişey demedim ne ara övdn falan diyince beni durağa bıraktı dedi tabi ben sinirlendim ama belli etmedim.
Eşim msj attı cana geleceğine mala gelsin geçmiş olsun yazdı.
Sonra Ayşe bida msj attı işte şöyle oldu araba yağ yaktı vs hatırlamıyorum orasını eşime cevap yazma dedim oda ayıp olur ne var bunda son kez yazıyorum dedi geçmiş olsun yazdı daha msj gelmedi sanırım yada bilmiyorum..
Bende tavır yaptım ne ara bu kadar samimi olundu akşam msj atmalar falan diye çıkştm eşim ilk önce sakince güzelce anlattı ama ben yine bağırdım kızdım surat astım.
Eşimde msjlar ı sildi niye sildin dedim yanımdaydn zaten gördün dedi olsn tam okumadım diye dha da kızınca oda bağırdı çağrıd.
Oda gtti bende odaya gittim ortalığı yıktım ve olan oldu bana sktr gt dedi kızlar ben Bu lafı duyunca deli ye döndüm hemen valizi mi toplayıp oğlu mu almadan bırakıp gittim o sırada annemi aradı beni rezil etti kızınızı alın bilmem ne..
Sonra ben otogardayjen aradım oğlumu getir onsuz gidemem dedim tamam dedi..
Oğlumu gtrdi ve ben orda aptallık edip arabaya bindim valizi koydum sorna eve döndük şimid bana gitseydin ne oldu güveniyorsn bana gideceksin bu evden diyor..
Kızlar ne yapayım sizce ne olur güzel mantıklı yorumlar yapın kafam karmaşık gitmek istiyorum ama o an gidemiyorum bilmiyorum..
Babam da beni arayıp gelme evde dur ben konusurm eşinle dedi sanırım onunda etkisi oldu..
Ne yapım kızlar.
Ayşe yle başka bir şeyini görmdm ama sinir oldum bilemiyorum
çok fevri davranmışsınız. ayrıca mesaj atmış olabilir siz ne kadar üstüne giderseniz bir şey olacağı yoksa bile olur. iş inada biner bir bakarsınız beraberler. o yüzden olmayan birşey için ortalığı alevlendirmişsiniz. ayrıca evden çıkıp gitmeniz de yanlış.

Kizcagizda suç esinize iyilik yapmis. Kalbi de sizin gibi fesat degilmis ki abi diye mesaj atmis. Bu mesajlari erkek birisi atsa kizmazdiniz degil mi? Cunku siz fesatsiniz karsinizdaki erkekleri insan olarak degil ERKEK olarak goruyorsunuz. Esin de aileni arayarak hata yapmis.

Son düzenleme:
Yalniz hakikaten sok oldum butun kadinlarin ese hak vermesine. Adamda hic hata yok mu kufur ettigi icin? Evet ortada gereksiz bir kislanclik var bence de, ancak kufretmek ve evden kovmak nedir? Bu sekilde mi iliski yurutuyorsunuz sahiden? Yani bir de her gun milyon tane konu goruyorum burda, bu tarz kiskancliklardan cikmis kavgalarla alakali. Ama yorumlara baksan kimse yapmiyor boyle luzumsuz seyler. Siz yaptiginizda kocaniz kufredip evden kovsa ona da hak verecek misiniz? Ustelik evden kovmak nedir ya? Ortak bir yasam alanindan digerini kovmak baya garip bir ruh hali. Olmasi gereken rahatsizlik duyan veya uzaklasmak isteten tarafin evden gitmesi kesinlikle.

Çift ve aile terapisi eğitimi alıyorum da konuya fazla hassaslaştım :) Şimdi şöyle söyleyeyim, durmayabilir. Ben konu sahibinin yanlış ve gereksiz bir tepki verdiğini en başta söyledim. Gelip bana "Eheheh sen de aynı şeyleri yaşayacaksın" diyen oldu yav, ben bu insana ne anlatayım? He aynen, gereksiz kıskançlık krizlerine kapılırım kocam da beni yaka paça evden atar sen de mutlu ol. Demek istediğim şöyle üstünkörü yorumlara bakıyorum "Kusura bakma da kocan haklı canım yaniii, dua et seni eve aldığına" falan. Kimseden şey tepkisi göremedim, "Evet sen haksızsın ama kocan da yanlış yapmış" Bu konuda %100 haklı bir taraf yok, ortada açıkçası berbat bir ilişki var. Mesela bu çift bana terapiye gelse ben ne yapmalıyım? Kadına "Canım %100 sen haksızsın kusura bakma, kocan hep haklı" dersem ortalığı daha da fişeklerim. İlişkinin temelini düzeltmek lazım, ikisinin de tepkileri sağlıklı değil.

Biz bu konu sahibiyle eşinin yaptığı şeye "sigorta attırmak" diyoruz. Bile isteye yapılır genelde, bazen uzun bir konuşmanın içine yerleştirilir (örn: yeteri kadar şöyle olsan, senin annen şöyle baban böyle, senin yüzünden gibi) sonra adı "Ben ne dedim ki şimdi" olur ya da bu konudaki gibi direkt nokta atışı olarak sigorta attırıcı söz kullanılır. İki taraf da birbirine sigorta attırıcı davranışlar sergileyerek kavgayı körüklemişler, başta adam iyi gidiyormuş sonradan o da cozutmuş. Bir tarafın durması gerekiyor anlatabildim mi yani ne olursa olsun, bunun sonu şiddete kadar varabilir yoksa, adı da "cinnet" olur. İlk adımı atmak bireysel sorumluluktur, karşı tarafın tepkisi temel alınmaz.
Ya burasi kk burada cogu kimse
Kendi degil benden iyi sen biliyorsundur burada kimileri icin tepkisel yorum yazip muhatap olarak alinmak bile birsey olabiliyor olmasa ben burada cok uc seyler okumazdim ne biliyim cocugun olsun okudugumu animsiyorum yorumlar cok gereksiz olabiliyor takilacak yada baz alabilecek bir veri olarak gormuyorum sahsim adina

Diger taraftandan da konu sahibi ciddi hatali evet hemfikiriz ama bunu kabullenip olayi duzeltme cabasindan ziyade altta kalmisligin verdigi o esin agziba laf vermenin verdigi rahatsizlik var Sorunu duzeltmekten ziyade bu hissiyati bastirmak one gecerse hicbirsey duzelmez islerde fazlasiyla sarpa sarar yani burada adam hakli yahu iyiki seni kapiya koymamis yorumu (yorumu hakli buldugum icin degil ) belki konu sahibinin egosunu arkaya itip soruna odagini saglar kendini tartmasinida faydali bir yorum da olmus olabilir Aslinda Cunku bu tarz tartismalarda o tukurdugunu yalayan taraf olmak ofkelendirip sacmalatabiliyorda

Amannn neyse iste konu sahibi baristi iftarlik hazirliyor bizde cene seesidiyoz:)))

Ya burasi kk burada cogu kimse
Kendi degil benden iyi sen biliyorsundur burada kimileri icin tepkisel yorum yazip muhatap olarak alinmak bile birsey olabiliyor olmasa ben burada cok uc seyler okumazdim ne biliyim cocugun olsun okudugumu animsiyorum yorumlar cok gereksiz olabiliyor takilacak yada baz alabilecek bir veri olarak gormuyorum sahsim adina

Diger taraftandan da konu sahibi ciddi hatali evet hemfikiriz ama bunu kabullenip olayi duzeltme cabasindan ziyade altta kalmisligin verdigi o esin agziba laf vermenin verdigi rahatsizlik var Sorunu duzeltmekten ziyade bu hissiyati bastirmak one gecerse hicbirsey duzelmez islerde fazlasiyla sarpa sarar yani burada adam hakli yahu iyiki seni kapiya koymamis yorumu (yorumu hakli buldugum icin degil ) belki konu sahibinin egosunu arkaya itip soruna odagini saglar kendini tartmasinida faydali bir yorum da olmus olabilir Aslinda Cunku bu tarz tartismalarda o tukurdugunu yalayan taraf olmak ofkelendirip sacmalatabiliyorda

Amannn neyse iste konu sahibi baristi iftarlik hazirliyor bizde cene seesidiyoz:)))

Sıkıntı hiç yapıcı yorumlar olmaması burada haklısın, şoklara girdim resmen :) Benim kastettiğim o değil, ben tepkilerin sağlıksız olduğundan bahsediyorum mesaj atmış da etmiş de onu diyorlar. Bunu diyenlerin eşi de yanlış anlayıp kapıya koysa hak verecekler demek ki yapma etme kocacım seni çok kıskandımmm ondan diye. Onlar detay, ben genel bakıyorum olaya. Neyse kocam kapıya koyunca (!) konu açarım burada artık göbek atmaya gelir bazıları ehehe.

Çalışma ortamında arabayla durağa bırakmak sıradan bir şeydir. Ben de sabah okula giderken yürürken gördüğüm iş arkadaşlarımı kadın erkek fark etmeden arabaya alırım. Eşim de yapabilir isterse. Mesajlaşmada terbiyesizce bir şey yok, zaten kısa kesilmiş. Bana abartmışsınız gibi geldi

Ortada bir yanlış varsa bu ikisinin de hatasıdır ama kadin nasıl bezirdiyse adam da bir sürü hata yapmış ayrıca bu kadae lafı duyup da bir günde barisiyorsa 2 gün sonra daha beteri yaşanacak erkeklere nasil olsa gidemiyor imajı vermemek gerekiyor valla bana o lafı söylese ayaklarına kapanmadan barismazdim

Sıkıntı hiç yapıcı yorumlar olmaması burada haklısın, şoklara girdim resmen :) Benim kastettiğim o değil, ben tepkilerin sağlıksız olduğundan bahsediyorum mesaj atmış da etmiş de onu diyorlar. Bunu diyenlerin eşi de yanlış anlayıp kapıya koysa hak verecekler demek ki yapma etme kocacım seni çok kıskandımmm ondan diye. Onlar detay, ben genel bakıyorum olaya. Neyse kocam kapıya koyunca (!) konu açarım burada artık göbek atmaya gelir bazıları ehehe.
Ben erik dali gevrektir el
Kizi naziktir esliginde oynayacam tovbe est. :)))Sacmalama sen bihter ziyagilsin buranin yorum ve verilerine takilamazsin baz alamazsin diyip gidiyom ben

Son düzenleme:
X